Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Ja sam bio kupovao SC2 za sebe i tetku. Kad su stigla oba, radilo je uparivanje i stereo zvuk na oba. Pratio sam uputstvo sa Alija, tj. sa stranice odakle sam kupio SC2. Ne sećam se tačno postupka...
 
Da li bi ovakva grafička tabla završila posao, za pisanje nekih formula i skiciranje, dakle ništa što zahteva visoku preciznost?

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD1,585.42 65%OFF | Drawing Tablet XPPen G430S Graphic Drawing Tablet with 8192 Levels Pressure Battery Free Stylus 4x3 Inch Tablet for Windows Mac
 

Koristi li neko ovaj model? Iskustva sa Baseus?

Narucen je Baseus Gan 65w za laptop ali razmisljam da uzmem i ovaj od 100w da bi uz laptop radio rasterecenije..
Imam ja bas taj model.

Radi odlicno, ali je veliki problem kod Baseusa tzv pregovaranje (negotiation) kada se ubode nesto u neki USB port. Onda se prekida napajanje vise puta dok se ne postigne balans. Na primer sa Lenovo laptopom, dosta puta zbog pregovaranja prijavljuje da punjac nema dovoljno snage (a ima). Kada se ubode ukljucen HP laptop, nekada i po vise od 5 puta pregovara i prekida napon, vrlo iritantno.

Ne znam kako ostali proizvodjaci to regulisu, ali Baseus je bas los po tom pitanju.

Isti problem sam video opisan u vise nezavisnih recenzija.
 
Taj proces pregovaranja vidim i na Toocki 67W + Dell laptop. Uglavnom postoji 2 prekida, sve unutar ~5 sec. Nadam se da to nije loše po bateriju.
 
Ne zna baterija za to pregovaranje, do nje stize drugi napon kad prodje kroz kolo zaduzeno za napajanje i punjenje
 
Kada otvorim glavnu (main) AliEx stranicu, imam opcije da kliknem na 3+, Plus, SuperDeals, i New. Klikom na prve tri mi otvori stranicu sa ponudama, dok klikom na 'New' ne dobijem nista, tj. uvek otvori stranicu na kojoj nema ni jedna ponuda. Da li je i kod vas isto i sta bi mogao biti problem sa tom New sekcijom?

IhxOlLs.jpeg


akDMkOK.jpeg
 

Prilozi

  • Screenshot_31.jpg
    Screenshot_31.jpg
    350.1 KB · Pregleda: 11
  • Screenshot_32.jpg
    Screenshot_32.jpg
    66.5 KB · Pregleda: 16
Gde mogu uzeti displej za Xiaomi Mi Note 10 ili kinesku verziju Mi CC9 Pro sto jeftinije,jer mi je izgreban ekran?



Takodje isti problem sa prijateljevim unistenim ekranom na satu Samsung Gear S3 frontier,koji je imao ogrebotinu koja polirana iz neznanja.


Unapred hvala drugari.
Niko?
 
Moze li neka preporuka za kvalitetnu cetku za kucne ljubimce (Pas),da skida sto vise dlaka. :)
 
Nije bas to ali ovaj cesljic za buvice skida dobro i dlake, stigla 2 kom pre neki dan

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $0.20 40%OFF | Home Pet Animal Care Protect Flea Comb for Cat Dog Pet Stainless Steel Comfort Flea Hair Comb

Btw, sta sve nece ljudima da padne na pamet, eto vam poklon za nekog pecarosa :)

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $0.49 64%OFF | Metal Penis Spoon Lure 3g 7g 11g 15g 21g 28g 36g Hard Bait Tackle Sequin Vibrating Fishing Lure Artificial Bait Feather Hook VIB
 
Imam odlicna iskustva sa Ugreen Usb C kablovima, pogotovo onaj snappy classy click kada se ubada kabl u uticnicu.

Kakav je Baseus po tom pitanju?

Btw uzimao sam u Ikei kablice pre koju godinu, od klika pri ubadanju kabla nema nista, samo brute force osecaj :)
 
Kupio sam Baseus punjac od 15w i uz njega onaj kao opleteni kablic, koji je bas loseg kvaliteta, klima se ulaz kao da nije dobro uliven u onu plastiku/gumu, sta li je vec a sto je najgore od svega sa njim ne moze da funkcionise to brze punjenje, kad promenim kabl sve bude okej. Pisao sam kinezu ali je iskulirao.
 
Da li je neko uzimao ovakve folije za stakla na Aliju?

matt_white_clear.jpg
Da li misliš da su jeftinija nego što ima da se kupi u oracal ili difol?
1. to sigurno neće biti te širine. Rolne su možda 60cm.
2. Čak i tako uske rolne dolaze zgužvane ili slomljene pa se na kraju vidi linija.
 
Kupio sam Baseus punjac od 15w i uz njega onaj kao opleteni kablic, koji je bas loseg kvaliteta, klima se ulaz kao da nije dobro uliven u onu plastiku/gumu, sta li je vec a sto je najgore od svega sa njim ne moze da funkcionise to brze punjenje, kad promenim kabl sve bude okej. Pisao sam kinezu ali je iskulirao.
Otvori dispute sa snimkom da je kabl lošeg kvaliteta i zatraži refund
 
Ima li neko link od tuye pametne uticnice? Neki popust...
 
Valjaju li ovi display port kablovi? Kod nas su bas skupi.
Zanimljivo je da su hdmi kod nas dosta jeftiniji i bolji ali mi ne vredi mora bas dp.
JG3jyg4.png

JG3jp1f.png
 
Dajte mi koji skrinšot i link vašijeh dobrih kupovina na aliju, ja sam iz Banja Luke a u Bih ne šalju skoro ništa, ali ugrabih ovaj redmi not 12 pro 5g za 167 oko blek frajdeja i onda ga poslah u usa pa preko kupi global u bih, njima 7$ za uslugu. U bih se ne plaća carina do 300km (153€) i taman mi se uklopi da mi ovaj telefon bude ispod 300 maraka po tadašnjem kursu, a tad ođe isti takav najjeftiniji bio 600 maraka, duplo više.

No pošto u bih ne šalju skoro ništa, uglavnom siću kupujem. I naletih na ovaj forum i oduševih se da ima paćenika koji vise na aliju i par tema oko toga ima.

Gogomatch 1780 nivo i blokirano, nea dalje.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $4.99 45%OFF | Solar LED Outdoor Garden Lamp Human Body Induction Wall Lamps Four Sides 100LED Charging Home Decor Road Lights

Ovo nije loše kome treba solarna svjetiljka. Očekivah slabo svjetlo i neki krš ali meni odlično jer ga sa nekim kuponima i coins platih ispod dolara. Inače uvijek ima to na koinima za 50% jeftinije pa izađe dva i po dolara. Ima viđeh i po nekim radnjama, ali čini mi se skuplje solidno da je.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $2.69 52%OFF | 20Pcs Montessori Kids Drawing Toys Wooden DIY Painting Template Stencils Learning Educational Toys for Children Christmas Gifts

Ovo kupih za đecu za dolar i osamdeset. Onako.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $8.40 50%OFF | Lint Remover For Clothing Rechargeable Hair Ball Trimmer Fuzz Pellets Clothes Sweater Fabric Shaver Electric Fluff Lint Removers

Ovo žena oće za kuđice. I majka isto oće. Tako da eto provalio sam svetu tajnu šta žene žele. Mene izašlo sa kuponima i koinima 4 i 70 a vidim da u Srbiji ima na super dils za istu cifru. Inače punjivo je ovo, volim punjive stvari od pljeskavice preko žena do punjivog miša.

A jebote oni u raspaloj bih mogu naručiti do 153€ a mi u srbiji 50. Ništa bre ne šalju vamo. Slušalice samo one no nejm od 4-5 dolara.
US $3.08 30%OFF | Space Capsule Transparent Headphones LED Digital Display Game Sports Earphone Bluetooth 5.3 Hands-free Earbuds IP54 Waterproof
Kakav baseus i anker, ne mere. Ja im slao mape evrope, alo prepišat se može od srbije do bosne što tamo može a u bih ne šaljete, vele nije do nas no do aliekspresa. Dakle to je kontam ko amazon i oni imaju svoja skladišta i oni upravljaju slanjem pakovanjem, a ne trgovci. Tako da ako nekad nešta šalju nešta ne to je do alija a ne do trgovaca. Čisto da budem možda korisan sa nekim infom.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $2.95 49%OFF | 1PC 5 Colors LED Digital Clock Thermometer Hygrometer Display Portable Clock Desktop Clock Digital for Bedroom Weather Station

Ovo uzeh da prevashodno vlažnost u stanu izmjerim je sumnjam da je suv vazduh. Ja platih 2 dolara. Uz koine svu ovu siću kupujem tako je najjeftinije bar vamo za bih.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $2.95 41%OFF | SanDisk Ultra Memory Card 256GB 128GB 64GB Micro sd Card 32GB MicroSDHC Class10 SD card 140MB TF Card original sd memorycard

Ova kartica od 32 i 64 vazda ima na coins sa 50% da se naruči. Dobra za filmove i serije. Platio 63gb 0,89 dolara, koini i kupon

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $3.03 40%OFF | Creative World Famous Classic Painting Van Gogh MOC Sets Model Building Kits Blocks Kids Toys Chilaren Girls Friends Bricks Art

Ovo mi izgleda sjajno, ima na koinima 38% popusta.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $8.38 59%OFF | 12V Mini Drill Electric Carving Pen Variable Speed Drill Rotary Tools Kit Engraver Pen for Grinding Polishing,

Ovo nije loša stvar i izigrah se sa njom dosta. Meni uglavnom služi za poliranje i čišćenje rđe sa srebra.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $2.75 36%OFF | 22pcs Spirograph Drawing Toys Set Interlocking Gears & Wheels Geometric Ruler Drawing Accessories Creative Educational Kids Toy

Spirograf je kul. Djeca se zanimala čitavih po sata, ja malo duže.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $1.38 40%OFF | Stranger Things Building Blocks Demogorgon Vecna Eleven Mini action figures Bricks Model Movies dolls assemble Toys Kids Gift

Žena i đeca vole strendžer tings i prao da vi kažem dobro izgledaju kockice i figurice ove. Nisam vi dao link od onijeh koje ja kupih jer nea ga više, uglavnom na koinima ima upola cijene

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $4.94 54%OFF | Meow Mini Label Printer Thermal Portable Printers Stickers Paper Inkless Wireless Impresora Portátil 200dpi Android IOS 57mm

Nekad dosadi meni pisat zadatke za djecu, umorim se lako, čoek sam, ne mašina, i velim ja mora biti bolji način. I od tada imam ovaj štampač, nađem zadatke po netu đeci i štampam. Radi sa svakim termalnim papirom kojeg ima jeftino po knižarama. Moja djeca mrze zvuk štampača. Nije loš i za slike da se zajebavat s njim, interesantan je djeci. Ovaj link koji ostavih nije onaj s kojeg ja naručih, čini mi se ima jeftinijih.
Ima viđeh i od prije godinu dvije pojavio sa i a4 termalni štampač, dakle ne treba boje nikad ne treba tonera i lasera, ali to je nekih 100tinjak dolara i ne šalju u bih.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $20.25 42%OFF | APEXEL 200X Magnification Microscope Lens for Phone Camera Lens Phone Mobile Macro Lens for Iphone12 for Huawei Smartpho

Nekoć sam uzeo ovo i to je jedna od lošijih kupovina jer samo naslonjeno ili odma do predmeta uvećava ukoliko se odmakne ič nea fokusa. Nisam ja planiro to da će tako radit. I prilično skupo ga platih 20+ s tim da sad ima istih sličnih za par dolara. Neki glupi jutjuber me ubjedio da je top. A ja naivan.

Uzeo sam nekoć 3d pen sa po 20m raznih boja. Nisam ni izvadio iz kutije ikad.

Uzo sam one retro igrice data frog i podero malog par puta u NBA Jam i toliko sam ga dero da je plako i onda sam ja poživčanio štoplače pa ga jednu pustio pa ga opet drao dok nije počeo opet plakat i tad sam spakovo i nikad opet upalio.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $39.92 50%OFF | Handheld Underwater Pulse Dive Metal Detector 2 In 1 Underwater Detector Pinpointer Portable Metal Detector Waterproof

Uzo sam ovu kopiju nokta pulse dive. Imam i orginal i nasprem orginal ovo je loše skroz. Ne preporulujem. Podvodno detektovanje preporučujem, svima koji vole ronjat. Nea boljeg hobija.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $4.70 38%OFF | 200g 0.01g Accurate Weight Balance Digital LCD Pocket Electronic Weighting Jewelry Coin Gold Scale g/ oz/ gn/ ct/ dwt/ ozt 40%

Vagica je za dop. Šalim se. Za zlato je vagica jer se izdetektuje ponešta. Uiiiip.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $3.99 20%OFF | USB Heating Steam Eyeshade Sleeping Eye Mask Anti Dark Circle Eye Patch Eye Massager Fatigue Relief Sleep Travel Eye Shade Mask

Ko ima problema sa sinusima ovo je top stvar. Inače nije za sinuse no crne krugove oko očiju. Ja sam koristi za zagrijavanje čelenke kad sinusi bole i pomaže, lijepo zagrije, ona govna u glavi otpuste. Eto nema na čemu.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $3.76 50%OFF | Plastic Touch-Sensitive Electric Lighter Usb Rechargeable Double-Sided Ignition Windproof Ultra-Thin Men'S Smoking Tool Gift 거룻배

Ranije rekoh da volim punjive stvari, eo jedan upaljač takav. Nije baš isti ko što koristih dok sam čadio, sličan je. Moj je bio i lješi. Kul stvarčica. Jedina mana mu je bar kod mog bio kapacitet od 15-17 cigara da zapali, a toe tanko kad čadiš mnogo.

Eto istreso sam šta sam imo da je iole zanimljivo, dajte vaše narudžbe i zanimljive kupovine i šta ste vi kupovali.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-21-08-00-27-982_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2024-02-21-08-00-27-982_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 46
Neki solidan HDMI 2.0 kabal ali duzite 5 metara? Da li je uzimao neko ?
 
Stigao napokon KC3000 1TB i Mi Box S 2nd gen, ostaje jos da istestiram...
Da se nadovezem na ovo, Mi Box S 2nd gen je ok iako me je zakacio deep sleep problem, nije neka muka jer mimo toga sve radi kako treba.

KC3000 je po svemu sudeci takodje ok. Ploca ogranicava NVMe da se ne zbunite, B450 Aorus Elite guram jos uvek.

Screenshot 2024-02-22 101758.jpgScreenshot 2024-02-22 101559.jpgScreenshot 2024-02-22 101122.jpg
 
Poslednja izmena:
Nece da se upali preko daljinca kad ga ugasis i prodje tipa 10+ sekundi pa moras da cupas box iz stekera.

Resava se tako sto promenis par podesavanja u boxu i ne gasis ga dok ne stigne naredni update i resi to (ako resi).

 
Sta je tu je, pisao sam dispute za malo manje od pola sume koja je placena (i to je mnogo nego da imam prostor za manevar) i poslao sam im video zapise svega sto su trazili (da probam fabricki reset, drugi daljinac itd).

Srecom imam i Mi Box S kec kod sebe pa sam probao s njegovim daljincem i naravno ista prica. Probao sam cak i sa MX3 daljincem jer je WiFi varijanta pa sam mislio da ce da mozda da reaguje na USB adapter ali ni on ga ne dize iz mrtvih kad se ugasi.

Bas malopre su mi odgovorili da sacekam da mi se javi dispute team, tako da ce tu iritantnu situaciju izgleda da pokrije neki dolar.
 
Nazad
Vrh Dno