Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Nema tu pravo i lazno, oba imaju istu Bussiness licencu.

Moze jedan brend da ima vise radnji, isto ima i Anker.

Sva ostala pitanja su nebitna kad je ovo iznad isto.
Hvala na odgovoru. Jesam ranije gledao 'Business info' nekoliko prodavaca, ali mi uopste nije palo da uporedim Bussiness lincence od oba shop-a.

Evo na slikama, ako nekome nekada zatreba, gde se to nalazi:

NZMctYx.jpeg


egghmX4.jpeg
:
 

Prilozi

  • Screenshot_27.jpg
    Screenshot_27.jpg
    30.9 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_28.jpg
    Screenshot_28.jpg
    176.7 KB · Pregleda: 42
U vezi onih multimedija za auto i tako neke skuplje i vece elektronike i posiljki - ako idu preko AliExpress Standard Shipping to se carini redovno, stize postom kao i ti punjaci, android box-evi ili preuzimaju spediteri pa oni zavrsavaju?
 
U vezi onih multimedija za auto i tako neke skuplje i vece elektronike i posiljki - ako idu preko AliExpress Standard Shipping to se carini redovno, stize postom kao i ti punjaci, android box-evi ili preuzimaju spediteri pa oni zavrsavaju?
Stize normalno,nema spedicije,posrednik je posta.
 

Koristi li neko ovaj model? Iskustva sa Baseus?

Narucen je Baseus Gan 65w za laptop ali razmisljam da uzmem i ovaj od 100w da bi uz laptop radio rasterecenije..
Nemam taj od 100W, ali koristim Baseus GaN 65W već par meseci bez ikakvih problema. Samsung telefon prikazuje Turbo charging kada punim preko tog punjača.
 
Iskustva sa Baseus?
Nisam taj koristio ali jesam druge stvari od Baseusa i rekao bih da kupuješ slobodno. Baseus je po mome neznatno ispod Ugreen-a kao brend što će reći daleko iznad raznih ostalih.
 
Hvala na odgovoru. Jesam ranije gledao 'Business info' nekoliko prodavaca, ali mi uopste nije palo da uporedim Bussiness lincence od oba shop-a.

Evo na slikama, ako nekome nekada zatreba, gde se to nalazi:

NZMctYx.jpeg


egghmX4.jpeg
:
Što se tiče UGREEN radnji, mislim da je isti vlasnik/isti tim. Gledao sam bio neki adapter i poslao im isto pitanje , i dobio iste odgovore potpisane sa istim imenom.
 

Koristi li neko ovaj model? Iskustva sa Baseus?

Narucen je Baseus Gan 65w za laptop ali razmisljam da uzmem i ovaj od 100w da bi uz laptop radio rasterecenije..

Nemam taj od 100W, ali koristim Baseus GaN 65W već par meseci bez ikakvih problema. Samsung telefon prikazuje Turbo charging kada punim preko tog punjača.


I ja isto koristim taj od 65W. Sve kako treba. Jedino ne trigeruje Dart (fast charging) na Realme telefonu, dok evo kod Pere radi Samsung kako treba. Probao i bratov Samsung, kod njega trigeruje fast... Realme brat štekara, ali sa druge strane ima da sačuvam bateriju ovako. :)
 
^^ Baseus 65W još jedno pozitivno iskustvo, punim i laptop sa njim.

Takođe ni na Honoru ne pokreće brzo punjenje tj. ne piše to kad ga uštekaš, ali puni istom brzinom kao i Honorov punjač isto kupljen sa Alija koji ga redovno prijavi.
 
bcTr22n.jpeg



Narucio bih neka sočiva. Nasao sam ona koja bi trebalo da odgovaraju za jedan projekat.
Kostaju ~ $44.
Ponudjena (default) postarina je $20.75 za AliExpress Standard Shipping.
Takodje mogu izabrati postarinu od $21.29 za Cainiao Standard For Special Goods.

Za AliExpress Standard Shipping pise da je 'Tracking Unavailable'. Ali to ste mi rekli da je samo bag u sistemu i da sa 'AliExpress Standard Shipping' dobijam tracking.
Imam dva pitanja:

1.
Da li je bolje za dodatnih $0.54 uzeti (tj. za $21.29) izabrati 'Cainiao Standard For Special Goods' posto u nazivu usluge pise 'For Special Goods' imajuci u vidu da je predmet narucivanja generalno 'osetljive' prirode, ili je to samo bezvezni naziv i bolje je uzeti 'AliExpress Standard Shipping' ?

2.
S'obzirom da je vrednost predmeta ~ $44 , da li kao osnovica za carinu ide taj iznos od $44, i predmet nece biti carinjen (mozda samo placen PDV), ili ce se za osnovicu koristiti i cena postarine od dodatnih ~ $21? Koliko sam video na dosadasnjim posiljkama, nigde na nalepnici nije pisalo kolika je bila cena isporuke tj. postarina. (Znam da je ovo pitanje vise za generalnu temu u vezi sa AliEx, ali da ne razvlacim pitanje i tamo, samo kratak odgovor na ovo pitanje, ako je moguce).
 

Prilozi

  • Screenshot_29.jpg
    Screenshot_29.jpg
    132.8 KB · Pregleda: 45
Kad smo vec kod Baseus-a, sta znaci 'overseas edition'? Vidim da je jeftinije od standardnih verzija. Narucio Baseus Bluetooth Aux Adapter pa da cancelujem order na vrijeme ako je nesto losije...
 
@twister

1. Apsolutno je svejedno sta ces odabrati od ta dva, 99.99% ide preko Madjarske, LA....HU registrovana posiljka, tako da ti je svejedno.

2. Obzirom na to da Kinez nema validnu propratnu dokumentaciju, sve i da napise na samom paketu da je vrednost 44 dolara, svesce se na to sta ce carinik da slobodno proceni ako resi da otvori i kontrolise paket. U prevodu, moze i preko 50 evra da ga proceni, a moze i da naplati samo pdv ako smatra da je manje od 50.
 
Hvala na odgovoru.

U vezi carinjenja sam pitao jer 99% sitnica koje sam do sada narucio imao sam na nalepnici ispisano tacnu cenu koja je placena. 'Cak' i za misa koji je kostao $12.87 je pisalo tacno u cent vrednost. Rekoh 'mozda' se nesto promenilo pa su kinezi sada 'pritisnuti' da tacnije (tj. 'tacno') napisu vrednost predmeta (doduse bez vrednosti cene postarine) da im sada '(kao mozda)' carina vise veruje nego ranije. A to sta sve carinik kod nas moze, to mi je odavno poznato.
 
@twister
Mislim da jos uvek pisu sta zele na paketu, moj najsveziji primer je njihov kontroler, gulikit king kong 2 pro, placen 44 dolara (sa raznim kuponima, novcicima itd, inace je 60 usd), Kinez napisao 20 usd na adresnici. Nasi ga nisu ni pipnuli, samo preleteo, a vec sam se spremio da ce da naplate bar PDV.
 
Pisu sta stignu, a i nasi ocene kako hoce, mahom u nasu korist.

Za Mi Box S 2nd gen mi napisali PENCIL CASE i stavili 5$, i to autorizovana Gold radnja, nema pravila uopste.
 

Koristi li neko ovaj model? Iskustva sa Baseus?

Narucen je Baseus Gan 65w za laptop ali razmisljam da uzmem i ovaj od 100w da bi uz laptop radio rasterecenije..
Imam Toocki 67W, i samo njega koristim za Dell laptop, već više od godinu dana. Pre neki dan sam naručio i taj Baseus 65W.
Ovaj od 100W mi je preglomazan za nošenje :(
 
Koliko ste placali Anker soundcore 3 i kakav vam je utisak o istom? Meni je cena 31.60$ sad i da li ste imali troskove carine/pdv? Da li moze da se poredi sa jbl recimo flip 5/6?
 
Ne znam za kvalitet zvuka kod sc3, ali prednost mu je usb c konektor za punjenje. Soundore 2 meni ima sasvim ok zvuk i baterija solidno traje
 
Sada i sc2 dolazi sa usb c, meni je stigao sc2 sa usb c pre nekih 2-3 nedelje.
 
Imam Toocki 67W, i samo njega koristim za Dell laptop, već više od godinu dana. Pre neki dan sam naručio i taj Baseus 65W.
Ovaj od 100W mi je preglomazan za nošenje :(
Isto mislim...AC opcija nije potrebna. Mada ima verzija bez AC, samo je 40-50$ u odnosu na 16-20 za 65w.
 
Nazad
Vrh Dno