Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Danas sam potpisala ugovor preko kurira. Vidim da su me već prebacili na postpejd samo mi nema 100din popusta za e-račun i nemam neta u paketu trenutno.. Jel to sad tako normalno za prvi dan? Edit: pojavio mi se net 😀

Meni od sinoć koči, usporava i gubi se net na mobilnom (Yettel). 😒
 
Gresis, ako ima na racunu 500 dinara i trosi ih i ostane mu posle 2 meseca 190 dinara oni ce mu taj kredit uzmu. Nebitno je koristio ti broj ili ne posle 2 meseca kredit pa pa. Znam jer imam jedan broj na dopunu i stavim na njega uvek nesto kredita i cesto mi se desi i da zaboravim da ga imam i kada ga posle par meseci uzmem da proverim stanje i kredita nema na racunu.

Kada sam pitao u poslovnici sto to rade kazu da je takav sistem, a ko steluje sistem pa oni.
Ja sam ti lepo objasnila! Ako u periodu od 2 meseca, do datuma navedenog da vazi kredit, ne UPLATIS ni dinar dopune, bice ti obrisan kredit. Ukoliko u tom periodu uplatis makar i minimalni iznos, koji je sada 300 din, bice ti produzena vaznost kredita. Ako zakasnis i pola dana, sve ce ti biti uklonjeno. Bas njih briga da li ga trosis ili ne, neophodno je da UPLATIS!!
 
Poslednja izmena:
Time se obezbeđuju da postoji neka minimalna naplata na prepaid broju koji im visi nakačen na sistem i zauzima resurse.
Kod A1 je dovoljno 200 din na 3 meseca da se produži važnost kredita.
 
Pozdrav. Planiram danas da predjem iz MTSa(prave se blesavi) u Yettel. Daju mi 50% mislio sam da uzmem Total 10 ali za 400 din vise mogu Total 40. Intresuje me da li se prenose MB u drugi mesec tj. najvise me intresuje roaming 1GB iz paketa. U MTS se prenosi jedan mesec neiskorisceni MB
 
Ja sam ti lepo objasnila! Ako u periodu od 2 meseca, do datuma navedenog da vazi kredit, ne UPLATIS ni dinar dopune, bice ti obrisan kredit. Ukoliko u tom periodu uplatis makar i minimalni iznos, koji je sada 300 din, bice ti produzena vaznost kredita. Ako zakasnis i pola dana, sve ce ti biti uklonjeno. Bas njih briga da li ga trosis ili ne, neophodno je da UPLATIS!!
A sto bih uplacivao kredit ako ga imam a taj broj sluzi za neke druge stvari. Sta im smeta ako kredit stoji na racunu i ne trosi se. To ako ga ja ne koristim to znaci da oni mogu da ga uzmu?
 
Slobodno se tužakaj s njima, ali tako je bilo oduvijek.
 
Ipak moraju zaraditi i oni nešto, samo što je to već krenulo preterano. Ja iskreno uopste ne volim prepaid iz razloga, jer je preskup cenovnik i meni za moje potrebe uopste ne odgovara. Imam neo neo za 1354 dinara, posle godinu i po dana, ako ne daju 50% popusta idem u Yettel na Total Data za 1900 dinara, neka bude i 2100 isplati se i dalje.
 
Punih pet godina se kredit briše nakon 60 dana od poslednje dopune.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240402_181508_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240402_181508_Samsung Internet.jpg
    137.1 KB · Pregleda: 29
Sve jedno i da je 10 godina, ne vidim sto nekome smeta moj kredit na broju koji se koristi svremena na vreme. Kredit je tu samo za nedaj boze. A svakako imam broj na racun koji uredno placam svaki mesec pa tako da ne vidim problem da mi neko svaka 2 meseca uzima kredit.
 
Njima je u interesu da zarade svaka 2 meseca i da uplaćujes kredit, jedino da potrošis kredit i da koristiš taj broj samo za dolazne pozive. Tako ja radim, samo uplatim kako mi ne bi ugasili broj nakon godinu dana, a drugi broj mi je na postpaid.
 
Poslednja izmena:
Majci istice ugovor u Yettelu 4.4. Imala je do sad 50% kao i ja, medjutim nece da joj ponude nista od toga. Kapiram da podnesem zahtev za prenos u Globaltel (cak im nije ni los onaj freepaid). Da cekam da joj skroz istekne ugovor da me ne bi odbili za dzabe ili mogu odmah?
 
@MalaStrela
Pa nije baš to normalno. Koji je njihov interes da ne plaćaš 10 godina, a da ti broj bude aktivan. Šta je onda tu njihov interes da ti drže aktivnu karticu. Izvini ali ako želiš aktivnu karticu, moraš nešto da platiš, makar minimalno. To košta
Pa i ja kazem da nije normalno da ti neko uzme nesto sto si platio. Drugo da nemam broj u njihovoj mrezi koji placam svaki mesec i to je dovoljno da drze prokleti broj na dopuni dok sam kod njih jer su mi ga oni i prodali ne dobio nego prodali.

Zamisli sada kupio si auto i ne vozis ga dva meseca i dodje firma koja ti je prodala auto i uzme ga uz obrazlozenje ne koristite ga i ne treba vam. Alo covece platio sam to a da li cu ga koristiti sada ili za 6 meseci to je moja stvar.
 
Pa i ja kazem da nije normalno da ti neko uzme nesto sto si platio. Drugo da nemam broj u njihovoj mrezi koji placam svaki mesec i to je dovoljno da drze prokleti broj na dopuni dok sam kod njih jer su mi ga oni i prodali ne dobio nego prodali.

Zamisli sada kupio si auto i ne vozis ga dva meseca i dodje firma koja ti je prodala auto i uzme ga uz obrazlozenje ne koristite ga i ne treba vam. Alo covece platio sam to a da li cu ga koristiti sada ili za 6 meseci to je moja stvar.
Moze i obrnuta logika na primeru za kola, platices registraciju iako ga ne vozis, njih ne zanima da li auto koristis ili ne ako zelis da budes u sistemu (saobracaju) to moras da platis.
Slazem se da je dva meseca nekorektno kratko, ali pretpostavljam da oni na taj nacin teraju ljude da trose ili im oslobode brojeve koje ne koriste. Njima vise znaci taj broj nego da te drze u sistemu za 300 -600 din godisnje tvoje potrosnje na taj nacin.
 
Moze i obrnuta logika na primeru za kola, platices registraciju iako ga ne vozis, njih ne zanima da li auto koristis ili ne ako zelis da budes u sistemu (saobracaju) to moras da platis.
Slazem se da je dva meseca nekorektno kratko, ali pretpostavljam da oni na taj nacin teraju ljude da trose ili im oslobode brojeve koje ne koriste. Njima vise znaci taj broj nego da te drze u sistemu za 300 -600 din godisnje tvoje potrosnje na taj nacin.
Da ali registraciju placas jednom godisnje a ne na svaka dva meseca. A sto se tice samog broja nije nista poseban pa da kazes da je nesto vredan i da se lako pamti.
 
Da ali registraciju placas jednom godisnje a ne na svaka dva meseca. A sto se tice samog broja nije nista poseban pa da kazes da je nesto vredan i da se lako pamti.
A lakse bi ti bilo da im platis 2000 din i da si miran godinu dana? :) Ako pogledas iz njihove perspektive, broj je njima resurs, nije bitno kakav je, samo da ne stoji i ne zaradjuje vec da donosi prihod. Zato ti to i traze, jednostavno. Na tebi je da vidis da li ti se isplati ili jednostavno kada ti zatreba uznes svaki put novu, potrosnu karticu...
 
Time se obezbeđuju da postoji neka minimalna naplata na prepaid broju koji im visi nakačen na sistem i zauzima resurse.
Kod A1 je dovoljno 200 din na 3 meseca da se produži važnost kredita.
Mislim da su i oni podigli minimum na 300 din, ali su jedini kod kojih je vaznost kredita 3 meseca.
Slobodno se tužakaj s njima, ali tako je bilo oduvijek.
Tako je
A sto bih uplacivao kredit ako ga imam a taj broj sluzi za neke druge stvari. Sta im smeta ako kredit stoji na racunu i ne trosi se. To ako ga ja ne koristim to znaci da oni mogu da ga uzmu?
Sta njih briga cemu tebi sluzi taj broj. Kartica tj broj imaju vaznost od godinu dana, dok kredit vazi 2 tj 3 meseca, u zavisnosti o kom je operateru rec. Ne moras ti uopste da uplacujes kredit, niko tebe ne bije po usima. Ta pravila o vazenju brojeva i kredita, kao i o dopuni istih, nisu od juce i nisu samo kod Yettela, vec kod svih operatera, ne samo u zemlji vec i u inostranstvu.
 
Poslednja izmena:
Majci istice ugovor u Yettelu 4.4. Imala je do sad 50% kao i ja, medjutim nece da joj ponude nista od toga. Kapiram da podnesem zahtev za prenos u Globaltel (cak im nije ni los onaj freepaid). Da cekam da joj skroz istekne ugovor da me ne bi odbili za dzabe ili mogu odmah?

Posle isteka ugovora je vraćaju na punu cenu paketa?
Ja mislim da već danas može da raskine ugovor, tj. da podnese zahtev za prenos kod drugog operatera.
 
Posle isteka ugovora je vraćaju na punu cenu paketa?
Ja mislim da već danas može da raskine ugovor, tj. da podnese zahtev za prenos kod drugog operatera.
Ugovor se tek može raskinuti 05.04.2024.
I da, svakome kome istekne ugovor vraćaju ga na punu cenu paketa.
Majci istice ugovor u Yettelu 4.4. Imala je do sad 50% kao i ja, medjutim nece da joj ponude nista od toga. Kapiram da podnesem zahtev za prenos u Globaltel (cak im nije ni los onaj freepaid). Da cekam da joj skroz istekne ugovor da me ne bi odbili za dzabe ili mogu odmah?
Možete podneti zahtev tek 05.04.2024. za prelazak u drugu mrežu, pošto ako bi ste podneli zahtev za prenos broja u drugu mrežu kada ističe ugovor ( 04.04.2024. ) prenos broja bi bio odbijen.
 
Vidim da mi stoji 4g kad pričam na telefon. Jel to znači da su oni meni uključili VoLTE? I u podešavanju u voice i data stoji uključen VOLTE. Ip13. Baš lepo od njih. Nisam se mnogo opterećivala jer je bilo onog natezanja radi na iPhone-ne radi na iPhone.
 
Vidim da mi stoji 4g kad pričam na telefon. Jel to znači da su oni meni uključili VoLTE? I u podešavanju u voice i data stoji uključen VOLTE. Ip13. Baš lepo od njih. Nisam se mnogo opterećivala jer je bilo onog natezanja radi na iPhone-ne radi na iPhone.
Kada pozovete nekoga i na pozivu i tokom poziva Vam stoji 4G / LTE, to znači da Vam je aktivirana usluga VoLTE ( Voice over LTE ).
 
Dobio i ja ponudu u aplikaciju za Total Data+ po ceni od 2449 a već koristim taj paket po toj ceni :D
Kako sam ja razumeo, Vi već koristite Total Data+ po ceni od 2449 dinara i to Vam opet nude ( u aplikaciji da pređete na Total Data+ po ceni od 2449 dinara i ako već taj paket po istoj ceni koristite ) ? 🤨
 
@qobrex A promena paketa na jeftiniji je moguća bilo kad, zaboravio sam?
Hvala ti.
Ako elektronski ( yettel aplikacija ) izaberete da pređete na veći paket npr. sa Total 20 na Total Data, imate rok 14 dana da otkažete/raskinete tu kupovinu većeg paketa, kada Vam na email stigne potvrda da ste ( kupili ) prešli na veći paket, na emailu ćete videti opciju : otkaži kupovinu. Kada pritisnete : otkaži kupovinu, stići će Vam email potvrda, da ste otkazali kupovinu paketa ali će Vas Yettel pozvati ( u međuvremenu ) da pitaju i potvrde da li stvarno želite da otkažete prelazak na veći paket.

Nema na čemu. 😁
 
Nazad
Vrh Dno