Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Posle vaganja od nekoliko dana između više televizora, na kraju sam zagrizao metak i uzeo TCL 55C735 jer se zaista čini kao najbolja opcija u opsegu do 500 evra sa naizgled jedinim 120 hercnim ekranom između ostalog. Nisam neki veliki filmovil (trenutno imam veoma star manji Vox koji nije diran godinama) tako da kontam da će promena svakako biti primetna, odlučih se da uzmem i TCL Soundbar TS7010 usput za potpuni ugođaj.
Ja sam razmisljao o soundbaru ali me nesto odbija jer sam odavno imao iskustvo kada su zvucnici koji u sebi naravno imaju magnete bili blizu Tv-a pa se namagnetisao ekran i sve boje bile samo roze i zelene...e sad, ne znam kakva je situacija sa novijim Tv i tim soundbarovima...kod mene su bili HiFi zvucnici.
 
Ne znam kakvi su ovi noviji modeli TCL-a ali C715 je imao najbolji i najjači zvuk do tada, njegovi zvučnici a tako jaki, lep bas i čist zvuk. Kada sam ga kupio bio sam iznenađen zvukom, kao i dan danas kada ga odvrnem malo.
 
To je problem iz doba CRT televizora. LCD i ostale moderne tehnologije nemaju problema sa magnetima, a i svi noviji zvučnici su magnetno oklopljeni (bar oni koji bi trebalo da borave blizu televizora), tako da nema brige da će boje da se rastope, dok se gleda Paja patak. 🥸
 
zagrizao i porucio 75c805. ovaj review mi je potvrdio kupovinu i to je to.
posto sam nasao za ok pare, porucio sam jbl bar multibeam 5.0 za 175e da kompletiram set :D namerno sam trazio bez vufera jer em nemam mesta za njega, em imam malu decu, i uglavnom gledam filmove/serije dok oni spavaju pa bi bio ugasen... to je to, ne gledam/citam vise reviewove narednih 2 god :D
 
Dovoljno za šta? 2x15w vs 5x50w je ozbiljna razlika, ne razumem i nemam toliku potrebu za basom i vuferom. Kakav god da je, TV ne može da ima isti zvuk kao soundbar. Bukvalno i najjeftiniji 2.0 soundbar će napraviti razliku.
 
New TCL T653T01 platform Google TV Update available in V062.
TV models ....98P745/P755/C745X2/C755/
C805/C845X2/C855/C955/X955
V8-T653T01-LF1V062.000491

V062 OTA


build date= Oct 31 2023
build= 1698683623
security_patch= 2023-09-05
gmsversion= Android_12_GTV_S
product.build.fingerprint= TCL/G08_4K_GB/G08:12/STT2.221228.001/eng.root.20231031.003515:user/release-keys
build incremental=AS14
revision= 000491
OTA size= 1.76 GB
 
Jel može neko ko gleda filmove (kvalitetne ripove) i sport na 55C735 da podeli svoja iskustva? Privlači me 144hz panel baš zbog sporta. Prebacio bih svoj Sony Bravia 49WE66, koji ima super sliku, uglove gledanja...ali je 1080p tv i nije baš sjajan za sport. Mada mi to nije prioritetan TV, ali hteo bih da ga zamenim, a njega stavim u drugu sobu. Plašim se samo da ne dobijem krš sliku u zamenu za veću dijagonalu i 4k.
 
Jel može neko ko gleda filmove (kvalitetne ripove) i sport na 55C735 da podeli svoja iskustva? Privlači me 144hz panel baš zbog sporta. Prebacio bih svoj Sony Bravia 49WE66, koji ima super sliku, uglove gledanja...ali je 1080p tv i nije baš sjajan za sport. Mada mi to nije prioritetan TV, ali hteo bih da ga zamenim, a njega stavim u drugu sobu. Plašim se samo da ne dobijem krš sliku u zamenu za veću dijagonalu i 4k.
144Hz ti je samo za gaming, svi pa i 4K ripovi su na 24Hz, dok je sport preko STB-a max na 60Hz...
 
Zelim da sa vama podelim lose iskustvo sa ovlascenim servisom TCL televizora, servisom BEOTRONIK u Milana Rakica 8, Zvezdara. Takvu uslugu, odnosno neprijatnost nisam doziveo nikada i nigde, pa cak ni na buvljaku a ne u nekom "ovlascenom" servisu brendova kao sto su TCL i Philips. Njihove recenzije govore o njima i da, tacne su, pogotovo je tacno sto se pise za nekog starijeg "gospodina". Ja se nadam da vise necu morati da imam bilo kakav kontakt sa njima sa mojim novim TCL televizorom a to zelim i vama. Na sajtu Tehnomanije stoji da je neki drugi servis ovlasceni za TCL televizore pa ako ikad budem morao da ponovo idem u servis, ici cu u taj drugi.
 
Da li može neko da mi kaže koja je konkretno prednost skidanja ovih update-a i njihovo instaliranje preko pretpostavljam USB-a? Dolazi mi C735 sutra pa gledam da li je vredno da se cimam za njih.
 
Da li može neko da mi kaže koja je konkretno prednost skidanja ovih update-a i njihovo instaliranje preko pretpostavljam USB-a? Dolazi mi C735 sutra pa gledam da li je vredno da se cimam za njih.
Meni je C735 kupljen pre dve nedelje imao problem sa sinhronizacijom slike i zvuka u aplikacijama (Youtube, Kodi, itd).
Novi firmver je rešio taj problem
 
Stigao danas 75C735 i moram da kažem da sam super zadovoljan. Ovo je velika razlika u odnosu na prethodni TV, Hisense 65A7100F.
144Hz je ekstra stvarčica, lag je praktično nepostojeći, pogotovo u odnosu na Hisense, gde je svako pomeranje miša bilo bolno.

Slika je dobra, uz malo podešavanja, a ekran je odličan po pitanju uniformnosti osvetljenja. Valjda je "lutrija" odradila svoje, a verovatno i kurirska služba, jer je dostavljao GW, pa je ipak malo manje tumban, nego kod standardnih BEX, AKS, DEX, ŠLJX kurira.

Mislim da je za ~110k, odlična kupovina.
 
Meni je C735 kupljen pre dve nedelje imao problem sa sinhronizacijom slike i zvuka u aplikacijama (Youtube, Kodi, itd).
Novi firmver je rešio taj problem
Koji firmware si ažurirao, V511 ili V592?
 
Stigao 75C805. Posle LG 65UK6500 ovo je prebolesno. Stvarno je dosta blizu OLEDa. Slika je jako dobra, kontrast, boje, dimming radi odlično i kad se gleda film neverovatno je koliko su crni barovi crni. Ne znam, ja sam stvarno oduševljen. System takođe leti. Ono što mi se malo ne sviđa je što izgleda da se eon gasi kad se izađe i što daljinac nema media kontrole. Ako ništa drugo, u eonu brojevi rade kao i prog plus minus. Možda bi uparivanje eon daljinca bila zanimljiva varijanta :) Plex radi odlično. Zvuk me zapravo iznenadio, dosta je kvalitetan i govor je razumljiv i kad je utišano ( gledam filmove dok deca spavaju :) ). Ono što još nisam probao je XBOX Series X na njemu, ali to ostavljam za sutra, treba malo i spavati :) I naravno moram uraditi bar neki pregled podešavanja slike malo detaljnije, zasad sam samo na brzinu preleteo i ponešto uključio/isključio. Uključio sam Google asistenta jer već imam nest mini u sobi i ipak su rezultati bolji kada je tu i ekran a i moguće je paliti/gasiti tv. Postolje je ozbiljno veliko bar na ovom mom i malo je falilo da ne stane na komodu :D ali dobro, svakako uskoro ide na zid.

Ukratko: prezadovoljan sam, bukvalno i da nisam uzeo veći TV bio bi jaaaako veliki upgrade. Slika je odlična, sistem radi fluidno. Preporuka definitivno za C805.
 
Stigao 75C805. Posle LG 65UK6500 ovo je prebolesno. Stvarno je dosta blizu OLEDa. Slika je jako dobra, kontrast, boje, dimming radi odlično i kad se gleda film neverovatno je koliko su crni barovi crni. Ne znam, ja sam stvarno oduševljen. System takođe leti. Ono što mi se malo ne sviđa je što izgleda da se eon gasi kad se izađe i što daljinac nema media kontrole. Ako ništa drugo, u eonu brojevi rade kao i prog plus minus. Možda bi uparivanje eon daljinca bila zanimljiva varijanta :) Plex radi odlično. Zvuk me zapravo iznenadio, dosta je kvalitetan i govor je razumljiv i kad je utišano ( gledam filmove dok deca spavaju :) ). Ono što još nisam probao je XBOX Series X na njemu, ali to ostavljam za sutra, treba malo i spavati :) I naravno moram uraditi bar neki pregled podešavanja slike malo detaljnije, zasad sam samo na brzinu preleteo i ponešto uključio/isključio. Uključio sam Google asistenta jer već imam nest mini u sobi i ipak su rezultati bolji kada je tu i ekran a i moguće je paliti/gasiti tv. Postolje je ozbiljno veliko bar na ovom mom i malo je falilo da ne stane na komodu :D ali dobro, svakako uskoro ide na zid.

Ukratko: prezadovoljan sam, bukvalno i da nisam uzeo veći TV bio bi jaaaako veliki upgrade. Slika je odlična, sistem radi fluidno. Preporuka definitivno za C805.
Trebalo bi da movie opcija prikaza bude dobar početak za podešavanje slike.
 
Stigao 75C805. Posle LG 65UK6500 ovo je prebolesno. Stvarno je dosta blizu OLEDa. Slika je jako dobra, kontrast, boje, dimming radi odlično i kad se gleda film neverovatno je koliko su crni barovi crni. Ne znam, ja sam stvarno oduševljen. System takođe leti. Ono što mi se malo ne sviđa je što izgleda da se eon gasi kad se izađe i što daljinac nema media kontrole. Ako ništa drugo, u eonu brojevi rade kao i prog plus minus. Možda bi uparivanje eon daljinca bila zanimljiva varijanta :) Plex radi odlično. Zvuk me zapravo iznenadio, dosta je kvalitetan i govor je razumljiv i kad je utišano ( gledam filmove dok deca spavaju :) ). Ono što još nisam probao je XBOX Series X na njemu, ali to ostavljam za sutra, treba malo i spavati :) I naravno moram uraditi bar neki pregled podešavanja slike malo detaljnije, zasad sam samo na brzinu preleteo i ponešto uključio/isključio. Uključio sam Google asistenta jer već imam nest mini u sobi i ipak su rezultati bolji kada je tu i ekran a i moguće je paliti/gasiti tv. Postolje je ozbiljno veliko bar na ovom mom i malo je falilo da ne stane na komodu :D ali dobro, svakako uskoro ide na zid.

Ukratko: prezadovoljan sam, bukvalno i da nisam uzeo veći TV bio bi jaaaako veliki upgrade. Slika je odlična, sistem radi fluidno. Preporuka definitivno za C805.
Gde si kupio tv?
 
Nazad
Vrh Dno