Šta je novo?

iPhone 14

Da li je neko pratio ranije trendove, da li izlazak nove S serije (S23+ i ultra u ovom slucaju) obori cene Iphone 14/14pm?
Uzimao bih 14pm preko ebaya, mozda i kod nas sa KP pa me interesuje vredi li cekati kraj februara ako ce nakupci da olabave cene, jer je 256gb i dalje 1500-1600e
 
Utiče skoro toliko koliko korisnik IRIS platforme utiče na raspored kanala 😁

Cena iPhone-a nije nikad ovde bila diktirana izlaskom Samsung telefona 😃

Dali će u nekom trenutku biti nešto jeftiniji, možda, ali kad, to niko ne može da ti kaže 😃
 
Pa pazi, pratim cene vec par meseci ovde (Nemacka) na ebayu, i dugo, do maltene, 1. januara cena za 256 PM je bila ~1700-1800e i nije se micala.
Od kad je Samsung izasao sa pricom o lansiranju 1. februara, negde pre 2-3 nedelje, pocela je da pada i sada vec moze da se nadje za 1500e, pa me je pomelo na razmisljanje da su preprodavci oborili cene zbog nadolazeceg Samsung flagshipa, jer ovde ljudi mahom voze ili Apple ili Samsung, bas retko ko se moze videti sa nekim drugim brendom.
 
Pričaš o Nemačkoj, a mi ovde pričamo o KP i Srbiji 😃 Iskreno, ne mogu i nemam pravo da pričam o situaciji sa cenama u Nemačkoj zato što ne pratim i ne znam kako se kreću, pogotovo na eBay-u 😃
Ono što znam je da je ubedljivo najjeftiniji u evropskom centru bankarskih usluga 😃, bar što se tiče zvaničnih prodavnica u Evropi.
 
Ma i ovde je skup k'o otrov u prodavnicima i paketima u mrezi, a cene na KP i ebayu su tu negde trenutno 😊
 
Da li je neko pratio ranije trendove, da li izlazak nove S serije (S23+ i ultra u ovom slucaju) obori cene Iphone 14/14pm?
Uzimao bih 14pm preko ebaya, mozda i kod nas sa KP pa me interesuje vredi li cekati kraj februara ako ce nakupci da olabave cene, jer je 256gb i dalje 1500-1600e
Pale su već cene, 128GB ima od 1350e itd. Verovatno počinje mrtav period za kupovinu (prošli praznici, ljudi se ispucali) i padaju cene.
 
To je regularna cena za Pro model u Evropi (50 evra visa) i na tome ce verovatno da se zadrzi i ovde 😃
 
@marmi Ako si vec lociran u DE na nemackoj verziji KP-a da je tako nazovem mozes da nadjes 14 PM 256 GB za ~ 1000 € ako brzo reagujes ili nesto vise novca, tebi bar ne treba da bude problem da ga nabavis.....
 
Šta je ovo ljudi, 14 pro preko MTS preko 10 000 din mesečno?
Na KP 1200 evra. Ogromna razlika.
Imajući u vidu kakva je inflacija i cene, 1200 evra za pro model nije toliko strašno
 
Cek,jel moguce da nema vise ona opcija kad pisem na tastaturi,i pogresim slovo, da mogu onu crtu jacim pritiskom po tastaturi da pomerim gde hocu?! Znate na sta mislim?
 
  • Like
Reagovanja: Ape
3d touch ne postoji odavno. Postoji haptic touch, isto jace pritisni ali samo Space taster i onda ces moci da pomeras crtu
 
Hvala drugari,radi tako..inace iphone pre ovog mi je bio XS,na njemu sam to radio i zaista korisna ,,precica,, sad nesto pisem ovde i da ispravim ,kad ono - 👀 ..
Dobro je i ovako,taman se uplasio daora ono mucenje ,,starinskom metodom,, ..:D
 
Dobro je i ovako,taman se uplasio daora ono mucenje ,,starinskom metodom,, ..:D
Da budem iskren, ne znam da li je pokvaren taj metod ili je popravljen "starinski", ali ja koristim starinski otkad imam telefon bez 3d toucha. Mnogo manje mi "bezi" kursor i cini mi se da je precizniji dosta...
 
Kakve su ove Magsafe maske?
Preporucite neku da nije onako glomazna (debela) i da je kvalitetna..ne kozna..
 
Jedno verovatno glupo pitanje, posto planiram za koji dan da kupim 14pm i zivim u Nemackoj, jel su ajfoni ovde 'bindovani' za nemacko podneblje?
Npr. laptop kad sam uzeo, sve je bilo na nemackom, od tastature sa umlautima, servisima, cak i nakon reinstalacije i podesavanja na eng. i promene regije ponvovo mi se mesala DE pa me zanima da li je tako i sa Apple proizvodima jer planiram i Mac da pazarim u blizoj buducnosti?
 
Nije to kod Apple proizvoda. Jedina razlika może da bude tastatura na Mac-u, a sve podešavaš kako ti odgovara.
 
Pozdrav svim članovima,
Da li neko ima 14+ i ako može da podeli iskustvo s njim? Dopada mi se, uzela bih ga (nema prepreki ni za ostale modele ali mi se dopada taj).
 
Izbegavali su ljudi zato sto je za iste pare mogao da se kupi 13 pro max.Vidim da mu je u poslednje vreme cena pala na oglasima tako da moze da se uzme u razmatranje.Po svim testovima to je telefon sa najboljom baterijom ako i to nesto znaci.
 
Ako hoćeš tu veličinu, a pare nisu ograničavajući deo, onda prethodni ili novi model Pro Max bez razmišljanja da li je bolja kupovina 😃
 
Ssd sam opet listao oglase. 14pro max 1170 evra. Nije to strašno, samo ako eplova garancija stvarno važi i za tako kupljen fon. Gde ti ljudi nabavljaju te telefone kad i u americi nije tako jeftino. A 14pro max je onda njima ispod 1000 nabavna. Kako?

I za ovo se slažem, bolje 13 pro max nego 14max.
 
ako eplova garancija stvarno važi i za tako kupljen fon.
Važi iako se raritetno dešava da se nešto ne poklapa oko datuma kupovine telefona i onda je račun jedini validan dokaz od kad važi garancija.

Inače mi je neverovatno da si video negde nov Pro Max po toj ceni 😃
 
Nazad
Vrh Dno