Šta je novo?

Steam Deck

Da li je jos neko nabavio deck,ocemo jos neke utiske iz prve ruke?Da li ima sanse da nekako dodje na kupujem prodajem od nasih Madjara?
 
Za Madjare bih voleo, ali ne verujem... Nije dostupno u radnjama i ko zna kad ces ga dobiti ako ga i rezervises iz dostupnih regiona. Vidim ljudi uspevaju preko VPN-a, ja licno nisam uspeo :confused:
 
Ceka se q3... A krenuli smo od q2. Nema jos free prodaja, samo preorder. Na zalost, nece skoro u slobodnu
 
Ovde su nekako noviteti o (prenosnim) konzolama,..

Hm, posle ovoga se postavlja pitanje, dokle će se ići sa Van Gogh APU-om, kao Steam Deck-om...?

 
Steam Deck realno vredi samo zbog Diablo Immortal i Eve Echoes/Eve Online/Eve Online Browser :p
 
Koje godine ?
 
Kako stalno pomeraju, zavrsicemo u 2025-oj....
 
ja sam rezervisao u prvih par dana kad su pustili i evo tek 18.07. mi je stigao email, prvobitna procena za isporuku je bila Q1 '22, čini mi se pa su pomerili samo jednom.
Naručio sam pa ćemo videti, nisam stigao da pogledam reviews osim davno što sam pogledao Linusov neki pre-release ali svakako to sve plaćena reklama :)
 
Taman izbacuju

1. Micron onaj 2230 M.2 sto su poslali Linus-u da stavi u Steam deck
2. SK Hynix izbacuje BC711 za consumer-e svoj poslovni
3. Toshiba refresh-ovala BG liniju sa BG5 disk-ovima
4. WD izbacio monstruozno brzu SN740 liniju

Ne zna se sta je bolje, i sta se vise isplati, sto pre ubaciti u Steam deck najeftiniji. Samo treba hladnjak za chip za punjac kao onaj u LinusTechTips video od pre neki dan (jer ovaj WD SN740 ce da ubije stampana kola za punjac za par sekundi na 40 stepeni napolju koliko je ovih dana). zbog [Read 5150MB/s, Write4850MB/s SLC-Cached]. A pitanje je i koliko ce izdrzati na 30+stepeni.

Ako je specificno optimizovan za Steak Deck, Micron ce biti najsigurnija opcija da radi bez zagrevanja, pa onda Toshiba BG4 starija PCI-E 3.0 verzija i SK Hynix.
 
Ja ga imam, ali nekoristim ga. Razlog je steam dock, vidi se iz prilozenog. Kupljen je kao zamena za PC, laptop ali za sada to nije izvodljivo. 1658914060282.jpg
 
256GB u njemu plus 128/256 SD za podatke je puna kapa za sekundarni računar. Ništa ne planiram da menjam
Većini ljudi to neće biti dovoljno, ja sam uzeo najjaču verziju baš zbog prostora, pa jedna igra bude 100gb... bzvz mi je da stalno instaliram igre, volim da ima 20+ instaliranih koje nikad ne igram :d

Dobar je uređaj ali više bi mi značilo da je windows device, pitanje kakva će ta podrška da bude na kraju, a na njihovom OS-u mi samo 15-20% kolekcije ima oznaku "great on deck".
Ne verujem da ću nešto puno da ga koristim ali eto ima neku karakterističnu nišu, ipak je handheld.
 
Većini ljudi to neće biti dovoljno, ja sam uzeo najjaču verziju baš zbog prostora, pa jedna igra bude 100gb... bzvz mi je da stalno instaliram igre, volim da ima 20+ instaliranih koje nikad ne igram :d

Dobar je uređaj ali više bi mi značilo da je windows device, pitanje kakva će ta podrška da bude na kraju, a na njihovom OS-u mi samo 15-20% kolekcije ima oznaku "great on deck".
Ne verujem da ću nešto puno da ga koristim ali eto ima neku karakterističnu nišu, ipak je handheld.
Imas podrsku za Windows:
 
Video sam to, ne uliva mi baš poverenje ta objava, ne znam ali deluje mi da je daleko od SteamOS iskustva.

Lastly, we are providing these resources as is and are unfortunately unable to offer 'Windows on Deck' support.
 
Sad sam na Mintu instalirao Republique (hvala @DusaN na temi o akcijskim ponudama) i sjajno je kako se igra, za koju stoji da radi samo na vindozi i meku, instalira i pokreće iz Steam klijenta kao od šale. Nikakva dodatna podešavanja, sipaj i vozi. Sad se plašim da počnem da igram na PC-u, pošto mi izgleda kao prava stvar za Deck :d

Naravno da sam sad u dilemi da li da igre kupujem na Steam-u ili GOG-u, ali GOG se baš ne trudi da pokrije taj segment (linux i/ili deck). Uzeo sam skoro ST - Aiko's choice na GOG-u, i takođe preko Steam-a (Protona) odigrao na linuxu, ali i to je uvek lutrija. Dok je situacija sa Steam-om (Deck-om) malo čistija
 
koliko se batica polomi da objasni kako je steam deck smece, a oni ne mogu da postignu da naprave koliko se trazi. ja cu moj da rezervisem u septembru, pa kad stigne - stigo je :/

konacno jedan ljudski gaming handheld. ja sam od muke hteo da kupim onaj gpd win za 1300 evra, dobro je sto nisam. kupio sam switch koji sam upalio tri puta :/
 
Prodaj Super Mario family konzolicu i naruci deck
 
necu da prodajem, to jest pokusao sam da prodam, niko nece da kupi :D deck cu da narucim cim budem mogao da se organizujem (septembar najranije), jer treba da se poruci u nemackoj...
 
Naleteh na informaciju da kada se uključe 3,5mm slušalice, ne radi integrisani mikrofon :| Svašta s njima. Daleko da će me ovo odvratiti od Deck-a, verovatno neće nikoga, ali opet :|

4mvqvchv8se91.png
 
stvarno svasta s njima... nije neka mana, vise je smesno :) ja sam prilicno siguran da je dac u njemu tres svejedno, tako da 3.5mm ne bih ni koristio...
 
1659362559456.png
Sa after Q3 na konkretne mesece, taman da se pocastim za ng 😁
Jel pokusavao neko da se pretplati na gamestop i iskoristi kredite za kupovinu steam kartica i smanji cenu deka? #pitamzadrugara
 
Nazad
Vrh Dno