Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

To ti je za kaznu jer mnogo mračiš 🙂

Značajno mu je porastao kvalitet mračenja u poslednje vreme, sad dosta radi na šta ako ne pukne balon stravi:devilish:


Ljudi bolje mi da ulažemo pare u samojede, babydodge i ostala sranja i izlaziti za godinu dana kao milioneri nego što mlatimo sa pravim coinima...

Neka moja ideja je da mi ti kučići i mačići pojačaju uloge u prave koine, Čibe inu se npr pretopio u Harmony. Nije da imam nešto protiv da me neki šit napravi na milioner, al nije ni realno za očekivati.
 
Jeste Ponzi postao ceo kripto eko-sistem kad su izmislili bezbroj Tether-a koji dokazano nema pokriće u fiatu a za njega kupovali ostale kripto valute.

Taj momenat ti je jednak danu kada fiat više nije bio vezan za zlato.

Probajte svi na istoj menjačnici da izađete sa kešom na račun pa će šta vidiš kako nije Ponzi. /Sarkazam
Glupa je analogija jer se odnosi na sve finansijske institucije. Znači sve je ponzi ili drugim rečima glupo je trošiti vreme sa takvim načinom razmišljanja.
 
Pa i jeste... sve ponzi. To je ključ neprestanog rasta. Zato je i dollar otkačen od zlata.

Samo što smo se za ovo svi "složili" i živimo sa posledicama kao što je inflacija i slično. A za cripto je bila ideja i priča nešto drugo, ali se na kraju svelo na isto. Jer smo isti ljudi.
 
Jeste Ponzi postao ceo kripto eko-sistem kad su izmislili bezbroj Tether-a koji dokazano nema pokriće u fiatu a za njega kupovali ostale kripto valute.

Taj momenat ti je jednak danu kada fiat više nije bio vezan za zlato.

Probajte svi na istoj menjačnici da izađete sa kešom na račun pa će šta vidiš kako nije Ponzi. /Sarkazam
Nikada nisu ni rekli da imaju pokrice u fiatu i ne moraju da imaju pokrice u fiatu. Dokazano.
 
Jeste Ponzi postao ceo kripto eko-sistem kad su izmislili bezbroj Tether-a koji dokazano nema pokriće u fiatu a za njega kupovali ostale kripto valute.

Taj momenat ti je jednak danu kada fiat više nije bio vezan za zlato.

Probajte svi na istoj menjačnici da izađete sa kešom na račun pa će šta vidiš kako nije Ponzi. /Sarkazam
Naravno da ni to nije Ponzi sema. Stampanje Thetera bez pokrica je jednostavno prevara. Prodao sam ti graficku, a u stavri praznu kutiju, pa to je prevara jer kutija nema pokrice u sadrzaju, tako da to nije Ponzi. Pozni sema je sema, i zna se kako funkcionise. A izdavanje menica bez pokrica, izdavanje cekova bez pokrica, stampanje Thetera bez pokrica su neke druge stvari. Ali necu duziti o tome.
A sto se tice price da FIAT bude vezan za zlato, to je jedna demagoska prica koja je izuzetno popularna na nasim prostorima, a realno nema veze sa ekonomijom. Zasto bi FIAT morao biti vezan za zlato? Zasto bi FIAT imao svoju vrednost jedino ako je vezan za zlato? Vrednost odredjuje ponuda i potraznja. Neki FIAT vredi zato sto postoji traznja za njim. A sta zlatu daje vrednost? Zasto zlato nije vezano za nesto, da bi imalo vrednost? Zlatu daje vrednost potraznja. E tako i bilo kojoj robi, pa i novcu. Ne zivimo u starom veku pa da jedino vredno je zlato, i da zlato bude podloga svega, podloga novca. Novac moze imati podlogu i u drugim vrednostima. Eto npr u automobilima, mobitelima, stanovima, avionima... Eto ja npr necu zlato, hocu stan. I novac ima vrednost ako ima dobar odnost sa GDPom nekog drustva, i tako nalazi podlogu u mnogim drugim vrednim stvarima osim u prstenju i mindjusama. Ali domace stanovnistvo pod komunizmom se slabo bavilo ekonomijom, i jos je u starom veku. Ni dijamanti nemaju podlogu u zlatu, pa opet vrede. I to vrede vise od zlata. Zlato je samo jedna obicna roba kao i svaka druga, kao i mleko, kao i hleb. Novac je tu da pokrije sve robe i usluge, kako bi drustvo moglo da funkcionise i razmenjuje dobra i usluge. Ako se nastampa previse, gubi vrednost, nema pokrice ne u zlatu vec u svim dobrima i uslugama zajedno, i dolazi do inflacije.
 
Ајде овде ћу.
Шта мислите, колико је безбедно држати крипто на мобилном новчанику на андроиду који нема више безбедносних апдејтова, од рецимо прошле године?
Телефон је чист, урађен хард ресет пре тога.
 
Ima li pravnika na temi? Imam jedno konkretno pitanje na pp.
 
Da li POW ima alternativu, u smislu da transakcije vremenom promene način potvrde.

PoS (Proof-of-Stake) i PoA (Proof-of-Authority). Ethereum treba da pređe na PoS, a neku vrstu PoA već koristi Stellar, ali možeš napraviti vlastitu privatnu Ethereum mrežu gdje se koristi PoA umjesto PoW. Why, it's on blockchain not in SQL...
 
Poslednja izmena:
PoS (Proof-of-Stake) i PoA (Proof-of-Authority). Ethereum treba da pređe na PoS, a neku vrstu PoA već koristi Stellar, ali možeš napraviti vlastitu privatnu Ethereum mrežu gdje se koristi PoA umjesto PoW. Why, it's on blockchain not in SQL...
Hvala, a reci mi da li na primer BTC sa POW može da predje na POST, ili je to nemoguće.
 
Tehnicki da, ali preci najverovatnije nikad nece.
Btc je ono sto jeste koliko god neki plakali za ekologiju.
 
Suština mi da saznam da li je tehnički izvodljivo nebitno za koji koin se odnosi, hvala na informaciji.
 
Јел се бави неко NFT-овима?
Питам не због трговине него због продаје неких дела, где је најбоље то радити, велика публика, мали трошкови слања и повлачења неких евентуалних пара итд.?
Opensea eth, davinci harmony, raydium solana ?
 
Da li neko drzi tether ili druge "stable coine" na hardware walletu i kako?

Koliko razumem da ne moze direktno, nego preko nekih trecih walleta. Nije mi bas jasno.
 
Da li neko drzi tether ili druge "stable coine" na hardware walletu i kako?

Koliko razumem da ne moze direktno, nego preko nekih trecih walleta. Nije mi bas jasno.

Tether je ERC20 token na Ethereum mreži.
 
Mislim da sam shvatio, adresa za skladistenje USDT-a je istao kao i ETH adresa ako se USDT salje preko ERC20 mreze.

Ako se salje preko TRC20 onda je istao kao za TRON. Samo je potrebno rucno dodati USDT wallet u hardware walletu.
 
Mislim da sam shvatio, adresa za skladistenje USDT-a je istao kao i ETH adresa ako se USDT salje preko ERC20 mreze.

Ako se salje preko TRC20 onda je istao kao za TRON. Samo je potrebno rucno dodati USDT wallet u hardware walletu.
DA, tačnije treba preko app menadžera dodati USDT app

I da bi kasnije mogao da šalješ USDT, moraš imati nešto ETH-a ili TRON-a za fee (zavisno koju mrežu koristiš)
 
 
Deepfake strikes back with vengeance, tačnije. Pre nekoliko godina je gospodža Ruža otpalila u nepoznatom pravcu sa parama od JedanNovčić, sad se vrnula prepoštena i iskrena sva, baš me zanima imal još pacijenata za taj eksperiment.:unsure:
 
Naime, iz nekog razloga mi Matic Faucet ne radi a imam ukupno 0.002 matica u novcaniku. To nije dovoljno gasa da mogu da povucem staking reward sa aave-a da mogu da nastavim dalje da koristim matic mrezu.

Ne znam kako bih drugacije mogao da prebacim bilo sta na matic jer menjacnice koje koristim ne podrzavaju povlacenje sredstava na L2 Matic mrezu. Gledao sam i da prebacim sa ethereum mreze neka sredstva ali je trenutno gas fee oko $151 za tu transakciju!!

Unapred hvala na savetima!
 
Poslednja izmena od urednika:


Evo ti dva fauceta koja rade. S tim što oni daju za običan txn, collect reward je verovatno nešto komplikovaniji txn, pa je skuplji, ne znam da li će ti da ti dovoljno za njega, ako ti uopšte daju nešto. Probaj.
 


Evo ti dva fauceta koja rade. S tim što oni daju za običan txn, collect reward je verovatno nešto komplikovaniji txn, pa je skuplji, ne znam da li će ti da ti dovoljno za njega, ako ti uopšte daju nešto. Probaj.
Hvala na savetu. Ne znam zasto sam bio ubedjen da postoji samo jedan faucet! Nasao sam jedan koji radi pa cu valjda skupiti za dan-dva dovoljno matic-a da mogu da podignem stake reward! Resen problem!
 
Nakon malo vise istrazivanja, da napisem svima sta je bio problem, mozda ce nekom u buducnosti pomoci.

Zapravo, nije bio problem u kolicini matic-a u novcaniku nego nekakav bug metamaska ili moja greska. U svakom slucaju jedna wmatic-matic swap transakcija je bila zaglavljena. Povecavanje gas limita nije moglo da je odglavi (kao sto sam ja ocekivao).

Resenje je bilo resetovanje metamaska. Posle toga sam uradio ponovo swap i sada je sve normalno. Pre resetovanja metamaska je pozeljno eksportovati private key za polygon. Doduse, metamask mi ipak nije trazio taj private key posle reseta. Svakako nije lose sto ga imam bekapovanog!
 
Imam samo jedno veoma noob i verovatno smesno pitanje.
Koliko danas moze da se zaradi samo sa jednom GTX 1070, na mesecnom nivou?
Verovatno je neisplativo, ali posto vidim da su cene grafickih nikad vece, pretpostavljam da rudarenje cveta, pa reko dal ima svrhe da pokusam nesto sa tom jednom karticom ili ne?
 
Nazad
Vrh Dno