Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Sad citam neki clanak, steam banovao naslove koji dozvoljavaju kriptovalute i nft trgovinu.
 
Oba tokena koje si naveo možeš da kupiš na Pancakeswap-u.
Samo kada budeš ubacivao adresu ubaci BSC \ BNB adresu, jer FEG ima ETH adresu, a ovaj koji si naveo i Poligon adresu.

EIDT: prebaciš BNB sa menjačnice na TrustWallet - na adresi BSC (Binance Smart Chain), odeš DApps - pancakeswapp - konektuješ wallet, na swap ubaciš addresu i ubaciš iznos za koji želiš da odradiš konverziju.
 
Dobio jutros email.
predpostavljam scamm
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-10-23 at 07.56.56.png
    Screenshot 2021-10-23 at 07.56.56.png
    181.6 KB · Pregleda: 80
Narode jel moze nekakvo objasnjenje za Slippage Tolerance procente na pancakeswap-u. Kako to zapravo cirkulise ? Vidim da na poznatijim stabilnijim tokenima dozvoljava mi da zamenim token-token sa manji % Slippage Tolerance dok sa nekim novim manje popularnim tokenima nemoze sa manje od 15-20% Tolerance.
 
Nadam se da sam potrefio temu... Gde predlažete čuvanje valuta, Cex ili Exodus? U pitanju je veća suma, pa bih molio za odgovor šta mi je najbolje činiti.
 
U redu, poslusacu vas savet. Hvala.

Valja li Ledger Nano S?

Jos jedno mozda glupo pitanje, nisam upucen kako funkcionisu ti hardware walleti, u slucaju kvara pretpostavljam da postoji neka backup varijanta kako izvuci novcice sa walleta u vidu nekog backup key-a?
 
Prilikom formiranja walleta dobijes od Ledgera (Trezora) seed. To ti je 24 nasumicnih reci. To sklonis negde, napisano rukom na papiru. Ne stampaj, ne kucaj seed na racunaru ili mobilnom. Iskljucivo rukom pisano na necemu sto nije prikaceno i nikad nece biti prikaceno na internet.
Potom na adresu koju ti napravi wallet posaljes kripto. Prvo vrlo malu kolicinu, pa kad to stigne, onda saljes ostatak. Kada si sve prebacio na wallet, onda uzivas i cekas da cena skoci. Napravis kopiju seed-a, iskljucivo rukom pisano na papiru i oba primerka seed-a sakrijes negde, na odvojena mesta.
Posle toga, ako ti crkne wallet, kupis drugi, prilikom formiranja novcanika ubacis isti taj prvobitni seed i imas iste adrese na kojima je tvoja valuta.
Sve ostalo je stvar tvoje ozbiljnosti u koriscenju hardverskog (cold) walleta.
 
Hvala lepo na objasnjenju, sve je jasno.
 
Jedan širi pogled na celu stvar.

https://www.researchgate.net/publication/334945473_Labour_Justice_and_the_Mechanization_of_Interpretation
https://www.researchgate.net/publication/333319658_Blockchain_Machines_Earth_Beings_and_the_Labour_of_Trust
The biggest frontier of mechanization of the past ten years has been the automation, broadly speaking, of interpretation. This includes the mechanization of recognition (for example, image recognition technologies used by security services), of translation (Google Translate), of searching for information (Bing or Google search engines), of understanding ("predictive algorithms" that know what books or movies you will like or what kind of propaganda will appeal to you, as used by Amazon, Netflix, or the Donald Trump campaign), of trust (blockchain technologies such as Bitcoin), and of negotiation ("smart contracts" as pioneered by firms such as Ethereum). How do these technologies benefit business and why have they come to prominence now? In what ways are they a continuation of older business strategies for extracting as much value as possible from labour via mechanization, such as the steam engine? Why are they inextricably entangled with the degradation and exhaustion of the work of both humans and nonhumans? And why are they adding to threats to the earth's climate?
 
Najsigurnije da kupi preko ecd.rs, ja sam preko njih narucio i moze da se plati kriptovalutama. To je tako zapakovano i zalepljeno da gotovo nema sanse da je neko otvarao i nesto muljao. Imate i klip o tome na yt balkantechcrypto, objasnjava kako treba da izgleda originalno pakovanje.
 
Ne znam čemu paranoja, ako je ledger lepo upakovan, sa zaštitnom folijom, ne vidim na koji način može da se zloupotrebi.

Juče mi je stigao jedan sa KP, sve je prošlo savršeno, od samog odpakivanja do prve instalacije i formiranje walleta, formiranje zaštite sa 24 reči, i za sam kraj prebacivanje kripta na sam wallet.

Ako se sve isprati kako treba od početka do kraja, ne postoji prostora za zloupotrebu. Imate gomilu tutoriala na yt-u, pa možete ispratiti ako vas zanima.
 
Hteo sam da napisem da su novi, verovatno covek koji ie prodao 50 komada i dobio pozitivne ocene nije menjao cipove ili ne znam sta vec. Vidi se kad je nov i oada ispratite ceo postupak formiranja zloubotreba je gotovo nemoguca.
Inace za svaku transakciju je potrebno i manuelno potvrditi pritiskom ja dugme.
Tako da nemojte da pisete nesto napamet sto ste culi na youtube ili je znam gde, samo da zbunjujete ljude.
 
Verovatno i jesu, ali pored ecd-a stvarno ne vidim razlog zasto bi neko kupovao sa kp
 
Ne znam čemu paranoja, ako je ledger lepo upakovan, sa zaštitnom folijom, ne vidim na koji način može da se zloupotrebi.

Juče mi je stigao jedan sa KP, sve je prošlo savršeno, od samog odpakivanja do prve instalacije i formiranje walleta, formiranje zaštite sa 24 reči, i za sam kraj prebacivanje kripta na sam wallet.

Ako se sve isprati kako treba od početka do kraja, ne postoji prostora za zloupotrebu. Imate gomilu tutoriala na yt-u, pa možete ispratiti ako vas zanima.
Znači za manje od 4 dana si postao expert. Od osobe koja pita gde je najbolje držati veću količinu kripta, na menjačnici ili na Exodusu, i bez ikakvog znanja o hw wallet-ima. Za to kratko vreme si postao expert za hw wallet-e i deliš savete.

Baš brzo učiš. Sa nestrpljenjem očekujem temu, drvlje i kamenje
na Ledger, ukrali mi kripto.

Nerealno.

Nadam se da sam potrefio temu... Gde predlažete čuvanje valuta, Cex ili Exodus? U pitanju je veća suma, pa bih molio za odgovor šta mi je najbolje činiti.
 
Da, toliko sam dobar. Zamisli, samo 4 dana mi je bilo potrebno da skapiram nauku o hw walletima. Inače, da nisam takav expert, ne bih znao za internet i gomilu dostupnih informacija o bilo čemu.

Sa nestrpljenjem očekujem temu, drvlje i kamenje
na Ledger, ukrali mi kripto.
Ovo dovoljno govori o tebi.

Pozdrav od experta.
 
Ne sekirajte se, i Ledger i Trezor su tako proizvedeni da mogucnost zamene cipa bude maltene astronomski mala. Najvece prevare su se desavale kada kupcu stigne lepo zapakovan wallet sa vec odstampanim seed-om. Ukoliko kupac nije informisan da tako ne treba da bude, obrao je bostan.
U svakom slucaju, jedan fabricki reset pre prve upotrebe resava sve nedoumice.
Kucista su ultrazvucno "zavarena" na spojevima, o tome su pisali proizvodjaci hardverskih walleta u nekoliko navrata, bas zbog ovakvih glasina.
 
ali kad ga prvi put upalis i povezes, ako se dobro secam, aplikacija ce da proveri i verifikuje da li je uredjaj genuine.
 
ali bar pokazuju da niti je bitan tech ni zajednica nego samo ko ima love da pumpa svoj projekat.
Realno, Shiba ima jaku zajednicu. Dosta ima zaludjenika Shibom. A ne pumpaju ju oni koji su napravili taj projekat. Oni ne pumpaju svoj projekat, vec ga pumpa masa ljudi koji misle da ce se tu obogatiti. A oni koji su napravili Shibu, cekaju kad ce se istovariti i pokupiti vrhinje (sto bi Jure reka).
Inace, ovi sto pisu o Ponzi shemi... Nije to Ponzi shema. Ponzi shema je kad ljudi negde ulazu, a onda taj neko nema da ispati ugovorenu kolicinu novca jer je sve radio na semu. A sema je da uzme novac od nekog, obeca veliku kamatu, a onda tu kamatu isplacuje novcem koji je uzeo od drugog lika. Kad svi zatraze svoj novac, on nema da isplati sve te novce sa kamatom. A mnogima nema da vrati ni glavnicu, jer je taj novac dao ranije drugima kao kamatu koju su dobili. E to je Ponzi. A ovde se radi o prodaji coina, gde ti niko nista ne obecava. Coin se prodaje kao i bilo koja roba. Ako je velika navala kupaca, cena skace. Ako je slaba zainteresovansot, cena pada. Klasicna trzisna utakmica ponude i potrzenje. Dosao si da kupis Shibu, i dobio si ono sto si kupio. Nikakve tu Ponzi Sheme nema. Neko kupi naftu, pa izbije kriza, pa barel izgubi 65% vrednosti. To je trziste. Ako negde gubis novac jer nisi dobro procenio investiciju, ne znaci da je Ponzi.
 
Jeste Ponzi postao ceo kripto eko-sistem kad su izmislili bezbroj Tether-a koji dokazano nema pokriće u fiatu a za njega kupovali ostale kripto valute.

Taj momenat ti je jednak danu kada fiat više nije bio vezan za zlato.

Probajte svi na istoj menjačnici da izađete sa kešom na račun pa će šta vidiš kako nije Ponzi. /Sarkazam
 
Nazad
Vrh Dno