Šta je novo?

LG G4

Dobro...ne mora da znaci da ga bas svuda heftaju za garanciju. A sa druge strane ti fiskalni racuni kavi su posle pola godine se jedva samo nazire sta pise, a posle godinu dana imas prakticno blanko papirce bez ijednog slova ili broja. A garancija obicno traje dve godine I sta onda covek da radi? Ima racun, a kao da ga nema. Zato ti ipak najbolje pitaj u komtrejdu da li moze ili ne i bez fiskalnog. Ima servisa koji samo garanciju traze...overenu naravno.
 
Kada sam isao u LG servis na Novom Beogradu trazili su mi iskljucivo fiskalni racun sa garancijom, ne jedno ili drugo nego oba papira zajedno da donesem inace nece nista uraditi. Tako da treba to dobro proveriti.
 
Ok je to...kazem negde ima i da ne traze. Samo me zivo zanima sta li rade kad im neko odnese garanciju sa fiskalnim, a na fiskalnom nista...jer ce se bukvalno sa 99% fiskalnih za max godinu dana obrisati sve sto je pisalo na njemu. I sta onda biva?
 
Pa ništa, nemaš fiskalni. Zato se iskopira dok je svež :)
 
Zato ti svuda kazu da iskopiras racun prilikom kupovine nekog proizvoda koji ima garanciju duzu od 6 meseci.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Kupio fon u Top Zona Balkanska 35 u maju ove godine. Fon mi sada crkao, posle 6 meseci, bootloop. Otišao u Balkansku ono 2 lika koja su mi i prodali telefon, i kažu mi Top Zona je zatvorena ovo je nova firma Mobicom Media , idi u Požešku 150a, premeštena je Top Zona tamo. Odlazim ja tamo kad likovi me gledaju bledo, kao ne ovo nije top zona ovo je Top Zona PLUS. Druga firma, oi su ti u Balkanskoj nisu smeli da te pošalju ovde vrati se tamo. Usput mi objašnjavali zašto ovo nije vise top zona, jer je drugi gazda, top zona vise ne postoji. Umedju vremenu taj lik zove nekog gazdu ili ne znam koga i kaže mu da zove nekog iz Balkanske i da im kaže da su oni zaduženi. Vraćam ti se ja do Balkanske oni ko da me prvi put vide, i opet ista priča da nisu oni nego Požeška bla bla bla. Pozvao ti ja požešku i da e smaram više opet istu priču mi ponovili i to je to. Na garanciji samo piše ime prodavnice Top Zona i adrese te dve sadašnje prodavnice. Tako da ukratko izvisio sam za garanciju.
 
Možda da tražiš vlasnika?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Pa kao svaka mob radnja tamo u balkanskoj. Leglo kriminala i mafije

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kupio fon u Top Zona Balkanska 35 u maju ove godine. Fon mi sada crkao, posle 6 meseci, bootloop. Otišao u Balkansku ono 2 lika koja su mi i prodali telefon, i kažu mi Top Zona je zatvorena ovo je nova firma Mobicom Media , idi u Požešku 150a, premeštena je Top Zona tamo. Odlazim ja tamo kad likovi me gledaju bledo, kao ne ovo nije top zona ovo je Top Zona PLUS. Druga firma, oi su ti u Balkanskoj nisu smeli da te pošalju ovde vrati se tamo. Usput mi objašnjavali zašto ovo nije vise top zona, jer je drugi gazda, top zona vise ne postoji. Umedju vremenu taj lik zove nekog gazdu ili ne znam koga i kaže mu da zove nekog iz Balkanske i da im kaže da su oni zaduženi. Vraćam ti se ja do Balkanske oni ko da me prvi put vide, i opet ista priča da nisu oni nego Požeška bla bla bla. Pozvao ti ja požešku i da e smaram više opet istu priču mi ponovili i to je to. Na garanciji samo piše ime prodavnice Top Zona i adrese te dve sadašnje prodavnice. Tako da ukratko izvisio sam za garanciju.
Imas na Novom Beogradu Bulevar Mihajla Pupina 117, tu ti je LG-jev servis, idi kod njih sa racunom i garancijom i trebalo bi da ti to srede.
 
Jos kad bi on imao legalnu garanciju uvoznika bilo bi super. Ima verovatn obican racun neke sverc-komerc radnjice iz Balkanske sa kojim, kako stvari stoje, moze da obrise du*e.
 
Ne kupujte u Balkanskoj ljudi rade svašta peru matične menjaju kućišta starim uređajima ... jedine pozitivne stvari sam čuo o Logich shop-u i jednom čak pazario kod njih iz 3 slučaja sve korektno.A da ne pišem o prevarantima iz mobtrenda u Lominoj ulici.
 
Jos kad bi on imao legalnu garanciju uvoznika bilo bi super. Ima verovatn obican racun neke sverc-komerc radnjice iz Balkanske sa kojim, kako stvari stoje, moze da obrise du*e.

Upravo tako, račun imam, al garancija je od te Top Zone. Popravka u ovlašćenom servisu Mobis Electronics u Bulevaru Mihajla Pupina je 26000 dinara. Hvala lepo, dodam jos 15k i kupim nov. Obraćao sam se i zaštiti potrošača, pa su me uputili u tržišnu inspekciju. Tamo su mi bukvalno završavali rečenice jer su apsolutno upoznati sa situacijom, i kao u fazonu prosledi nam prijavu napiši to to i to.. Milslim mi ćemo otići tamo al neće ništa biti od toga.. Eto ukratko.. Bolje i da nemam garanciju, pa da znam na čemu sam nego da se ovako nerviram. Džukele.
 
Upravo tako, račun imam, al garancija je od te Top Zone. Popravka u ovlašćenom servisu Mobis Electronics u Bulevaru Mihajla Pupina je 26000 dinara. Hvala lepo, dodam jos 15k i kupim nov. Obraćao sam se i zaštiti potrošača, pa su me uputili u tržišnu inspekciju. Tamo su mi bukvalno završavali rečenice jer su apsolutno upoznati sa situacijom, i kao u fazonu prosledi nam prijavu napiši to to i to.. Milslim mi ćemo otići tamo al neće ništa biti od toga.. Eto ukratko.. Bolje i da nemam garanciju, pa da znam na čemu sam nego da se ovako nerviram. Džukele.
Nisam te ispratio od pocetka, je li bootloop problem? Ako jeste resi to softverski iskljuci 2 jezgra i miran si. Ako ne znas ima ljudi koji to rade, a cena je oko 30e, bar je meni odradio covek za te pare I super radi telefon. A mozes I sam ima objasnjenje ako imas strpljenja.
 
Upravo tako, račun imam, al garancija je od te Top Zone. Popravka u ovlašćenom servisu Mobis Electronics u Bulevaru Mihajla Pupina je 26000 dinara. Hvala lepo, dodam jos 15k i kupim nov. Obraćao sam se i zaštiti potrošača, pa su me uputili u tržišnu inspekciju. Tamo su mi bukvalno završavali rečenice jer su apsolutno upoznati sa situacijom, i kao u fazonu prosledi nam prijavu napiši to to i to.. Milslim mi ćemo otići tamo al neće ništa biti od toga.. Eto ukratko.. Bolje i da nemam garanciju, pa da znam na čemu sam nego da se ovako nerviram. Džukele.

Batice, usao bi im sa bejzbolkom i trazio pare nazad. A ako odbiju razlupa sve sto ima da se razlupa, promenio ime i prezime i rekao nisam ja vise taj hahahaha. Salu na stranu, sem promene imena i prezimena, ostalo stoji.
 
no, ima li kakvih preciznijih info oko izlaska Nougata?
 
Da li neko moze da preporuci majstora u Beogradu koji bi poravio plocu (osposobio je da radi na 4 jezgra)?

Nasao sam u Beloj Crkvi coveka koji to radi za 30 EUR ali mi je malo daleko.
 
Nisam te ispratio od pocetka, je li bootloop problem? Ako jeste resi to softverski iskljuci 2 jezgra i miran si. Ako ne znas ima ljudi koji to rade, a cena je oko 30e, bar je meni odradio covek za te pare I super radi telefon. A mozes I sam ima objasnjenje ako imas strpljenja.

da da, bootloop je. pa to cu i uraditi. samo moram naci nekog. imas preporuku?

Inace sam danas nocio fon u mesc ovlašćeni servis i rekli mi da nema garancije za moj, proveravali kao po imei broju. A koleginica koja je kupila u hrvatskoj fon, isto od nekih svercera ili koga vec ima garanciju. mene samo odjebali. kao 25k ja nova maticna, plus kao al nema posle sedenja na njemu i gledanja filmova nekoliko sati i te fore. mislim se nisam to ni prvi put radio. al i da jesam, nisam kupio fon da ga drzim na stolu u kaficu.
 
Mislim da je i sestri otisao telefon, zapucao i ne moze vise da se upali samo stoji na LG logo znaku. Kupljen u USA pre godinu i 3 meseca S/N 505.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
da li ovlasteni servisi daju garanciju na novu maticnu plocu kad se zamijeni i kolika je garancija?
 
provjerena info ili samo pretpostavljas/logicno zakljucujes?
 
Prošle godine sam nosio tablet na ovlašćeni servis u poznatoj radnji gde je kupljen, ostalo je nekih 2 meseca do kraja garancije; zamenjena je ploča i na moje pitanje da li imam garanciju na taj servis - rekoše da imam onoliko dokle traje spomenuta garancija (tih preostalih 2 meseca). To je moje iskustvo, srećom pa mi nije trebalo da se oko toga dalje informišem.
 
provjerena info ili samo pretpostavljas/logicno zakljucujes?
Kada sam imao g2 i menjao displej rekoše mi da je 2 godine garancija na displej - inače nisu dobro uradili i dobio sam drugi telefon i kada sam ga preuzeo dobio sam novu garanciju od 2 godine

S7 EDGE
 
mene interesuje za varijantu kad se ponese telefon za koji nema garancije (konkretno, drugaricin g4), da li bi dobila garanciju na opravku i koliku? Najbolje da da 200e za matičnu, a da je garancija 0 dana
 
\"niksha\" je napisao(la):
Da li neko moze da preporuci majstora u Beogradu koji bi poravio plocu (osposobio je da radi na 4 jezgra)?Nasao sam u Beloj Crkvi coveka koji to radi za 30 EUR ali mi je malo daleko.
Meni je taj lik odradio na daljinu, ja sam jos dalje nego ti. Nesto telefonom, nesto preko Team viewer-a, u svakom slucaju zavrsili smo posao. Mozes slobodno da mu posaljes telefon brzom postom, covek je posten, sigurno te nece zeznuti. Pretpostavljam da mislimo na istog, ne verujem da postoji jos neko iz Bele crkve ko se time bavi, sjajan lik, sve preporuke..
 
Nazad
Vrh Dno