Šta je novo?

LG G4

Serija 510, radio skoro godinu dana, kapiram usporio je posle nekog vremena i onda umro :)
E da evo vidim komentar servisa da ceka osnovnu plocu, tako da ce samo da promene to :)
 
Poslednja izmena:
Kupio fon u Top Zona Balkanska 35 u maju ove godine. Fon mi sada crkao, posle 6 meseci, bootloop. Otišao u Balkansku ono 2 lika koja su mi i prodali telefon, i kažu mi Top Zona je zatvorena ovo je nova firma Mobicom Media , idi u Požešku 150a, premeštena je Top Zona tamo. Odlazim ja tamo kad likovi me gledaju bledo, kao ne ovo nije top zona ovo je Top Zona PLUS. Druga firma, oi su ti u Balkanskoj nisu smeli da te pošalju ovde vrati se tamo. Usput mi objašnjavali zašto ovo nije vise top zona, jer je drugi gazda, top zona vise ne postoji. Umedju vremenu taj lik zove nekog gazdu ili ne znam koga i kaže mu da zove nekog iz Balkanske i da im kaže da su oni zaduženi. Vraćam ti se ja do Balkanske oni ko da me prvi put vide, i opet ista priča da nisu oni nego Požeška bla bla bla. Pozvao ti ja požešku i da e smaram više opet istu priču mi ponovili i to je to. Na garanciji samo piše ime prodavnice Top Zona i adrese te dve sadašnje prodavnice. Tako da ukratko izvisio sam za garanciju.

Obrati se inspekciji,ne mogu oni tek tako da te šetaju.Tel nikako ne uzimati odmalih firmi tj prodavnica zato i ponude niže cene da privuku ljude.
 
Evo da podelim sa vama iskustva sto se tiče LG G4. Kupio sam ovaj telefon u Bugarskoj u Vidinu u Tehnomarketu 15.02.2016. i dobio 2 godine garancije. Tel. je radio besprekorno do 14.11 2016. napominjem besprekorno i onda se desio bootlop. Nema nikakvih indicija tj. simptoma da će tel da otkaže,to se dešava odjednom bez ikakvog nagoveštavanja. Inače sam preterano pedantan što se telefona tiče,nisam mu skinuo ni folije sa lasni,original je bila folija na ekranu,čak ima folije i na dugmićima za pojačavanje ma nema jednu tačkicu lošu na sebi i plus futrolu mercury flip znači zaštićen može tenk preko njega proći. Da napomenem da je serija bila 601. Telefon sam odneo u Tehnomarket u Vidinu 19.11.2016. i odmah su ga uzeli i poslali u ovlašćeni servis u Sofiju. Na telefonu je menjana matična ploča i tač panel to uvek ide jedno s drugim, ne menjaju samo ploču. Dobio sam nazad telefon 08.12.2016. tj bio je na popravci 19 dana,a zakonski rok je 30 dana. Promenjen mi je IMEI broj i sada je serija 611. Što se garancije tiče kada ti zamene matičnu ploču ne dobija se garancija još 2 godine nego tvoja garancija dokle ti važi + koliko dana je bio u servisu = ja imam garanciju do 15.02.2018. + 19 dana koliko je bio u servisu = 06.03.2018. dotle mi je garancija. Niko vam neće dati još 2 godine nakon zamene matične ploče to da znate, a još nešto Tehnomarket je ozbiljna i ogromna firma ima ih svuda po Bugarskoj. Ja sam ovaj fon u februaru platio nekih 330 eu kad su mi vratili PDV pošto to može kada tel iznosiš iz zemlje, ovako je tada bio oko 390 eu sa 2 god garancije. Uzeli smo i ja i žena, njen i dalje radi kao prvog dana sa serijom 601. Inače ovaj moj LG G4 sa 611 serijom radi odlično, neću još mada razmišljam da ga za 3-4 meseca prodam i uzmem nešto drugo tj huawei P9. Napominjem tel. uzimati jedino od velikih firmi tipa win win, tehnomedia, tehnomarket ima u Bugarskoj i tehnopolis, a nikako od malih firmi. Nadam se da sam nekom bio od pomoći. Pozz svima.
 
Gde u ovoj xxx državi može da se kupi dok station(punjač) za lg g4?Nigde da nađem...

LG G4 Dual
 
Evo da podelim sa vama iskustva sto se tiče LG G4. Kupio sam ovaj telefon u Bugarskoj u Vidinu u Tehnomarketu 15.02.2016. i dobio 2 godine garancije. Tel. je radio besprekorno do 14.11 2016. napominjem besprekorno i onda se desio bootlop. Nema nikakvih indicija tj. simptoma da će tel da otkaže,to se dešava odjednom bez ikakvog nagoveštavanja. Inače sam preterano pedantan što se telefona tiče,nisam mu skinuo ni folije sa lasni,original je bila folija na ekranu,čak ima folije i na dugmićima za pojačavanje ma nema jednu tačkicu lošu na sebi i plus futrolu mercury flip znači zaštićen može tenk preko njega proći. Da napomenem da je serija bila 601. Telefon sam odneo u Tehnomarket u Vidinu 19.11.2016. i odmah su ga uzeli i poslali u ovlašćeni servis u Sofiju. Na telefonu je menjana matična ploča i tač panel to uvek ide jedno s drugim, ne menjaju samo ploču. Dobio sam nazad telefon 08.12.2016. tj bio je na popravci 19 dana,a zakonski rok je 30 dana. Promenjen mi je IMEI broj i sada je serija 611. Što se garancije tiče kada ti zamene matičnu ploču ne dobija se garancija još 2 godine nego tvoja garancija dokle ti važi + koliko dana je bio u servisu = ja imam garanciju do 15.02.2018. + 19 dana koliko je bio u servisu = 06.03.2018. dotle mi je garancija. Niko vam neće dati još 2 godine nakon zamene matične ploče to da znate, a još nešto Tehnomarket je ozbiljna i ogromna firma ima ih svuda po Bugarskoj. Ja sam ovaj fon u februaru platio nekih 330 eu kad su mi vratili PDV pošto to može kada tel iznosiš iz zemlje, ovako je tada bio oko 390 eu sa 2 god garancije. Uzeli smo i ja i žena, njen i dalje radi kao prvog dana sa serijom 601. Inače ovaj moj LG G4 sa 611 serijom radi odlično, neću još mada razmišljam da ga za 3-4 meseca prodam i uzmem nešto drugo tj huawei P9. Napominjem tel. uzimati jedino od velikih firmi tipa win win, tehnomedia, tehnomarket ima u Bugarskoj i tehnopolis, a nikako od malih firmi. Nadam se da sam nekom bio od pomoći. Pozz svima.

U nekim slučajevima je bilo nagovestaja bootloopa, u nekima ne.

Inače Tehnomarket u Srbiji nema veze sa ozbiljnošću.

http://www.telegraf.rs/vesti/511490...amaciju-obratiti-se-proizvodjacu-ili-uvozniku

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ekonomija/287678/Tehnomarket-zatvoren-a-garancije

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?299902-Da-li-je-TEHNOMARKET-puko-skroz

http://mondo.rs/a276806/Info/Ekonomija/Panika-kupaca-zbog-zatvaranja-Tehnomarketa.html
 
Care u kojoj godini ti živiš, ovo su vesti sa početka 2013 godine, drugo nisam rekao da je telefon kupljen u Srbiji nego u Bugarskoj i da posluju veoma dobro uzeli su tel za 19 dana završili sve i to je to bez pogovora,ove vesti se odnose na Srbiju, a ne na Bugarsku i stare su 4 godine pogledaj malo bolje.
 
Poslednja izmena:
Stopke u kojoj godini ti živiš, ovo su vesti sa početka 2013 godine, drugo nisam rekao da je telefon kupljen u Srbiji nego u Bugarskoj i da posluju veoma dobro u Bugarskoj, uzeli su tel za 19 dana završili sve i to je to bez pogovora,ove vesti se odnose na Srbiju, a ne na Bugarsku i stare su 4 godine pogledaj malo bolje.
 
Ja ti kažem kako je tehnomarket završio svoju priču kod nas. Dobro znam u kojoj godini živim i dobro znam da su vesti iz 2013.godine.
 
Jel neko probao ovaj V20j za Veliku Britaniju?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ja sam još uvek na V20d i poslednje OTA-e...ne stiže ništa, verujem ni da neće...a ni ništa epohalno ne donosi. Nego, mene zanima kad će da puste Nougat...
 
Jel neko od vas koristi telenor? Meni su hijackovali ekran kada se telefon pali sa njihovim brandingom iako sam telefon uzeo nevezano za njih

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ja sam još uvek na V20d i poslednje OTA-e...ne stiže ništa, verujem ni da neće...a ni ništa epohalno ne donosi. Nego, mene zanima kad će da puste Nougat...

pisao sam ja vec - ocekuje se u februaru
 
Jel neko od vas koristi telenor? Meni su hijackovali ekran kada se telefon pali sa njihovim brandingom iako sam telefon uzeo nevezano za njih

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Ja imam dual sim verziju telefona i koristim Telenor mrezu i MTS ali meni je cist kao iz fabrike.Nista od Telenora.

LG G4 Dual
 
Posle godinu i dva meseca, i moj g4 je preminuo.... Tokom dopisivanja na mesindzeru jednostavno se zamrzao i restartovao samo sto od restarta nista nije bilo nego se uvrteo u butlup... Telefon je iz septembra 2015 tj. serijski broj mu je pocinjao sa 509.. Nazalost nemam nikakvu garanciju na njega tako da moram sam da se snalazim sada. Pokusacu sutra da mu ugasim dva jezgra kao sto ide prica da ce to srediti probleme.. Ako je neko vec sredjivao to sa isljucivanjem jezgara ili zna kako to funkcionise bio bih mu zahvalan da mi se javi na pm ako je voljan da mi pomogne malo.
 
Pardon...V20g, ali ništa posle toga.
Da, znam...treba dočekati februar, a moj za koji dan puni god. dana...nadam se da će izdržati. :D
 
Ja i ne čekam Nougat,do tad će mi tel biti u bootloop stanju...

LG G4 Dual
 
Jezik pregriz'o...
Da se ne vraćam na već izlizanu temu, ali...neko vreme već razmišljam da ga prodam, a ne da mi se. Džabe ja sebe uveravam kako neće moj (512), opet sa druge strane...
 
Pokusavam da otkljucam bootloader i treba Device ID. Kad kucam fastboot oem device-id izbaci mi waiting for any device i tako stoji. Gde gresim ?

Edit: nista ni ne izbaci za fastboot devices

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pokusavam da otkljucam bootloader i treba Device ID. Kad kucam fastboot oem device-id izbaci mi waiting for any device i tako stoji. Gde gresim ?

Edit: nista ni ne izbaci za fastboot devices

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Znaci da nema konekcije sa racunarom odnosno sa telefonom. Instaliraj drajvere, upali usb debugging, dozvoli oem unlock. Ne secam se bas svega ali to ti je osnovno da bi racunar video felefon. Normalno na telefonu prihvatis ako izbaci zahtev.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Znaci da nema konekcije sa racunarom odnosno sa telefonom. Instaliraj drajvere, upali usb debugging, dozvoli oem unlock. Ne secam se bas svega ali to ti je osnovno da bi racunar video felefon. Normalno na telefonu prihvatis ako izbaci zahtev.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Skontao sam, drajveri su pravili problem. Dzabe sam se mucio ne mogu otkljucati bootloader zato sto je Taiwan g4. Sad moram da idem na lollipop pa naci neki rooted system image, da bih mogao primeniti ILAPO fix..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Juče sam uradio dirty flash na ovaj V20J sa novembarskim security patch-om. Uradiću uskoro factory reset da budem siguran da je sve ok ali ono što za sada vidim je da više nemam opciju GSM only u network mode što mi je malo bezveze.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Uspeo sam da sredim da telefonu radi jedno jezgro. Kada instaliram 4core fix apk i stisnem enable 4 core izbaci mi da platim 25$. Da li je tako bilo i pre ili je to odnedavno promenjeno kad je namestio covek da moze i na 6.0 da se koristi taj fix ?

Edit: Da li neko ima ilapo v1.0 verziju za aktivaciju preostala 3 spora jezgra ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Juče sam uradio dirty flash na ovaj V20J sa novembarskim security patch-om. Uradiću uskoro factory reset da budem siguran da je sve ok ali ono što za sada vidim je da više nemam opciju GSM only u network mode što mi je malo bezveze.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ha! Tako su uradili na HTC One M7... Crnjak. Znam da je mogao da se edituje neki fajl (kao registry na PCu), da bi se dobila ta opcija nazad. Eo kako to izgleda za M7:
/system/customize/ACC/default.xml
change sku_id from 42 to 99
 
Uspeo sam da sredim da telefonu radi jedno jezgro. Kada instaliram 4core fix apk i stisnem enable 4 core izbaci mi da platim 25$. Da li je tako bilo i pre ili je to odnedavno promenjeno kad je namestio covek da moze i na 6.0 da se koristi taj fix ?

Edit: Da li neko ima ilapo v1.0 verziju za aktivaciju preostala 3 spora jezgra ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Neko ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Edit: Da li neko ima ilapo v1.0 verziju za aktivaciju preostala 3 spora jezgra ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Javi mi se na PP ukoliko se nisi snašao, poslaću ti aplikaciju.

Inače, vlasnik Minimal PC-a ovde, iz Bele Crkve. Čuo sam da se pominjem na forumu, pa htedoh da vidim šta kažu ljudi :)
 
Jezik pregriz'o...
Da se ne vraćam na već izlizanu temu, ali...neko vreme već razmišljam da ga prodam, a ne da mi se. Džabe ja sebe uveravam kako neće moj (512), opet sa druge strane...

Da te "utešim" moj je 512, evo upravo crkao, gde može da se nađe objašnjenje za zaključavanje 2 problematična jezgra - ako uspem nešto od toga, nisam baš neki stručnjak za telefone, tako da treba uputstvo za noob-a, hehe? Znam da se dosta pisalo o tome, ali nisam pratio - kao zlu ne trebalo. Svejedno, da nisam dao sinu taj tlefon, sigurno bi još radio, kod njega se nenormalno grejao jer je non-stop radio, kome se ne pregrejava, neće ni da crkne.
 
Da te "utešim" moj je 512, evo upravo crkao, gde može da se nađe objašnjenje za zaključavanje 2 problematična jezgra - ako uspem nešto od toga, nisam baš neki stručnjak za telefone, tako da treba uputstvo za noob-a, hehe? Znam da se dosta pisalo o tome, ali nisam pratio - kao zlu ne trebalo. Svejedno, da nisam dao sinu taj tlefon, sigurno bi još radio, kod njega se nenormalno grejao jer je non-stop radio, kome se ne pregrejava, neće ni da crkne.
Nije to za pregrejavanje kljucno, ja nijednom nisam primetio da se moj grejao pa je svejedno crkao :D... za iskljucivanje dva jezgra imas detaljno uputstvo u videu samo kucaj na youtube lg g4 ilapo i klip sa crnom pozadinom i belim tekstom lg g4 ilapo pustis :) srecno u opravljanju

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno