Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Oni samo i pricaju o androidu, jer win nema buducnost, niti ima tu sta da se prica kada i sam ms cuti povodom samog sistema

Sent from my Nexus 5X
Kako to Microsoft ćuti oko svog sistema? Aktivno ga razvijaju i odgovaraju na teorije zavere da su odustali.
 
Mi vise i nemamo skype vec Skupe Preview pomocu koga mozemo da saljemo i sms poruke s racunara.A neki su ovde i na drugim mestima pisali kako vise nikom ne treba skype i kako je prevazidjen a sad vec liju krokodilske suze nad sudbinom onih koji ce jednog dana ostati bez istog.Ne verujem da ce nekom nedostajati mnogo s obzirom da postoje viber,whatsapp,messenger i jos mnogo slicnih.

Dobar ti je zakljucak. Ja Skype ne koristim odavno, sve potrebe Viber zavrsava tako ostale ni ne koristim. Mozda bi Skype vise koristio da imam potrebu za video zvanjem, meni je dovoljno ono sto Viber pruza. Viber postoji za sve moguce i nemoguce platforme. Mada mi to nije ni bitno jer ga koristim samo na Android tabletu i smartfonu. Zaista mi ne treba messaging softver na desktopu jer mi ionako telefon u dzepu ;)
 
ali mislim da ne u nekoj značajnijoj meri

Od svega što si napisao, jedno je sigurno, a to je da uopšte nisi u toku.

Od broja telefona na kojima je instaliran Windows, preko tri četvrtine je njih sa 8.1. (veća slova za slučaj da propustiš opet)

Što znači, da će skype, odnosno M$ mnogo više izgubiti Windows korisnika, nego Andriod korisnika.
 
Poslednja izmena:
Dobar ti je zakljucak. Ja Skype ne koristim odavno, sve potrebe Viber zavrsava tako ostale ni ne koristim. Mozda bi Skype vise koristio da imam potrebu za video zvanjem, meni je dovoljno ono sto Viber pruza. Viber postoji za sve moguce i nemoguce platforme. Mada mi to nije ni bitno jer ga koristim samo na Android tabletu i smartfonu. Zaista mi ne treba messaging softver na desktopu jer mi ionako telefon u dzepu ;)
Meni je i video poziv bolji na viberu s obzirom da je skype apk zivo sr@nje
 
Od svega što si napisao, jedno je sigurno, a to je da uopšte nisi u toku.

Od broja telefona na kojima je instaliran Windows, preko tri četvrtine je njih sa 8.1. (veća slova za slučaj da propustiš opet)

Što znači, da će skype, odnosno M$ mnogo više izgubiti Windows korisnika, nego Andriod korisnika.

Koliko god da ima četvrtina to je ipak OS koji je na zalasku, zar ti misliš da će novi telefoni izalziti sa tim osom? Oni koji već imaju telefone sa 8.1 ili će preći na win10, a ako ne mogu da pređu kupiće novi telefon sa win 10 ukoliko su bili zadovoljni sa windowsom ukoliko ne preći će na nešto drugo. Učemu je problem? Uostalom nek propadnu šta me briga kakve to veze ima, šta se upireš da mi objasniš? Da windows nema budućnost okej važi evo sad si me definitivno ubedio, ovo ubeđivanje više nema smisla, ne vidim poentu svega, ako ćeš se osećati bolje samo napred ti i dalje piši šta god ..... :lupko: :lupko: :lupko:
 
Poslednja izmena:
Koliko god da ima četvrtina to je ipak OS koji je na zalasku, zar ti misliš da će novi telefoni izalziti sa tim osom? Oni koji već imaju telefone sa 8.1 ili će preći na win10, a ako ne mogu da pređu kupiće novi telefon sa win 10 ukoliko su bili zadovoljni sa windowsom ukoliko ne preći će na nešto drugo. Učemu je problem? Uostalom nek propadnu šta me briga kakve to veze ima, šta se upireš da mi objasniš? Da windows nema budućnost okej važi evo sad si me definitivno ubedio, ovo ubeđivanje više nema smisla, ne vidim poentu svega, ako ćeš se osećati bolje samo napred ti i dalje piši šta god ..... :lupko: :lupko: :lupko:
Pa nema novih telefona sa w10.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa nema novih telefona sa w10.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Mislio sam na ono što je ostalo 550, 650, 950(xl) .... ako ne onda šta god ...

Očekujem da se pojavi neki novi model ako se ne pojavi ništa zanimljivo to je to kraj za MS propali su načisto, ....
 
Poslednja izmena:
HP Elite X3, Alcatel Idol 4 Pro...

Naravno to su telefoni koje očekujemo ali nemam volje više da se nastavljam, smorio sam se za medalju ...

Ljudi su ubeđeni da je MS propao i da će pre odustati nego nastviti da i dalje razvija svoj OS ... ja bih pustio da žive u tom ubeđenju
 
Poslednja izmena:
Elite X3 je super ali je skup, nije to uredjaj koji ce se prodavati u velikom broju.
Ali postoji sansa za povecanje broja zahtevnijih korisnika kroz prodaju 950/XL cije su cene vec mesecima bas povoljne, nema tu neke zarade ali bi mogli da steknu nove fanove kombinacijom odlicnih karakteristika obe 950 (koje su uz to povoljne) i dodatnim peglanjem w10m.

Ne racunam tu na neke velike "brojeve" ali bi kroz takav "proces" stekli veci broj korisnika, fanova nego sa dosadasnjim stanjem - ultra bagovit w10m + low end Lumie kao osnova.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tema je budućnost ili utopija. Dakle najverovatnije utopija. Sistem će nastaviti da se razvija zato što već razvijaju windows 10 za pc ali to više neće biti sistem za "obične korisnike" neće se prodavati preko operatera već samo preko ovih korporacijskih kanala .

To su još prošlog leta stidljivo najavili a početkom ove godine je dobilo i potvrdu . Šteta, obožavao sam da ga koristim, radio mi je dobro, nisam imao problema , izgled me je i privukao, obožavam live tiles . Nažalost novih lumia modela neće biti zato sam i odustao od sistema. Već za par meseci neće biti nikakvog izbora .

Neće Ms odustati, samo će odustati od "consumer " tržišta .
 
Koliko god da ima četvrtina

mHM3DMk.gif


Da probam što jednostavnije. Na preko 75% windows telefona, za mesec-dva, neće raditi skype.


HP Elite x3 sales on hold in the US until October 11 due to camera issues

How unusual.
 
Što se mene tiče korak u dobrom pravcu, umesto da puste u prodaju sa problemima. Kao što su lansirali X50 seriju.

Microsoft sigurno nije planirao da uzmu tržište niti da se ozbiljno time bave u prvih godinu dana, dve. Zato je i bila cela izjava za naše fanove...
Zato je RS2 s fokusom na mobilnom delu. I narednih meseci će se videti koliko će da zatvore gap, i da li imaju još neku tačku u kojoj nude nešto što konkurencija nema kao Continuum. Sve kompanije prave dugoročne planove i strategije. Samo je Microsoft odlučio da je bolje imati real time feedback korisnika, umesto da u tajnosti vrše razvoj. Moj problem s tim što rade, je što otvoreno nisu rekli ovo je sve beta testing i telefoni su vozilo za beta testing.
 
Pa naravno da je sve ovo do sada bila beta, prvih nekoliko meseci teska, raspad beta, sada "prihvatljivo" bagovita beta :)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Sve krenulo beta. Igre beta, mobilni os beta, pc os beta, tablet os beta, apk beta. Sto im majki, sta im rade toliki timovi programera i testera. Platis telefon 500e, telenor i kompanija ti izvade dusu i jos te ovi karaju s betama.
 
Beta je valjda normalna stvar,sve raste,usavrsava se,nadogradjuje i postaje bolje,zar bi bilo ikakvog napretka u bilo cemu da nije tako?
 
Normalno je da ti ponude funkcionalan proizvod i da poslusaju kritike korisnika i tako prilagode. A ne ti da im sluzis kao zamorac i da se zlopatis s onim sto su oni zakrmacili i uvalili ti za veliki novac
 
Kod mene nema zlopacenja,ja stvarno ne znam o cemu vi bez prestanka pricate?Zlopatio sam se ranije ,dok nisam presao na win phone,zar bih bio toliko lud da koristim telefon koji ne radi???A uz to,ne primetih da se ljudi oko mene koji koriste win telefone imalo muce i zlopate sa njima.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da pricas o necemu sto ne koristis,a ako to mrzis,onda je vec druga stvar,uvek ces pricati sve najgore.
 
Što se mene tiče korak u dobrom pravcu, umesto da puste u prodaju sa problemima. Kao što su lansirali X50 seriju.

Microsoft sigurno nije planirao da uzmu tržište niti da se ozbiljno time bave u prvih godinu dana, dve. .
Jadni mali,naivni i mladi MS ... čim napune tri godinice, biće to ozbiljna firma.
 
Kao nas vrhovni vodja. Skoro je izjavio da cemo biti dobra drzava za 20god. Vise nije za 2-3god :) Jesu ljudi iz Nokie, koji su radili na cam sw, presli u M$?
 
Glavni valjda jesu ali je jedan od njih otis'o u jabuka tabor a drugi se nedavno vratio u Finsku :d

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno