Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 4

To ti kažem, čisto subjektivan stav koji se ne odnosi na sam kvalitet aplikacije već samo načina unosa adrese :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Ne razumem poentu ove priče, pa naravno da za sebe uzimam navigaciju koja meni subjektivno odgovara i koja mi subjektivno radi posao :)
 
Jel neko instalirao Xposed na telefonu sa Marshmallow?

Nije hteo apk da radi pa mora da se flešuje preko recovery-a.
E sad ne znam koji fajl da skinem. Ima: arm, arm64 i x86.
N910C je verzija.

Koji da izaberem?
 
Probaj Sygic besplatno, meni odlicno zavrsava posao kao i iGo NextGen, pa ako ti odgovara skini "narodnu" verziju

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Može li neko da mi da preporuku koja je navigacija dobra za Note4, osim sad već standardne Here? Gledao sam da skinem iGo Primo ali na temi o navigacijama kažu da nije baš optimizovana pa ždere bateriju.
Ako imate link za skidanje iste, još bolje ;)

Sent from my SM-N9100
Samo iGO ili Sygic

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.igoworld

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sygic.aura

Obe su za klasu bolje od besplatne HERE navigacije i imaju nedelju dana probnog perioda.
Posle kupi ili nađi "narodne" verzije :)



Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ekipa, interesuje me iz vaseg iskustva koji je najbolji custom rom za Note 4 910C dakle Exynos( ako sam dobro napisao) ?

Hvala unapred.
 
Stock kome ubijes sve sto ti ne treba nekim od programa te namene.
 
Pozdrav ekipa, interesuje me iz vaseg iskustva koji je najbolji custom rom za Note 4 910C dakle Exynos( ako sam dobro napisao) ?

Hvala unapred.
ShonkUK rom na xda za note 4, stock 511 gde je ociscen od bloata i jos nekih stvari, lepo drzi bateriju, stabilan...
 
Jel moze ko da mi preporuci power bank, kvalitetan za note 4 da ima fast charging.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Da kupujem kupio bih ovaj:
Coolpad Big Boy 10400 mAh (2890 din)

Coolpad Big Boy je velika eksterna baterija, kapaciteta 10.400 mAh, čija su efikasnost i autonomija mnogo veći i duži nego kod klasničnih baterija. Big Boy koristi vodeću 2A brzu tehnologiju samopunjenja i potrebno mu je samo šest sati da se u potpunosti napuni. Sa punim kapacitetom , može da napuni četiri puta do 100% bateriju od 1800mAh, tri puta telefon sa baterijom od 2500mAh i tablet od 4490 mAh do dva puta. Kompatibilan je sa telefonima, sa tabletima, digitalnim kamerama, igračkim konzolama... Sa svoja 2 USB interfjesa(izlaza) može da puni dva telefona u isto vreme. Ima lepo aero aluminijumsko kućište, tanko i cilindričnog dizajna. Ima 10 vrsta zaštite: zaštitu od pregrevanja, prenaponsku zaštitu, strujnu zaštitu, sistem prenaponske i strujne zaštite, zaštitu od prekomernog punjenja/pražnjenja baterije, zaštitu od strujnog udara, zaštitu od (prekomernih) parazitivnih kapacitivnosti, automatsku detekciju opterećenja, zaštitu od obrnutih polova i zaštitu od elektrostatičkog pražnjenja.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za manje para uzmes Xiaomi i bar znas da je pravi kvalitet :)
 
Ko već hoće da čeka mesec dana onda bolje da uzme verziju od 20000 mAh :)
2200 rupija = 32 $

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ti si stavio tamo coolpad od 10k mah, pa sam zato ja i stavio xiaomi od 10k :)
 
Lepo je sve to, i cene su odlične - samo je sve "out of stock" :(

uploadfromtaptalk1468952927497.png

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Loše si kucao nešto, sve je "in stock". Kucaj "xiaomi power bank" bez navodnika.
 
Sve je lepo kucano - bez navodnika :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Koji ste likovi jbt...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
cf36cb15674ab1b93dc19c4dd6477269.jpg
uzeo na gearbestu tipa 16-18$ tako nesto 20.000mah ja prezadovoljan kako radi, ae doduse malo sporije puni alu puni.

Poslato sa tastature koja pravi greske!
 
Možda je bolja investicija u dva mala nego jedan veliki. Manji je, lakše se nosi, stavi u džep... Za velike baterije (3.000mAh) puni nešto preko dva puta što je računam dovoljno za ceo dan korišćenja. Onda uveče na punjač zajedno sa telefonom.
Ako treba i drugi isto.

Veliki je fizički, prilično veći, neće stati u džep, duže punjenje powerbank-a i većini ne treba toliki kapacitet od 3.2 SoT-a (jedan telefon i 2.2 PB) u jednom "dahu" (od punjenja do punjenja). Efektivno cena je ista, a ako baš treba uvek možeš poneti dva, pa jedan u torbu a drugi u džep da puni.

A i ako zatreba devojci/ženi/drugu/... (duži put busom na letovanje i ostale situacije kada si par dana udaljen od utičnice) jednim ti puniš, a drugim ta druga osoba u isto vreme.
 
Poslednja izmena:
Kolege, razmisljam se da zamenim mint N4 za 950 XL, pa bih da cujem vasa misljenja. Smorio me je malo N4 i cinjenica da nam MM nije ama bas skoro nista konkretno doneo.
 
Ako mislis da je Samsung na neki nacin osakatio MM na Note 4 onda kupi Nexus 6P.

A ako inace mislis da MM nista konkretno doneo posle LP.. ne znam kako mislis da su moguce drasticne promene OS-a koji je vec godinama odlican?

Lumia/w10m tu mogu da pruze samo neku kao promenu ali ce vecini win brzo dosaditi a realno poceti i da nervira, taj OS kasni nekoliko godina za androidom i ios-om..

Ali dobro, ima korisnika kojima ce i w10m i L950 biti dovoljan "combo" samo ja bih posle Note 4 presao na 6p Nexus ili Note 7 koji ce uskoro biti predstavljen.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Presao bih i ja na N7, ali ko zna koliko ce kostati. U najavi ce neka razumna cena biti dostupna ljudima posle nekih godinu dana. Naravno, ako se ispostuje sve sto su rekli pa nabruse dijamant u punom sjaju. O Nexusu sam razmisljao, cak sam i cackao prethodnika kod druga koji ga je narucio iz USA, radi kao mecava. Sto se tice promena, mogli su da dodaju funckionalnosti sa N5 i da srede bug sa fingerprint-om koji se i dalje ponekad manifestuje.
 
Ti MM bagovi na N4 su smesni u odnosu na w10m nestabilnost i bagove za ovih 8-9m od predstavljanja, cak su se i obe L950 raspadale mesecima pa su lose prosle u svim recenzijama.
Sada su ih sredili kroz apejtove ali generalno (u teoriji) i vrhunski stabilan w10m po funkcijama, smart karakteristikama i kvalitetu aplikacija nema sta da trazi ni pored JB, KK a o LP, MM i N da ne pricam..

Mislim 2016. god, droid i ios kidaju a tamo se ceka share opcija iz galerije sa neke aplikacije, smesno. To je samo jedan primer od mnogih mana a kvalitet aplikacija je ozbiljan problem, mnoge su kao iz 2010.

Kupi Nexus 6p i uzivaj, cak je i kamera u hdr+ bolja od L950 mada neka bude da su egal kada se sve vezano za kameru-kamkorder sabere i oduzme. Nexus ima i bolju izradu, stereo zvucnike..

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Mene je na N4 najvise razocarala kamera posle prelaska na MM. Fotke su mi blago receno katastrofalne u nocnim uslovima. Fokus pokusava da se izbori sa slabim osvetljenjem sto nije bio slucaj sa 5.1.1. Mozda ja i previse trazim od uredjaja koji je iz 2014. godine, ali opet, taj isti uredjaj moze barem jos 2 godine da gura lagano. Ne znam, mozda da saberem i preispitam sebe sta hocu, a sto se tice ovoga sto si napisao gore, slazem se da su zaostali i da su im app uzas, ali to je samo zato sto nisu zainteresovali ljude za platformu.
 
Odlicno se pokazao 6p u LL uslovima iako nema OIS, hdr+ mod kida i to nije nekakav trash hdr filter vec odlicno sw unapredjenje.

A inace za LL fotkanje S7/e su mozda i najbolji izbor jer imaju najbrze fokusiranje (foto mod), krupne piksele, f1.7 blendu pa senzor kupi najvise svetla i za prosecne korisnike to je najbolja LL kamera.

Ipak ja bih uzeo 6p iz mnogo razloga a i fotografije koje snima su mi bolje i od S7 a i od Lumie dok S7 ima najbolji 4k kamkorder, ne ubedjivo ali ipak bolji.


Sent from my D6503
 
Ti MM bagovi na N4 su smesni u odnosu na w10m nestabilnost i bagove za ovih 8-9m od predstavljanja, cak su se i obe L950 raspadale mesecima pa su lose prosle u svim recenzijama.
Sada su ih sredili kroz apejtove ali generalno (u teoriji) i vrhunski stabilan w10m po funkcijama, smart karakteristikama i kvalitetu aplikacija nema sta da trazi ni pored JB, KK a o LP, MM i N da ne pricam..

Mislim 2016. god, droid i ios kidaju a tamo se ceka share opcija iz galerije sa neke aplikacije, smesno. To je samo jedan primer od mnogih mana a kvalitet aplikacija je ozbiljan problem, mnoge su kao iz 2010.

Kupi Nexus 6p i uzivaj, cak je i kamera u hdr+ bolja od L950 mada neka bude da su egal kada se sve vezano za kameru-kamkorder sabere i oduzme. Nexus ima i bolju izradu, stereo zvucnike..

Sent from my D6503
Ae meni pomoc ( znam da dam dosadan ) vijan telefon da kupim (koristim n4) . Vijam veci fon 5.5" pa na gore da je bolji od n4. Trenutno se cimam oko ovih modela:

Note 5
Nexus 6p
A9 pro
Huawei mate 8

I to je to manje vise.. Mada mozete da ponudite i neki drugi model akk mislite da ima bolji, i sta bi uzeli od ovoga gore?

Poslato sa tastature koja pravi greske!
 
Nazad
Vrh Dno