Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ja sam upgrade uradio pre desetak dana...razmišljam se i na desktopu da odradim.Realno zašto ne iskoristiti mogućnost legalizovanja na ovaj način?

Po meni bolja je ovakva varijanta jer se tu ne uključuju ljudi koji su imali već legalne sisteme.Već se uvode ''pirati'' koji se ubacuju u legalne tokove.A uvođenjem tih ljudi MS dobija za cenu piratskog programa ranije(ništa zarade),veeliki broj ljudi koji sad legalno imaju OS i naravno očekivano je posle toga da potroše neki keš na kupovinu nekog legalnog programa...znači,uveli su pirate u legalu i sad uzimaju legalno parice na softver koji po neko kupi nakon toga.

Bolje je i takva zarada nego ništa od piratskih kopija....
DAZ Win 7 upgradeovan na Win 10 nije legalan os, samo je aktiviran.

Neće poništavati te aktivacije, jer bi ljudi koji hoće da koriste pirata, svakako koristili...
 
Nije legalan i da imas genuine sticker ako gledamo tako

Naravno da aktiviran sa daz je genuine kao i onaj sa stiker nalepnicu cim micrsoft ga vidi kao genuine i mine uspesno wga pass onda je genuine :)
 
Gotovo sve fore za piratsku aktivaciju, na svim verzijama Windowsa, su danas dovoljno napredne da prođu sve MS provere.

Međutim, to ne znači da su tako aktivirane kopije i legalne.

Ko razume, shvatiće, I guess. :)
 
Gotovo sve fore za piratsku aktivaciju, na svim verzijama Windowsa, su danas dovoljno napredne da prođu sve MS provere.

Međutim, to ne znači da su tako aktivirane kopije i legalne.

Ko razume, shvatiće, I guess. :)
Evo kazem ti i da imas stiker nalepnicu sa kluc opet nije genuine ako gledas tako posto inspektore traze fakturu i fiskalni racun gde je kupen :)
 
Na Win7 sam imao instaliran NOD antivirus. Kada sam upgrade-ovao na Win 10, izbacio mi je komentar da NOD ne ce raditi na Win10 s obzirom da ovaj ima svoj defender koji je dovoljna zastita. Danas mi je ponudio da upgrade-ujem NOD na novu verziju prilagodjenu za WIN10. Da li je to pametno da radim? Da li ce doci do neke zbrke sa defender-om? Na koji nacin ce racunar biti bolje zasticen od virusa?
 
Ako instaliraš nod (9 - ka radi bez problema na zadnjoj verziji win10), defender će automatski biti disejblovan.
 
Auuuuu ljudi kakva stvar! Hvala na pomoći!!! sad pravim fortress of mine! :D
 
Ja sam pre mesec dana uradio upgrade sa 8.1 > 10 > 10 TH2 i driveri za Intel HD4600 (kao tvoja) i za nVidiu su mi toliko pucali, cak i na skype pozivu, da sam nakon 20tak dana vratio na 8.1 64bit gde sve radi savrseno.
Naravno, u medjuvremenu sam zonglirao sve moguce nove i stare drivere/hackove za obe grafe. Stariji drajveri bili za nijansu stabilniji (355.60 za nVidiu i neki od jula meseca za Intel).

Ako ostanes na Win10, molim te napisi ovde kad rese te probleme. :)
btw, dosta ljudi na netu se zali na iste probleme. Nadam se da ce biti uskoro. :)
Evo otkad sam instalirao taj poslednji generički Intel drajver za HD 4600, ne krešuje ni on a ni nVidia do sada nije nijednom. Makar nisam nešto intenzivno igrao igrice zadnjih dana, ali to što sam igrao nije nijedna krešovala. Tako da sada uglavnom radi OK.

I da nisam ni primetio da mi je obrisao i CCleaner prilikom apdejta, a tolko sam vremena utrošio da označim cookies koje da zaobilazi prilikom čišćenja. Sad opet Jovo nanovo.
 
Sledeća scena je kako se žale da im nešto ne radi posle instaliranja ovih anti spy programa :)
 
Evo otkad sam instalirao taj poslednji generički Intel drajver za HD 4600, ne krešuje ni on a ni nVidia do sada nije nijednom. Makar nisam nešto intenzivno igrao igrice zadnjih dana, ali to što sam igrao nije nijedna krešovala. Tako da sada uglavnom radi OK.

I da nisam ni primetio da mi je obrisao i CCleaner prilikom apdejta, a tolko sam vremena utrošio da označim cookies koje da zaobilazi prilikom čišćenja. Sad opet Jovo nanovo.

Tnx. Kad izaso taj driver?
Probaj klasican skype call. Meni i tad pucalo.
 
Evo otkad sam instalirao taj poslednji generički Intel drajver za HD 4600, ne krešuje ni on a ni nVidia do sada nije nijednom.

Na jednoj mašini na poslu radi 4770, nije bio problem oko instalacije, niti "krešuje", nego nema opcije za 1920x1080 rezoluciju. 1440x900 i 1600x1200 su maximalne. I koliko vidim, nema rešenja. Ti verovatno nemaš 1080p monitor, pa ti svejedno.
 
Na jednoj mašini na poslu radi 4770, nije bio problem oko instalacije, niti "krešuje", nego nema opcije za 1920x1080 rezoluciju. 1440x900 i 1600x1200 su maximalne. I koliko vidim, nema rešenja. Ti verovatno nemaš 1080p monitor, pa ti svejedno.

Izgleda da je to bio neki drugi problem kod vas. Verovatno oko detekcije monitora. Ja sam imao sve rezolucije do 3840px x 2160px sa svim ovim drajverima koje sam probao.
 
Super! CCleaner mi je upravo pobrisao sve tabove iz sesije, što nikad nije ranije radio. Imao sam više od 20 tabova koje sam držao da kasnije pogledam ili iz kojeg god razloga, sad nemam pojma koji su sve bili. Stvarno smor do smora sa tim Thresholdom, on mi je obrisao CCleaner.

I obrisao mi je Tab Groups, tek sad videh, što je još gore!
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko pomoci pri pronalazenju najnovijeg drajvera za Win 10 za citac? Asus laptop je u pitanju a u device manageru stoji oznaka HL-DT-ST DVDRAM GU71N. Hardware Id je

SCSI\CdRomHL-DT-STDVDRAM_GU71N____AS00
SCSI\CdRomHL-DT-STDVDRAM_GU71N____
SCSI\CdRomHL-DT-ST
SCSI\HL-DT-STDVDRAM_GU71N____A
HL-DT-STDVDRAM_GU71N____A
GenCdRom
 
Sledeća scena je kako se žale da im nešto ne radi posle instaliranja ovih anti spy programa :)

Žaliće se samo onaj koji ne zna osnovu i kako šta funkcioniše..a uz našu pomoć će i naučiti i snaći će se ;)
A baš zbog ovakvih stvari u ovom trenutku ne želim da platim softver koji previše zadire u moju privatnost...platiš da sam sebe špijuniraš :)
 
Ja opet da ponovim, ne koristite te anti špijunske da nemate probleme koje ne znate kako da rešite. dex ima iskustvo s tim na predhodnim strana.

Ne gasite auto update!
 
Nije ništa novo, još od Win7 je u opticaju, ali u Win10 je potrebnije jer su settings "razbacani" između Settings brokera i Control Panela. Pa da se podsetimo God Mode control panela, kome treba - kreira na Desktopu New Folder i pastuje ovaj tekst u ime foldera.

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
 
Tnx. Kad izaso taj driver?
Probaj klasican skype call. Meni i tad pucalo.
Sticajem okolnosti koristim Skype skoro svakodnevno. Nije mi krešovao nikad tokom korišćenja.

P.S. Drajver ne znam kad je izašao, ovo je filename: win64_154010.4300.exe (File version 2.11.15.0, product version 15.40)
 
Poslednja izmena:
Na jednoj mašini na poslu radi 4770, nije bio problem oko instalacije, niti "krešuje", nego nema opcije za 1920x1080 rezoluciju. 1440x900 i 1600x1200 su maximalne. I koliko vidim, nema rešenja. Ti verovatno nemaš 1080p monitor, pa ti svejedno.

kod mene savrseno radi 1080p na integrusi od 4770,sinoc probano.
 
Jel neko rešio što Windows 7 neće da instalira apdejtove osim "upgrade to windows 10 pro", dok svchost nonstop hoguje CPU i RAM? Ni ručno neće, prijavljuje mi 44 importan apdejta ali kad pokrenem stoji na 0% i ni makac?
 
Žaliće se samo onaj koji ne zna osnovu i kako šta funkcioniše..a uz našu pomoć će i naučiti i snaći će se ;)
A baš zbog ovakvih stvari u ovom trenutku ne želim da platim softver koji previše zadire u moju privatnost...platiš da sam sebe špijuniraš :)
A besplatno špijuniranje je bolje ?
 
Nazad
Vrh Dno