Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

A što se uopšte patite, kad se zna odavno da je madVR najbolji renderer i to u kombinaciji sa MPC-HC (može i black verzija - "lepša" je)..?
I sve to pod imenom "smooth motion" ima već podugo kao opciju u sebi, kao i još mnogo više toga (zasenčena je i opcija Vsync, jer je on kontroliše interno) ima već integrisano:

Capture.jpg

(da, moj monitor je 75Hz da vas ne buni)
 
Poslednja izmena:
koliko sam umeo mislim da sam uspeo da i instaliram i podesim da ide preko tog madVR-a i upalim taj 'smooth motion' ali iskreno meni deluje samo kao Vsyncovan video,nista vise,fluid motion izgleda neuporedivo bolje.i na blic koliko sam video madVR trosi resurse (nije nesto bitno) dok fluid motion i ne utice na resurse.

ako ima neki trik i/ili posebno podesavanje reci da tacno uporedim sa fluid motion-om,skinuo sam mpc be,podesio kao preffered filter madVR,stavio da dize tray icon kad se koristi,u madVR smooth motion podesio na "always",ako jos nesto treba reci.
 
Meni vuce 30-50% gpu fluidmotion na video fajlovima gde radi. Probacu ovo sto si rekao.
 
Morao bi da probam da uporedim, ovako mi se čini da radi, ali mi nije smooth motion na "always"...
madVR troši resurse da, ali poboljšavajući celokupnu sliku.

Ja ga koristim u kombinaciji sa LAV i XySubFilter:

Capture.PNG2.PNG4.PNG3.PNG
 
Poslednja izmena:
ATI Catalyst - diskusija, pitanja, linkovi

Da li ovaj Crimson software ide preko Catylist drivera ili da obrisem drivere pa instaliram samo Crimson?

Edit: Vidim da su Crimson ustvari driveri.
 
Poslednja izmena:
crazy serb:

ne pratis na casu,neki tipusi su ripovali to iz cyber-a i metnuli kao filter plagin koji mozes da ubacis u svaki relevantniji video plejer.evo potrosnje resursa fluidmotion-a kod mene:

untitled.jpg


kao sto vidite GPU load je zanemarljiv,kao i cpu (vise utorrent trosi koliko sam video,tj prosecno vise).

mdm:

nemam pojma kako da instaliram to i kao sto si ti,ja sam skinuo madVR sa njihovog sajta i koristio njihov readme kako da instaliram,i popalio kao sto sam pre pisao.ma ni u pero tako podesen nije fluid motion-u,nisu ni za poredjenje,kao sto rekoh,meni deluje samo kao syncovan video i nista vise.dok je fluidmotion na boljem enkodu spektakl stvarno.
 
Poslednja izmena:
Obzirom na drastične razlike, bolje ne gaziti jedne preko drugih, pa posle plakati! :D
 
mdm:

nemam pojma kako da instaliram to i kao sto si ti,ja sam skinuo madVR sa njihovog sajta i koristio njihov readme kako da instaliram,i popalio kao sto sam pre pisao.ma ni u pero tako podesen nije fluid motion-u,nisu ni za poredjenje,kao sto rekoh,meni deluje samo kao syncovan video i nista vise.dok je fluidmotion na boljem enkodu spektakl stvarno.

Laka varijanta ovde i ovde za x64.
A onda apdejtuješ na poslednje verzije (samo pregaziš po folderima u C:\Program Files\KCPx64 (ili Program Files(x86) ako staviš x32 verziju) odavde:
http://tmod.nmm-hd.org/LAVFilters/
http://forum.doom9.org/showthread.php?t=168282
http://forum.doom9.org/showthread.php?t=146228
https://nightly.mpc-hc.org/
 
ti rece sto se patimo sa ovim,kad postoji madVR,a onda jedno kilo softvera i cetir' kila podesavanja da se sve to osposobi... :)

pokusacu kasnije pa javljam sta sam napravio,samo ne bih da diram mpc pa jel' sve to moze na mpc be?kapiram da su isti.
 
Probao neko ovog Rusa? da ne ostajem u dilemi da li sam se istripovao?
Ili stavarno radi posao?
Uzgred ostao sam duzan sicku sa HD6670...

Screenshot (1).png Screenshot (3).png
 
edit: skidam i instaliram,pa javljam sta kako.
 
Poslednja izmena:
ti rece sto se patimo sa ovim,kad postoji madVR,a onda jedno kilo softvera i cetir' kila podesavanja da se sve to osposobi... :)

pokusacu kasnije pa javljam sta sam napravio,samo ne bih da diram mpc pa jel' sve to moze na mpc be?kapiram da su isti.

Ja sam malkice "opsednut" poslednjim verzijama i isprobavanjem istih! :d
Dok u realnosti ne treba ništa više no što ima u KCP paketu i podešavanja koja nudi njegov prozor... ;)

Video si da ma i KCP_Black instaler, pa i taj je isti, tj. možeš ga samo pregaziti preko običnog posle instalacije i radiće.
 
Vuk:

radi,koliko vidim radi slicno kao i madVR,samo sinkuje tj mnozi frejmove i napucava do 60.a kolje performanse,pokusao sam da iscackam da mu smanjim,uz napucan enkod mnogo resursa trosi i oseti se da se cak i moj komp znoji.uporedi to sa ovim mojim SS gore,jasno je ko je tu pobednik i po pitanju performansi,a kao i za madVR,nije to ni u pero fluid motion-u ni kako izgleda.

iskreno,posle evo ekstenzivnog testiranja svi ti filteri sem fluid motion-a deluju kao gimmick i posle par minuta gledanja zaboravio bih razliku izmedju obicnog plejbeka i ovog.fluid motion je sasvim druga prica na dobrom enkodu i slika deluje kao da uzivo posmatras a ne preko ekrana.dodaj na to da sam po sebi fakticki i ne utice na resurse (nisam primetio da trosi nesto vise od obicnog plejbeka) i mislim da je situacija jasna.

da rezimiramo,dakle niko sa GCN 1.0 nema uopste opciju i nije uspeo da sa bluesky osposobi?tj ja sam jedini koji je sve zapravo odradio kao u originalnom yt videu koji okacih?
 
crazy serb:

ne pratis na casu,neki tipusi su ripovali to iz cyber-a i metnuli kao filter plagin koji mozes da ubacis u svaki relevantniji video plejer.evo potrosnje resursa fluidmotion-a kod mene:
Moze link za taj plugin? Ni ja nemam opciju u Crimsonu vezanu za ovaj fluid...
 
crazy serb:

ne pratis na casu,neki tipusi su ripovali to iz cyber-a i metnuli kao filter plagin koji mozes da ubacis u svaki relevantniji video plejer.evo potrosnje resursa fluidmotion-a kod mene:

Ja sam mislio da to nije isto :D
Znaci AMD kartice ustvari to rade kao HW filter a nV i intel imaju veci load ako sam dobro razumeo?
Ja nisam uspeo bluesky da osposobim
EDIT: bluesky ne radi na win7 :D
 
Poslednja izmena:
po svemu vidjenom ocigledno je ovo hardversko resenje integrisano u hardverski konverter na samoj karti,ovi ostali koriste softverska resenja i mogu da rade na manje vise svemu modernom.e sad,ovi napisase da treba koja bilo gcn karta a po vasim prijavama moze ocigledno na gcn 1.1 pa nadalje.dakle antigua (7790/260x),hawaii (290/290x/390/390x),tonga (285/380/380x) i fiji (sve fury verzije).tahicanke,piticarinjanke i ostale zalim slucaj. :)
 
Radi i sa GCN 1.0 i win7 x64 i potplayerom, ali samo na odredjenim formatima...
 
nisi uspeo da osposobis na dts-u u mpc-u?nesto mi je potplayer njanjav,za ovo bih do daljnjeg koristio mpc i mpc-be.
 
Nisam stigao, cukam neki text za custom loop, sad cu :D
 
rekoh jos ranije,a i vidi se na amd-ovoj dokumentaciji da nije prosta interpolacija sa 24/25/30 fps na 60 fps,vec da menja inicijalni frejm,uoblicava ga nekako pa prikazuje i tako dobijes 60fps.zvuci kao gimmick ali radi opasno dobro na dobrom enkodu,ocigledno mu treba sto bolji inicijalni frejm tj sa njim su rezultati bolji.

mislim da nije bas toliki off topic jer je ovo medju krupnijim novinama koje smo dobili sa drajverima.e sad,to sto amd ne ume ovo da izreklamira i implementira je neka druga prica...

space beer:

da nije slucajno neki .avi fajl?posto mislim da i kod mene na njima ne radi.probaj na nekom sto boljem x264 enkodu.
 
Poslednja izmena:
Probao, nemere na win7 ili zbog GCN 1.0 na mpc-be. Uopste ne mogu da stavim da mode zero convertuje 24p i 30p.
 
'aj' ti sad znaj do cega je...na papiru ne bi trebalo da je do sedmaje,mada mislim da si ti jedini u univerzumu koji x99 platformu drzi na win 7mici... :)
 
Boli me patka, kad nesto radi ne diraj :D
Cekam da win10 dobije neki SP pa da se presaltam.
 
Nazad
Vrh Dno