Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Pa malo se potrudite...isprobajte vise nacina.
Evo na HD4250 integrisana na ploci, drajveri od win7 13.9 rade.
Malo i OC...:d

Screenshot (24).jpg il2fb_2015_11_27_13_13_11_278.jpg
 
Vsync nemoj podesavati "Global Settings" nego probaj dvoklik na igru i otvorice ti se profil te igre,pa onda namesti "Wait for Vertical Refresh"-ALways on.Sto se tice samog drajvera ja nemam nikakvih problema,sve radi normalno kao na 15.11.1 na W 8.1

E hvala, tamo nisam ni gledao, na interfejs se treba malo navići, ali ok...
 
Instalirao sam ove nove drajvere i vidim zale se mnogi na fan graficke,kako da znam da li je sve ok kod mene jer ne cujem sad neko jace zujanje ,isto je kao pre ,graficka je R7 260X?
 
Kako ce sa GPU-Z da vidi da li mu se ventovi vrte brze ili sporije?

Skini MSI Afterburner, pokreni neku igru i prati na koliko % ti se vrte ventovi. Ako se temperatura povecava, a ventovi stoje na istom %, znaci da imas isti problem kao i svi ovde. :)
 
Kako ce sa GPU-Z da vidi da li mu se ventovi vrte brze ili sporije?

Skini MSI Afterburner, pokreni neku igru i prati na koliko % ti se vrte ventovi. Ako se temperatura povecava, a ventovi stoje na istom %, znaci da imas isti problem kao i svi ovde. :)
U GPU-Z imas kolonu sensors, ukljucis, igras, i vidis ( mali crveni grafikoncici idu gore-dole):D
 
Opa, evo i kod mene fan buga, dal nisam ni primetio juce ili se manifestovao tek danas ne znam ali isti problem i da - definitivno je do crimsona - AB deinstaliran zajedno s podesavanjima i nista, nema nikakve kontrole nad brzinom fana, obratite paznju jer ako se neko zaigra ne znajuci za ovo katastrofa je neizbezna.
Ovo strasno podseca na one cuvene nV drivere zbog kojih zelene i danas prozivaju. Morace da reaguju momentalno jer ovo je onaj najgori bug koji moze da se desi s driverima.
 
emix:

cisto sumnjam da je do crimsona,nesto mi tu smrdi oko AB-a.stavi 15.11.1 i reinstaliraj AB pa probaj opet,nema neke razlike u samim drajverima izmedju crimsona i 15.11.1 i crimsona,a ima izmedju 15.7 i crimsona.za win10 zadnji WHQL su 15.8 koje svuce apdejt,zasto ih amd nije kacio kao whql vec kao betu to verujem ni oni neznaju. :)

Covjek je upravu crimson ima gresku ne pamti podesavanja, svaki put kad se ugasi komp i ponovo upali, crimson stavi fanove na manuel na neku nisku vrjednost tipa 20% i kad se pokrene neka 3d aplikacija/igrica dodje do pregrijavanja.
Jedino rjesenje je za sada svaki put kad upalis komp moras uci u crimson/overdrive opciju staviti auto fan i apply ukoliko to ne uradis a pokrene se neka 3daplikacija doce do pregrijavanja kartice jer fanovi ostaju zakucani/fiksirani.

@magny nisam ni je primjetio nisam gasio komp :d svaki put kad se ugasi komp i ponovo starta mora se otici u crimson i staviti fan na auto i onda sve radi bez problema.
Ocito da je greska u crimsonu.
1. starta sa fiksiranim fanovima
2.greska ne pamti podesavanja

Uskoro dolazi novi crimson :d eto radovanja :p jednostavno ovo se mora ispraviti katastrofalna greska, isto se desilo i zelenima i zbog te greske i dan danas se sprdaju na njihov racun, a sad izgleda AMD pravi istu gresku.
 
Poslednja izmena:
ne gasis nikad komp :p nez ja s kim sam god pricao od raje ko ima AMD grafu i ovo instalirao ima isti problem, kad ugasi komp i ponovo ga upali fanovi ostaju zakucani zato sto ih crimson fiksira na zadatu vrjednost.
 
Evo naso sam jedno rjesenje podesio da afterburner se dize sa windowsom, stavio ga na startup i gle cuda sve radi.
Prvo sam u MSi afterburneru podesio da se pali sa windowsom, a onda u crimsonu stavio fanove na auto, ugasio upalio komp i zapamtio je podesavanja tj. ventovi vise nisu fiksirani nego su na auto.

Znaci u koga je bilo podeseno da se afterburner pali sa windowsom on nema problem, zato se po netu jedni javljaju koji imaji problem a drugi nemaju, vjerovatno se kod umarta Afterburner dizi sa Os-om i radi mu sve ;)
 
gasim komp,a zasad nemam potrebu da OC-ujem kartu,koja je ionako poprilicno fabricki klokovana.sad sam dizao AB,setao broj obrtaja ventova,sve radi kako treba.
 
Evo naso sam jedno rjesenje podesio da afterburner se dize sa windowsom, stavio ga na startup i gle cuda sve radi.
Prvo sam u MSi afterburneru podesio da se pali sa windowsom, a onda u crimsonu stavio fanove na auto, ugasio upalio komp i zapamtio je podesavanja tj. ventovi vise nisu fiksirani nego su na auto.

Znaci u koga je bilo podeseno da se afterburner pali sa windowsom on nema problem, zato se po netu jedni javljaju koji imaji problem a drugi nemaju, vjerovatno se kod umarta Afterburner dizi sa Os-om i radi mu sve ;)
Kod mene nije resilo problem, tacnije podigao se AB s winom, vratio fanove na auto (27% kod mene) i nakon 15ak minuta vratio opet na fiksno, cak je oznaceno u AB da radi na manual iako je bilo stavljeno na auto.
 
I ja potvrdjujem da sve radi ok...isprobano da srartuje sa klokom i sve radi.
Kod reseta sve vraca kao pre, ponovljeno u vise navrata.

Screenshot (468).png
 
Pogledaj ti to ipak malo bolje, polako-zaglavice i tebi koliko danas sutra ;-) OC-uj malo kartu pa klikni na reset default u AB. Iskljuci-ukljuci komp i vidi sta ce te docekati.
I ja sam mislio da je ok, ali restartovao komp, i stoji na 37%, ne uključuje AB profil, a ne uključuje ni default grafike, nego neku svoju glupost, win10 je u pitanju. Možda na 7,8,8.1 radi kako treba, ali svakako nek provere ljudi, da ne ostanu bez grafike... Deinstalirao i hteo vratiti zadnje beta, al neće, izgleda da se mora zajebavati sa ddu i nekim prethodnim, pa onda beta, srećom imam Macrium image od pre 3 dana vratio za minut i 15 sec na 24.11.
 
Poslednja izmena:
legalni win10 th2 sa zadnjim apdejtima kod mene.sad palio heaven i TR bench,sve regularno radi,dize ventove,restartovao,opet palio...

inace,izasao je novi DDU,pecovan da skida crimson potpuno.
 
Ako je tako onda bolje brisite to.
Ja sam vec isprobao sve moguce varijante da budem siguran.
Svakako necu ostaviti da AB klokuje na startup, svakako je iskljucen.
I naravno provera ispod kreveta obavezno...:D
 
Meni se AB pali zajedno sa windowsom, pa opet ne reaguje na ventove.

Sto se tice restarta kompa, meni su ventovi uvek na 50% kako je i podeseno u overdrive.
 
Meni se AB pali zajedno sa windowsom, pa opet ne reaguje na ventove.

Sto se tice restarta kompa, meni su ventovi uvek na 50% kako je i podeseno u overdrive.

E probaj stavit na auto u crimsonu i stisni gore apply isto postavi u afterburneru da ventovi budu na auto, kod mene radi da dodam win 7 je u pitanju.
Isprobano 3 puta (palio gasio komp rstartovao svaki put dize broj obrtaja kad se pokrene 3d aplikacija)
 
t3w.png



ovo je u toku igranje fife 16...


cats.jpg


Nista nisam cackao oko podesavanja...I,sad pojma nemam jel ok ili ne,nesto se bas oko fanova i brzina i ne razumem?
 
Poslednja izmena:
Dobro je rade kako treba...nisu zakovani na 20%.
 
t3w.png



ovo je u toku igranje fife 16...


cats.jpg


Nista nisam cackao oko podesavanja...I,sad pojma nemam jel ok ili ne,nesto se bas oko fanova i brzina i ne razumem?
Koristimo isti cpu, kako si zadovoljan performansama u igricama??
Slab je za 7770 a kamoli 260x..
 
Meni igrice ok rade... Ali bi trebao jaci,to se podrazumeva. Recimo nba 2k16 radi na high,fifa na manjoj rezoluciji na hd secka pomalo ali sve u svemu ,zadovoljan sam :)
 
Poslednja izmena:
Kod mene sve radi kao i pre, verovatno ima veze i sa generacijom karte, ja i nemam da piše auto samo on i off, a evo i kako mi je namešteno u AB:

Capture.PNG1.PNG2.PNG3.PNG
 
A nisam obratio pažnju šta stoji kod ostalih. Inače ja ništa nisam ni nameštao u Crimson-u, niti preko njega (ranije CCC) išta ikad i podešavam, sve preko AB i radi...
 
AB koristim samo za OSS ;-)
Za oc i fan control vise se uzdam u amd software.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno