Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Zanima me neka prodavnica malo kvalitetnijih futrola za kin.telefone, ako ste imali dobra iskustva napisite adrese?
 
Letvs-Le-Superphone_1.png


LeTv Max: Display: 6.33-inch Quad HD (1440 x 2560-pixel) display
System chip: Qualcomm Snapdragon 810
RAM, storage: 4GB LPDDR4 RAM and 64GB internal storage
Cameras: 21-megapixel main camera f /2.0 with OIS, dual-tone flash, Sony IMX230 sensor, ‘Ultrapixel’ (4MP) front camera, 3400mAh battery
Extras: rear fingerprint sensor, WiHD connectivity, USB-Type-C

Poseduje i onaj ess dac koji je trenutno najbolji u mob industriji. Bukvalno su sve trenutno najbolje natrpali u njega :)

The Le Max also boasts an ESS Hi-Fi chip (with AKG's audio tuning), a one-touch fingerprint reader on the back, infrared remote, a 3,500 mAh battery

http://www.engadget.com/2015/04/14/letv-le-1-pro-max-superphone/
 
Poslednja izmena:
Super su stvarno, ko zna mozda i zamenim svoj Meiz za jedan od ovih
 
@mitar1982 & fkloznica:

- Imao sam (do sinoć) Honor 3C i radi perfektno. Bukvalno perfektno.
Jedina mu je mana piskutav ("tanak") zvuk u slušalici i slabije zvono, ali zato vibracija razvaljuje kao i 720p displej sa dobrim ppi i zasićenjem bojama i kontrastom... Aham, i kamerica super fotke daje po danu (Bog me, ni po noći nisu loše) ;)
Obrni okreni ne može preći 21Mb/s što za 3G što za WiFi a to je već limitacija MTK SoCa.
Naflešovaso sam mu EMUI3.0 sa KitKatom 4.4.2 i fercera ekstra.

Za Honor 4C postoje samo šuškanja i ništa više, aliii videćemo već.

P.S. Šteta što sam ga sinoć prodao (zarad trebovanja para) :(
 
Obrni okreni ne može preći 21Mb/s što za 3G što za WiFi a to je već limitacija MTK SoCa.
Naravno da moze da predje 21Mbit za 3G ne znam ali za WiFi znam 101% ja licno izvlacim 49Mb/s na T100 tako da ne postoji takva limitacija na MTK.
47cc490f2c31e0aaae4f5dc3336d7197.jpg

BTW, imam net od 50Mb/s.
Evo da potkrepim dokazom da ne kazete da izmisljam, lazem ili ne znam sta pricam
 
Propala firma.
 
Nesto gledam ove kineze preko http://www.kimovil.com (hvala za link!). Lomim se uzimati kineza ili ici na LG G2...

Mozda bi neko prokomentarisao...
Jiayu S3 mi je favorit. Nesto nisam primetio preteranu razliku u testovima sa 2 i 3GB memorije. 2GB ili...?
Usput bih uzeo i ono kaljeno staklo i silikonsku zastitu.

Gledao sam malo reviewove prodavaca. Panda najbolje stoji, ali je i Custom Insurance najveci. U temi sam procitao da su sa Pande refundirali. Ima neko iskustva sa CooliCool ili myefox ili... refundacijom. Seller reviewovi nisu bas naklonjeni...
 
@enraged:
Ne znam od čega zavisi, ali je zasigurno do MTK SoC-a ;) (svi teleoni koje posedujemo u kući (imamo ih 5 kom) imaju u sebi nižu klasu MTK i nijedan ne prelazi 20-21Mbps
Do skoro sam imao Xiaomi sa Snap Dargonom koji je terao onoliko koliko mi mreža dozvoljava (3G/WiFi) tako da jako dobro znam o čemu govorim ;)
 
@enraged:
Ne znam od čega zavisi, ali je zasigurno do MTK SoC-a ;) (svi teleoni koje posedujemo u kući (imamo ih 5 kom) imaju u sebi nižu klasu MTK i nijedan ne prelazi 20-21Mbps
Do skoro sam imao Xiaomi sa Snap Dargonom koji je terao onoliko koliko mi mreža dozvoljava (3G/WiFi) tako da jako dobro znam o čemu govorim ;)

U bre brate jel vidis da kod mene tera koliko mi mreza dozvoljava zato sam i napisao da imam 50 a na SS se lepo vidi 49Mbit.
Zato sam i postavio SS da nebi bilo ovakvih reakcija ali dobro nije bitno mozda di imao i radio testove sa starijim MTK cipom pa zato.
Inace se najnormalnije konektuje na moj link brzinom od 135Mbps naravno opet dokazi za to.
e2dc65dfa51c9ba45719137f7b66922e.jpg
 
Nesto gledam ove kineze preko http://www.kimovil.com (hvala za link!). Lomim se uzimati kineza ili ici na LG G2...

Mozda bi neko prokomentarisao...
Jiayu S3 mi je favorit. Nesto nisam primetio preteranu razliku u testovima sa 2 i 3GB memorije. 2GB ili...?
Usput bih uzeo i ono kaljeno staklo i silikonsku zastitu.

Gledao sam malo reviewove prodavaca. Panda najbolje stoji, ali je i Custom Insurance najveci. U temi sam procitao da su sa Pande refundirali. Ima neko iskustva sa CooliCool ili myefox ili... refundacijom. Seller reviewovi nisu bas naklonjeni...
Drugar ima LG G2, i bas smo poredili sa mojim coolpadom i na prvi pogled bode oci da moj pravi bolje fotke, a antutu score je bolji nego kod samsunga s4.

Cenim da je jiayu s3 jos bolji i brzi.
 
Hvala na komentaru bakara.

Ima li neko nesto da kaze oko prodavnicama/prodavacima?
 
^^ fina ponuda ali ja nisam imao srece u komunikaciji sa efox shop-om. Mislim, agenti su zaista često on line, odgovaraju na mejl takodje, ali slabo konkretne infomacije daju. Na kraju odustanem. Držim se aliexpress-a i to ti je. Jednostavno, ne postoji bolja zaštita nego na aliexpress-u, mada i oni počinju da zatežu koliko čujem od ljudi koji su otvarali dispute u poslednje vreme. Verovatno je mnogo kupaca zloupotrebljavalo tu njihovu pristrasnost prema kupcu...

Evo ako nekoga zanima, čuveni Lenovo P780 na akciji kod pande na Aliexpress-u. Čak je jeftiniji nego na njihovom sajtu. Ne tvrdim da je dobra kupovina, ali jeftinije od ovoga nesam vidjao osim na happy hour, pa ko baš želi ovaj model ...nek' izvoli: 104,49$ još 5 dana(još 1.1$ manje ako se naruči sa aplikacije čini mi se...)

http://www.aliexpress.com/store/pro...5-0-Inch-Gorilla-Glass/803563_1168021947.html
 
Poslednja izmena:
Nesto gledam ove kineze preko http://www.kimovil.com (hvala za link!). Lomim se uzimati kineza ili ici na LG G2...

Mozda bi neko prokomentarisao...
Jiayu S3 mi je favorit. Nesto nisam primetio preteranu razliku u testovima sa 2 i 3GB memorije. 2GB ili...?
Usput bih uzeo i ono kaljeno staklo i silikonsku zastitu.

Gledao sam malo reviewove prodavaca. Panda najbolje stoji, ali je i Custom Insurance najveci. U temi sam procitao da su sa Pande refundirali. Ima neko iskustva sa CooliCool ili myefox ili... refundacijom. Seller reviewovi nisu bas naklonjeni...

Trenutna iskustva su mi ok skroz sta god sam ih pitao dobijem odgovor u narednih 12 sati.
Sto se tice refundacije na coolicol-u 12.5$ je a telefon mi uskoro stize pa pisem moja iskustva do kraja
 
^^ fina ponuda ali ja nisam imao srece u komunikaciji sa efox shop-om. Mislim, agenti su zaista često on line, odgovaraju na mejl takodje, ali slabo konkretne infomacije daju. Na kraju odustanem. Držim se aliexpress-a i to ti je. Jednostavno, ne postoji bolja zaštita nego na aliexpress-u, mada i oni počinju da zatežu koliko čujem od ljudi koji su otvarali dispute u poslednje vreme. Verovatno je mnogo kupaca zloupotrebljavalo tu njihovu pristrasnost prema kupcu...

Evo ako nekoga zanima, čuveni Lenovo P780 na akciji kod pande na Aliexpress-u. Čak je jeftiniji nego na njihovom sajtu. Ne tvrdim da je dobra kupovina, ali jeftinije od ovoga nesam vidjao osim na happy hour, pa ko baš želi ovaj model ...nek' izvoli: 104,49$ još 5 dana(još 1.1$ manje ako se naruči sa aplikacije čini mi se...)

http://www.aliexpress.com/store/pro...5-0-Inch-Gorilla-Glass/803563_1168021947.html

Ilion reci mi koliko te je klepila carina tj pdv + carina?!
 
^^ fina ponuda ali ja nisam imao srece u komunikaciji sa efox shop-om. Mislim, agenti su zaista često on line, odgovaraju na mejl takodje, ali slabo konkretne infomacije daju. Na kraju odustanem. Držim se aliexpress-a i to ti je. Jednostavno, ne postoji bolja zaštita nego na aliexpress-u, mada i oni počinju da zatežu koliko čujem od ljudi koji su otvarali dispute u poslednje vreme. Verovatno je mnogo kupaca zloupotrebljavalo tu njihovu pristrasnost prema kupcu...

Evo ako nekoga zanima, čuveni Lenovo P780 na akciji kod pande na Aliexpress-u. Čak je jeftiniji nego na njihovom sajtu. Ne tvrdim da je dobra kupovina, ali jeftinije od ovoga nesam vidjao osim na happy hour, pa ko baš želi ovaj model ...nek' izvoli: 104,49$ još 5 dana(još 1.1$ manje ako se naruči sa aplikacije čini mi se...)

http://www.aliexpress.com/store/pro...5-0-Inch-Gorilla-Glass/803563_1168021947.html

Ilion reci mi koliko te je klepila carina tj pdv + carina?!
reci mi jos da li si placao osiguranje ili ne?!
 
Skoro 7k, nema osiguranja od carine na aliexpress-u.
Bar ne da sam ja video kod nekog prodavca tamo tu opciju.
 
Ok pitam cisto informativno ja sam narucio sa coolicol-a i platio osiguranje 12.5$
a da na aliju nema osiguranja.Druze sl. put preporuka sa ccoolicool-a poruci platis osiguranje i ne mislis posle a skroz su ok i korektni.
Koji prodavac bio na aliju?
 
Kupujem u Fantacy store na Aliexpress-u.
Ne menjam nista sto valja. :)
Za carinu se ne bunim da platim, samo da nije više od propisanog.
Slažem se da je osiguranje od carine ekstra stvar ali ni jedan prodavac nece dugo držati tako nisku cenu osiguranja kada počne često da refundira troškove. Svakako treba iskoristiti dok traje...
Realna cena osiguranja od carine za Srbiju je od 20-25% vrednosti telefona. Onako odokativno obračunato po prijavama. :)
 
Poslednja izmena:
Fantacy store da da skroz ok prodavac,da da extra stvar osiguranje svakako i treba ga iskoristiti dok ne provale koliko nam je carina i onda dizu osiguranje na 20-25$,na pandi podigli na 20$ koliko sam citao.Inace extra si opisao jiayu s3,nadam se da cu i ja vrlo brzo u toku sl nedelje barem se nadam :).Inace koliko su ti ovi napisali da kosta?
 
Ne sećam se to druže. Bilo nešto žvrljnuto. Više me je zanimalo šta je u paketu. :)
 
Vrh Dno