Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Sad sam se upravo cuo sa korisnickim. Ova promocija vazi SAMO za one korisnike koji su od pocetka (?!) bili samo na FLAT 3 paketu.
Ja sam sarao po Flat 4,5,4,3 i kao ok to se ne racuna, fuck off :D

to nesto menjali
pre par godina (pisam sam o tome ovde) tokom leta sam raskinuo ugovor za net na 1 mesec.
Bila je prosla obaveza - ugovor se vodio na oca - pre 15.og poslao mail i pozvao korisnicki da potvrdim te na kraju meseca im odneo modem u Dz.Kenedija
Onda sam narednog meseca oko 10.og pozvao korisnicki rekao da hocu net i ugovor na moje ime, oni rekli ok i pri kraju tog meseca dosao lik i doneo modem (dobih promociju 3 meseca fraj tv/flat 2).
Rekli su mi da nisam mogao da napravim kombinaciju da do 15.og otkazem net i onda do kraja tog meseca da potpisem novi ugovor vec da mora da se pravi pauza od 1 meseca.

Kad je istakla ta obaveza (koristio samo flat2) dobio sam pismo gde mi nude 'promociju' za flat3 pre 2 god za 'cini mi se' 2.ooo a ove sam placao 2.1oo.
 
Da li je jos neko izgubio prevod za Discovery, Nat Geo i slicne, ili je to do MAJMUNSKOG Chris TV programa, koji mi isforsira update koji ne mogu da odbijem, i svaki put mi po*ebe sva mukotrpna podesavanja. Vidim na TV-u u dnevnoj gde je digitalni signal, da prevoda ima..

edit: Nebitno, do glupog Chrisa je.
 
Poslednja izmena:
U neku ruku jesi u pravu jer se zaista moze postaviti pitanje zasto neki korisnici placaju skuplje ali ja na ovakve stvari gledam kao na akcije u prodavnicama.
Neko dodje i kupi neki proizvod a par dana kasnije neko drugi naleti i kupi to isto 50% jeftinije.
Sad ovaj prvi treba da se zali sto je on platio skuplje?

Nije ovo nepostovanje korisnika nego poslovna politika. Oni su svesni da smo mi pristali na FLAT 3 jer nam realna cena FLAT 3 paketa nije odgovarala a opet im sa akcijskom cenom donosimo vise nego da uzimamo FLAT 2.
Ti si se u startu deklarisao da te zanima FLAT 3 i da ti cena odgovara. Onda se nemoj zaliti sto neko drugi dobija tu uslugu sa popustom jer ne zaboravi, ja nikad ne bih uzeo FLAT 3 da nije bilo tog popusta. (kao sto ga i nisam imao do akcije)
Mozda za vas naprave neku akciju za FLAT 4 sad kad se pojavi telefon o kome toliko pricaju.

Ne slažem se.Ovo je usluga koja se plaća svaki mesec,a oni tu promociju za njih produžavaju već nekoliko godina.Ja sam na Ikomu preko deceniju,i nikad se nisu setili nikakvu promociju da ponude,e to je već bezobrazluk,a ne politika firme.
 
^^
Totalno si u pravu,I ja sam kod njih od kada su se pojavili,bez prekida(mozda verat ASDL par meseci) I oni, umesto da nagrade nas verne,dugogodisnje korisnike on nas ŠURE kao slepce...

@ iMilan
Hvala ti,nisam video taj tvoj post za numeraciju
 
^^
Totalno si u pravu,I ja sam kod njih od kada su se pojavili,bez prekida(mozda verat ASDL par meseci) I oni, umesto da nagrade nas verne,dugogodisnje korisnike on nas ŠURE kao slepce...
To hoću da ti kažem,jako su bezobrazni.
Tako da ću ga otkazati za sledeći mesec,pa će se ćale kasnije prijaviti,pa neka bude na njegovo ime.
 
Pa pazi, oni i jesu nagradili verne korisnike. Mene :D

Salu na stranu ali kao sto rekoh imam kod njih internet od kad su poceli sa radom. Prvi net mi je bio 64k.

Mislim da im je greska sto nisu svim paketima ponudili prelaz na veci paket po nekoj povlascenoj ceni, ali niko nigde (daj mi jedan primer) ne obara cenu postojecem paketu vec samo pokusavaju da animiraju korisnike da im placaju vise nekim pogodnostima.
Oni nisu ni meni oborili cenu FLAT 2 paketa nego su mi ponudili akcijski prelaz na FLAT 3.

To je drugi pojam od onog sta ti zelis.
Tebi je nejasno sto neko placa manje nego ti jer ti od pocetka koristis tu usluga. Zaboravljas. Ja nisam nikad koristio tu uslugu nego slabiju a ti si u startu prihvatio uslove FLAT 3 paketa i cena ti je odgovarala.

Kao sto rekoh, jedina greska IKOM-a gledano iz moje perspektive je sto vama nisu ponudili prelaz na jaci paket po nekoj povlascenijoj ceni.

Ali vidis da i vama sad nude neke pogodnosti oko placanja povoljnijeg telefona. Meni to nisu nudili.
 
Poslednja izmena:
Pa pazi, oni i jesu nagradili verne korisnike. Mene :D

Salu na stranu ali kao sto rekoh imam kod njih internet od kad su poceli sa radom. Prvi net mi je bio 64k.

Mislim da im je greska sto nisu svim paketima ponudili prelaz na veci paket po nekoj povlascenoj ceni, ali niko nigde (daj mi jedan primer) ne obara cenu postojecem paketu vec samo pokusavaju da animiraju korisnike da im placaju vise nekim pogodnostima.
Oni nisu ni meni oborili cenu FLAT 2 paketa nego su mi ponudili akcijski prelaz na FLAT 3.

To je drugi pojam od onog sta ti zelis.
Tebi je nejasno sto neko placa manje nego ti jer ti od pocetka koristis tu usluga. Zaboravljas. Ja nisam nikad koristio tu uslugu nego slabiju a ti si u startu prihvatio uslove FLAT 3 paketa i cena ti je odgovarala.

Kao sto rekoh, jedina greska IKOM-a gledano iz moje perspektive je sto vama nisu ponudili prelaz na jaci paket po nekoj povlascenijoj ceni.

Ali vidis da i vama sad nude neke pogodnosti oko placanja povoljnijeg telefona. Meni to nisu nudili.

Ajde da se menjamo oko pogodnosti? :)
 
to nesto menjali
pre par godina (pisam sam o tome ovde) tokom leta sam raskinuo ugovor za net na 1 mesec.
Bila je prosla obaveza - ugovor se vodio na oca - pre 15.og poslao mail i pozvao korisnicki da potvrdim te na kraju meseca im odneo modem u Dz.Kenedija
Onda sam narednog meseca oko 10.og pozvao korisnicki rekao da hocu net i ugovor na moje ime, oni rekli ok i pri kraju tog meseca dosao lik i doneo modem (dobih promociju 3 meseca fraj tv/flat 2).
Rekli su mi da nisam mogao da napravim kombinaciju da do 15.og otkazem net i onda do kraja tog meseca da potpisem novi ugovor vec da mora da se pravi pauza od 1 meseca.

Kad je istakla ta obaveza (koristio samo flat2) dobio sam pismo gde mi nude 'promociju' za flat3 pre 2 god za 'cini mi se' 2.ooo a ove sam placao 2.1oo.

Izvini,ja tebi želim da verujem,ali mi još jednom potvrdi da li je ovo što si napisao tačno.
Ja sam dobio informaciju da ne može,pa zato pitam.

P.S I AKO IMA JOŠ NEKO KO JE OVAKO ISTO URADIO DA NAPIŠE...
 
Ajde da se menjamo oko pogodnosti? :)

:)

Sto se tice onog drugog sta pitas.
Mislim da je u pitanju kockanje. Niko ovde ne moze sa sigurnoscu da ti kaze sta mozes da uradis i kako ce se oni ponasati.
Da li ce ti to proci ili ne.
Na tebi je da procenis pozitivne i negativne strane, dobro razmislis o najgorem scenariju i vidis da li se nalazis u njemu.
Ako se nalazis uradi to.
Ako ne onda ne ulazi u tu pricu.
 
Imam FLAT 4 paket, ne koristim njihovu uslugu kablovske televizije niti imam tv. Nazvao sam call centar da pitam da li mogu skroz da mi ukinu mogucnost kablovske, i dalje cu placati 3000 i da mi to kompenzuju na neki nacin, mozda povecanjem dl ili ul , glupa operaterka nije prvo tri puta skontala sta joj pricam i onda me oladila kao ne ne, ne moze. Sta mislite, postoji li mogucnost za tako nesto uopste, pa bih im mozda i pisao, u suprotnom bih raskinuo ugovor.
 
Imam FLAT 4 paket, ne koristim njihovu uslugu kablovske televizije niti imam tv. Nazvao sam call centar da pitam da li mogu skroz da mi ukinu mogucnost kablovske, i dalje cu placati 3000 i da mi to kompenzuju na neki nacin, mozda povecanjem dl ili ul , glupa operaterka nije prvo tri puta skontala sta joj pricam i onda me oladila kao ne ne, ne moze. Sta mislite, postoji li mogucnost za tako nesto uopste, pa bih im mozda i pisao, u suprotnom bih raskinuo ugovor.

Traži da te spoje sa nekim šefom.
 
То плаћање "кабловске телевизије" се односи на одржавање а не на неко коришћење телевизије па да може да се узме и плаћа само интернет. То је као када би неко хтео АДСЛ али да нема (и не плаћа) фиксни. Ако си на то мислио, тешко да може.
 
То плаћање "кабловске телевизије" се односи на одржавање а не на неко коришћење телевизије па да може да се узме и плаћа само интернет. То је као када би неко хтео АДСЛ али да нема (и не плаћа) фиксни. Ако си на то мислио, тешко да може.

Pa bas ti je lose poredjenje, ADSL je uvek i svuda sa fiksnim paket, dok za kablovski internet imas gomilu provajdera, tj svi koji ja znam tako posluju, gde su razdvojeni kablovski internet i kablovska televizija, pa ja ne moram da uzmem i jedno i drugo. Zasto bih ja placao nekakvo odrzavanje kablovske televizije, ako zelim od njihovih usloga iskljucivo internet da koristim?
 
Jedino kod Targo si mogao da uzmes samo internet bez TV ...kod koga su razdovjeni TV i Internet ???
 
dok za kablovski internet imas gomilu provajdera, tj svi koji ja znam tako posluju, gde su razdvojeni kablovski internet i kablovska televizija, pa ja ne moram da uzmem i jedno i drugo.

Gde to moze?
Kroz isti kabl tebi prolazi i jedno i drugo i ti ako otkazes kablovsku TV a zadrzis internet cim izadju iz stana mozes da preseces kabl, nakacis spliter i za dzabe dobijas kablovsku TV. :d

Niko to nece priihvatiti. Nisu ni oni naivni :)
 
Poslednja izmena:
Izvini,ja tebi želim da verujem,ali mi još jednom potvrdi da li je ovo što si napisao tačno.
Ja sam dobio informaciju da ne može,pa zato pitam.

P.S I AKO IMA JOŠ NEKO KO JE OVAKO ISTO URADIO DA NAPIŠE...

vreme desavanja leto 2010.
potvrdjujem sledece,
da sam ih, posto je ugovorna obaveza istekla (otac ugovor),
pre 15og u mesecu obavestio da se vise nece koristiti net,
na kraju tog meseca im odneo modem,
te ostao bez ikom neta sledeci mesec,
prijavio se za net oko 10.og doneo lik modem pri kraju meseca, dobio 3 meseca fraj (ja ugovor)
--

Ja sam dobio informaciju da ne može,pa zato pitam.

zbog cega?
npr. ugovor na mene glasi,
necu vise da koristim njihov net pocev od februara
javim do 15.1. a 28.og vratim modem
ocu/majci/burazu/sestri ne odgovara to sto
vise nemaju kabl net
zovu pocetkom februara i prijavljuju se za net
ikom tesko da ce da odbije novog korisnika
a da im uskrati 6 meseci fraj ne ide posto je u pitanju
novi ugovor/korisnik *

*-E sada mozda su uveli pravilo da na jednoj adresi, bez obzira na koga se vodi ugovor, promocija moze da se spuca samo 1.put (po prezimenu?), sto bi bilo njesra :type:
 
Moguce je da moze jer postoji ugovorna obaveza od 2 godine ako hoces akcijskih 6 meseci gratis.

A pitanje je da li ce i kad (mozda tek posle 2 godine a mozda sledeceg decembra ponuditi akcijski prelaz sa FLAT 2 na FLAT 3)

Kako god okrenes zarobljen si sa FLAT 2 minimum godinu dana a ako ti treba FLAT 3 onda je ta malverzacija losa.
 
Poslednja izmena:
Gde to moze?
Kroz isti kabl tebi prolazi i jedno i drugo i ti ako otkazes kablovsku TV a zadrzis internet cim izadju iz stana mozes da preseces kabl, nakacis spliter i za dzabe dobijas kablovsku TV. :d

Niko to nece priihvatiti. Nisu ni oni naivni :)
Једино ако су у питању пакети па се и не види да је урачунато и одржавање. Иначе и ехе-нет има одвојен интернет али је и ту у питању оптика која долази у стан и није баш једноставно да се одатле "узме" и телевизија. ;) Мада мислим да је код њих обрнуто, не може да се узме само телевизија без оптичког интернета.
 
vreme desavanja leto 2010.
potvrdjujem sledece,
da sam ih, posto je ugovorna obaveza istekla (otac ugovor),
pre 15og u mesecu obavestio da se vise nece koristiti net,
na kraju tog meseca im odneo modem,
te ostao bez ikom neta sledeci mesec,
prijavio se za net oko 10.og doneo lik modem pri kraju meseca, dobio 3 meseca fraj (ja ugovor)
--



zbog cega?
npr. ugovor na mene glasi,
necu vise da koristim njihov net pocev od februara
javim do 15.1. a 28.og vratim modem
ocu/majci/burazu/sestri ne odgovara to sto
vise nemaju kabl net
zovu pocetkom februara i prijavljuju se za net
ikom tesko da ce da odbije novog korisnika
a da im uskrati 6 meseci fraj ne ide posto je u pitanju
novi ugovor/korisnik *

*-E sada mozda su uveli pravilo da na jednoj adresi, bez obzira na koga se vodi ugovor, promocija moze da se spuca samo 1.put (po prezimenu?), sto bi bilo njesra :type:

Moguce je da moze jer postoji ugovorna obaveza od 2 godine ako hoces akcijskih 6 meseci gratis.

A pitanje je da li ce i kad (mozda tek posle 2 godine a mozda sledeceg decembra ponuditi akcijski prelaz sa FLAT 2 na FLAT 3)

Kako god okrenes zarobljen si sa FLAT 2 minimum godinu dana a ako ti treba FLAT 3 onda je ta malverzacija losa.

Meni je ugovorena obaveza istekla odavno.

Hvala vam na odgovorima.
 
Nisi razumeo.
Ako potpises nov ugovor imas novu ugovornu obavezu 2 godine da bi dobio 6 meseci gratis.
 
Nisi razumeo.
Ako potpises nov ugovor imas novu ugovornu obavezu 2 godine da bi dobio 6 meseci gratis.
Znam,a posle 6 meseci i ponudu da predjem na flat 3 uz popust kao i ostali.
Znam i da su to promocije,ali kod njih promocije traju godinama,to smo svi do sada videli.
 
Dobices, i meni je stiglo juce.
 
Sve u svemu oni koji nemaju altenrantivu ostace na Ikomu... S druge strane, iz meseca u mesec i iz poteza u potez svaki im je sve gori i gori (da ne kazem sve su veci i veci cigani), al jb* svesni su da tu gde jesu nemaju konkurenciju zbog dogovora sa SBB-om i losom pounudom ostalih, i zato im se moze
 
Poslah SBBu pitanje da li planiraju širenje na teritoriju Kumodrža i dobih ovo:

sbb.jpg


Videću danas ili od nedelje da zovem da vidim šta i kako ali izgleda da ću dobiti alternativu :D

Jedino što će komšiluk da bude problem ako i dalje mora 50%+1 potpis za saglasnost :wall:
 
Poslednja izmena:
Mnogo mi štuca net u zadnja dva dana. Znači nisu neki veliki prekidi već neki mikro prekidi i pretpostavljam veliki packet loss.

Koristim neki tracker program za snimanje rada i isti konstantno mi se diskonektuje. Juče sam lagano izgubio sat vremena rada zbog buđavog Ikomovog neta (radio efektivno devet sati ali je zbog tih mikro-prekida bilo snimljeno manje od osam).
 
Nisi razumeo.
Ako potpises nov ugovor imas novu ugovornu obavezu 2 godine da bi dobio 6 meseci gratis.
Ta akcija važi samo za Flet 2 paket i samo za NOVE internet korisnike.

Dakle, mora prvo da se odjavi Ikom kablovski internet i ostane samo na televiziji bar 6 meseci (a za net se snalazi nekako drugačije), pa tek onda ponovo može ta akcija sa prvih 6 meseci besplatno. To ne piše nigde, ali je tako. Više puta sam proveravao i sa njihovom prodajom i sa njihovim menadžerima.

Ko uopšte nema Ikom kablovsku, a može da je uvede, on je "novi korisnik" a ne "novi internet korisnik" te za njih (nove korisnike) ne važi ta akcija već druga:

- besplatno priključenje i prvih 3 meseca besplatno uz ugovornu obavezu u trajanju od 24 meseca

Malo ga iskomplikovaše, ali je tako.

P.S. Može neko i da se prvo priključi na Ikom kablovsku televiziju (ako je nema), pa sačeka da l' 3 ili 6 meseci i onda da traži Flet 2 na dve godine uz besplatnih prvih 6 meseci.
 
Poslednja izmena:
Ta akcija važi samo za Flet 2 paket i samo za NOVE internet korisnike.

Dakle, mora prvo da se odjavi Ikom kablovski internet i ostane samo na televiziji bar 6 meseci (a za net se snalazi nekako drugačije), pa tek onda ponovo može ta akcija sa prvih 6 meseci besplatno. To ne piše nigde, ali je tako. Više puta sam proveravao i sa njihovom prodajom i sa njihovim menadžerima.

Ko uopšte nema Ikom kablovsku, a može da je uvede, on je "novi korisnik" a ne "novi internet korisnik" te za njih (nove korisnike) ne važi ta akcija već druga:

- besplatno priključenje i prvih 3 meseca besplatno uz ugovornu obavezu u trajanju od 24 meseca

Malo ga iskomplikovaše, ali je tako.

P.S. Može neko i da se prvo priključi na Ikom kablovsku televiziju (ako je nema), pa sačeka da l' 3 ili 6 meseci i onda da traži Flet 2 na dve godine uz besplatnih prvih 6 meseci.

Ne mogu da verujem da oni nekom plaćaju da im smiljšlja tako loše promocije itd.
 
Mnogo mi štuca net u zadnja dva dana. Znači nisu neki veliki prekidi već neki mikro prekidi i pretpostavljam veliki packet loss.

Koristim neki tracker program za snimanje rada i isti konstantno mi se diskonektuje. Juče sam lagano izgubio sat vremena rada zbog buđavog Ikomovog neta (radio efektivno devet sati ali je zbog tih mikro-prekida bilo snimljeno manje od osam).

Isto to na Karaburmi. Tešim se time, da se kao sećam da je tako bilo i prošli put pred dizanje brzine, pa "stručnjaci" nevešto čačkaju...
 
Ne mogu da verujem da oni nekom plaćaju da im smiljšlja tako loše promocije itd.
Pa, ne verujem da se taj koji je to smislio ovajdio. :d

Inače, suština te promocije je da se privuku postojeći korisnici kablovske televizije da uzmu i internet. Akcije kojim ih posle zadržavaju ni ne objavljuju javno. :)

A za one koji ni nisu njihovi korisnici, imaju akciju "besplatno priključenje + 3 meseca za dž", što u principu nije loše.

Meni je samo bzvz što ne nude Sinemaks programe u HD-u i što generalno nemaju više programa u HD kvalitetu. Obećavaju, al' još uvek ništa.
 
Nazad
Vrh Dno