Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Које то телефоне нуди Иком? За СББ се користе најобичнији телефони који се закаче на најобичнији RJ11 на модему.
 
I za ikom telefon koriste se obicni telefoni.

Ali prica kod ikoma je skroz neisplativa jer za 500 dinara pretplate dobijas sto minuta ka fixnim brojevima u nacionalnom saobracaju i fixnim brojevima iz Zone 1. Cena kod Telekoma je 615 dinara, a u taj iznos imas ukljucenih 300 minuta ka nacionalnoj fixnoj telefoniji. Onaj ko do sada nije koristio pogodnosti starog ikom sistema nece verovatno kostiti ni od sad, tako da je ponuda nepovoljnija nego kod Telekoma.
 
Poslednja izmena:
Не, у Телекому за 659 динара добијаш 150 минута али је и даље јефтиније од ове Иком понуде.
 
Не, у Телекому за 659 динара добијаш 150 минута али је и даље јефтиније од ове Иком понуде.

Izvinjavam se . Skroz sam promasio.

U svakom slucaju ja sam zbog pretplate i ovoga "trosio, ne trosio moras da platis" i otkazao fixni kod Telekoma.
 
Poslednja izmena:
Neverovatno je da upload i dalje ostaje nepromenjen.

Korisnik sam njihovog neta od 2008. i koristim Flat 4 koji mi više ne odgovara zbog cene.
Ako bih se prebacio na Flat 2, da li bih i ja dobio ponudu za Flat 3 po povoljnijoj ceni?
Šta mislite?

Inače,

Obaveštavamo Vas da će u utorak 16. decembra 2014. godine, u vremenu od 07:00 do 09:00 časova,
doći do prekida signala svih usluga na delu teritorije Voždovac, zbog planiranih radova na mreži.

http://www.ikomline.net/info/detalji.php?news_id=261
 
Ko im bre ovo pise? Neko ko ima 12 godina? Sve nesto s brda s dola pisano...

TL;DR (koliko sam ja razumeo):

- TELEFON100 paket koji ce kostati 500din. mesecno (sa ukljucenim preusmeravanjem, ident, etc.)
- Za korisnike koji vec imaju neki od starih TEL paketa, do kraja 2015. ako se prebace (tokom januara) na TELEFON100 paket, mesecno kosta 200din. Da li je ovo bez ikakve ugovorne obaveze?
- Korisnici koji se prbace, nece placati instalacionu taksu + prva 3 meseca?
- Plus dobijaju HBO HD paket (samo prva tri meseca ili tokom 2015, ili?)
 
Bez ugovorne obaveze, ne plaćaju prva 3 meseca ništa, HBO HD je verovatno za stalno, tj. uz TEL100. Za prve dve stavke zvao i pitao.
 
A najbolje je to što je kao poziv u okviru mreže kao free,a naplaćuje se poziv ka njima.
Imaju numeraciju,a nisu uzeli za sebe broj,pa ćemo ko zna koliko još da plaćamo dok čekamo da se operater javi,a minuti idu,idu i idu.
Zadnji počinju i opet nisu 100% spremni.
Nesposobnost na delu...Ko im smišlja tako žalosne ponuda da mi je znati.:mad:
 
Imaš,ali za inostranstvo,ne važi za Srbiju.
Naravno, ali shvatio sam da se pitanje odnosi na ostajanje tih 30 minuta ako se ne prijaviš za promociju.
Ja sam se prijavio, jer imam višak jedan broj za koji ne znam zašto ga nisam dosad odjavio. Ovako ustedim 470 kinti, a dobijem HBO HD za koji takođe ne znam šta će mi :D
 
Meni nije jasno kako to funkcioniše za inostranstvo, tj da li mogu samo fiksni brojevi ili i mobilni brojevi. Keva zvala ćaleta na nemački mobilni prošlog meseca, nije pričala ni 15min, a stigao račun iz Ikoma na 200din. zbog probijene pretplate.

Onda očigledno ti minuti važe samo za fiksne telefone u inostranstvu, džabe sam i uzimao taj telefon.
 
Da, samo za fiksne, a u ovom promotivnom paketu je čini mi se oko 8.5 dinara minut, a za domaće mobilne 10.
 
stiglo mi pismo u vezi flat 3 'promocije' posto sam stari korisnik

dakle od 1.1 flat 3 se dize sa 20 na 25Mb/s
cena za 'stare' ide sa 2100 na 2225
normalna ide sa 2500 na 2575

kome ne odgovaraju uslovi moze do 15.12 :D (doslo danas) pozvati/poslati mail i promeniti paket
 
stiglo mi pismo u vezi flat 3 'promocije' posto sam stari korisnik

dakle od 1.1 flat 3 se dize sa 20 na 25Mb/s
cena za 'stare' ide sa 2100 na 2225
normalna ide sa 2500 na 2575

kome ne odgovaraju uslovi moze do 15.12 :D (doslo danas) pozvati/poslati mail i promeniti paket

:d


ps.uslikaj papir i okaci.
 
stiglo mi pismo u vezi flat 3 'promocije' posto sam stari korisnik

dakle od 1.1 flat 3 se dize sa 20 na 25Mb/s
cena za 'stare' ide sa 2100 na 2225
normalna ide sa 2500 na 2575

kome ne odgovaraju uslovi moze do 15.12 :D (doslo danas) pozvati/poslati mail i promeniti paket

I meni je danas stiglo.
I ostacu u paketu jer je povoljnije u suprotnom bih se vratio na FLAT 2.
Ali im je dobra fora da obavestenje stigne 16. a rok je 15. za promenu.
Moraju malo da povedu racuna o ovim stvarima.
U sustini muljatorski fazon da ako neko hoce da se vrati na FLAT 2 da bar jos mesec dana placa skuplju pretplatu.
 
Izgleda da ćemo da vraćamo ove VoiP telefone ako se ne prijavimo za fixni.Kažu da će da ih ukidaju.
 
- ima li ko probleme da mu oko ponoci jednostavno net zabaguje, odnosno prestane da radi ?
Bukvalno poslednjih 5 puta, u zadnjih mesec dana, kada sam radio/visio oko pola 1 jednostavno net otkaze posluznost -
Ista stvar bi i letos, onda zvah korisnicki servis, pitao radi li im neka skripta u sistemu, posto se javlja problem nemanja neta oko pola 1, dobih odgovor da nemaju i da je najverovatnije do mene, i nekim cudom nakon tog poziva do skoro radilo ok.

Slika obavesti ispod
P1060693.jpg
 
^hvala, ali mora se priznati da nije vise usteda kao sto je bila, smanjuje se stalno razlika, sta da se radi bolje i to zadrzati nego ici na drugi paket po reg. ceni :)
 
Poslednja izmena:
Koje smo mi budale na flat 3 paketu.Misli na nas koji odavno koristimo ,i nismo imali nikakvu promociju do sada i uvek plaćali skuplje flat 3 od nekih koji to plaćaju već godinama,a sve kroz tu promociju.Da se razumemo,nemam ja ništa protiv tih koji imaju tu promociju,ali IKOM je veoma bezobrazan i ne poštuje svoje stare korisnike.
 
Sad sam se upravo cuo sa korisnickim. Ova promocija vazi SAMO za one korisnike koji su od pocetka (?!) bili samo na FLAT 3 paketu.
Ja sam sarao po Flat 4,5,4,3 i kao ok to se ne racuna, fuck off :D
 
Sad sam se upravo cuo sa korisnickim. Ova promocija vazi SAMO za one korisnike koji su od pocetka (?!) bili samo na FLAT 3 paketu.
Ja sam sarao po Flat 4,5,4,3 i kao ok to se ne racuna, fuck off :D

Na koji promociju misliš?
 
Ovu za FLAT3. Sto je bila po 2100din.
 
Ovu za FLAT3. Sto je bila po 2100din.

Ja razmišljam da otkažem net,pa da se do 15.1.2015-e prijavim ponovo,ali na flat 2 paket.
Ne plaća se instalacija +6 meseci free,pa posle isteka 6 meseci da predjem na veći paket uz neku promociju kao ovi što imaju već godinama,onda ok.
Ja sam od samog starta na trojci,ali prave se glupi,nude mi ovaj telefon za dodatnih 200 dindži,a kod drugog provajdera imam za tih 200 dindži i 200 minuta.
Jako im je loš marketing i ponuda.
 
Poslednja izmena:
Ja sam od pocetka FLAT3, placam 2500 ...koja je to fora za 2100din?
Koja je ili koja ce biti numeracija ikomovih fiksnih ?
Preci cu sa postinog fiksnog na ovaj ikomov samo ne znam da li da odjavljujem u posti pa novi broj kod IKOMa ili da ga samo prenesem ...?
 
Koje smo mi budale na flat 3 paketu.Misli na nas koji odavno koristimo ,i nismo imali nikakvu promociju do sada i uvek plaćali skuplje flat 3 od nekih koji to plaćaju već godinama,a sve kroz tu promociju.Da se razumemo,nemam ja ništa protiv tih koji imaju tu promociju,ali IKOM je veoma bezobrazan i ne poštuje svoje stare korisnike.

U neku ruku jesi u pravu jer se zaista moze postaviti pitanje zasto neki korisnici placaju skuplje ali ja na ovakve stvari gledam kao na akcije u prodavnicama.
Neko dodje i kupi neki proizvod a par dana kasnije neko drugi naleti i kupi to isto 50% jeftinije.
Sad ovaj prvi treba da se zali sto je on platio skuplje?

Nije ovo nepostovanje korisnika nego poslovna politika. Oni su svesni da smo mi pristali na FLAT 3 jer nam realna cena FLAT 3 paketa nije odgovarala a opet im sa akcijskom cenom donosimo vise nego da uzimamo FLAT 2.
Ti si se u startu deklarisao da te zanima FLAT 3 i da ti cena odgovara. Onda se nemoj zaliti sto neko drugi dobija tu uslugu sa popustom jer ne zaboravi, ja nikad ne bih uzeo FLAT 3 da nije bilo tog popusta. (kao sto ga i nisam imao do akcije)
Mozda za vas naprave neku akciju za FLAT 4 sad kad se pojavi telefon o kome toliko pricaju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam od samog starta na trojci,ali prave se glupi,nude mi ovaj telefon za dodatnih 200 dindži,a kod drugog provajdera imam za tih 200 dindži i 200 minuta.

Evo recimo meni to ne nude. Ja nisam dobio takvu ponudu.

Njima akcije sluze da korisnici jednog paketa uzmu jaci i skuplji paket po nekoj medju ceni.
 
Ja sam od pocetka FLAT3, placam 2500 ...koja je to fora za 2100din?
Koja je ili koja ce biti numeracija ikomovih fiksnih ?
Preci cu sa postinog fiksnog na ovaj ikomov samo ne znam da li da odjavljujem u posti pa novi broj kod IKOMa ili da ga samo prenesem ...?


Da citiram svoj post:

IKOM je dobio 011 numeraciju, od 4200000 - 4209999.

Zato bi odjavio? Mozes da ga preneses, osim ako ti broj nije bitan.
 
Nazad
Vrh Dno