Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Da li postoji nekakva mogucnost da se pri dolasku kuci, recimo, ili kod prijatelja, kada se telefon sam spoji na poznatu WiFi mrezu, telefon automatski prebaci na 2G, a da se pri nestanku WiFi mreze opet vrati na 3G/4G. Mislim da nije tesko isprogramirati tako nesto a korisno bi bilo jer vise od pola dana provedem kuci.
Rucno mogu da odradim, ali nije to to.

Ukljucis wifi, data connection i dodatno mozes da stavis for limited wifi -> use cellular data. Ako imas dobru wireless konekciju onda nece da ti skida mobilni net. Meni je tako jer gde god da sam imam wifi, a i mobilni net radi 'bolje', tj ne cekam dok se poveze. A automatsko prebacivanje na 2G ne postoji, vec samo najveca brzina, ja sam stavio 4G iako kod nas nema :D
 
@Dejan87dex
Kako bre ovaj lik ne šalje link za Total Commander, 29 dana prošlo?!?
 
Da li postoji nekakva mogucnost da se pri dolasku kuci, recimo, ili kod prijatelja, kada se telefon sam spoji na poznatu WiFi mrezu, telefon automatski prebaci na 2G, a da se pri nestanku WiFi mreze opet vrati na 3G/4G. Mislim da nije tesko isprogramirati tako nesto a korisno bi bilo jer vise od pola dana provedem kuci.
Rucno mogu da odradim, ali nije to to.

Sto bi to radio ? Ti kad si na wifi potpuno je nebitno da li ti celular stoji na 2g , 3g ili iskljuceno, jer kad si na wifi svakako se ne koristi i bude kao da je iskljucna.
Ako si mislio zbog potrosnje baterije.
 
Sto bi to radio ? Ti kad si na wifi potpuno je nebitno da li ti celular stoji na 2g , 3g ili iskljuceno, jer kad si na wifi svakako se ne koristi i bude kao da je iskljucna.
Ako si mislio zbog potrosnje baterije.

Na to sam mislio. Od kad sam ukljucio 3g, baterija se vidno vise trosi, iako sam van WiFi-a sve ukupno mozda sat - dva u toku dana. U globalu 80-90% vremena je na Wi-Fi, ostalo 3g. Da li je moguce da za tih 10-20% vremena pojede bateriju tipa, samo 2g dva ipo dana, 3g dan ipo.
Bas ono osetna razlika.
 
Hektor uzivaj u toj 1520 i ne nerviraj me.. :) :D dan ipo u najgorem slucaju.. Nexus 5 u najgorem slucaju 1:57m SoT i 10h od punjenja.. :d
 
Telefonce je ekstra. Ovo je bas pravi upgrade u sviakom smislu :) Odlican u ruci, prstima i da hoces ne mozes da potkacis kameru. Kamera predobra. Nazalost, vreme je shit napolju, ali i ovo sto drndam po kuci, stvarno super slike pravi.
 
Oces jedan shotout protiv moje 1020 :D cim bude lepse vreme :)
 
Poslednja izmena:
Па 920 (у мт:с-у) кошта 18.720 више па није баш за поређење а оног Самсунга и нема у понуди. Мене је и повукла чињеница да је цена са 33к пала на испод 15к а иначе сам видео да је још почетком године НТС званично најавио 8.1 и да се тек ових дана јављају са неким апдејтом. Размислићу још мало мада ми 8х делује озбиљније а увек може да се узме још један телефон.
Ako je verovati mom insajderu iz HTCa 8x dobija 8.1 i zvanično u januaru.

btw, ja koristim 8x već godinu dana kao biz telefon i prezadovoljan sam kako to legne na Exchange i ostale MS servise.
 
Na to sam mislio. Od kad sam ukljucio 3g, baterija se vidno vise trosi, iako sam van WiFi-a sve ukupno mozda sat - dva u toku dana. U globalu 80-90% vremena je na Wi-Fi, ostalo 3g. Da li je moguce da za tih 10-20% vremena pojede bateriju tipa, samo 2g dva ipo dana, 3g dan ipo.
Bas ono osetna razlika.

Ako ti je slab signal, pozdravi se sa baterijom. Nevezano da li si na wifi ili ne. Iako je 3G uključen on svakako koristi (radio/modem) nije da se isključio (sem ako ne koristiš airplane mode) tako da troši. Ko ima bolji signal to ni ne primećuje. Zato i možeš da imaš podeljena mišljenja + što se niko nije zamarao, telefon radi drži kako drži i to je to. Ako si ti video da je drugačije nisi sigurno lud, jedino ako si takav da te neko uveri u to :D
 
Zato ja imam uvek uključen wifi i 2g . Na dosta mesta imam wifi a kad sam van 2g je sasvim dovoljan za sinhronizaciju i chat programe. Kad mi baš zatreba da nešto pregledam , neki klip ili nešto uključim 3g .

Kad cela zemlja bude pokrivena 3g signalom onda ima smisla koristiti isti uvek a to znamo da se nikad neće desiti. Ovako je čisto gubljenje baterije.
 
Poslednja izmena:
Ako je verovati mom insajderu iz HTCa 8x dobija 8.1 i zvanično u januaru.
Јутрос сам га наручио па још да стигне ... вероватно одмах иза викенда. Ја не користим неке ко зна какве програме, само оно основно па ће сигурно да ради а сам хардвер ми делује врло ОК.
 
upravo takvi programi i meni trebaju i ova moja Lumia 930 mi je savrsena.

Jedino mi se ne svidja sto nemam Wi Fi analyzer niti nesto slicno tome... a to mi cesto treba
 
Јутрос сам га наручио па још да стигне ... вероватно одмах иза викенда. Ја не користим неке ко зна какве програме, само оно основно па ће сигурно да ради а сам хардвер ми делује врло ОК.

Ljudi se mnogo opterecuju updateom sistema, najbitnije je u stvari da aplikacije ne prestanu da dobijaju podrsku, a sad da li imas 'exploding tiles' ili foldere, apsolutno nebitno na kraju. Znam gomilu ljudi sa Androidima koji nikad nisu uradili update od onog sistema sa kojim su ga kupili.
 
Zato ja imam uvek uključen wifi i 2g . Na dosta mesta imam wifi a kad sam van 2g je sasvim dovoljan za sinhronizaciju i chat programe. Kad mi baš zatreba da nešto pregledam , neki klip ili nešto uključim 3g .





Kad cela zemlja bude pokrivena 3g signalom onda ima smisla koristiti isti uvek a to znamo da se nikad neće desiti. Ovako je čisto gubljenje baterije.



Prvo Beograd nije 100% pokriven 3G signalom i sta tu dalje da se prica... Pitanje je na kojoj distanci su postavljale pojedine mreze repetitore i naravno sa koje visine. Koristi nego video call ;) nekada je bio no1 usluga i Mobtela(Telenor) i Telekoma. 4G ce doci verovatno tamo posle 2020 a tada ce svet uveliko furati 5g i tako to, prodaju se aparati a primena nula.
 
Poslednja izmena:
HELP dobri ljudi HELP
Sje** sam zeni Lumia 720
Ukljucio sam joj GLANCE SCREEN reatartovao, hteo da iskljucim WiFi I mob se zaledi
Ne prihvata nijednu komandu, ne mogu da restartujem, kad zovem zvoni a telefon to ne registruje, vadio sam karticu I NISTA
Kupljen u januaru, nosim ga na servis, kupljen u NOKIA SHOPU u Uscu...

Sta moze da bude?
 
Vol- I power... USPELO HVALA
Koji mu je bio Q?
 
Poslednja izmena:
Јутрос сам га наручио па још да стигне ... вероватно одмах иза викенда. Ја не користим неке ко зна какве програме, само оно основно па ће сигурно да ради а сам хардвер ми делује врло ОК.

Mislim da jedino 8X za VERIZON (njihova verzija ima i LTE radio), dobija update na 8.1, tako bar pise na HTC sajtu.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    295.1 KB · Pregleda: 119
Ako samo puste update za tu verziju 8X onda su oni stvarno RETA*******
 
6f85a9eaaa32391ee7f7660962004e87.png
Znam da je bilo reči o ovome ali soft reset nije rešio ništa?!
 
Ma fora je barem kod mene ,cim objavim neki razgovor ,20 sek ,2 min nebitno ,uvek u battery saver pokazuje phone 100% ,e sad zasto nemam pojma .
 
Nazad
Vrh Dno