Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

E5405 25e e5440 45e e5450 58e jel kako vam se cine ove cene? Jer ovo malo skupo?
 
Jes vala... Na Aliju 5450 ~30e, jedino sto ga moras cekati...

@demios: zasto ne vredi uzimati 5470, vec ti je pega rekao. Taj proc je vec nasviran i treba ti bolesno dobra ploca da bi mogao izvuci nesto valjano iz njega. + bolesno dobro napajanje, + bolesno dobra memorija, + bolesno dobro hladjenje. A to kosta. Kosta dosta. U tom slucaju bolje uzeti neku i3/i5 konfiguraciju, za iste, ili cak manje pare koja ce raditi mnogo bolje ili u najmanju ruku isto kao taj 5470. A imaces i manji racun za struju :D
 
Poslednja izmena:
Nista jace od Radeon R9 270X.

R9 270X će uvek kasnije naći primenu ako menja platformu, mada mislim da je i to previše u finansijskom smislu, osim ako je ne pazari z dž. Ja sam tapnuo 7950 the other day za 110 jura, npr.. Mada bi mu tek to bilo jako.

Evo dokle ja mogu da doguram moj E5440, a sigurno moze i vise, samo ova smrdljiva Silicon Power memorija mislim da me koci jer vec od 3.4GHz navise ne mogu da postignem stabilnost. Uspeo sam da bootujem na 3.6, ali sam dobio RSoD u Battlefield Bad Company 2 posle 10-ak minuta.

HW je iz potpisa, a podesavanja:
FSB 377
Mnozilac 8.5
Iskljuceni svi oni featuresi (Vanderpool, C1E i ostala cudesa),
Ram na Auto, ali i kada podesim 9-9-9-24 ne stima. Trenutno je na 7-7-7-20-2T 603 MHz (1206 efektivno)
CPU-VCore 1.3 (realne vrednosti se vide na slci, posto ovaj p5KC ima veliki V-Drop)
Ram 1.5 ne moze ispod toga iako je fabricki na 1.3.

Pogledajte prilog 154796

Borgof, jesi li probao možda pencil mod na toj P5KC da "umiriš" vrdoop? Skini množilac na 8, pa se igraj malo sa većim FSB-om i još opuštenijim latencijama na SP modulima - mora da bude stabilan CPU na 3.6..

E5405 25e e5440 45e e5450 58e jel kako vam se cine ove cene? Jer ovo malo skupo?

Previsoke cene, ulog nema sportski karakter..

Jes vala... Na Aliju 5450 ~30e, jedino sto ga moras cekati...

@demios: zasto ne vredi uzimati 5470, vec ti je pega rekao. Taj proc je vec nasviran i treba ti bolesno dobra ploca da bi mogao izvuci nesto valjano iz njega. + bolesno dobro napajanje, + bolesno dobra memorija, + bolesno dobro hladjenje. A to kosta. Kosta dosta. U tom slucaju bolje uzeti neku i3/i5 konfiguraciju, za iste, ili cak manje pare koja ce raditi mnogo bolje ili u najmanju ruku isto kao taj 5470. A imaces i manji racun za struju :D

safma, to neće smiriti prekaljenog OC-era :D
 
Poslednja izmena:
Demiose, doslo vreme i tebe da uce ok OC.
Ides u pemziju. :d
 
miskomisko:

ako koristis shadowplay i/ili planiras da igras vise od dve psyhX igre (mada na par mozes odmah da se oprostis da ce frejmrejt biti dobar i sa ultra i sa psyhX-om odjednom) a imas kesa,onda da,mada 270x radi manje vise isto i mnogo,mnogo je jeftinija.
 
D4S1W0c.png

6YIEZ5t.png


Evo lik sa TweakTown-a sta je uradio, mada nisam ceo thread procitao... organizovali su takmicenje u OC-u X Xeona VS Q9550/9650.

Evo i CPU-Z Validacija
2j5ntw.png


EDIT: Testovi se teraju po 8+ sati!

Evo dokle ja mogu da doguram moj E5440, a sigurno moze i vise, samo ova smrdljiva Silicon Power memorija mislim da me koci jer vec od 3.4GHz navise ne mogu da postignem stabilnost. Uspeo sam da bootujem na 3.6, ali sam dobio RSoD u Battlefield Bad Company 2 posle 10-ak minuta.

HW je iz potpisa, a podesavanja:
FSB 377
Mnozilac 8.5
Iskljuceni svi oni featuresi (Vanderpool, C1E i ostala cudesa),
Ram na Auto, ali i kada podesim 9-9-9-24 ne stima. Trenutno je na 7-7-7-20-2T 603 MHz (1206 efektivno)
CPU-VCore 1.3 (realne vrednosti se vide na slci, posto ovaj p5KC ima veliki V-Drop)
Ram 1.5 ne moze ispod toga iako je fabricki na 1.3.

Pogledajte prilog 154796

Zar nisu rekli da se neide iznad 67C sa ovim procesorima pod prime loadom?

A vidim da ovaj lik tera do 80C doduse X verziju.
 
ja bih ipak najpre x5470 jer su svi E0 revizija, dok ostalih ima i C0.

mene ne zanima da to bude sad neshto ultra cheap, vec da platim razumno, a da klokujem ludachki preko 4ghz :D
rekoh da mi je to prioritet, malo promene i eto, vracanje u stara dobra OC vremena.

takodjer, za vlasnike asus p5k plocha, da podsetim da imaju pencil vdrop mod, sa kojim nema pada napona pod opterecenjem.
 
Poslednja izmena:
To ces opet lakse uraditi sa E5450 jeftinije ili nekim i3/i5 sa parama koje bi dao za E5470, a mozes traziti od prodavca na Aliju da ti posalje E0 reviziju. Ovo govorim jer sam i ja isto razmisljao, i jednostavno se ne isplati. Ovu temu vidim kao sportsku/bagatela, tako da mislim da je malo masis :)

Poenta je da se za male pare dobije mnogo, a sa velikim parama svakako mozes sta hoces...
 
@pega@demios

Nisam pokusavao da radim pencile V-mod, ali sam citao o njemu i ranije... videcu, ovih dana treba da sredjujem stan a samim tim i da izduvam komp, pa cu ga i rastaviti da odradim to.
Inace sam pokusavao sa memorijom kao sto rekoh na 9-9-9-24-2T(N na Asusu), ali nece nema sanse... probacu sada samo sa jednim mem modulom da vidim da nije do toga. Inace burazer ima 5420 nasviran na ~3.5GHz, ali mislim da je on nasvirao i NB-Voltage, a takodje ima DDR3 i to 6GB (4+2), iako stoji na Asus-ovom site-u da moze samo 4gb ddr3 max.
 
ja izgleda pricham nekim stranim jezikom :D

imam dovoljno delova i kompova u kuci, ne treba mi nishta da sklapam neki specijalan rachunar.
hocu ovo da probam samo iz razloga da vidim dokle ce ici preko 4ghz ti xeoni, malo da se poigram, kraj priche.

vi imate svoju poentu, ja imam svoju.
ja razumem vashu, ali vi, ochigledno, moju ne.

da ce da se e5450 bolje klokuje jer ima nizi tdp, ne verujem.
x5470 ima 10 mnozilac, svaki je E0, pa i ako zabodem neku npr p35 dq6, koja ce moci barem 430fsb, to je 4300mhz.

pada lapovanje procesora, techni metal, TRUE je vec lapovan, dva neka dobra venta i idemo u OC :D

kakav crni i3 i i5, shta bi to mogao da uzmem za ~110e koliko ce mene izatji da kupim sve pojedinachno, dobra plojka, xeon i 2x2gb rama ddr2?
samo za neki 2500k bi morao dati 100+e
 
Poslednja izmena:
ja izgleda pricham nekim stranim jezikom :D

imam dovoljno delova i kompova u kuci, ne treba mi nishta da sklapam neki specijalan rachunar.
hocu ovo da probam samo iz razloga da vidim dokle ce ici preko 4ghz ti xeoni, malo da se poigram, kraj priche.

vi imate svoju poentu, ja imam svoju.
ja razumem vashu, ali vi, ochigledno, moju ne.

da ce da se e5450 bolje klokuje jer ima nizi tdp, ne verujem.
x5470 ima 10 mnozilac, svaki je E0, pa i ako zabodem neku npr p35 dq6, koja ce moci barem 430fsb, to je 4300mhz.

pada lapovanje procesora, techni metal, TRUE je vec lapovan, dva neka dobra venta i idemo u OC :D

kakav crni i3 i i5, shta bi to mogao da uzmem za ~110e koliko ce mene izatji da kupim sve pojedinachno, dobra plojka, xeon i 2x2gb rama ddr2?
samo za neki 2500k bi morao dati 100+e
E do tojasa si ovo rekao , sad sam se popalio ocu i ja ;) ko malo dete ;)
 
ja izgleda pricham nekim stranim jezikom :D

imam dovoljno delova i kompova u kuci, ne treba mi nishta da sklapam neki specijalan rachunar.
hocu ovo da probam samo iz razloga da vidim dokle ce ici preko 4ghz ti xeoni, malo da se poigram, kraj priche.

vi imate svoju poentu, ja imam svoju.
ja razumem vashu, ali vi, ochigledno, moju ne.

da ce da se e5450 bolje klokuje jer ima nizi tdp, ne verujem.
x5470 ima 10 mnozilac, svaki je E0, pa i ako zabodem neku npr p35 dq6, koja ce moci barem 430fsb, to je 4300mhz.

pada lapovanje procesora, techni metal, TRUE je vec lapovan, dva neka dobra venta i idemo u OC :D

kakav crni i3 i i5, shta bi to mogao da uzmem za ~110e koliko ce mene izatji da kupim sve pojedinachno, dobra plojka, xeon i 2x2gb rama ddr2?
samo za neki 2500k bi morao dati 100+e

Gde moze da se pazari techni metal ? To je nesto poput paste ? Kada budes stavljao ventove na taj true,stavljaj one koji imaju najveci H2o,h2o mora da bude veci od 2.5,to ti je potisak,sto je jaci to bolje ventilator hladi.Kad budes radio oc uzmi 2 komada cm sickleflow oni imaju jak h2o i sa njima ces imati odlicne rezultate.
 
ja sam uzeo CLP u bustlodziku, ne znam da li ih josh uvek imaju, ako nema, ondak neko od preko da donese.

ma ventovi idu thermalright ty-143..14-ice na 2500rpm :D..tako da...jurisham na 4200+ :D

al otom potom, nemam josh ni cpu ni mb ni ram
 
ja sam uzeo CLP u bustlodziku, ne znam da li ih josh uvek imaju, ako nema, ondak neko od preko da donese.

ma ventovi idu thermalright ty-143..14-ice na 2500rpm :D..tako da...jurisham na 4200+ :D

al otom potom, nemam josh ni cpu ni mb ni ram

Takve ventove ja trazim ali nigde nema da se pazare...Jedino preko ? koliko si ti dao za njih ?
 
ja izgleda pricham nekim stranim jezikom :D

imam dovoljno delova i kompova u kuci, ne treba mi nishta da sklapam neki specijalan rachunar.
hocu ovo da probam samo iz razloga da vidim dokle ce ici preko 4ghz ti xeoni, malo da se poigram, kraj priche.

vi imate svoju poentu, ja imam svoju.
ja razumem vashu, ali vi, ochigledno, moju ne.

da ce da se e5450 bolje klokuje jer ima nizi tdp, ne verujem.
x5470 ima 10 mnozilac, svaki je E0, pa i ako zabodem neku npr p35 dq6, koja ce moci barem 430fsb, to je 4300mhz.

pada lapovanje procesora, techni metal, TRUE je vec lapovan, dva neka dobra venta i idemo u OC :D

kakav crni i3 i i5, shta bi to mogao da uzmem za ~110e koliko ce mene izatji da kupim sve pojedinachno, dobra plojka, xeon i 2x2gb rama ddr2?
samo za neki 2500k bi morao dati 100+e

E, ovo bih voleo da vidim... sklopi neki video ili bar fotografisi sve kada budes radio :)
 
ja u potpunosti razumem demiosa,cak i sa ekonomske strane,jer nema smislenije OC igracke za te pare od xeona pa i da se sve kupuje,kamoli da se ima ponesto.jedina mana platforme je sto je redak i skup ddr2,procesori i ploce su jeftini,a dovoljno relevantni i danas.za te pare za OC covek nemere naci ni thurbane.plus,ako sve spalis (i plocu i cpu) nije neka prevelika steta (ekonomski gledano) i covek moze da se opusti i da se upusti u akrobacije kao sto koleza demios i planira.

puna podrska,ljudi cesto zabravljaju kako se ovaj forum zove. :d
 
ja u potpunosti razumem demiosa,cak i sa ekonomske strane,jer nema smislenije OC igracke za te pare od xeona pa i da se sve kupuje,kamoli da se ima ponesto.jedina mana platforme je sto je redak i skup ddr2,procesori i ploce su jeftini,a dovoljno relevantni i danas.za te pare za OC covek nemere naci ni thurbane.plus,ako sve spalis (i plocu i cpu) nije neka prevelika steta (ekonomski gledano) i covek moze da se opusti i da se upusti u akrobacije kao sto koleza demios i planira.

puna podrska,ljudi cesto zabravljaju kako se ovaj forum zove. :d

mogu se naci i ddr3 ploce bez problema :)

meni je zao samo sto dok sam imao xeona,nisam mogao da ga istestiram do kraja,jer sam imao tanku karticu :( 260x 2gb... Sada bih ga uposlio sa 280x cisto da vidim kako se nosi sa danasnjim igrama i kada graficka nije problem...
a lepo je radio,mamu mu,sad mi zao malo sto ga nemam.... 3.7ghz na 1.2v,jos i ploca nije bila neka...
 
Stigle zamene za 5160 :D

DSC00958a.jpg
 
Znaci na ploci p5q ne mogu nista da uradim, nikakav OC, ni 8x400, ni 9x400, 9x355, dignemi napon ploce napon rama, dodje do start windows i resetuje se?
Sta moze da bude? Jel se dignu temperature kad dignem napon pa zbog toga ili nesto trece?

Hvala pozdrav :)
 
Dosta kontradiktornih izjava i teoretisanja u poslednjih par stranica.. Nikako da padne neki ss i rezultat + zadovoljstvo korisnika, a kamoli svojeručno odrađeno mikrokodovanje ;)

@milanbb: Svaka čast na izboru procesora! Neko je pratio temu :) Pozz
 
Znaci na ploci p5q ne mogu nista da uradim, nikakav OC, ni 8x400, ni 9x400, 9x355, dignemi napon ploce napon rama, dodje do start windows i resetuje se?
Sta moze da bude? Jel se dignu temperature kad dignem napon pa zbog toga ili nesto trece?

Hvala pozdrav :)
Koji procesor imaš? Koja su ti podesavanja u biosu? Jesi iskljucio C1E? Memoriju za pocetak postavi sinhrono sa FSB-om.
 
Zar nisu rekli da se neide iznad 67C sa ovim procesorima pod prime loadom?

A vidim da ovaj lik tera do 80C doduse X verziju.
I niko da obrati pažnju na moje pitanje i da nešto odgovori. Moj E5440 je E0 revizija a Hyper TX cooler je lapovan. Do koliko da idem sa temperaturom pod prime loadom?
 
Koji procesor imaš? Koja su ti podesavanja u biosu? Jesi iskljucio C1E? Memoriju za pocetak postavi sinhrono sa FSB-om.

Napon stavim 1.275 a za ram 2.2 stavim ram da bude na 800, ostalo manje vise nisam ni dirao.

A za te temperature od 67 stepeni to sam video da je Tcase sto nije isto i radna temperatura, bar sam tako procitao.
 
Napon stavim 1.275 a za ram 2.2 stavim ram da bude na 800, ostalo manje vise nisam ni dirao.

A za te temperature od 67 stepeni to sam video da je Tcase sto nije isto i radna temperatura, bar sam tako procitao.
Nešto ne radis kako treba. Jesi vec overvlockovao na toj ploči nešto?
 
A sto dizes napon za ram?? I to na 2.2?? Wtf? Ostavi to na def,
 
ako stavish ram na 800 mozda ti on setuje mnozilac odredjeni da kad ti je fsb defaultih 333, memara bude 800, pa kad ti drknesh fsb na 400 memara ode na npr 1000.
spusti na 1:1 da je memorijam tj na 667 mnozilac pa probaj onda.
 
Probao sam, nece, sad mi je bio usao u win sa 355x9 al je ubrzo bio bsod. Nije da mi treba OC al reko da probam, posto sam na staroj ploci mogao na 3.2 da ga dignem i sljakalo je, al isto bilo bsod-a tek u igricama. A napon sam podigao bzvz kapirao sam da nije mozda do toga, posto ove memorije sto imam kao rade na 2.2. A inace mi je e5450 C0 revizija.
 
Default za DDR2 memoriju je 1.85V i apsolutno nemas potrebe da je dizes na 2.2V. Jedino ako je memorija 667MHz mozes da joj podignes napon na 1.9 ili 1.95 ali na 800mhz treba da radi i sa default naponom.
Stavi je da radi sinhrono sa FSB-om odnosno ako je FSB 400 memoriju stavi na 800MHz.
 
DDR2 u OCu voli visoke napone i svakako ima potrebe, al' mora da se 'ladi, evo ja dan danas imam GEIL Ultra + 1066 CL4 kojima je default 2.4V.
 
Nazad
Vrh Dno