Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Mislis da moze? Oni si vec nasvirani, valjda ne mogu mnogo da se dizu
 
pa ima 10 mnozilac...400fsb moze i g31 da izvuche :D ...samo ga treba ohladiti i da plojka ima pozeljno 6-8faza.

neko ko ima p5q deluxe ili neku drugu jachu plojku, mogu da probaju da izvuku uz extra hladjenje, shto da ne...4200-4300 sa 1.4-1.45v npr
 
Poslednja izmena:
pa ima 10 mnozilac...400fsb moze i g31 da izvuche :D ...samo ga treba ohladiti i da plojka ima pozeljno 6-8faza.

neko ko ima p5q deluxe ili neku drugu jachu plojku, mogu da probaju da izvuku uz extra hladjenje, shto da ne...4200-4300 sa 1.4-1.45v npr

Kad bi to bilo tako jednostavno onda bi svi kupovali dobre hladnjake i uveliko vozili 4,5,6GHz... Ne ide to tako sinak.
 
ajde tjale prosvetli me.
zashto ne moze?
nov sam u ovom overklok polju, pa eto, ako nije problem...

:D
 
ali ali chika pego ... kako to.... zashto? :D

a nee...prvo mora cpu da se nabavi propisan, mesarski, ala gore pomenuti 5470 pa onda :D
ovaj shto sad imam je sramotno da pokushavam da klokujem :D ...mislim kad bih znao u teoriji da to radim :D
 
ne ne, ajde reci mi samo konkretne razloge zashto verovatno ne bi mogao kombo npr p5q deluxe, x5470 i TRUE sa dva dobra venta na npr 4200mhz?
 
D4S1W0c.png

6YIEZ5t.png


Evo lik sa TweakTown-a sta je uradio, mada nisam ceo thread procitao... organizovali su takmicenje u OC-u X Xeona VS Q9550/9650.

Evo i CPU-Z Validacija
2j5ntw.png


EDIT: Testovi se teraju po 8+ sati!
 
ne ne, ajde reci mi samo konkretne razloge zashto verovatno ne bi mogao kombo npr p5q deluxe, x5470 i TRUE sa dva dobra venta na npr 4200mhz?

Ako neki procesor može da izvuče 4,2-4,3 GHz ja tipujem na E5450, X5470 99% sam siguran da ne može. E5450 sam na takvoj ploči dogurao do nestabilnih 4GHz. Nije bilo nikakvog većeg dizanja napona pa ’ajde da kažemo da sa dizanjem napona na 1.45 sa default 1.30 i uspeš da postigneš da radi, jako je teško na vazduhu održati temperaturu u normalnim granicama i za TDP od 80W a tek za TDP od 120W kod X5470, sumnjam. Inače nikakav problem nije na relaciji sa pločom (P5Q-E) jer je ona mogla daleko više od 444MHz FSB koliko je potrebno za E5450 što se nekada davno i dokazalo sa E8400. Dakle isti množilac isto sve sem broja jezgara. Dakle, da kao zaključak i stavimo, da nije nemoguće ali je jakooo teško. Eto neka bude, čisto da ne odustaneš od pokušaja ;)
 
evo, znachi ako x5460 moze, onda ne vidim neki konkretan razlog zashto ne bi mogla i jacha verzija, obzirom da ima za pola veci mnozilac.
po meni, to shto je tdp 120w i nije neki konkretan razlog da isti ne moze preci 4ghz, jer eto, ne moze da se ohladi na tom taktu, kao da ce troshiti 300w na 4ghz :D jer mu je tdp 120.
probaj ista ta dva procesora (E i X) podesiti na iste ili slichne taktove i sa slichnim ili istim naponom pa lepo uzmi kilawat i izmeri koliko koji troshi iz utichice u opterecenju.
ako pak mislish da ce ova E da troshi 50% manje, grdno se varash, ili pak ako mislish da ce E bolje da se klokuje, iz tog razloga...takodjer mislim da se varash.

plocha ako sa dual korom gura neki fsb, shanse nema da se to automatski prenosi i na kvad, obichno je to za bar 50mhz manje.

malo uzmi procheshljaj oc teme kada se cherechio q9550 na 4200-4300 pre nekoliko godina, E0 steping, i to je bila senzacija pre svega zbog ludih gigabajt plocha, koje su jedine mogle lagano 500FSB sa kvadovima,
dok se konkurencija batrgala sa 450-470, i jedino tako je bio moguc neki ozbiljniji OC sa q9550, jer q9650 je tek redak bio da je to strashno :D
i iz tog razloga se i zasnivala moja teorija da ako cpu ima josh veci multi, moze samo lakshe da se ocuje i to ne samo na gigabajt plochi jer za 4gh sa njim je dovoljno i 400fsb i eventualno 1.32v struje, i rekoh lepo da plocha bude neka solidnija kao i hladjenje.

edit
jedino ako sam ja propustio da ima neshto sa ovim xeonima u smislu problema sa temp sondom ili ako mislite da ako pishe na intel sajtu da ne sme preko 67c da zaista i ne sme u prajmu da predje tu temp? :)
 
Poslednja izmena:
Najjeftiniji X5470 na Ali-ju je 51.77eur sa free shipping-om za Srbiju; mislim da bi na tu sumu pala i carina.

Smatram sportskom cenom sve što je oko 30e, a za te pare mogu da se kupe E5450 i X5460, pa otuda i najveće interesovanje za istim - najviše E5450.

X5470 APSOLUTNO ide na demiosove prognoze uz adekvatan setup! Nije teško izgooglati ovo, npr: http://valid.canardpc.com/fbzcrf

Međutim, čovek lako može da ode u off gde postoje novije i, svakako, bolje platforme. To jedino ako je nekom ostala u šteku GA-EP45-UD3R ili neka druga P45 FSB550+ quad-core sabijačica i dobra memara, pa da ima rezona da se zeza. Ali kupovina NJET!

Ja se vraćam na džabana hw, 0+ ulog i pristojni kranji dobitak ovim modom. Tada mi ima smisla.

Sve hoću ovijeh dana da presečem malo temu jednim siroma setup i skromnim ulogom:

CPU: još je u fazi pregovora
MOBO: GA-P31-DS3L (izašla me oko 500 din.,))
DRAM: GeIL 4x1GB BD na 1066 (izašao me oko 15e, možda čak i neki mm manje)
VGA: 6870 u pregovorima

Imam komplet vodu za solidan custom loop, ali što sa Borgof-om pričam, proc bi mogao da se ladi na promaju.

Ali ću verovatno ipak malo da ga rasčerečim OC-om i približim ga grafi :d

Stay tunned!
 
paa...zar nije 75e sa prevozom da bude, pa se onda carini?

ma naravno, slazem se ja sa tim, shto manje kinte, a vishe performansi, ali ako je 10e gore dole za mnozilac veci, shto da ne.
ovo je ubedljivo najbolje za ljude koji vec imaju s775 setap i samo odrade mod i milina.

meni je ovo, pre svega, interesantno zbog nostalgije za FSB OC danima. nemam ni plochu, ni cpu, ni ddr2 ram, ni sitker :D
i hteo sam pre guglanja ovde prvo da pitam da li je neko probao tu kombinaciju i upustio se u neki ozbiljniji oc.
 
Poslednja izmena:
a dobro, imam i cpu, al ne adekvatan kakav hocu :D, imam i kulera kolko osh, npr lapovan TRUE :D....fale ram i MB, sem ako ne nadjem neku sa ddr3, onda fali samo plocha.

a i stikera sam naruchio 2-3 tuceta...da se nadje :D
 
Demios poce mi se grejati onaj 8350 i 990fx sto sam pazario od tebe, do sada mi je radio na 38 sad mi poceo skakti do 45 48 ;) budem li se uzjebao ima da okacim jos jedan kuler na ovaj z600, nego da ti meni prodas koji sticker od te gomile sto si narucio? I ja bi malo da se igram sa ovim.
 
:D tachno tako, dosadno.

@kissme1

kako pocheo odjednom?
ma ja cu to deliti ovako, kakva crna prodaja...5 din :D
 
Može i Xeon E5450 preko 4GHz. Ja probao na 4,14 GHz mislim, ali nije stabilan. Čak i u leru bar jednom mi se u toku dana resetovao (BSOD) PC, dakle nije ni bio pod opterećenjem. Kada se diže napon da bi se više podigla freq. ode i temp. e sad tu je i pitanje paste i kulera itd. i to je ono što će biti ograničavajući faktor. Vi ako imate vodena hlađenja i bolji RAM bilo bi šteta da ne probate.
 
a dobro, p5k ima samo 3 faze gole, a i vendeta je dobra, ali ne toliko.
 
Koja je max graficka na koju bi moglo da se ide na ovaj moj procesor E5450, bez klokovanja?

Hvala, pozdrav :)
 
Evo dokle ja mogu da doguram moj E5440, a sigurno moze i vise, samo ova smrdljiva Silicon Power memorija mislim da me koci jer vec od 3.4GHz navise ne mogu da postignem stabilnost. Uspeo sam da bootujem na 3.6, ali sam dobio RSoD u Battlefield Bad Company 2 posle 10-ak minuta.

HW je iz potpisa, a podesavanja:
FSB 377
Mnozilac 8.5
Iskljuceni svi oni featuresi (Vanderpool, C1E i ostala cudesa),
Ram na Auto, ali i kada podesim 9-9-9-24 ne stima. Trenutno je na 7-7-7-20-2T 603 MHz (1206 efektivno)
CPU-VCore 1.3 (realne vrednosti se vide na slci, posto ovaj p5KC ima veliki V-Drop)
Ram 1.5 ne moze ispod toga iako je fabricki na 1.3.

3.2GHZ.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno