Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Sve namestio,stavim na plocu,lpo nalegne,ne daje sliku,samo vrte ventilatori u nedogled,nema nikakav bip signal,vratim prethodni radi normalno,sta mi je dalje ciniti?
 
Skines stiker. Uzmes drugi, pa ponovo ispocetka prodjes kroz proceduru lepljenja i postavljanja. Ak ne radi opet, narucis drugi procesor. Tako je bilo kod mene. krastavac, srecno.
 
Kako nema tackice, na svim ostalim kruzicima se vide tackice. Ako bas preklapa stiker neki kruzic, iseci ga tu... Mada mi izgleda i kao da si malo krivo zalepio

Ha ha ha!!!! :d E, slatko ste me nasmejali obojica!

Mirko, jesi li probao CPU - siguran si 101% da je ispravan? Takođe, da li dobro odrađen BIOS fajl? Okači nam svoju sliku da vidimo kako je leglo. Pozz
 
Sto sam te ja nasmejao? :)
istripovao sam se da je to njegova slika, vidim te tackice od pinova, pa ako se sve vide, svi ce kontakti biti ok :)
Samo sam na to mislio
 
Evo sada ubacio stari procesor i evo me nazad,na stikeru sam siguran da je sve leglo kako treba,svi pinovi se vide lepo.

E sada nesto cudno mi se desilo,kada sam ubacio ovaj stari procesor na prvom startu je pisalo da on radi na 2.0 Ghz a on radi na 2.7 po defaultu,BIOS ga nije mogao oboriti ispod toga,nakon restarta je vratio pravu vrednost
Da li je moguce da je ipak prepoznavao onaj procesor? Ali zasto nije bilo slike onda?
Dakle ta vrednost je bila ispisana na prvom ekranu koji se pojavi,na testu uredjaja.,
 
Evo slike iz CPU-Z pa pogledajte da li imam ispravnu verziju BIOS-a
http://prntscr.com/4wh48m
A evo tamo postoji slika da je neko vec postavljao Xeona,koliko vidim slike iz CPU-Z su identicne,verovatno je BIOS nadogradjen uspesno...
http://genius239239.myweb.hinet.net/771/success/G31-M7 TE/
Da li postoji neki nacin da proverim ispravnost stikera,ili gde bih mogao da ga kupim povoljno?

Covek mi salje drugi primerak procesora,a upravo sam narucio i stiker,ovaj koji sam dobio sa procesorom je ta neka serija koja nije dobro isecena,hajde da probamo to i na drugi nacin,zamenom stikera pa i samog procesora..
Procesor stize prekosutra,a stiker za 2,3 dana pa cemo da vidimo.
I samo da naznacim da je mod procesora SLAP2 Costa rica
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam šta se kod mene desilo. Pre par dana ovi iz EPS-a isključivali struju, a ja baš tada prebacio sa UPS-a na mrežu direkt. Struja je nestajala i dolazila u par navrata, u nepravilnim intervalima, što me je i zeznulo. Mislio sam da će mi stradati HDD, ali nije proverio sam. Naravno da imam ugrađen Xeon E 5450, zato i pišem ovde jer od vas pre svega najviše očekujem - pravu dijagnostiku, a kvar se ogleda u tome da mi se npr. kada pustim neki muzički spot na YouTube pa ga prebacim u onaj prošireni mod i krenem da skrolujem sve se uspori, iz zvučnika zvuk pucketa i zaostaje itd. u igrici FPS koji mi je ranije bio 40 sada padne na 6-9. Prvo što sam probao je da deinstaliram igricu, ali onda vidim da uTorrent nije dobro skinuo instalaciju iako on ima proveru fajlova (hash check), sve greška za greškom. Probam sa Acronis-om da vratim bekap koji sam imao od ranije međutim dobijem poruku da je image oštećen.

Napravim novi bkp ali sa Windows-om i ponovo instaliram Win7x64. Prvo što sam išao je da vidim kako se ponaša na YT, međutim isto. Tu onda pomislim da je do hardvera pa krenem da testiram sve živo RAM (10 prolaza sa MemTest i sve OK), HDD - OK, GPU sa onim Furmark i to je OK. Kod testa CPU, pošto sam ga OC na 4,7 GHz nije prolazio OCCT - perestrojka test nego je išao u BSOD, ali je prošao na 3,2 GHz u trajanju od 1 sat. Tokom testa temp. CPU je išla do 72-73°C, ali se nije restartovao. Imam Creative SB X-Fi pa sam mislio da nije možda i do nje, pa i nju izvadim, možda je malo bolje ali nije to - to. Ne bi smelo da uopšte secka i usporava. Proverio sam i instalirao najnoviji Adobe flash player.

Pošto ja više nisam znao šta mu je, odneo sam ga juče u servis. A oni kažu da su testirali HDD i da nema loših sektora. Skrenuo sam im pažnju da bi možda trebalo videti napajanje (Thermaltake 470W) i MB (Asus P5K) jer ja to nisam mogao da proverim, ali mi nisu ništa rekli. Ponudili su mi reinstalaciju Win7, što sam ja odbio jer sam upravo to i uradio pre nego što sam računar odneo kod njih.

Eto sad lupam glavu jer ne znam do čega je kvar i šta i kako dalje. Naizgled sve izgleda u redu ali nije.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem. Šta da proverim sa mrežnom karticom? Misliš da me zeza LAN na matičnoj? Ne verujem. Videću.
 
Narode , ima li neko da prodaje mozda 5440/50 ili neki slicni , da ne jurim po net-u , ako mogu od ljudi ovde sa thread-a , odakle je sve i pocelo da uzmem. Bilo bi pozeljno i da je ok overclocker , znam da ploca moze do 444 fsb bez poblema ... 'bem li ga. U slucaju da neko ima nesto , nek sibne na PM ponudu :)
 
Ja ne znam šta se kod mene desilo. Pre par dana ovi iz EPS-a isključivali struju, a ja baš tada prebacio sa UPS-a na mrežu direkt. Struja je nestajala i dolazila u par navrata, u nepravilnim intervalima, što me je i zeznulo. Mislio sam da će mi stradati HDD, ali nije proverio sam. Naravno da imam ugrađen Xeon E 5450, zato i pišem ovde jer od vas pre svega najviše očekujem - pravu dijagnostiku, a kvar se ogleda u tome da mi se npr. kada pustim neki muzički spot na YouTube pa ga prebacim u onaj prošireni mod i krenem da skrolujem sve se uspori, iz zvučnika zvuk pucketa i zaostaje itd. u igrici FPS koji mi je ranije bio 40 sada padne na 6-9. Prvo što sam probao je da deinstaliram igricu, ali onda vidim da uTorrent nije dobro skinuo instalaciju iako on ima proveru fajlova (hash check), sve greška za greškom. Probam sa Acronis-om da vratim bekap koji sam imao od ranije međutim dobijem poruku da je image oštećen.

Napravim novi bkp ali sa Windows-om i ponovo instaliram Win7x64. Prvo što sam išao je da vidim kako se ponaša na YT, međutim isto. Tu onda pomislim da je do hardvera pa krenem da testiram sve živo RAM (10 prolaza sa MemTest i sve OK), HDD - OK, GPU sa onim Furmark i to je OK. Kod testa CPU, pošto sam ga OC na 4,7 GHz nije prolazio OCCT - perestrojka test nego je išao u BSOD, ali je prošao na 3,2 GHz u trajanju od 1 sat. Tokom testa temp. CPU je išla do 72-73°C, ali se nije restartovao. Imam Creative SB X-Fi pa sam mislio da nije možda i do nje, pa i nju izvadim, možda je malo bolje ali nije to - to. Ne bi smelo da uopšte secka i usporava. Proverio sam i instalirao najnoviji Adobe flash player.

Pošto ja više nisam znao šta mu je, odneo sam ga juče u servis. A oni kažu da su testirali HDD i da nema loših sektora. Skrenuo sam im pažnju da bi možda trebalo videti napajanje (Thermaltake 470W) i MB (Asus P5K) jer ja to nisam mogao da proverim, ali mi nisu ništa rekli. Ponudili su mi reinstalaciju Win7, što sam ja odbio jer sam upravo to i uradio pre nego što sam računar odneo kod njih.

Eto sad lupam glavu jer ne znam do čega je kvar i šta i kako dalje. Naizgled sve izgleda u redu ali nije.

Imao sam tih problema,to nebi trebalo da bude do procesora,dakle ako hoces pravu diagnostiku,sve te delovi poskidaj i ubaci u drugu maticnu plocu,ukljucujuci i procesor,90% sam siguran da je ona ta koja ti pravi problem.

Ako u opste imas neku drugu maticnu...
 
Meni je stigao drugi primerak procesora sa nalepljenim stikerom,sada raskacujem komp pa da pokusamo drugi pokusaj,nadam se da ce ovoga puta biti uspesan...

Prvi stiker je bio neispravan,procesor ubacen,bip na keca,evo fotografije,sve radi savrseno,sad cu da ga bacim na testiranje..
http://i.imgur.com/J11iK7m.png

Hvala svima na pomoci.. :D
 
Poslednja izmena:
PS. samo da napomenem da ovaj procesor ima otkljucan multiplier,tako da je mnogo pogodniji za OC nego sto smo mislili... ;)
 
izvini, ne kazem da nije tacno, ali ne verujem dok ne vidim :D jer bih to video prvi put u zivotu,stvarno...znam da moze da se smanjuje,ali da se poveca preko predvidjenog,nisam video... cini mi se,od tih starijih procesora,da su mogli to samo QX kvadovi...
 
izvini, ne kazem da nije tacno, ali ne verujem dok ne vidim :D jer bih to video prvi put u zivotu,stvarno...znam da moze da se smanjuje,ali da se poveca preko predvidjenog,nisam video... cini mi se,od tih starijih procesora,da su mogli to samo QX kvadovi...

pokusacu da odradim par slicica,ali inace,nikada nisam na ovoj ploci imao pciju promene multipliera,a sad se izgleda stvorila ni od kuda.. :D
 
Imao sam i ja promenu, ali preko njegovog max ne moze. U tvom slucaju x6
 
Imao sam i ja promenu, ali preko njegovog max ne moze. U tvom slucaju x6
U pravu si,ali u ovom slucaju ne moze ni da se smanjuje niti poveca,dakle od te price nema nista,inace OC bez podizanja napona je na 2.4 Ghz,na toliko sam ga podigao,za dalje moram napon podizati,a to ipak necu ciniti..
Inace iako stariji model,radi kao munja boot vreme sistema sa svim programima iznosi 9 sekundi,iznenadjujuce brzo...
Temperature se nista ne menjaju,tukao sam stres 30 minuta,temperatura dodje do 42 stepena,obrtaji ventilatora na 2500,imam jos fore do 3500,to je maksimum...Dakle ovo je tesko pregrejati,poprilicno sam zadovoljan ovim serverskim procesorima...
 
Poslednja izmena:
Da li je Xeon E5472 bolji od E5450 i da li može da se više OC? Kako bi on radio na Asus P5K MB? Vidim da oni mikrokodovi rade za sve E54xx Xeone.
 
Da li je Xeon E5472 bolji od E5450 i da li može da se više OC? Kako bi on radio na Asus P5K MB? Vidim da oni mikrokodovi rade za sve E54xx Xeone.

Ne mogu ja da ti kazem da li ce funkcionisati na toj maticnoj ploci,to mora uraditi neko od strucnjaka sa foruma ko je to vec testirao.
Ali mogu ti reci sledece,taj E5472 je skuplji od E5450,ali mu je multiplier samo 7,dok je kod E5450 multiplier 9,dakle Xeon E5450 ces moci vise da overklokujes nego njega.
Inace ovako kad ih uporedis na fabrickim vrednostima,i nema neke razlike izmedju njih osim u ceni. Stim sto je FSB E5472 1600,dok je na E5450 1333,sto znaci da E5472 ima brzi prenos podataka,naprednija tehnologija itd...
Da se ja pitam,kupio bih E5450 ali to je moje misljenje,a i povoljniji je.
 
Poslednja izmena:
e5450 je najbolje sto se moze uzeti od xeona i trebalo bi da se najbolje klokuje. Ostali "jaci" su uglavnom vec nasvirani,tako da nemaju prostora za jos oc-a.
 
Da li neko moze da mi kaze da li ce ovi Xeon procesori moci na sledecu maticnu plocu:
ASrock 4Core1600-D800
podrzava sve core 2 quad procesore do 1600 FSB.
Posto mi stize jos jedan procesor,valjalo bi ga negde uglaviti.. :D
 
Taj BIOS koji si mi dao u linku bi trebao da se instalira iz sistema zar ne?
Ipak kaze da ta verzija instalacije nije kompatibilna sa sistemom koji ja imam,kod mene je windovs 7 ultimate 64 bit-a
Valjda iz BIOS-a.
 
gugl cini cuda,stvarno...
a i brze je nego da neko od nas to trazi na guglu,pa da ti prepricava ovde :)
 
Nazad
Vrh Dno