Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

tacno tako,isto ti izadje ploca i memorija... samo sto je jedna opcija matora i pitaj boga koliko ce da traje,a druga opcija je sa garancijom + koliko toliko future proof + mozes kasnije i i7 da joj grunes ako hoces....
tu plocu sto dobijas prodaj,ako je dobra uzeces lepe pare... taman kupis novu 1150 plocu... memorija ti kosta isto kad pogledas, 8gb solidne ddr2 ti dodje oko 60e, isto toliko ddr3 polovna, nova malcice skuplja.
sto znaci,jedina razlika ti je procesor. Za xeon ces dati 35e,a za pentium 70.... za i3 - 100... Ja mislim da vrede 35 i 65e vise,definitivno.... Plus ces da iskoristis tu tvoju 280x, sto sa xeonom ne bi mogao.

plus ako ti nije prob da uzmes od madjara, racunaj dosta jeftinije...
 
Poslednja izmena:
Hmm, ja na mojoj ASUS P5K nisam video nikakve džampere za kontrolu rada RAM-a. O čemu se tu radi? Meni sada memorija KINGSTON (KHX8500D2K2/4G) radi na 1021MHz a deklarisana je na 1066, mada ako dignem FSB na veću vrednost onda mi sistem nije stabilan i mislim da je upravo RAM razlog.

Njegova ploca podrzava DDR3, nesto kao moja... Mada i ja imam problema sa prebacivanjem na 1333, uglavnom mi na 1200 radi... Probacu da vidim ima li kod mene tog jumpera...

Tvoja je deklarisana na 800 sa mogucnoscu OC na 1066, DDR2 ne moze dalje od 1200.
 
Odradjem mod i evo podigao se sistem :)
Nego malo sam cini mi se zakacio jednu iglicu na maticnoj kada seckao one plastike,kao da se malo iskrivila,mada vidim pokrenuo se komp.Sa kojim programom da proverim da li sve radi??
 
Ja uvek kada nesto ceprkam upalim prime95 da radi neko vreme.
 
Da li je neko probao da turpija procesor (da mu napravi "useke" da ne mora ploca da se sece)?

Video sam na oglasima (pre jedno 2-3 meseca) da se prodaju ovako modovani procesori
 

Prilozi

  • XEON Modovan.jpg
    XEON Modovan.jpg
    189.5 KB · Pregleda: 106
Poslednja izmena:
Sad sa pustio aidu64 test stabilnosti,radilo je desetak minuta bilo je ok,nisam nista klokova sve je default
 
Da li neko moze da mi kaze da li bi Intel Xeon E5405 mogao da radi na ploci Biostar G31 M7-TE v 6.2 imam poslednju verziju biosa....
Procesor sam kupio za smesne pare dolazi sa stikerom ali sve cu morati sam da montiram cak i stiker,ne znam bas kako cu se snaci u tim vodama... Hvala u napred
 
Moracu malo da se obrukam,imam oko 200 ljudi kojima odrzavam racunare,radim i sa sistemom i hardverom,ali nikada nisam pakovao fajl za update BIOS-a obicno skinem sa oficialnog sajta updater i on obavi posao.
Da li moze mala pomoc,kako da iskoristim ovaj zip sto sam preuzeo sa datog sajta za moju plocu i nadogradio BIOS,hvala u napred. :)
 
Pa to ti je u stvari poslednji BIOS sa zvanicnog sajta, samo sto su mu dodati mikrokodovi. :D

Znaci otpakujes fajl iz tog zipa i odradis update (kao sto i obicno radis). Ne znam kakav ti je taj updater, ali sigurno ima opciju da ne skida fajl preko Interneta, vec mu ti izaberes putanju do ovog fajla koji ti je na hardu.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je uspeo update jer mi se promenila i logo slika..
Nego s obzirom da nisam preterano imao kontakta sa tim modovanjem.
Da li bi neko mogao da mi kaze kako da se orjentisem,gde da postavim taj stiker na procesor?
 
Pogledaj na pocetku ove teme, sve je lepo objasnjeno. A imas i klipove na YouTube.
 
Imam slike,baziracu se na njih.
Jos me samo zanima koliko je bezbedno over klokovanje ovih procesora?
Obicno kada overklokujem (a dosta sam procesora overklokovao) ne menjam napon na njima,dakle guram koliko moze bez promene napona,dakle ne zagrevaju se nista vise nego po defaultu.
Ali citao sam mnogo komentara da OC mnogo smanjuje vek procesora koji sadrzi xxx broj cuda u sebi koji lagano crkavaju,dok njegova brzina koja je nekada bila kao formula,vremenom spadne na brzinu traktora :D
Da li je to tacno ili samo prosipanje glupostima?

I da li je neophodan neki extra kuler?
Imam jedan cooler master koji koristim,nemam pojma koje oznake,samo znam da je ogroman ima 2 ventilatora 10x10cm bakarno jezgro i tezi 1.2 KG
http://prntscr.com/4w4p2t

Pronasao sam oznaku,u pitanju je Cooler Master Hyper 6+
 
Poslednja izmena:
Preteran je to kuler ako ne dizes napon, fabricki ti je ok. Mada ne ocekuj puno dobitka bez diranja napona.

Degradira se procesor kada radi na povecanom naponu i temperaturi. Ne postoji formula, zavisi od prinerka do primerka. Ali nije to degradiranje veliko. I jos je to mator procesor, nema poente cuvati ga, vec je bolje izvuci iz njega sto vise...
 
Pa ja ocekujem da cu moci da ga podignem na 2.5-3.0 bez diranja napona...
Kuler sam kupio zbog mog core 2 duo E8200 posle kloka na 4.5 Ghz je sa fabrickim previse dizao temperaturu,trebao mi je jak kuler,koji ce ujedno u trenutku kada kupim neki quad procesor takodje moci da odradjuje posao...
Procesor mi stize ujutru,a uvece ili u toku dana bacam se na posao,pa cu da objavim rezultate..
 
Sa 2.0 na 3.0 i sa dizanjem napona tesko... To je 50 posto...
Bez dizanja napona ne ocekujem preko 2.3-4...
 
Sve u svemu to cemo videti sutra,sve zavisi koliko srece budem imao.. :D
E8200 sam sa 2.7 Ghz podigao na 3.5 bez diranja napona,tek nakon toga morao sam podizati za vece rezultate.
Dok na drugoj maticnoj postigao sam samo do 3.1 bez dizanja napona.
 
Jos me samo zanima koliko je bezbedno over klokovanje ovih procesora?
Obicno kada overklokujem (a dosta sam procesora overklokovao) ne menjam napon na njima,dakle guram koliko moze bez promene napona,dakle ne zagrevaju se nista vise nego po defaultu.
Ali citao sam mnogo komentara da OC mnogo smanjuje vek procesora koji sadrzi xxx broj cuda u sebi koji lagano crkavaju,dok njegova brzina koja je nekada bila kao formula,vremenom spadne na brzinu traktora :D
Da li je to tacno ili samo prosipanje glupostima?

Čista glupost. Ako mu temperaturu držiš u granicama normale ništa ne smanjujes mu radni vek. Ili barem mu ne smanjujes značajno.
E4300 sam podigao sa 1.8GHz @ 1.35V na 3.2GHz @ 1.55V i tako je radio oko 3.5 godine. Posle sam ga prodao.
E5300 sam podigao sa 2.5 @ 1.22V na 4.0 GHz @ 1.35V i jos uvek radi a proslo je oko 4 godine od datuma kupovine.

:)
 
Videcemo sutra sta cu uciniti,povodm montiranja,kao i OC-a..
Hvala vam puno na odgovorima :)
 
Poslednja izmena:
Retko ko se odluči za Xeon E5405 771 na 775 mod zbog malog množioca i, samim ti, niskog OC potencijala. Još kad se ubode na lošiju ploču, stvarno ne treba očekivati mnogo.

G31 plojku, pretpostavljam, imaš od ranije, pa si hteo da je iskoristiš. Ako si Xeon-a pazario za 10e ostaješ u okvirima ovog sporta i +1 za entuzijazam!

Čemu služi komp, ako nije tajna, tj. čime ćeš da uposliš proc? Pozz
 
Relativno nicim ga necu uposliti,cak i taj OC mi nije neophodan.
Retko igram igrice u svojih 20 i neku godinu,ponekad League of Legends,ali ona nije zahtevna.
Koristicu ga samo za pristup serverima,kompresovanje fajlova slika itd.
Nista narocito,osim sto ce imati dosta posla sa virtuelnim sistemima...
 
Poslednja izmena:
Svaka cast svakom al ja ovaj stiker necu skoro namontirati,kako mi je mirna ruka.. :D
 
Moras pincetom, a ruku oslonis na nesto i drzis je drugom da se ne pomera :-D
 
Evo ja zalazim i u drugi sat pokusaja,slaba vajda.. :D
Nego na ovom stikeru donji deo mi zaklanja 2 pina sa strane,da li je to normalno?
Dakle gore sam ga lepo namestio,a donji deo je nekako malo prosiren prema pinovima i zaklanja 2 kontakta.
nemam mnogo jaku kameru pa nisma mogao slikati,ali oznacio sam crvenom bojom na slici koja 2 mi zaklanja donji deo,zato sto je duzi taj deo sto se lepi nego ovaj sa slike na pocetku teme:
http://prntscr.com/4wcj9l
 
Poslednja izmena:
Nema nikakve tackice,nisam ni pokusao na iglicu da ga prislonim..
Da li valja da ja to probusim iglom mozda?
 
Kako nema tackice, na svim ostalim kruzicima se vide tackice. Ako bas preklapa stiker neki kruzic, iseci ga tu... Mada mi izgleda i kao da si malo krivo zalepio
 
nije to moja slika,to je editovana slika sa prve teme,nemam mnogo jaku kameru da bi h slikao da se vidi

Stiker je krs,lepak los,ja ga nalepio,okrenem da stavim na maticnu a stiker spadne..
kukala mu majka i proizvodjacu :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno