Šta je novo?

DX

@Kica1
Imam nekoliko pitanja,ako nije prob.Mozes slobodno i ukratko da mi odgovoris... :)
Po cemu je DX po tebi najpouzdaniji,posto sam listao prethodne stranice i vidim da ih hvalis?
Da li pod "kreditna kartica" mislis na internet karticu,ili na onu obicnu?
Da li je neko ovde,ako znas,narucivao telefon sa njihovog sajta?
Hvala puno. :)
 
Uvek je stizalo bez problema , jednom sam se žalio pa su mi poslali opet bez neke provere , nema natezanja sa prodavcima itd , samo ... skuplji su od ostalih , bar mi se tako čini . Da , mislio sam na internet karticu . Za telefon ne znam nikoga . Pogledaj teme o alli expres i kineski telefoni , bili su neki linkovi u smislu pouzdanih prodavaca
 
Da li si vec bio ulogovan na paypal kad si isao na "Checkout with paypal"?
 
Ne radi PayPal checkout na DXu za nas...ne znam za druge zemlje, ali vec je bilo reci o tome. Placa se iskljucivo karticom sa kojom moze da se placa preko interneta, a to su sad pa skoro sve
 
Da li si vec bio ulogovan na paypal kad si isao na "Checkout with paypal"?
Nisam , normalna procedura , ulaziš na PayPal , tamo sve lepo piše , i tvoji podatci i tačna suma . Kad pritisneš dugme za potvrđivanje , izađe ona poruka što sam okačio . Ko što Čovek reče , sigurno ne radi čekaut za Srbiju .
 
jel ima neko ogranicenje za dobijanje tracking broja?
Porucio sam juce nesto sa DX, namestio u eure da se lakse preracunam, na samom kraju placanje prikazuje u dolarima, jel to treba tako?
 
Imaš minimum 15 $ . Kada pošalju . na kartici shipment , biće dostupan tracking number . Inače , ako imaš ispod 15 $ , pri kraju procedure plaćanja , bulk rate , tu možeš da kupis broj i košta oko 1.7 €
 
stigla mi dva mala paketa od po 3 sijalice..oba su vrednosti daleko ispod 50e...prvi nije carinjen, a drugi je otvoren(pozdrav za Radic Evicu,posto sam video da se i drugi zale na nju:D)..

nije mu precenila vrednost(a i to su 3 sijalice, nemoguce ih je bas debelo preceniti..:)), ali sam platio PDV od oko 264din..a ukupno sve nesto preko 400din... pretpostavljam da sam relativno ok prosao? ali dakle ako bi hteli mogli bi bas svaki paket da otvore i da naplate PDV i otvaranje posiljke, bez obzira koliko to malo bilo?
 
Pitas da li si ok prosao, rekao si nam koliko su ti naplatili a nisi rekao koliko si zaiata taj paket platio. A kako onda mi to da znamo?
 
oko 30$...nego sam bio pomalo iznenadjen sto sam uopste dosao do toga da moram da platim..2 paketa od po oko 30$ ne znam sad tacno...PDV je bio na manji iznos...racun je bio fake i pisalo je negde 3-4x niza cena od one koju sam platio
 
Trebalo je da ti naplate 20% na tih 30$, sto mu dodje ~520 dinara, plus otvaranje paketa ~300 dinara.

Znaci 2 puta si ih smuvao da ne platis nista, treci put ti naplatili diplo manje nego sto je trebalo i sada si TI taj koji je iznenadjen?!
Mislim, stvarno... budimo malo realni.
 
prvi put je bilo pismo:) a i ova dva paketa su u stvari pisma? bar tako izgledaju. samo imaju one vazduzne dzepove..vidim da su naplatili oko 100 dinara otvaranje? valjda je to cena otvaranja pisma...vise sam se pitao-dakle u teoriji nista ne bismo smeli da dobije iz inostranstva bez bar PDV..ni poklon od rodbine i sl...mislio sam da je to malo previse mozda..ali dobro mozda preterujem..a generalno je ovo lep stabilan prihod drzavi


e da. a led sijalie je tesko korektno oceniti..kad ih ima vec od ceni 2-3$..neke krsh i slabe...ali kako to mogu znati na carini..sem da ukljuce sijalice i ocenjuju njenu jacinu pa na osnovu toga da ocene da li kosta 2 ili 22 dolara:) vidim da su verovanto odokativno stavili neku srednju cenu:D



ps. jos jedno pitanje..
posto mi je u jednom paketu trebalo da stignu 4 sijalice, 3 obicne i jedna "u boji"...ta 4ta nije stigla..a u order listi imam ovo:

"8/8/2014 4:46:15 PM Full Shipment Your order has been fully shipped.
8/8/2014 11:08:53 AM Order Processing Order is being prepared for Shipment.
7/31/2014 9:17:36 AM PartialShippment One or more of your items are not currently available. The available portion has been shipped first. The rest will be shipped later."

jel ovo znaci da su mi samo poslali deo porudzbine? iako ja ovo razumem da su cekali par dana da nabave pa su kao "poslali sve"? Vec sam poslao pitanje njima putem maila nego da pitam i vas...deluje kao da su zaboravili na tu obojenu sijalicu? Inace taj paket nije otvoren u carini..tako da otpada mogucnost da je neko "pozajmio" sijalicu:) slikao sam ova paketa pre nego sto sam ih otvorio za svaki slucaj
 
Poslednja izmena:
Da, poslali su prvo samo deo porudžbine pa su onda posle nedelju dana poslali ostalo i tako kompletirali porudžbinu. Tako je i meni bilo kada sam kupovao eksternu bateriju i "gaće" za nju, prvo su mi poslali bateriju pa posle par dana "gaće" i tako mi je i stiglo, u dva paketa.
 
evo vec mi je stiglo da idem do poste..tako da je verovatno stiglo,,
 
S obzirom da je DX jedan prodavac, da li ce ako porucim vise stvari jednom porudzbino to stici zajedno u jednom paketu ili posebno. Da li neke stvari mogu poslati jednom posiljkom?
 
pa to odlucujes sam..da li ces u jednoj ili vise posiljki..kad odes na placanje - to sto si platio ide kao jedan paket...ako te brine zbog carine - nece ti dva paketa poslati kao jedan...
 
Mislio sam da ako porucim neke sitnice (foliju za telefon, neke futrole, neki dzek...) da li ce ubaciti u jednu kutiju ili ce svaki proizvod slati pismom? Naravno ako su proizvodi placeni zbirno i jednom uplatom.
Sta su MV Products? Jel to nesto kao robna marka? Vidim da salju za jedan dan.
 
Poslednja izmena:
pa ici ce zajedno proizvodi ako ih platis odjednom (sem ako neki nemaju na lageru-taj ce ti poslati naknadno)...ja sam uzimao dve vrste sijalica i zajedno su ih poslali...ako hoces pojedinacno-plati ih pojedinacno

inace crkle su mi dve LED sijalice u jednom lusteru(jedna eksplodirala posle par sati rada i jedna,koja je bila pored te koja je eksplodirala, prestala da radi bez ikakvih tragova na njoj. Inace kad kazes da je ekplodirala nije se raspala kao obicna sijalica u delove - nego je samo pocrnela i culo se malo jace "puf":) u lusteru...

DX mi je vec poslao druge dve kao reklamaciju uz izvinjenje..veoma brzo i profesionalno...ostale sijalice odlicno rade
 
inace crkle su mi dve LED sijalice u jednom lusteru(jedna eksplodirala posle par sati rada i jedna,koja je bila pored te koja je eksplodirala, prestala da radi bez ikakvih tragova na njoj.

Biće viška led diodica , vidim ja :D

Mali off . Ovaj sajt http://www.dxlisting.com/ , kaže da pripadaju DX - u . Naručio sam jedan jeftiniji sat , PayPal , i status je i dalje paid i 4 dana tako , sledeći je processing . Dal , treba nešto dodatno da uradim . Slogan im je "DXLISTING.com - One Product , Many Choices - Low Pricess DealExtreme Products" , a šifra i pass su isti ko na DX .
Da li neko zna o čemu se radi ?
 
Poslednja izmena:
inace crkle su mi dve LED sijalice u jednom lusteru(jedna eksplodirala posle par sati rada i jedna,koja je bila pored te koja je eksplodirala, prestala da radi bez ikakvih tragova na njoj. Inace kad kazes da je ekplodirala nije se raspala kao obicna sijalica u delove - nego je samo pocrnela i culo se malo jace "puf":) u lusteru...

Hvala ti na ovoj informaciji cheers
 
Dx prodaje kao kompanija ili prodaju fizicka lica ?
 
Ako pitas zbog granice za carinu racunaj da prodaja kao fizicko lice ne postoji, jer je u praksi tako.
 
Ne. zanima me zbog kupovine proizvoda , nigde ne vidim neki nick , tako da verovatno dx to licno prodaje?
 
Da, DX nije ebay/aliexpress pa da ima prodavce. Oni su firma i prodaju samo oni na sajtu, znaci nema nikog drugog.
 
E to , vidim neke ranije postove , ljudi pricaju kako da kontaktiraju prodavce , pa me to bunilo , hvala :D
 
Nazad
Vrh Dno