Šta je novo?

Huawei G300

gorilla glass nije potpuno neizgrebiv, to je sto puta prežvakano. on je samo otporan na grebanje i to čini mi se u istoj meri u kojoj svako drugo staklo... ostalo je marketing, ono što gledate da ga grebu ključevima i sl, to isto tako ne možeš i najobičnije staklo da izgrebeš ključem...

jedino neizgrebivo je sintetički safir koji se ugrađuje u satove, ali i njega može da izgrebe dijamant. safir nije pogodan za ugradnju u fon jer bi se razbio u paramparčad prvi put kad ispustiš fon.
 
^ Sem toga, prst lakše klizi preko folije - manji otpor. Nemam G300, nacelno pišem; uvek kupim foliju. ,)

Telefon i tablet koji koristim nemaju Gorilla Glass, kod njih je osetno. Nedovoljno sam imao GG modele u rukama da bih tvrdio da je folija "a must". Kako je pod prstima pre i i posle folije?
 
ja trenutno imam glatku foliju tako da mi dođe skoro isto kao i bez nje... ali ima jako dobrih mat folija po kojima prst klizi izuzetno dobro i smanjuju refleksiju znatno, ali pogoršavaju kvalitet slike... ali isto tako ima mat folija koje em ne smanjuju refleksiju, em ne klizi lepo prst po njima, ali zato pogoršavaju kvalitet slike :d
 
Evo ako nekome trebaju one silikonske ili hard-case futrole, a imaju i folije.

Link

Što se folija tiče, "nemaju na stanju", inače koju uzeti, providnu, anti glare, ili neku treću?

Drugo, u vezi sa updateom na ICS, da li ima kakvih poboljšanja u radu, da li se preporučuje, a kako je fon kupljen u radnji, da li ga odneti kod njih, da oni to odrade.
 
pazi ako uzimaš anti glare pošto dosta anti glare folija nije anti glare nego je "anti dobar prikaz ekrana"...

providna je standardna providna, ekran će ti sijati na suncu ko dijamant
 
Jel radi neko instalaciju b952 za $, ne bih da radim nešto u šta se ne razumem. Imam telenorov, ali otključan. Na PM.
 
Jel radi neko instalaciju b952 za $, ne bih da radim nešto u šta se ne razumem. Imam telenorov, ali otključan. Na PM.

iskreno, ako ocekujes da ces dobiti nesto prelaskom sa GB na ICS veruj mi da se ne isplati... gb je i dalje najbrzi i najbolji za ovaj telefon i pored b952.. jedina dobra stvar kod b952 je sto smo napokon dobili krsten ICS na kom sve radi kako treba, ali sto se tice brzine i dalje malo zaostaje za gb.. ja bih se licno recimo vratio na gb da nije malo komplikovana procedura :) ali tvoj telefon, tvoj izbor.. pozdrav
 
A jel?! Mislio sam bas suprotno. Jel ima nekih drugih razlika u korist b952, npr, da li kamera radi bolje?
 
po meni ne, bar nikakva znacajna razlika u korist bilo kog roma.. kamera je srednje zalosna i to je tako :) i ja sam mislio kad sam se igrao sa svim tim da cu dobiti sa ics-om nesto wow, medjutim ne.. neiskustvo :D eventualno ako se desi da naprave taj cyanogenmod da radi brzo i stabilno, ali i za to sve vise sumnjam da ce se desiti.. eto, pozz
 
pazi ako uzimaš anti glare pošto dosta anti glare folija nije anti glare nego je "anti dobar prikaz ekrana"...

providna je standardna providna, ekran će ti sijati na suncu ko dijamant, dakle isto kao da je i nemaš..
 
Hvala na iskrenom i dobrom savetu!
 
Prebaciti se sa GB na b952 je zivotna greska u svakom mogucem pogledu, i kajem se sto sam se ikad upustao u to, sad kad razmisljam o tome pozelim da sam taj dan uzeo jako dug ekser i nabio ga u uticnicu. Kao prvo telefon je dosta sporiji sa ics, odziv ekrana je katastrofalan bar kod mene osetljivost je skoro duplo gora nego na gb, telefon se ponasa kilavo. Ko god da ima gb i nije presao na ics taj je srecan covek.
 
Ја сам упоређивао сестрин и мамин g300. Један ics, други gb... Овај матори га дере за све паре!!
 
Prebaciti se sa GB na b952 je zivotna greska u svakom mogucem pogledu, i kajem se sto sam se ikad upustao u to, sad kad razmisljam o tome pozelim da sam taj dan uzeo jako dug ekser i nabio ga u uticnicu. Kao prvo telefon je dosta sporiji sa ics, odziv ekrana je katastrofalan bar kod mene osetljivost je skoro duplo gora nego na gb, telefon se ponasa kilavo. Ko god da ima gb i nije presao na ics taj je srecan covek.

eto ja sam prezadovoljan sa ics.. ne bih mogao gb vise nikad :mad:
 
Да нисам видео колико 2.3 боље ради не бих се жалио на 4.0. Не значи ово да је 4.0 лош, али једноставно је недопустиво да 2.3 буде толико флуиднији. За век батерије не знам, немам баш могућност да то тестирам.
 
ja sam ostao na gb zbog igara. samo sam root-ovao i pobrisao facebook, twitter i ostale gluposti. stavio sam holo launcher koji nije nešto bog zna koliko fluidan, ali mi odgovara.
 
Jedina pozitivna stvar ics je trajanje baterije, sve ostalo katastrofa. Jel ima jos neko problema sa slabim odzivom ekrana? ja moram da pritisnem ikonicu par puta da bi se pokrenula app u 1% slucajeva otvara iz prve.
 
Ja koristim launcher pro, a i instalirao sam ga mnogim kolegama sa posla koji imaju motorolu motolux i hteli su da ga bace u zid koliko je bio spor. Sad su prezadovoljni.
Da nema Vas, mojih kolega sa bencha, ko zna koliko puta bi se zeznuo za razne stvari. Moram da napisem, da bas dosta pratim mnoge forume vezane za tehniku, i mislim da je benchmark mozda i najbolji sto se strucnosti tice. Sta god da sam kupio, bilo to da je tv, ili nesto od ITa, sve se ispostavilo da je onako kako je hvaljeno ovde na benchu. Srecna Vam svima nova godina, da ste mi svi zivi i zdravi, zelim puno srece, i puno para!!
 
Jedina pozitivna stvar ics je trajanje baterije, sve ostalo katastrofa. Jel ima jos neko problema sa slabim odzivom ekrana? ja moram da pritisnem ikonicu par puta da bi se pokrenula app u 1% slucajeva otvara iz prve.

dobar je odziv, nije to problem i ok to sve radi kada se malo vodi racuna o ramu... instaliraj apex launcher pa probaj sa njim.. naravno da nije ics los niti se zalim, samo sam hteo reci da ljudi nece nista spektakularno dobiti sa tim.. sve sto moze ics, moze i gb i to jos brze.. mozda ima i veze sto sam ja instalirao repack preko cwm bez toggles u notification baru.. instalirao power toggles na glavnom ekranu i vec sam se navikao na to :) i widgeti mnogo ubijaju fluidnost tako da ih treba izbegavati..
 
i ja sam instalirao repack preko cwm i takodje imam power toggles, widgete isto izbegavam ali ne vredi. rama imam sobodno uvek oko 150
 
ja ostajem definitivno na dvojci, sad sam uradio factory reset jer sam mu ubacio 32gb class 10 karticu. pa da pitam, probao bih neki adbloker za rutovan telefon. koji je najbolji?
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da kupim i punjač za kola (i držač), dobro, za držač je manje-više svejedno (ili nije), ali koji punjač, vidim da su u ponudi različite verzije, te za samsung, htc... nešto nema za huawei, koji uzeti?
 
Pozdrav svima. Koristim G300 već par meseci i moram reći da za ove pare telefon je best buy. Prešao sam na ICS B952 i moram reći da je mnogo funkcionalniji i lepši, malo je sporiji, ali to nije toliko strašno.
Medjutim imam jedan problem koji ne znam kako da rešim, a problem je nastao i na ICS i na GB.
Dok sam imao VIP rom nisam imao problema, a ti problemi su nastali kad sam prešao na ICS, onda se ponovo vratio na GB B894 misleći da ću da otklonim problem, ali ništa, pa sam sad ponovo na ICS B952. Naime na VIP-ovom romu su mi radile melodije na zvonu za sve pozive i za svaki kontakt bez problema, ma koliko puta kačio telefon na USB i ukjučivao SD karticu, a pri tome su melodije bile u folderu SOUND na SD kartici. Sad sam ubacio melodije pomoću root explorera i u sistemski media folder i sve super radi dok.. dok ne prikačim telefon na USB i ne uključim SD karticu. Kako uključim karticu i posle isključim, sve se varti na neka fabrička podešavanja, na neki zvuk koji ne mogu da nadjem ni u samom folderu system na telefonu. Čak mi resetuje i zvuk za poruke, nestane skroz!? Onda moram ponovo da unesem melodiju za zvono, pa melodije za kontakte kojima želim da dam različitu melodiju i melodiju za poruke. Sve lepo radi, ICS mi je mnogo lepši od GB i zadovoljan sam, samo me ovo muči. Problem je isti kad se vratim i na GB, samo tu je još gore, tu namestim kontaktima melodije, a on pobrljavi i izmeša kako mu se svidi!?
Ima li neko rešenje, neki link za ovaj moj problem, čitao sam na netu, ali nisam našao odgovor.
Da napomenem da mi je telefon rutovan i da imam CWM, ako to možda nešto znači!?
Pozdrav i hvala unapred na pomoći.
 
Ja stvarno ne znam o čemu vi pričate kada poredite brzine na gb ili ics-u. Meni telefon radi savršeno na ICS-u, nemam probleme sa igricama ili bilo šta drugo.

Telefon je root-ovan, pobrisane nepotrebne stvari, odradjen update na official ICS, instaliran apex launcher i sve radi savršeno.
 
ovaj droidwall je super stvarčica, ali me nervira što ima samo "white list" mod, a ne "black list" tj. ne može da radi u smeru da zabrani internet aplikacijama koje čekiram a sve ostalo da pusti, nego pušta aplikacije koje se čekiraju... jel može nekako ovo da se namesti možda?
 
ovaj droidwall je super stvarčica, ali me nervira što ima samo "white list" mod, a ne "black list" tj. ne može da radi u smeru da zabrani internet aplikacijama koje čekiram a sve ostalo da pusti, nego pušta aplikacije koje se čekiraju... jel može nekako ovo da se namesti možda?

Naravno da ima blacklist mod, klikneš na "whitelist mod" i izabereš koji od dva moda želiš. ;)
 
Nazad
Vrh Dno