Šta je novo?

Huawei G300

Rekao sam da nece raditi ni kinez vi ste rekli NO NO NO
 
E pa lepi moji ni kinez nije uspeo, tako da je to to sto se mene tice, odustajem od pokusavanja, neka ga na GB usta ga ..... aj zbogom
 
Preskaces korake zato i nece,probaj sto sam napisao u prethodnom postu.
 
Probao sam i pre nego sto si napisao, procitao sam to tamo na onom upustvu sto si mi dao.
 
Ajmo ovako. Skini http://forum.androidsrbija.com/download/file.php?id=804
Povezi telefon sa racunarom. Na memorijskoj kartici napravi folder sa nazivon dload (bas ovako mala slova). Otvori taj folder i nalepi UPDATE.APP fajl iz arhive koju sam ti rekao da skines. Otkaci telefon. Ugasi ga. Izvuci i vrati bateriju. Upali ga drzeci istovremeneo tastere za paljenje, pojacavanje zvuka i smanjivanje zvuka. Trebalo bi da brzo prodje ovaj mali fajl. Nakon toga skini B952 http://www.huaweidevice.com/tcpsdownload/downLoadCenter?category=&flay=software&downloadID=NDcwMjk=
Otpakuj arhivu. Telefon upali (ili ce se sam restartovati) i povezi sa racunarom. Udju u memorijska kartica/dload i obrisi UPDATE.APP fajl. Kopiraj UPDATE.APP fajl iz B952 fascikle u memorijska kartica/dload. Otkaci telefon. Izvuci i vrati bateriju. Upali ga drzeci istovremeneo tastere za paljenje, pojacavanje zvuka i smanjivanje zvuka. Sam ce flesovati rom i to je to.
 
A jel moram prvo kineza da flesujem da mi se broj prebaci u 2030, ili smem odmah sa oficijalnog 2.3.6 na b952. Cekam da se telefon napuni pa cu da probam ovo sto je rostilj napisao mada nema sanse da upali vec sam probao sa ovim middle fajlom juce i nije htelo
 
Evo probao sam i ovo i naravno nece. Da li je moguce da je problem u kartici imam sandisc 4gb karticu ispravnu naravno? Da li postoji jos koja kombinacija dugmadi da se udje u taj mod za instalaciju
 
Settings - storage - software upgrade - sd card upgrade. Mozes i ovako dan pokreneš instalaciju.
 
Pa dva puta sam ti napisao da probaš drugu sd, nema veze što je ova ispravna.
 
Ljudi pomozite opet, ja na ovom kinezu nemam google play, kako uopste da skinem cwm
 
znači uspeo si? ako nemaš google play, onda ti fali gapps. ja nisam nikad flešovao rom, ali sam dosta čitao, tako da moguće je da je to.
 
Sta je gapps i nisam uspeo jos sam na kinezu, i kako da instaliram cwm i taj gapps ,jel moguce da se meni ovo desava
 
gapps su google apps. jel ti samo play store fali ili nemaš ni gmail, gtalk g+ i ostala čuda od googla? čudi me da ti to fali, pošto si instalirao oficijelni rom.
 
Sta je gapps i nisam uspeo jos sam na kinezu, i kako da instaliram cwm i taj gapps ,jel moguce da se meni ovo desava

gapps su ti aplikacije google-android, uglavnom osnovne (google_play, camera...), ono što prvobitno imaš instalirano u telefonu.
Ako ubacuješ neki drugi rom, moguće je promeniti , tj dodati u osnove gapps-a neke aplikacije da budu sastavni deo samog roma (npr rom-manager...)
Idi na xda i nađi lepo kako se instalira cwm za tvoj fon.
Ako nisi instalirao novi rom, onda moraš imati google-play. A ako inastaliraš novi rom, moraš i naći gapps za Huawei G300.
 
Poslednja izmena:
uhhhhhhhhhhhhhhhh dobro je evo nasao sam neko upustvo za instalaciju cwm preko toga instalirao repack od b952 i sad imam sve od googla. HVALA TI BOZE SVEVISNJI NA DANASNJI DAN. Recite mi samo ja nisam isao na nista od onih opcija da factory reset itd jel to greska?
 
Ako rom zahteva (a obično piše da li treba neki reset....) onda uradiš ili ne uradiš reset. Pre bilo kakvog instaliranja cwm-a , rom-a lepo pročitaj šta treba sve uraditi.
 
BIA je stvarno kralj. :) Skoro sam prvi put flesovao ROM, CWM, gapps... Ako se lepo prati uputstvo, to je vrlo jednostavno - bar je u mom slučaju bilo, thanks to XDA. ,)
 
Покида ми сто кила живаца,много сам секирао за тебе и твој телефон,мислим да си једини у Србији имао проблем са флешовањем овог телефона.:)
 
Hahah ovo mi je bio jedan od najstresnijih trenutaka u zivotu, sve sto je moglo da krene naopako krenulo je, i rekao sam sebi nikad vise u zivotu. Izvinjavam se svima i hvala puno svima na pomoci.
 
Čuj nikad više, pa tek si počeo, sad ide CM9 :)
 
Jednom kad prođe posle se osladi pa ne znaš da staneš...;)
 
Da li se konacno zna kada ce oficijelna verzija ICS-a za ovaj telefon biti dostupna u Srbiji?!
 
Skini sa huawei sajta oficijelni verziju i flesuj. Nema od telenora nista.
 
Tačno, trenutna verzija koja se skida sa sajta b952 je i najbolji stock ics dostupan za ovaj telefon. Radi brže i stabilnije od 99% custom romova. Koliko ja znam telenor priznaje garanciju ako se instalira ovaj rom, mada treba proveriti.
 
Sto se tice futrola za ovaj fon... Uzeo sam Nillkin Hard case sa folijom... Koristim ga mesec - dva tako... Mog reci da je zastita super... Jeste skuplja od svih drugih ali je zaista dobra... Folija... Mislim da nije bas najbolja osetljivost sto se primeti mozda u 2% slucajeva...
 
folija malo zeza, da. nekako mislim da ovaj fon ima malo manje responsivan ekran, čak i bez folije, a sa folijom se to lakše vidi.

ja koristim terracell hard shell. naleže na fon perfekt i ne čini ga debljim/ većim kome je to bitno...
 
Nazad
Vrh Dno