Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Ti u svakom slucaju mozes da se zalis, pa sve i da je prodavac naznacio No RETURNS, tebi ce paypal u tom zalbenom postupku naloziti da vratis robu prodavcu ako otvoris dispute za robu koja nije odgovarajuca onome sto si video u aukciji... Ako otvoris dispute da nisi primio robu, tada paypal kao krece u potragu za tim stvarima, ali se uglavnom zavrsti tako sto it u roku od mesec dana paypal refundira celu sumu...

Ne kapiram bash sta ti hoces, da zadrzis robu i da ti paypal vrati pare? Moze i to, ali necemo o tome :D :p
 
Ok, hvala ti. Ma ne, necu ja nista da muvam. Hocu jednostavno da kupim telefon (iphone 3gs), tacnije jedna osoba iz USA to treba da obavi, ali posto ja preko ebay-a nista nisam kupovao do sada, a i ta osoba bas nema previse iskustva, pokusavam da se osiguram da me ne za...bu, posto su dosta vleike pare u pitanju. Citao sam da je neki lik dobio kamen u kutiji od mobilnog telefona, umesto telefona. Neki drugi navodno neki stari polovni telefon umesto novog koji je izlicitirao i tako dalje. Od toga samo hocu da se osiguram. Da dodbijem dakle ono sto pise u aukciji, a to je potpuno nov iphone 3gs i da ako ne daj Boze dobijem nesto sto nije ganc nov iphone 3gs, mogu da se zalim i dobijem pare nazad, a sto se povratka toga sto bih eventualno dobio tice, ja sam mislio da ja to saljem paypalu a oni meni pare i onda posle oni dogovaraju sta ce sa prodavcem. Dakle ako ja mogu da se oslonim na paypal da cu ako dobijem polovan umesto novog telefona ili nesto sto uopste nije telefon, ili taj telefon, moci da dobijem svoje pare nazad, meni je to skroz dovoljno i ne treba mi nista vise od toga.

Hvala jos jednom za info. ;)


Hteo bih jos nesto da pitam, ako nije problem, ali to nema NIKAKVE VEZE sa ovim do sada. Dakle ovoga puta sam JA LICNO otvorio (sinoc dobio) karticu, visa internet karticu banke intese. Zelja mi je da alternativnim putem aktiviram paypal nalog kako bih mogao da kupujem preko neta. E sada, uradio sam sledece. Registrovao sam se na paypal-u. Uneo sam za zemlju Madjarsku i to sam preko njihovih yellow pages nasao neku stvarnu adresu, neke banke. Onda sam aktivirao karticu. Odmah mi je stigao izvestaj na sajtu banke intese da su mi skinuli onih 1.5 eur i odmah sam mogao da vidim onaj XXXX kod koji treba uneti u PayPal da bi se verifikovala kartica. Na paypalu je pisalo verified, sto znaci valjda da je to proslo ok. E sada, problem je sto meni stoji na paypal-u da nemam nista na racunu, dok kada proveravam racun preko banke intese stoji da imam toliko koliko i imam. Tokom registracije na paypalu me je pitao da li zelim da prebacims redstva na paypal racun, ili da koristim paypal tako sto ce on koristiti karticu direktno i ja sam izabrao ovo drugo. Sada ne znam da li je taj balance 0, zbog toga ili nesto nije u redu i sta? Moze li neka pomoc oko toga?
 
Poslednja izmena:
Bitno je da prodavac ima dobar feedback i pogledaj da ima fotke onoga sto kupis gde se vidi detaljno stanje u kojem je proizvod.
Sto se tice paypala, ja sam isto od skoro otvorio nalog i kupio sam dve stvari na ebay ali na paypalu imam samo tih 1.5 eur, sto su skinuli za aktivaciju, ali isplata ponekad ne ide bas tako brzo, meni se za drugi proizvod desilo da sam cekao dva dana dok je prodavac primio pare, na ebay je pisalo da je proces u toku, dok za prvi proizvod je proslo mnogo brze.
Zvali su me jednom da im potvrdim da sam to ja posle prve kupovine na ebay-ju dok za drugu sam se ja uplasio i zvao sam paypal preko skype-a i sve zivo su proveravali, pa me prebacili i na ove sa ebay-a i na kraju se uspostavilo da ponekad ide sporije ta tranzakcija.
Problem je bio posto ja nisam imao ni jedan feddback i prodavac je mislio da sam i ja neki prevarant, jer sam sveze registrovan bio na Srbiju a shipping adresa je bila neka u USA.
Ako nekome treba broj koji se zove preko skype mogu da ga potrazim ponovo i da ga zakacim ovde.
 
Poslednja izmena:
Ma to vam je sve normalno, ne mozete da prebacite sredstva sa kartice na paypal, osim tih 1.5e za verifikaciju. To vam u principu i ne treba jer, koji ce vam pare na ballance-u kad ih imate na kartici sa koje paypal vuce sredstva isto kao i sa ballance-a. Jos je bolje nemati nista na paypalu jer ako se desi da vam limitiraju nalog, pare su zarobljene i dzabe ste krecili :D ...

Intesa je sredinom ove godine imala problem, ili sam ga ja imao sa njima... Nisu mi obradjivali placanaj i refunde jedno 3 nedelje, i kad sam pogledao na online-u da mi je stanje nepromenjeno 3 nedelje, zovnem ih i kaze mi lik iz podrske, pa znas ja se ne bih zalio :D ako mi ne skidaju sa kartice, ali meni je bilo vazznije 300e refunda da mi se pojavi na kartici nego 25e sto sam platio a oni m i nisu skinuli... Ulgavnom posle mesec dana su to resili, tako da nemojte da se cudite ako vam obrada od intese traje preko nedelju dana.

Naravno prodavac pare prima odmah, i vama to pise i na payplu da ste poslali pare, ali eto samo kod intese se ne vidi da ste poslali...

Paypalu ne mozes da saljes telefon, vec samo prodavcu, nije paypal jewish moneybooker pa da skuplja tako stvari, ne bi im se isplatio taj magacin :D
 
Bad Habbit

Jedan mali savet, ako kupujes iphone 3gs iz USA, trazi toj osobi koja izvrsi placanje za tebe, da kada ti bude slao iphone stavi neku smesnu vrednost od recimo 10 dolara i da posalje preko USPS First Class INTL, ali samo iphone uvijen u bubblewrap, a da ti kutiju posalje naknadno... I neka obavezno naznaci da je broken electronics, non functioning phone itd. Sto bi placao ovoj drzavi dazbine, kad nas deru kako stignu :D

Meni je na ovu foru stigao iphone 2g :D bez carine, ostavio ga postar u sanducetu:banana::type::laugh:
 
Ma to vam je sve normalno, ne mozete da prebacite sredstva sa kartice na paypal, osim tih 1.5e za verifikaciju. To vam u principu i ne treba jer, koji ce vam pare na ballance-u kad ih imate na kartici sa koje paypal vuce sredstva isto kao i sa ballance-a. Jos je bolje nemati nista na paypalu jer ako se desi da vam limitiraju nalog, pare su zarobljene i dzabe ste krecili ...

Uh, hvala ti za ovo. Znaci ovo kod mene je sve ok. Pretpostavio sam da je tako, a i namerno sam izabrao da paypal vuce sredstva sa kartice, a ne da prebacujem na paypal nalog pare, upravo zato sto ako nesto ne bude u redu sa paypal-om da ne izgubim sve te pare.


ali meni je bilo vazznije 300e refunda da mi se pojavi na kartici nego 25e sto sam platio a oni m i nisu skinuli...


Ako bi mogao samo da mi objasnis sta je refund kod paypal-a? Neki povracaj novca? Jel to ovo sto sam ja pitao, u slucaju da te prodavac za****?

Bad Habbit

Jedan mali savet, ako kupujes iphone 3gs iz USA, trazi toj osobi koja izvrsi placanje za tebe, da kada ti bude slao iphone stavi neku smesnu vrednost od recimo 10 dolara i da posalje preko USPS First Class INTL, ali samo iphone uvijen u bubblewrap, a da ti kutiju posalje naknadno... I neka obavezno naznaci da je broken electronics, non functioning phone itd. Sto bi placao ovoj drzavi dazbine, kad nas deru kako stignu :D

Meni je na ovu foru stigao iphone 2g :D bez carine, ostavio ga postar u sanducetu:banana::type::laugh:

Hehe, hvala za ovaj savet, mada telefon ce mi ako ga uopste kupim, posto su mi vec desetak prodali ispred nosa, ta osoba doneti kada se bude uskoro vracala u Beograd. Ovo je super sto si napisao, ako prolazi, mada strah me, pogotovo kod iphone-a da ako pise da je broken eletronics, da ga ne uniste u transportu, po sistemu kad je pokvareno, sta ima da ga cuvamo. ;)
 
Uh, hvala ti za ovo. Znaci ovo kod mene je sve ok. Pretpostavio sam da je tako, a i namerno sam izabrao da paypal vuce sredstva sa kartice, a ne da prebacujem na paypal nalog pare, upravo zato sto ako nesto ne bude u redu sa paypal-om da ne izgubim sve te pare.





Ako bi mogao samo da mi objasnis sta je refund kod paypal-a? Neki povracaj novca? Jel to ovo sto sam ja pitao, u slucaju da te prodavac za****?



Hehe, hvala za ovaj savet, mada telefon ce mi ako ga uopste kupim, posto su mi vec desetak prodali ispred nosa, ta osoba doneti kada se bude uskoro vracala u Beograd. Ovo je super sto si napisao, ako prolazi, mada strah me, pogotovo kod iphone-a da ako pise da je broken eletronics, da ga ne uniste u transportu, po sistemu kad je pokvareno, sta ima da ga cuvamo. ;)

Sta ima da te bude strah..Ako ti je bas frka probaj sa manjim transakcijama:kapice,torbice,duksevi.Pa onda dok se osokolis:laugh:,kreni sa elektronikom.
Tako sam barem ja radio hehe..
 
I kakvo je tovje iskustvo sa tim placanjem carine? Interesuje me pre svega za neku garderobu, a rado bih ja i elektorniku, mada za to cu jos sacekati. ;)
 
Refund je povracaj novca, kada te prodavac za*be ili ti roba ne stigne. Paypal ti povuce sredstva sa kartice kada placas, a kada preko paypala dobijes refund te pare se vracaju na karticu za tacno nedelju dana...

Ako ti ga osoba koja salje dobro obezbedi, ni grom mu nista nece moci... Samo bre dosta bubblewrapa oko iphone-a, to nista ne kosta...
 
Za garderobu nisam placao carinu nikad... Za electro se desi ponekad kad astoji veca vrednost od 20e... Ponekad mi puste i stvar koja je vrednija bez carine... A ponekad ti ocarine i stvar od 1 USD vrednosti, pa sam morao da platim 900 dinara carine jer mi je bilo hitno da to uzmem, ali mozes da se zalis, pa da dokazes koliko si platio...
 
Poslednja izmena:
Ko sto rece DukeNukem(koji mi je inace dosta pomagao oko PayPala, koristim priliku da mu se javno zahvalim cheers),iskustva su razna mene su za sada zaobisle carine na garderobu,kao i na sitnu elektroniku.Ne bih ja toliko brinuo oko toga..Moze da ti oznaci paket kao GIFT da zeznes carinika mada sve zavisi.Samo napred kupuj dokle moze:bottle:
 
Hvala svima, narocito Duke Nukem, koji mi je najvise pomogao. ;) Ukapirao sam sada sve sto me je interesovalo i sada samo to treba pretociti u praksu. ;)
 
Da dodam nešto što će biti možda od koristi. Sigurno će se desiti da nekada dobijete pogrešnu stvar ili da dobijete škart. U tom slučaju, pogotovo kada se radi o nečemu sitne vrijednosti bolje je ići na soluciju da se traži refund jer item nije stigao nego da se ide na "significantly not as described" opciju jer će paypal tražiti da se roba vrati kupcu, a troškovi povratka robe nekom trackable kurirskom službom su višestruko veći od vrijednosti item-a. Meni se desilo da sam kupio A&F majicu, koju sam platio fino (oko 50 evra) i koja je bila ČISTI falš, dakle nije ni blizu originala. Da sam išao na counterfited item to nikada ne bih dokazao jer ko ovde da mi napiše potvrdu, a da sam vraćao bio bih na kraju 30tak evra u minusu. Ovako fino majica u smeće i prijavim da nije stigla.
 
Da dodam nešto što će biti možda od koristi. Sigurno će se desiti da nekada dobijete pogrešnu stvar ili da dobijete škart. U tom slučaju, pogotovo kada se radi o nečemu sitne vrijednosti bolje je ići na soluciju da se traži refund jer item nije stigao nego da se ide na "significantly not as described" opciju jer će paypal tražiti da se roba vrati kupcu, a troškovi povratka robe nekom trackable kurirskom službom su višestruko veći od vrijednosti item-a. Meni se desilo da sam kupio A&F majicu, koju sam platio fino (oko 50 evra) i koja je bila ČISTI falš, dakle nije ni blizu originala. Da sam išao na counterfited item to nikada ne bih dokazao jer ko ovde da mi napiše potvrdu, a da sam vraćao bio bih na kraju 30tak evra u minusu. Ovako fino majica u smeće i prijavim da nije stigla.

a ako provere da si potpisao da si primio ?
 
a ako provere da si potpisao da si primio ?

sve zavisi koliko je pošti koja je poslala stalo da uđe u trag item-a. Naravno da ovo ni u ludilu ne treba zloupotrebljavati, ali ako se radi o sitnoj grešci ili škartu po meni bolje da seller snosi teret jer je poslao pogrešan proizvod ili neki škart nego ja koji sam naručio, platio i hoću samo da dobijem ono što sam platio.

U globalu ovo se ne desi često, meni je od 70tak porudžbi od početka godine samo jedna bila promašaj (navedena a&f falš majica) dok je ostalo sve bilo u najboljem redu. Čisto da se ljudi ne uplaše. I koga interesuje neki help ima odličan support forum na ebay-u, obično se odgovor dobije u roku par minuta.

i da, može se desiti kao meni da prodavac nakon kupovine poveća poštarinu (sa 5 na 15 funti), u tom slučaju platiti samo preko paypal-a originalni iznos (to se radi sa paypal.com tako što se unese broj aukcije i tačan iznos) a ako pošiljalac ne pošalje robu prijaviti ga kao non-performing seller-a.
 
sve zavisi koliko je pošti koja je poslala stalo da uđe u trag item-a. Naravno da ovo ni u ludilu ne treba zloupotrebljavati, ali ako se radi o sitnoj grešci ili škartu po meni bolje da seller snosi teret jer je poslao pogrešan proizvod ili neki škart nego ja koji sam naručio, platio i hoću samo da dobijem ono što sam platio.

U globalu ovo se ne desi često, meni je od 70tak porudžbi od početka godine samo jedna bila promašaj (navedena a&f falš majica) dok je ostalo sve bilo u najboljem redu. Čisto da se ljudi ne uplaše. I koga interesuje neki help ima odličan support forum na ebay-u, obično se odgovor dobije u roku par minuta.

i da, može se desiti kao meni da prodavac nakon kupovine poveća poštarinu (sa 5 na 15 funti), u tom slučaju platiti samo preko paypal-a originalni iznos (to se radi sa paypal.com tako što se unese broj aukcije i tačan iznos) a ako pošiljalac ne pošalje robu prijaviti ga kao non-performing seller-a.

znam, samo verujem da ima pametnih koji bi to zloupotrebljavali ...

meni se desilo da mi je covek poslao pogreshnu igracku i trazio mi da mu vratim ja mu rekao koliki su troshkovi slanja i on mi rekao da zadrzim pogreshnu i poslao mi onu koju sam narucio ...

nije bilo drugih problema, pre 100 godina sam narucio neke slushalice koje pitanje da li su ikada poslate i dobio sam refund...
 
Znam da ima, zato pola prodavaca ne šalje u Italiju, dosta ne šalje u Španiju, u Afriku skoro niko, Rusija isto slabo. Loš glas daleko se čuje.
 
Kakvo bre potpisivanje, Srpska posta je zadnja rupa na planeti... Kad udje u srbiju niko mu ne moze uci u trag...
 
Meni daju da potpisujem za svaku sitnicu, tako da ne verujem da za ovo sto stigne iz USA da nece traziti da potpisem.
 
Ma sve je to sjajno, al znas ko to zna iz inostranstva? Niko...
 
PayPal u Srbiji - nece skoro

Dakle - ovo nije od pre par meseci - ovo je od 02. oktobra 2009.god:
deo moga pisma Gen. Direktoratu PayPal-a:
----Original Message Follows:
------------------------
Form Message
customer subject: Wer in Serbien lebt kann kein Konto haben?
customer message: Beschreiben Sie den Grund Ihrer Beschwerde: 'Ich lebte in
DEU und habe deutsche Rente, jetzt lebe ich in Serbien und kann kein konto
haben. (Serbien ist nicht im Verzeichnis). Warum? Dauern noch die
Sanktionen UN? Danke fuer das Antwort.
MfG
V Radic
________________________________________________________________________________________
Odgovor u potpunosti:
Guten Tag, Vojislav Radic!

Vielen Dank für Ihre Anfrage an PayPal, weil Sie jetzt in Serbien leben und
dort kein PayPal-Konto eröffnen können. Gern gebe ich Ihnen dazu weitere
Informationen.

Leider können wir Ihnen PayPal in Serbien noch nicht anbieten. Wir
versuchen ständig PayPal in weiteren Ländern anzubieten. Ich kann Ihnen
leider nicht mitteilen ob und wann wir auch in Serbien unseren Service
anbieten.

Ich bitte um Ihr Verständnis und möchte mich für eventuell entstandene
Unannehmlichkeiten entschuldigen.

Bitte zögern Sie nicht, sich mit uns in Verbindung zu setzen, falls Sie
Unterstützung benötigen oder weitere Fragen haben.

Freundliche Grüße
Carsten Rohde
PayPal-Kundenservice

Copyright © 1999-2009 PayPal. Alle Rechte vorbehalten.
PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A.
Société en Commandite par Actions

Eingetragener Firmensitz: 22-24 Boulevard Royal,
5ème étage, L-2449 Luxembourg, RCS Luxembourg B 118 349
______________________________________________________________________
Nadam se da dosta vas poznaje nemacki kao i engleski. Bukvalno DIREKTORAT NE MOZE DA POTVRDI da li ce i kada ce ponuditi PayPal za Srbiju.
Moguce je uz prevare, koje su kaznjive. A ponekad i prodju, ali umesto skupog predmeta dobijete dve cigle ili sl., jer ide na carinjenje 3 puta!!
Dakle, SVI KOJI imaju potrebu slanja i primanja novca - zasto ne idete preko moneybookers.com - tu je provizija oko 1,6 evra bez razlike na iznos. Promet ide bez problema u oba smera. Ja to radim vec 4 godine. MOGUCI problem samo kod prve uplate (koju trebate da podignete na salteru banke) - sluzbenik (ca) je NEPISMEN i nece da vam saopsti petocifreni kod za aktivaciju koji moneybookers dostavlja uz uplatu samo prvi put- posle ide bez toga. Minimalna prva uplata je 15 evra i mozete uzeti 13,4 E. I primalac i posiljalac moraju imati account kod moneybookersa. Za nas je to najbolja opcija uopste. Problem je ako nesto kupite na eBay, tada je moguca kradja , jer oni uopste ne saradjuju, iako ponegde na eBay pise da moze, ali lazu!!!
Nadam se da sam malo pomogao svima koji racunaju na PayPal - zaboravite i trazite druge alternative.
Zapamtite: INTEZA- niti bilo koja druga kartica ne prolaze legalno na PayPalu!!
Pozdrav,
V Radic
 
Ja narucujem iz UK 99% stvari zbog slabe funte i prilicno jeftine postarine i kod njih Royal Mail ima tracking samo unutar Britanije, kada izadje vise ga nema, samo stoji da je izisao iz UK.
 
@galovaca
Sta ce mi taj moneybooker kada ga niko na ebay ne koristi?
Meni je bitno da mogu da kupujem stvari na ebay a to je jedino moguce preko paypal-a, a moneybooker sam otvorio potpuno bez veze jer je kompletno beskoristan.
Da li koristim paypal 100% legalano bas me briga, ako mogu da placam ljudima bez problema ja sam zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
@galovaca
Sta ce mi taj moneybooker kada ga niko na ebay ne koristi?
Meni je bitno da mogu da kupujem stvari na ebay a to je jedino moguce preko paypal-a, a moneybooker sam otvorio potpuno bez veze jer je kompletno beskoristan.
Da li koristim paypal 100% legalano bas me briga, ako mogu da placam ljudima bez problema ja sam zadovoljan.

E vala dobro si mu rekao.Mnogo me pa briga dal to oni zovu legalno ili ne,ionako imaju korist od nas , jer mi placamo.MB moze samo na kladionicama, a to ne konzumiram:bottle:
 
Tracking do nas ne postoji za bilo shta shto nije UPS, FedEx, TNT i slichno, a to je preskupo i isplati se samo za mnogo vrednu robu...
 
Tracking do nas ne postoji za bilo shta shto nije UPS, FedEx, TNT i slichno, a to je preskupo i isplati se samo za mnogo vrednu robu...
Proveri ono gore sto sam naveo : primer je za USPS Priority
Ima tracking u USA, tj znas kada je poletelo i sa kog aerodroma i kada stigne u Srbiju tacno znas gde je. Da li je na carini ili je predato u Post Express da ti isporuce.

A porucio sam za druga u HR nesto i ja sam pre njega znao da ce mu traziti originalni racun. Na sajtu HR poste je pisalo da je zadrzan zbog provere racuna, a obavestenje mu je stiglo postom posle nekoliko dana.
Dokaz : http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_events.asp?itemid=CP035694705US&Submit=Submit

Prema tome - dabome :d
Ko ne veruje, neka proveri. Unesite na http://www.trackandtrace.ptt.yu/status.asp kod sa USPS Priority paketa.
 
Poslednja izmena:
Kad se registrujete na paypal na Madjarsku ili Austriju, jel stavljate sve prave podatke osim drzave? Jel bolje sacekati koji mesec i videti hoce li pocetkom godine i nas ubaciti(hrvate su ubacili krajem oktobra 2006., tako da iako pise 2010. ko zna kad ce to biti) ili se regovati sada preko drugih drzava(nije mi nesto hitno)? Nadam se da ce nas uskoro ubaciti, jer nas ima na ebay-u, a s obzirom da su oni vlasnici paypal-a, valjda ce da se smiluju i da nas ubace u paypal.

Jel mora da se ukuca broj kartice dok se registruje na ebay ili to moze da se zobidje? Pre kad sam ortaku otvorio nalog nije moralo, ali sada kad sam pokusao trazi mi te podatke.

Jel zna neko sta se desilo sa ovim?
Ministarstvo trgovine prihvatilo "hitne mere" na predlog e-dućan-a
8. maj 2008
Privredna komora Beograda


Ministarstvo trgovine i usluga prihvatilo je inicijativu Privredne komore Beograda za donošenje mera za unapređenje razvoja e-trgovine u sadašnjim uslovima, do donošenja odgovarajućih zakona ( dopis Ministarstva od 22.aprila 2008.god ). Izmene se odnose na:

Izmenu visina vrednosti robe koja je oslobođena od plaćanja uvoznih dažbina , a koju domaći i strani državljani prime iz inostranstva u pošiljkama, po osnovu člana 192. tačka 4.Carinskog zakona , tako da se vrednost robe poveća sa sadašnjih 20 evra na 100 evra
Dopunu Uredbe o carinski dozvoljenom postupku sa carinskom robom , puštanju carinske robe i naplati carinskog duga, Poglavlje 7-ekspresne pošiljke , počev od člana 201 do 204, tako što bi bila propisana mogućnost da i pravna lica koja se bave internet prodajom , koriste pogodnosti iz pomenutih članova, u vezi sa postupanjem sa ekspresnim pošiljkama koje pristižu iz inostranstva, a posebno mogučnost podnošenja konsolidovanog ( zbirnog ) manifesta prispelih pošiljki kao i mogučnost najave prispeća pošiljki radi efikasnijeg carinjenja
 
Sad je sve na PP-u, tj sada samo njih cekamo. Odgovor MTID-a na moje pitanje kada ce PP i da li su doneli one zakone za koje su rekli da ce doneti do kraja 2009., da bi PP i nas ubacio na njihovu listu.

..........ministarstvo za telekomunikacije i informaciono drustvo je sprovelo sve kako bi gradjani mogli nesmetano da koriste ovu uslugu. Sada se samo ceka PP da sprovede njihov deo posla. Ne mogu da Vam kazem konkretno kada ce to biti, ali sto se tice ministarstva sve je pripremljeno kako bi ovaj vid kupovine preko Interneta zaziveo u Srbiji.

.................
 
Nazad
Vrh Dno