Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Imas 70 strana na temu ovoga, procitaj

Ma ubi se trazeci ali nigde nisam nasao slican problem. Svi koji su verifikovali kartice su odmah mogli da placaju. Verifikovao sam dve kartice i nece da prodje kupovina. Stalno mi trazi pare na racunu. Ja sam skapirao da ti za kupovinu ne treba balance nego ti povuku pare sa kreditne. jel tako?
Mozda je problem sto checkout ide preko channeladvisor-a?
 
Uf evo uspeo sam napokon da platim ali sa Master kreditnom od Intese. Visa Internet, iako je verifikovana i ima sredstava na njoj nije prosla.

Aaah kakva smaracina ovaj PayPal. Mnogo smo jadna drzava kad moramo da se ovoliko cimamo.
Izgubi dva dana zivota da platim glupi kabl od 20 evra.

Bolje ni da ne probam da mi neko salje pare na PayPal. Za to cu da sacekam da nas stave na listu.
 
Poslednja izmena:
Ma ubi se trazeci ali nigde nisam nasao slican problem. Svi koji su verifikovali kartice su odmah mogli da placaju. Verifikovao sam dve kartice i nece da prodje kupovina. Stalno mi trazi pare na racunu. Ja sam skapirao da ti za kupovinu ne treba balance nego ti povuku pare sa kreditne. jel tako?
Mozda je problem sto checkout ide preko channeladvisor-a?

Ja sam lepo (i to nekoliko puta) reko ne slovenija hrvatska ili bosna. Madjarska i nema problema.
 
Ovako , PayPal mi treba samo zbog jedne strvari a to je da pare sa RapidShare-a prebacim na PayPal account!Znaci potrebno je da se regujem naravno na PayPal , zatim upisem drzavu u koju zivim,tj izaberem,madjarska i ostale svo normalno pisem !? Potom , kada verifikujem nalog na PP , upisem podatke sa kartice i koja je preporuka(imam racun u Intesi) i koliko(nemojte misliti da sam paranoik :D) je sigurno dati te podatke tj upisati ih na PP !? Nakon toga sta se desava ?Stize mi nesto u banci , neki izvestaj ili sta ?

Jos jednom da ponovim , samo mi je potrebno da tu neku sumu sa rapida prebacim na PP racun!Bez eBay-a i slicnog , samo to !
Da li mozete sam,o da mi to potvrdite i ukratko odgovorite.i molim vas da mi ne kjazete imas 9 stranica o tome procitaj , dok to napisete , a znate odgovore na moja pitanje , mozete jednostavno da napisete : "da jeste,ides tamo , uradis to, to sto si napisao tacno je , to sto si napisao nije tacno!"

HVALA :D
 
VelikiZoki javi mi se na pm, posto ne mogu da ti ga posaljem, da razmenimo iskustva koja mozda i nisu za javnost :)
 
Iz svega do sada procitanog u ovoj temi mi jos uvek nije jasno da li blokiran paypal racun znaci i blokirana kartica koja je bila vezana za taj racun. Odnosno, mogu li, nakon sto mi eventualno blokiraju racun, istu karticu da koristim za drugi paypal racun? Nameravam samo da placam pomocu paypala.
 
ljudi jel jos rade ove varijante za paypal za drzavu sloveniju ili bosnu, hrvatsku ?
 
Samo da sumiram pricu od pre par strana...dakle imam Visa Virtuon Raiffeissen banke i ukoliko preko nje otvorim entropay.com (virtuelnu) visa karticu (oni su za to najbolje resenje ili gresim?), pa posle tu virutelnu iskoristim radi verifikacije na paypal uz unos da sam iz Austrije ili Madjarske trebalo bi da sve prodje bez problema i da sutra veci imam PayPal (teorijski :eyebrows:), jel da?
Hvala svima unapred.

p.s. PayPal trebam iskljucivo radi sitnog placanja (cisto da napomenem ako i to nesto znaci)

edit
Citam neki strani forum i tamo satro entropay ne prihvataju entropay na PP...jel neko u skorije vreme probao gore opisanu proceduru i uspeo plz?
 
Poslednja izmena:
U teoriji radi, u praxi, radi samo za placanje, jel ako primis pare blokirace te. Plus ti entropay uzima 5 posto na svaku transakciju pored onog sto ti uzme tvoja banka. Dakle, idi u Intesu, nista ne naplacuju i uzmi visu internet i za 2 nedelje ces dobiti karticu i koristi
 
PayTV

Da li je neko imao iskustva sa placanjem "PayTV-kanala" tj. da li i na ovo gledaju kao na placanje za robu koja se salje za Srbiju ?
Moram li ovo placanje da obavim sa mog PC-a da bih mogao da gledam na njemu ili....?
Stase dobija nakon placanja (Lozinka , kod ili nesto trece)?
Mogu li to da obavim sa nekom Virtuon karticom bez ovih glavobolja , treba samo da mi puste signal , ili je procedura ista kao i za kupovinu robe koju treba poslati ovde ?
 
Otvorio entropay.com virtuelnu visu i probao da je linkujem sa otvorenim Paypal-om...problem sledeci:

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Ima li ko pojma zasto...nemam dovoljno sredstava na kartici ili prosto ne prolazi ta karica?!?

EDIT

View statement na entropay.com ne pokazuje nikakve ni pokusaje skidanja para... :(
 
Poslednja izmena:
Ne radi... Uzmi karticu banke Intese, Visa Internet, dobije se za 2 nedelje i radi
 
Imam jedno pitanje, da li bi mi PayPal pravio probleme ako bi npr. meni drug otvorio racun u UK na njegovo ime i onda se registruje odatle sa tim racunom i da mi pass i onda ja koristim PayPal iz Srbije? Ne znam jel' bi bilo nekakvih problema ako vide IP iz Srbije? :) :)
 
Imam jedno pitanje, da li bi mi PayPal pravio probleme ako bi npr. meni drug otvorio racun u UK na njegovo ime i onda se registruje odatle sa tim racunom i da mi pass i onda ja koristim PayPal iz Srbije? Ne znam jel' bi bilo nekakvih problema ako vide IP iz Srbije? :) :)

U praxi verovatno ce ga zablokirati kad se registruje, morace da im posalje dokumenta, i posle ce ti sve raditi nesmetano
 
Nece ti praviti problem zbog IP adrese, e sad jesi mislio da koristis njegovu karticu/racun ili srpsku?
 
Ne zvao se ja Lorimer, nacuo sam da od nove godine nece biti potrebe za ovom temom?!?
Mislim, krajnje je i bilo vreme da nas stave na listu "podrzanih", zar ne :-devil-:

P.S. Just a rumor ;)
 
Da, ali necemo moci da primamo uplate vec samo da placamo preko PayPal-a ...
 
Vec neko vreme mi u Moneybookers nalogu stoji opcija da ga povezem sa ebay nalogom. Da li to znaci da je MB postao neka vrsta zvanicnog plateznog sredstva na ebay?
 
Imam jedno pitanje i molim za brz odgovor, posto treba nesto da kupim preko EBAY-a, odnosno neko da kupi za mene, a moram da nas da javim da ili ne.

Dakle interesuje me povracaj novca kod paypal-a. Citao sam uslove pod kojima vracaju novac i otprilike shvatio sam da ako u aukciji na ebay-u, stoji oznaka da je paypal pokriva celu sumu i ako se kvalifikujes kao pozeljan paypal kupac, mozes da dobijes pare nazad. E sada kvalifikovati se kao paypal kupac valjda znaci da moras da platis preko paypal-a, da platis odjednom celu sumu, a novac vracaju ako artikal nije kao sto je opisan u aukciji.

To sam sve razumeo. Medjutim interesuje me sledece. Ako prodavac napise u aukciji NO RETURN ACCEPTED, da li to onda znaci da ni paypal ne vraca pare jer sam se ja "slozio" sa tim da nema povratka artikla, ili to nema veze sa povratkom novca, odnosno dovoljno je samo da stoji ta oznaka da paypal pokriva sumu koja je placena i to je dovoljno samo po sebi?

Evo i uslova ako nekoga interesuje.

Kod:
https://cms.paypal.com/cgi-bin/marketingweb?cmd=_render-content&content_ID=ua/UserAgreement_full&locale.x=en_US#13
. Protection for Buyers.
 
Poslednja izmena:
Ako prodavac kaze da ne prima nazad proizvod, kako onda mislis da ces dobiti nazad pare a i proizvod da ostane kod tebe jer ga vratiti ne mozes?
 
Paypal te pokriva sta god prodavac napisao/naznacio. Moze on i da napise referat u aukciji da ne odgovara za izgubljene pakete itd ali ti ces (verovatno) od paypala dobiti pare nazad ako ti item en stigne...
 
Vrh Dno