Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Stiglo povecanje.:D

3661703391.png


Ja sam blizu centrale,plus novi kablovi.
Ljudi koji su dalje od mene sa starim kablovima imaju 10mb.
Bice zalba telekomu.
To ja pricam sve vreme, pretpostavljam da vecina ljudi nije dobila tih 10mbit, a linija moze da izgura, ja sam vec podneo zalbu :D
 
To ja pricam sve vreme, pretpostavljam da vecina ljudi nije dobila tih 10mbit, a linija moze da izgura, ja sam vec podneo zalbu :D

Igraju na to da vecina korisnika nije ni cula za speed test.:)
Evo sad mi smanjili brzinu.

3661713495.png
 
Poslednja izmena:
Jel su OK ove statistike?
adsl-stats.jpg
 
Ovi nisu normalni.

3661725979.png


EXWnX5r.png
 
Poslednja izmena:
Pa tvoja linija moze da gura mnogo vise od 10mbit au koliko se ja razumem bas dobri parametri za download, ocigledno imaju neki problem
 
Videcemo sta ce se desiti do sutra pa cemo reagovati.
 
Nakon poziva na 19771, rečeno mi je da je prosleđeno tehinčkoj podršci i da ću biti kontaktiran. Tada brzina nije prešla 6. Evo sad se vratio sa treninga i imam šta da zateknem :D (posle 2,5h)
3661745755.png


Inače ako neko želi da upoređuje i slično evo podataka iz rutera: http://prntscr.com/48hz18
E sad, da li može više kod mene, nemam pojma. Prilično sam daleko od centrale i stari su kablovi koliko znam.
 
Zanimljivo u IE pokazuje 7mb,u Firefox-u i Chrome trenutno ne prelazi 6,5 .
 
šta treba da stoji u ruteru da bi se dobilo 10Mbs?
rekao bih da ovde nema 10Mbs, a da na ruteru stoji ta brzina
...box.jpg
da li su ove sitne promene vrednosti uobičajene
 
Meni je do sada net bio na 4mbit, smanjili zbog IPTV, ali nije problem bio u liniji, nego izgleda u uticnici za fiksni. Onda su ljudi iz tehnicke sluzbe povezali kabal na kabal, dakle, bez uticnice i od tad sve radi super. Medjutim, net je ostao na 4mbit. E sad, kad su najavili povecanje, prvo su mi povecali na nekih 7.5 i radilo je savrseno. Posle 2 dana su povecali na 10, odnosno, sinoc je radilo na 10mbit i radilo je savrseno. Danas opet udjem na speedtest i prikazuje oko 6mbit.

E sad da vas pitam, da li bi vredelo da ih nazovem i da trazim da stave na 10mbit, da mi je tako radilo super i da ne menjaju?
 
Meni je za sad sve ok da ne baksuziram sam sebi. Al nešto moram da kažem, BOX 2 (fixni i mobilni) za 1850 dinara je ravno pljački. Po meni jedino što se isplati je BOX 4 ostalo zaobići u širokom luku. Al jadna smo mi država kad nam se povoljnost gleda u tome da ne plaćamo 4 zasebna računa (zbog provizije). A koliko vidim ukinuli su i promociju na ADSL-u sada su cene bez promocije. Znači novi vlasnik telekoma samo što nije došao.
 
U FF i Chromu bez promena,u IE sad manje od 7.

3661831680.png
 
Poslednja izmena:
Ja danas potpisao Box3(net+tel+mob) za 2699 din net 10mbps, mob je 300 za sve mreze+ 300 za mts kad se ovi prvi potrose, 600sms-a i 1gb po punoj brzini posle neogranicen po smanjenom protoku i 300min za fiksni, sto mislim da je ok za te novce, jer inace placam fiksni i net toliko...
 
Prijavio i ja na 19771 da mi nije podignuta brzina,pa cemo da vidimo!
 
Meni je do sada net bio na 4mbit, smanjili zbog IPTV, ali nije problem bio u liniji, nego izgleda u uticnici za fiksni. Onda su ljudi iz tehnicke sluzbe povezali kabal na kabal, dakle, bez uticnice i od tad sve radi super. Medjutim, net je ostao na 4mbit. E sad, kad su najavili povecanje, prvo su mi povecali na nekih 7.5 i radilo je savrseno. Posle 2 dana su povecali na 10, odnosno, sinoc je radilo na 10mbit i radilo je savrseno. Danas opet udjem na speedtest i prikazuje oko 6mbit.

E sad da vas pitam, da li bi vredelo da ih nazovem i da trazim da stave na 10mbit, da mi je tako radilo super i da ne menjaju?

Zasto da ne? Okrenes 19771 i objasnis.
 
Kod mene se desava sledece. BOX 4 je u pitanju. Do pre par dana sve je radelo kako treba,brzina za down 630kb/s bez greske,pa i vise ,IPTV bez problema sem ponekad se desi da nema tokom celog dana ali tada uglavnom ima neki kvar. E sad od kako je doslo ovo sa podizanjem brzine prvih par dana bilo je ok ali je sada doslo do problema sa protokom downloada,dok radi IPTV brzina padne i na 400kb/s na downloadu i nekad zna da ode i na 820kb.s recimo ,ali cim ugasim IPTV brzina downloada radi na 1050kb/s. Nesto tu ne stima jer nije uskladjen protok,doduse od juce nije imao IPTV zbog nevremena. Gledajuci u modemu stajalo je ovako.

Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 23164 / 1032
Bandwidth Down/Up(kbps) 14336 / 1023 a sada je 10240 / 1023.
Danas sam bio da prijavim kvar i objasnim o cemu se radi,ali cisto sumnjam da ce nesto resiti...
 
Ja danas potpisao Box3(net+tel+mob) za 2699 din net 10mbps, mob je 300 za sve mreze+ 300 za mts kad se ovi prvi potrose, 600sms-a i 1gb po punoj brzini posle neogranicen po smanjenom protoku i 300min za fiksni, sto mislim da je ok za te novce, jer inace placam fiksni i net toliko...
Није 300 минута за фиксни него ваљда неограничен бесплатан разговор у Телеком фиксној мрежи.
 
Druga ti ne ulazi u box osim ako nije iz starog BOX paketa 3+ ili 4+ (fiksna + BBTF)
Где онда улази ако припада ИСДН линији која је у Бокс пакету? Иначе се све плаћа у Бокс рачуну, плус сви листинзи тј обрачуни потрошеног се воде на носећи број, нема одвојених ни рачуна ни листинга.
 
Није 300 минута за фиксни него ваљда неограничен бесплатан разговор у Телеком фиксној мрежи.


Pise 150min u nacionalnoji(orion i dr.) i 150 u telekom kad se potrose ovi prvi. Cini mi se da je i meni reko da je neograniceno...
 
Тако пише у уговору? На сајту је онако како је и најављивано:
FIKSNI

Neograničene razgovore sa fiksne linije u okviru Box paketa ka drugim fiksnim brojevima Telekoma Srbija, jer je minut razgovora uvek 0 dinara. Ostali saobraćaj za fiksnu telefoniju i sve dodatne usluge se tarifiraju prema zvaničnom cenovniku.

Хм, за пословне кориснике важи мало другачије правило:
FIKSNI

150 besplatnih minuta ka svim fiksnim mrežama u Srbiji, a nakon što ih potrošite na raspolaganju Vam je neograničen saobraćaj u okviru fiksne mreže Telekoma Srbija.
 
Poslednja izmena:
Koja ludnica od teme, pitajte sve sto nije jasno, osim ovo povecanje na 10mbit, ni meni nije jasno, ali koliko se ljudi javilo ovde na forumu da nisu dobili 10, mogu da zamislim sta ih je koji ni ne ucestvuju u ovakvim diskusijama, bio kod drugara, parametri linije isti on ima protok 10mbit, na 50m od mene :D
 
Pa ne mogu oni istog dana svima da puste, ni kredit na prepaid KT tarifama ne pustaju vise svima u 00:00:01 1. u mesecu, vec nekima i 3. tek ;)
Polako bre... odmori su, ljudi su stvarno navrli kao da je obaveza Telekoma da im sve ovo da juce :D
 
Pa u sustini bi pre i trebali da daju to cak i juce a ne drugog ili treceg...

Ne vidim sta je za njih bio problem da to polako svima pocnu da pustaju recimo od 28. jula i da do 01. avgusta zavrse ako ne svima onda bar najvecem broju nego su cekali tek da pocnu od 01. agusta - tim pre sto to nije bilo nikakvo iznenadjenje za njih vec su sami to najavili za taj termin jos pre sasvim dovoljno vremena... Nego kao prave jajare - nemoj slucajno nekom da daju neki dan gratis...
 
Ljudi bio mi sada covek pljas pljas greska do telekoma i idemo :D
 

Prilozi

  • 3662196358.png
    3662196358.png
    31.7 KB · Pregleda: 77
Poslednja izmena:
Ko ti je bio i o kojoj gresci pricas? Btw. sta znaci to pljas, pljas (nisi ga valjda zlostavljao da ti pusti brzi net)...:smoke:
 
Nazad
Vrh Dno