Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Frei zvanje mobilne (MTS) sa Boxa potpuno?
Preterujes :)
 
Frei zvanje mobilne (MTS) sa Boxa potpuno?
Preterujes :)

cekaj pa zar nema sada u boxu besplatno zvanje fiksne?

sto ne bi ukljucili i mobilne?

ljudi koji su uzeli box paket kod telekoma imaju pretplatni broj i za fiksnu i za mobilnu telefonuju i sto im nebi bilo omoguceno da oni izmedju sebe razgovaraju za dz?

potpuno je nebitno sa kog aparata zovu i na koji aparat zovu
 
IZMEDJU sebe (brojevi iz Box paketa), ali ovako.... da taj mobilni moze i unutar mreze da zove besplatno? (u smislu 300+Infinity) Mislim da je to previse za ocekivati. Toga ne znam da ima negde za tu cifru... za 30e mooozda, ali samo pozivi unutar mreze, i to samo kada uzimas mobilnu tarifu (a ne i net i TV i fixni).

Uz to, imate li ideju koliko bi matori preopteretili bazne stanice onda? :D
 
IZMEDJU sebe (brojevi iz Box paketa), ali ovako.... da taj mobilni moze i unutar mreze da zove besplatno? (u smislu 300+Infinity) Mislim da je to previse za ocekivati. Toga ne znam da ima negde za tu cifru... za 30e mooozda, ali samo pozivi unutar mreze, i to samo kada uzimas mobilnu tarifu (a ne i net i TV i fixni).

Uz to, imate li ideju koliko bi matori preopteretili bazne stanice onda? :D

S' obzirom da su sada pretplatni brojevi zapravo SIP nalozi kakve veze ima da li se zove sa jednog ili drugog aparata ako su oni u istoj mrezi i kod istog operatera?

Dakle jednostvno napravi se SIP nalog i na mobilnom aparatu imas i fiksni broj i mobilni

I kada zelis nekoga da pozoves ti ga pozivas po imenu (tj. kako si ga memorisao u imeniku) a ne po broju.

Ista mreza i taj poziv je "besplatan" odnosno ulazi u ukupnu cenu za box paket.

p.s. ovo za zagusenje baznih stanica ako je polovina mobilne populacije kod njih valjda to znaci i da bi trebali najvise raditi na prosirenju mobilnih kapaciteta zar ne?
 
Poslednja izmena:
Nemas predstavu izgleda koliko bi PUTA bilo vece zagusenje da se dozvoli neograniceni pozivi sa Box mobilnog ka fixnim...
Na prvo pitanje - pa samo opterecenje baznih stanica je veza.

Ja nisam nasao da igde u svetu se tako nesto nudi za iole slicne cifre.
 
Nemas predstavu izgleda koliko bi PUTA bilo vece zagusenje da se dozvoli neograniceni pozivi sa Box mobilnog ka fixnim...
Na prvo pitanje - pa samo opterecenje baznih stanica je veza.

Ja nisam nasao da igde u svetu se tako nesto nudi za iole slicne cifre.

bilo bi zagusenje svakako bi se povecao obim saobracaja ali to znaci i da bi telekomunikaciona kompanija trebala da poveca svoje kapacitete i infrastrukturu

recimo da mozda danas nije isplativo ekonomski i da su kapaciteti telekomunikacionih mreza dosta skromni za takav saobracaj ali bi vredelo razmisljati jer je totalno besmisleno da budemo ograniceni samom tehnologijom i njenom primenom

tehnologija je tu zbog nas a ne mi zbog nje

a kompanije se iskljucivo vode prihodima i nista im drugo nije sveto tako da me ne cudi sto ovakvih ponuda usluga nigde nema
 
Poslednja izmena:
Pa naravno, kompanije nemaju nikakav razlog da ti tako nesto daju za nesto sto nisu trocifrene zarade.
Da ti vodis kompaniju (svoju, ne drzavnu :D), da li bi ulagao u bazne stanice, samo da bi mogao BESPLATNO da delis saobracaj? :D
 
Pa naravno, kompanije nemaju nikakav razlog da ti tako nesto daju za nesto sto nisu trocifrene zarade.
Da ti vodis kompaniju (svoju, ne drzavnu :D), da li bi ulagao u bazne stanice, samo da bi mogao BESPLATNO da delis saobracaj? :D

nas dvojca izgleda pogresno tumacimo rec BESPLATNO

da rascistimo NE POSTOJI NA SVETU NISTA BESPLATNO ,)

samo sto kazu nasi stari "ko ne plati na most plati na cupriju"

kompanije kada kazu "besplatno" nude ono sto im zapravo rabat ne bi li se oslobodili ili bolje ekonomski opravdale odredjene vrste robe ili usluga

kada kaze seljak na pijaci " kupio si 1kg pasulja aj evo ti i ova casa jos taman da se vratim kuci prazan "

em je sebe oslobodio muka da vraca kuci tako malo robe em te castio da mu dodjes opet

tako isto i sve ostale kompanije male, velike, trgovacke radnje itd.
 
Pratim temu preko mail-a i zaista ne kapiram: ako je Telekom rekao da povećava brzine sa 6 na 10 mega svi treba da ste veseli, a vi 10 dana pre prvog testirate brzine preko speed test-a, neko se buni što mu je minimalno povećana brzina (pre prvog), neko što mu uopšte nije povećana brzina itd. Sačekajte do sutra pa uključite speed test, uključite utorrent ili koji već klijent koristite pa vidite da li je deset mega, tek tada ako je ispod imate pravo da se bunite (ako piše 10 mega, a ako piše do 10 onda koliko linija dozvoljava i nemate pravo da se bunite), ako vam ne povećaju pitajte imate li pravo da raskinete ugovor...

Ali sačekajte do sutra. Godinama imate 6 mega i sada ne možete da izdržite 5 dana, 3 dana, jedan dan.
 
Код мене је проблем што имам ИСДН па је вероватно носећи број умрежен у Боксу док онај додатни није. Баш ћу да се распитам да ли постоји начин да се и он убаци а ако не, да се он убаци уместо садашњег.
 
nas dvojca izgleda pogresno tumacimo rec BESPLATNO
da rascistimo NE POSTOJI NA SVETU NISTA BESPLATNO ,)
Po tebi ovo bas treba biti besplatno, tj. da ga firma sama isfinansira iz svoje zarade, znaci besplatno za korisnike skroz.

kada kaze seljak na pijaci " kupio si 1kg pasulja aj evo ti i ova casa jos taman da se vratim kuci prazan "
em je sebe oslobodio muka da vraca kuci tako malo robe em te castio da mu dodjes opet
tako isto i sve ostale kompanije male, velike, trgovacke radnje itd.
Po tebi je NE-DAVANJE besplatnog razgovora ka fixnim brojevima iz net paketa opterecenje za Telekom i zato bi ga dali?:)

Mi izgleda imamo skroz razlicit pogled na to sta je logika, a ne rec besplatno ;)
 
Nista od dizanja brzine dobih 7mbit, e sad po cemu oni to gledaju ne znam, kvalitet linije mi je ok jel je gurao lagano 6mbit i hd iptv, nego da li je moguce da bolji ruter poboljsava stanje linije, mislim na margine, probao od drugara neki njegov i skoro duplo bolji rezultati, ja imam ovaj telekomv budjavi adb broadband koji jedva baca i signal za wifi, da i kako se podesava ruter ako kupim drugi bolji, makar sa jacim signalom, i da li mogu da trazim od telekoma da mi ovaj zamene i ako radi?
 
Po tebi ovo bas treba biti besplatno, tj. da ga firma sama isfinansira iz svoje zarade, znaci besplatno za korisnike skroz.


Po tebi je NE-DAVANJE besplatnog razgovora ka fixnim brojevima iz net paketa opterecenje za Telekom i zato bi ga dali?:)

Mi izgleda imamo skroz razlicit pogled na to sta je logika, a ne rec besplatno ;)

prijatelju ja korejski neznam :d

valjda srpski jos uvek razumes???

neznam sto mi izvlacis reci iz konteksta i okreces kako se tebi svidja?

skroz je jasno napisano
 
Nista od dizanja brzine dobih 7mbit, e sad po cemu oni to gledaju ne znam, kvalitet linije mi je ok jel je gurao lagano 6mbit i hd iptv, nego da li je moguce da bolji ruter poboljsava stanje linije, mislim na margine, probao od drugara neki njegov i skoro duplo bolji rezultati, ja imam ovaj telekomv budjavi adb broadband koji jedva baca i signal za wifi, da i kako se podesava ruter ako kupim drugi bolji, makar sa jacim signalom, i da li mogu da trazim od telekoma da mi ovaj zamene i ako radi?

zovi ti da ti provere liniju i paricu, a nije lose da zamenis unutrasnje instalacije po kuci.

sad namestam jednom prijatelju ADSL ista prica kao sto si naveo i kada su mu stavili novu paricu i kabl do kuce radi 10Mbps pa cepa
 
Sad još da sačekamo podne da vidimo hoće li se tad promeniti nešto.
 
Kod mene nema promena.

3661224682.png
 
Poslednja izmena:
Još uvek ništa. Imam 8.8 sa isključenim iptvom, ranije sam imao oko 7.5. Dok ne vidim preko 9 sa uključenim iptvom ne priznajem brzinu.
 
Pošto nisam previše u ovome, a vidim da ima puno ljudi u ovoj temi koji razumeju svu ovu "problematiku", interesuje me jedna stvar. Naime, koristim Telekom ADSL godinama unazad, 10/1 radi odlično, i sad bih prešao na novi box 3 paket (fixni, adsl 10/1, mobilna linija 300/300/600 1gb) s tim da bih uzeo i telefon Lumia 520. Sve ovo ide na 24 meseca jer je to uslov za telefon koji se otplaćuje prvih 12 meseci (rata oko 750 din - ukupno 9300 za fon). Interesuje me, da li kod telekoma postoji neka druga varijanta da dobijem pomenute usluge jeftinije (mogu telefon da izbacim) ili jednostavno ovaj BOX3 nudi najviše za tu cenu, koja je oko 2700 din na 24 meseca? IPTV me ne interesuje, a čini mi se da na fix liniji nema ispunjenih uslova za IPTV uslugu.

Uzgred, u emailu mi poslaše info: U toku trajanja ugovorne obaveze za Box 3 paket, imate mogucnost da podnesete zahtev za Box 4, ukoliko se steknu uslovi za IPTV uslugu.

Što se tiče nove mobilne tarife uz box (300+300), bilo bi logično da ako se zove mt:s mreža prvo ide trošenje 300 minuta namenjenih toj mreži, dok druge mreže skidaju sa drugih 300 minuta - a ne da se odmah troše minuti namenjeni svim mrežama iako se zove i mt:s. U svakom slučaju treba proveriti.
 
Можда варијанта да узмеш MixNet M са 50% па да то кошта 570 и Нет 10 са неким таблетом за 1.549 ... мада опет остаје и фиксна па цена дође на слично. Једино што имаш таблет и можеш да узмеш већу брзину ако може али Бокс нуди фрај фиксне разговоре.
 
Sada merim, nista od povecanja brzine.
 
Evo meni ne radi net vec 10min, nadam se da cackaju nesto
 
Armor moguce je da je do linije, ali oni ce pre ostaviti na 6 nego izaci na teren i proveraviti kvalitet parice, iskreno ne razumem se pa.ne znam sta bi onu tu konkretno radili
 
Još uvek ništa. Imam 8.8 sa isključenim iptvom, ranije sam imao oko 7.5. Dok ne vidim preko 9 sa uključenim iptvom ne priznajem brzinu.

a kakve to ima veze da li ti je ukljucen IPTV???

tebi je brzina deklarisana na 10Mbps i overhead dobijes 8.8

neznam samo sta se bunis
 
Nazad
Vrh Dno