Šta je novo?

Zvucnici za zurke

zmija

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2004
Poruke
187
Poena
619
Znam da je o zvucnicima (posebno u klasi od 100-150 evra koja mene eto zanima sve receno :)), ali pitanje je savrseno jednostavno. Trebaju mi zvucnici koji ce sluziti samo i iskljucivo za zurke, tako da me zanima koji su najjaci zvucnici (nebitno 2.1 ili 5.1) koje mogu uzeti za tu namenu u klasi 100-150 evra plafon. Dakle znam da je 621 najbolji, genius 5.1 mutan... Mene samo zanima sta je najglasnije bez preteranog obaziranja na kvalitet zvuka?
 
Smem ja da pitam nesto?
Sta ce ti kompjuterski zvucnici za zurke, BRE?
 
... i čime ćeš da teraš te zvučnike ???
..nećeš valjda sa kompjuterom da praviš žurke... koje pojačalo :zgran:
 
mozda je malo off, ali Altec CS21 je slabiji od ALtec-a 621, pitao direktno njihovu tehnicku podrsku dje je tip reko: "...Altec 621 is more louder ! ...", a to se vidi i po njihovim specifikacijama na sajtu. Sto se kvaliteta tice, ne znam, mada sam ja prezadovoljan sa 621 (mislim cena/kvalitet).
E sad za zurke ... a kakve su to zurke? prostor? broj ljudi? muzika? komsiluk?.... ... ... ... Ako si mislio na komp zvucnike, pa ti uzmi 2 kompleta 621 pa se zezaj, ima tu snage dosta. A za ozbiljno ozvucenje treba ozbiljno $$$, a bogami i znanja.
 
Pa to su zurke za 30-50 ljudi, stvar je u tome sto ih nosim na vikendicu gde ima matori komp i stvarno ne bih nikakvu kombinaciju sa pojacalom, da ne smaram uglavnom iz vise razloga su mi prakticniji kompjuterski zvucnici... Dakle oni mi stoje tamo i po potrebi gruvaju :). Znaci nisam ja mislio da pravim zurke za 200 ljudi, a ovaj thread bi tebao samo da pokaze koji su najjaci po sirovoj snazi u klasi od 100-150 evra i nista vise...
 
Poslednja izmena:
Nista kompjutersko nema dovoljno snage za zurku od 50 ljudi, to je makar 50 kvadrata, zaboravi.

Polovno stereo pojacalo i sto veci zvucnici i imaces dovoljno buke.
 
Za 150€ bez problema da uzmes neko polovno pojacao (ili stereo risiver) i NOVE ako oces naravno ima pioneer dobrih zvucnika za oko 5000 din. I to sve moze da oduva bilo koju kompijutersku 2.1, 5.1, 123.1 pizd@riju.
 
bruyoni pricas za snagu ili i za kvalitet zvuka ???
Ajde daj konkretan predlog za zvucnike i gde, jer si me zainteresovao...

Poz.
 
bruyoni je napisao(la):
Za 150€ bez problema da uzmes neko polovno pojacao (ili stereo risiver) i NOVE ako oces naravno ima pioneer dobrih zvucnika za oko 5000 din. I to sve moze da oduva bilo koju kompijutersku 2.1, 5.1, 123.1 pizd@riju.

Pre izvesnog vremena sam takođe jurio zvučnike za kompjuter, obišao puno prodavnica, i preslušao puno sistema, ali ni sa jednim nisam bio baš zadovoljan... E, onda sam se setio koliko sam glup, pošto sam imao Onkyo risiver i Quadral zwučnike koji skupljaju prašinu u podrumu :d

Kupio sam samo činč kabel, dovukao risiver i zvučnike iz podruma, povezao sve, i eto veselja :,,:

Upravo je tako kao što si rekao, ova konfiguracija je bolja za nekoliko klasa od bilo koje kompjuterske pizd@rije :smash:
 
Ok skapirao sam poruku hvala, raspitacu se oko pojacala i zvucnika. Mada ne bi bilo lose da se ovde kada je vec zapoceto napravi to rangiranje kompjuterskih zvucnika po jacini, ko zna kome ce jos trebati :).
 
E jeee, Onkyo risiver i Quadral zvucnici u podrumu :smash: pa shto?? :D

Od kompjuterskih zvucnika Logitech 5500 mislim da mogu da pariraju nekim i ne tako skromnim HIFi sistemima. Ali i kostaju 400 eura :trust:
 
Tvrdim da ni sa jednim kompjuterskim zvučnicima ne mogu da se ozvučavaju žurke za 50 ljudi........ Za sve probleme ili nesigurnosti oko zvuka za zurke slobodno se jvite na PM :D
 
Dodaj još koju kintu i uzmi Logitech Z-2300 (Lucas Arts), 200W RMS, 400W Peak Power, THX...pomera utrobu ako stojiš blizu :D
 
evo ja imam z-680 pa i dalje ne mislim da bi moglo zadovoljiti malu zurku od 50 ljudi, jedino ako je lokal mali, a sto se tice pojacala i zvucnika naravno da ne treba uporedjivati, moje Ei pojacalo od pre 20 godina (2x50), tera dva zvucnika od 150, a kvalitet zvuka i jacina...neopisivo
 
vladoA je napisao(la):
bruyoni pricas za snagu ili i za kvalitet zvuka ???
Ajde daj konkretan predlog za zvucnike i gde, jer si me zainteresovao...

Poz.

Za oba. Konkretno mislim na kutije Pioneer 5070 (ima i 3070 malo manja kutija ali svi driver-i istih dimenzija) sad cena za 5070 je ili 4800 ili 5800 (naginjem na manju) u rodicu a 3070 je nesto ispod 4000 koliko se secam. Sve imaju na pioneer site-u deo speakers pa pri dnu. Nisu neka ekstra klasa ali koliko sam procitao na net-u review-ove kazu ljudi da su za tu cenu preterani (jos i dobijes godinu dana garancije)

Nemam ja poverenja u te sirokopojasne zvucnike (jos kad stave jedan po kutiji) pa kazu HI-Fi dodje mi da se smejem! Ma ti svi standardi koje ti kao da neka firma (lucas arts) mislim smesno. To dobije ko da dovoljno para.
 
Aj da malo konkretizujemo. Da li neki kompjuterski zvucnici (100-150 evra) mogu da ozvuce za zurku praznu sobu od 25 kvadrata? Cisto da se vratimo iz hi-fi-a u svet bednih kompjuterskih komponenti. Bilo bi dobro da se javi neko ko je pravio zurke sa kompjuterskim zvucnicima.
 
vectorman je napisao(la):
Dodaj još koju kintu i uzmi Logitech Z-2300 (Lucas Arts), 200W RMS, 400W Peak Power, THX...pomera utrobu ako stojiš blizu :D
Vectormane, ako tamo ima 200 RMS-a ja cu da ih pojedem sa sve kutijom!

@zmija> Moze, ali pitanje je koliko glasno i kvalitetno.
Jes da ti ne treba neki extra kvalitet, ali opet, gledaj jedan bas na 50 ljudi, nece ici.
 
Kompjuterski zvucnici nemaju zapreminu da popune toliki prostor.
25kvm je bas neki maksimum za njih, najjace modele tipa AL621. Da bi zvucnik popunio veci prostor potrebna je zapremina kutije, a to kompjuterski zvucnici nemaju.
Zato zurka mnogo bolje izgleda sa nekim cca 30x30x60cm nazovi HiFI dvosistemcima od po 50W nego 10x10x20cm dvosistemcem ala Altecov satelit pa makar 621 imao pride i veci sub i 150W kada se saberu svi drajveri u kompletu.

Pozdrav!
 
dr.Tiristor je napisao(la):
Vectormane, ako tamo ima 200 RMS-a ja cu da ih pojedem sa sve kutijom!
Boleće te stomak, jako su teški :D
Ja ne znam kako bih izmerio da li stvarno ima ili ne, ali ne verujem baš da Logitech laže. U specifikacijama piše tako, imaju 2 godine garancije, što opet dosta govori o kvalitetu. Ddrugo, Z serija monstrum u odnosu na običnu "kućnu" X seriju.
Ono što sam ja doživeo je da sam naglo počeo da osećam jaku mučninu posle samo pola minuta provedenog na 2-3m od woofera (volume je bio na 60-70%) i to stvarno rastresa sve oko sebe!
 
vectorman je napisao(la):
Boleće te stomak, jako su teški :D
Ja ne znam kako bih izmerio da li stvarno ima ili ne, ali ne verujem baš da Logitech laže. U specifikacijama piše tako, imaju 2 godine garancije, što opet dosta govori o kvalitetu. Ddrugo, Z serija monstrum u odnosu na običnu "kućnu" X seriju.
Ono što sam ja doživeo je da sam naglo počeo da osećam jaku mučninu posle samo pola minuta provedenog na 2-3m od woofera (volume je bio na 60-70%) i to stvarno rastresa sve oko sebe!

Ne znam sta ti je, ali to normalno nije. :)
Da ne kazem da si bolestan. Mislim.. na koncertima je buka znacajno jaca pa niko ne oseca ni slabu mucninu, mozda od alkohola ili slicnog, ali ne od zvucnika sigurno :).

Pride, imam kuci z680 koji je jaci od tog z2200 i nije ni za zurke niti za pravljenje mucnine. A imam i cime sve to da poredim, jos jaci sub i par B&M AP13 zvucnika koji vec mogu da posluze za zurke uz dobro pojacalo.

Zato i mogu da tvrdim da ni jedni kompjuterski zvucnici nisu za vise od 20kvadrata i 10 ljudi.
 
Kako bi ja voleo da mogu sa time da ozvučavam žurke......ne bih morao da dajem velike pare..... :D :D :D ......
Poredjenja radi.......na žurku za 50 - 70 ljudi u prostor do max. 100kvm nosim sledeće:
1.Slave(snagaš) 2x250W sinusne snage.....kom. - 1
2.Kutije od po 135 litara,600W (muzičkih) ili ti 300W (sinusa) 15" ........kom. -2
Da ne nabrajam dalje rasvetu i ostale komponente jer nisu bitne za thread,mislim da će ti Zmijo biti jasno šta ti je činiti dalje....... :eyebrows: :eyebrows: :eyebrows:
 
zmija je napisao(la):
Aj da malo konkretizujemo. Da li neki kompjuterski zvucnici (100-150 evra) mogu da ozvuce za zurku praznu sobu od 25 kvadrata? Cisto da se vratimo iz hi-fi-a u svet bednih kompjuterskih komponenti. Bilo bi dobro da se javi neko ko je pravio zurke sa kompjuterskim zvucnicima.

Eh, procitaj sledeci tread http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=77719 i videces kako sam ja prosao kada sam pravio zurku sa 621 + atp3 :whip:
Poslusaj ljude i uzmi 2 polovna zvucnika i polovno pojacalo!!!
Ili imas 2x 90w sinusa zvucnike u nekermanu nove sa garancijom za 5000din (predpostavljam da lose zvuce, ali covek je rekao da mu treba snaga, a ne kvalitet) + polovno pojacalo.
 
Sasa je napisao(la):
Ne znam sta ti je, ali to normalno nije. :)
Da ne kazem da si bolestan. Mislim.. na koncertima je buka znacajno jaca pa niko ne oseca ni slabu mucninu, mozda od alkohola ili slicnog, ali ne od zvucnika sigurno :).

Pride, imam kuci z680 koji je jaci od tog z2200 i nije ni za zurke niti za pravljenje mucnine. A imam i cime sve to da poredim, jos jaci sub i par B&M AP13 zvucnika koji vec mogu da posluze za zurke uz dobro pojacalo.

Zato i mogu da tvrdim da ni jedni kompjuterski zvucnici nisu za vise od 20kvadrata i 10 ljudi.
Yebiga kad idete po tim žurkama svako veče pa ste imuni :D
Meni se stvarno slošilo kad je lik odvrnuo...
Naravno Hi-Fi je Hi-Fi (kod kuće Sansui pojačalo + Norsk Audio zvučnici dok ne stigne B&W, a lažu me evo već treći mesec)...hoću da kažem da svi otprilike znamo šta je dobro i šta je bolje i šta je još bolje...ali čovek je tražio kompjuterske zvučnike i unapred rekao da mu kvalitet zvuka i nije nešto bitan...ja sam čuo kako ovo gruva pa sam predložio...
 
Dobro ajde odustajem skroz od kompjuterskih zvucnika :). Recite mi kakva su vasa iskustva sa gore spomenutim pioneerom 5070, koje bi bilo adekvatno (polovno) pojacalo za njega... Jel moze nesto bolje za te pare posto mi cena deluje gotivno oko 5000...
 
Vrh Dno