Šta je novo?

Kućna multimedija Zvucnici za dnevnu sobu - budzet 200€

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Masinac

Slavan
Učlanjen(a)
27.06.2008
Poruke
1,271
Poena
375
Kao sto naslov kaze, trebaju mi zvucnici za dnevnu sobu. Trebali bi da budu spojeni na TV box ili TV, primarna upotreba filmovi i serije, povremeno bi se koristili za YT i muziku, a bilo bi pozeljno da imaju i BT kako se ne bi morao paliti TV za slusanje muzike i strim sa telefona.
TV ima 3.5mm izlaz za slusalice, te bi trebalo da se spoje preko njega.
Kad je muzika u pitanju, slusa se svasta, od narodnjaka do techno.

Budzet je 200e.

Razmisljao sam o Microlab Solo 6C, njih sam imao priliku da cujem jednom davno i ostali su mi u secanju kao dobri. Za DAC sam cuo, al nemam pojma da li bi mi to pomoglo za zvucnicima iz te klase i za tu upotrebu, ako treba mogao bih jos malo da protegnem budzet za njega.

Soundbar bih izbegao jer smatram da bi zvucnici trebalo da zvuce bolje u ovom cenovnom rangu.
 
Imao 7c, odlični, nakon njih uzeo Edifier s350db, još bolji, pogotovo zbog basa i dimenzija. Ja sam ih tad platio 30k, ne bi me čudilo da su sad skuplji. U dnevnoj imam neki genius 5.1 i na spratu pojačalo sa pasivnim zvučnicima subom. Edifier 350 definitivno najbilji odnos cene i kvaliteta. Svakako ne uzimaj logitech, genius i to....
Edit: na eponudi 40k najmanje, katastrofa šta nam rade...
 
Danas bas sam uzeo Panasonic SC PMX90 mini liniju u G prodavnici na akciji 27999 din i mogu samo da kazem da je definitivno mnogo vise od toga odn. klasicne mini linije.
Poseduje USB DAC za PC 24bit/192Khz, Bluetooth, Spdif opticki i koaksijalni, 2x Aux, USB fles. Linija se predobro cuje, bolje nego moji prethodni Solo 6c. Nema jacinu kao 6C, ali sa kvalitetom ga odnosi i kad se odvrne na maksimum nema izoblicenja sa odvrnutim basevima i visokim tonovima.
 
Edifier ima i 2.0 modele koji ispunjavaju uslove i verovatno ulaze u budžet. možeš da vidiš utiske u temi za ovaj brend
 
Za 200€ bi možda bilo najbolje da potražiš polovno pojačalo i zvučnike. To bi bili glomazni regalski zvučnici i ne bi imao BT, ali imao bi bolji zvuk nego bilo koji novi zvučnici za te pare. Takođe, verovatno će ti trebati i DAC, jer pitanje je kakav zvuk bi dobio preko izlaza za slušalice (može biti krčanja, zujanja i slično). Neki noviji zvučnici imaju optički ulaz, neki i HDMI, tj. imaju ugrađen DAC, ali to je već 300€ i više. Još jedan glas za Edifier S350DB, ako možeš toliko da se istegliš, čuo sam ih, predobri su.
 
Iscitao sam Edifier temu linkovanu ovde, i koliko sam stekao utisak, za preko 200e treba gledati nešto bolje od PC zvučnika.

Tako da mi ova mini linija što je @Sasa012 spomenuo deluje kao dobra entry ulaznica, koliko vidim pozitivna su mišljenja o istoj a i Saša je izneo svoje mišljenje koje je takođe pozitivno.

@IgorilaTekila da, izgleda da je pojačalo najbolje ali tek se u to ništa ne razumem i još polovno, šta misliš o mini liniji što je Saša spomenuo, Panasonic SC-PMX90EG-S?

Edit: ako sam dobro shvatio na tu liniju bih sutra mogao priključiti neke kvalitetnije pasivne zvučnike jer ona u sebi ima pojačalo?
 
Poslednja izmena:
za preko 200e treba gledati nešto bolje od PC zvučnika.
spomenuti model Edifier-a spada u home theater, ne u PC zvučnike. ja imam naslednika tog modela, S351DB, i za navedenu namenu radi posao (+ nema krčanja, distorzije itd). kao što sam spomenuo u toj temi, uzeo sam na popustu (40%). doduše, i sa tim popustom ne upada u budžet :(

R1700BT (2.0 sistem) upada u budžet. ima slične zvučnike kao spomenuti modeli, ako se ne varam
 
@IgorilaTekila da, izgleda da je pojačalo najbolje ali tek se u to ništa ne razumem i još polovno, šta misliš o mini liniji što je Saša spomenuo, Panasonic SC-PMX90EG-S?

Edit: ako sam dobro shvatio na tu liniju bih sutra mogao priključiti neke kvalitetnije pasivne zvučnike jer ona u sebi ima pojačalo?
Ako ti završava posao može i mini linija, svakako je praktična stvar, ali nije za apgrejd. Pojačala u mini linijama nemaju viška snage, što je i logično - zašto bi proizvođač ugrađivao jače i skuplje pojačalo nego što je potrebno za zvučnike koji su u paketu? Nisam ni ja neki stručnjak za audio tehniku, ali evo imam staro Technics pojačalo s kraja osamdesetih koje mi radi već 10 godina, 60€ sam ga platio polovno. Pogledaj na KP, sigurno ćeš nešto naći.
 
Danas bas sam uzeo Panasonic SC PMX90 mini liniju u G prodavnici na akciji 27999 din i mogu samo da kazem da je definitivno mnogo vise od toga odn. klasicne mini linije.
Poseduje USB DAC za PC 24bit/192Khz, Bluetooth, Spdif opticki i koaksijalni, 2x Aux, USB fles. Linija se predobro cuje, bolje nego moji prethodni Solo 6c. Nema jacinu kao 6C, ali sa kvalitetom ga odnosi i kad se odvrne na maksimum nema izoblicenja sa odvrnutim basevima i visokim tonovima.
Hvala na utiscima, i meni je zapala za oko. Da moram da kupujem bez probe skoro sigurno bih se odlučio za nju u toj klasi. Deluje da su najmanje šanse da razočara. USB DAC je veliki +, barem meni.
 
Posle dugo vaganja na kraju je odluka pala da uzmem Panasonic SC-PMX90EG-S.
Edifier je bio van budžeta od samog starta + bih za njega morao da uzmem neki DAC najverovatnije, što bi još podiglo cenu.
Tako da sam uzeo mini liniju jer mi je delovalo da nudi više za dati novac i za dnevnu sobu, što će joj biti primarna namena.

Utisci posle prvog testiranja su bas kao sto je kolega Saša rekao, zvuk je čist i jasan. U poređenju sa 2.1 systemom bass je slab ali to je i očekivano.

Da ima subwoofer bila bi savršena, ali i ovako je to poprilično dobro. Za filmove, yt i muziku (bez mnogo bass-a) je odlična za ove pare.
 
Posle dugo vaganja na kraju je odluka pala da uzmem Panasonic SC-PMX90EG-S.
Edifier je bio van budžeta od samog starta + bih za njega morao da uzmem neki DAC najverovatnije, što bi još podiglo cenu.
Tako da sam uzeo mini liniju jer mi je delovalo da nudi više za dati novac i za dnevnu sobu, što će joj biti primarna namena.

Utisci posle prvog testiranja su bas kao sto je kolega Saša rekao, zvuk je čist i jasan. U poređenju sa 2.1 systemom bass je slab ali to je i očekivano.

Da ima subwoofer bila bi savršena, ali i ovako je to poprilično dobro. Za filmove, yt i muziku (bez mnogo bass-a) je odlična za ove pare.
Da li si se malo poigrao sa kontrolama?

Kako si podesio EQ, D.Bass, Bass i Treble? Na koji uredjaj je prikljucena?
 
Edifier je bio van budžeta od samog starta + bih za njega morao da uzmem neki DAC najverovatnije, što bi još podiglo cenu.
za predložene modele ne bi morao pošto već imaju neki DAC u sebi :) imaju i digitalne ulaze
 
Da li si se malo poigrao sa kontrolama?

Kako si podesio EQ, D.Bass, Bass i Treble? Na koji uredjaj je prikljucena?
Malo sam se igrao nakon pisanja prethodnog posta i sad je bolje, u nekim pesmama se sad bas bas lepo oseti.
EQ mi stoji na Flat (zvuk mi se najviše svidja na flat i clean), D. BASS sam uključio, Bass pomerio na +2 (može od +4), Treble nisam dirao.

Msm da je to to od podešavanja, druga nisam video. Kako si ti podesio?

@momsab znači jos jedan plus za Edifier.

EDIT: Puštao sam sve preko BT, to mi je najprakticnije a lepo radi, nisam primetio ikakvo kašnjenje.
 
Poslednja izmena:
Malo sam se igrao nakon pisanja prethodnog posta i sad je bolje, u nekim pesmama se sad bas bas lepo oseti.
EQ mi stoji na Flat (zvuk mi se najviše svidja na flat i clean), D. BASS sam uključio, Bass pomerio na +2 (može od +4), Treble nisam dirao.

Msm da je to to od podešavanja, druga nisam video. Kako si ti podesio?

@momsab znači jos jedan plus za Edifier.

EDIT: Puštao sam sve preko BT, to mi je najprakticnije a lepo radi, nisam primetio ikakvo kašnjenje.
Kod mene je takodje D.Bass ukljucen, dok je Eq na Heavy, a podesavanja za Bass i Treble su na nuli jer mi nisu neophodni. Uglavnom slusam na Dac-u, dok na Bluetooth prebacim kad slusam sa telefona preko Deezer-a.
Preporuka da ako isprobavas na racunaru da instaliras Panasonic-ov drajver jer sadrzi ASIO sa DSD podesavanjem.Ja za ASIO koristim AIMP player.
P.S Sto se tice nekog subwoofer-a vidim na yotube da je neki lik upario neki Sven-ov aktivni subwoofer sa ovim sistemom.
 
Poslednja izmena:
@Sasa012 @Masinac otvorite novu temu za taj uređaj (utisci, podešavanja, mogućnosti nadogradnje itd)
 
Nazad
Vrh Dno