Šta je novo?

Zvučnici gase komp?

mladen82

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2009
Poruke
14
Poena
304
Pozdrav
Buraz je kupio sledeću konf
MB: Gigabyte GA-MA770T-UD3
CPU: AMD X4 Athlon II 640
RAM: DDR3 2GB 1333Mhz Mushkin Essentials CL9
HDD: WD Caviar 500GB
GPU: Palit Geforce GT220 1GB
CASE: 500W Frontier C-2003 (raspad :wall:)
DVD/RW: LG GH22NS50
MONITOR: Viewsonic VA2231WA
Bežični tastatura i miš, Codegen C3100
i
Zvučnici od 15eura : 2.1 Premium Line YM777

Primijećen je problem da kada se zvučnici gase na prekidač pozadi dok još računar radi, računar se takođe ugasi (posle čega se ne može upaliti, mora se isključiti sa mrežnog napona da bi se ponovo mogao upaliti) ili zamrzava.

Pošto mrežni/napojni kabal od zvučnika nije uzemljen, sumnjam da su oni problem, jer vjerovatno izazivaju neke smetnje u mrežnom naponu 220V koje dovode da napajanje računara pobudali (koje je vjerovatno isto tako loše). Ili pak preko stereo signalnog kabla koji je povezan na matičnu ploču dolazi do nekog špica napona koji isključuje ploču. Ne znam.
Da li je neko imao slično iskustvo i kako riješiti ovaj problem?

Unaprijed zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Nedavno se neko na drugom forumu žalio da mu stona lampa gasi komp na takav način (ili sličan). Problem je bio u napajanju, čini mi se da se takođe radilo o Frontier-u.
 
Probaj da koristis neku drugu uticnicu za zvucnike, bitno je da nisu na istoj fazi.
Definitifno da je problem napajanje koje nemoze da ostane stabilno zbog male varijacije u mrezi verovatno koje izazivaju zvucnici prilikom gasenja.
 
E, nesreco! :D
Ja sam takodje nabavio ovo odvratno napajanje 500W Frontier.

Primijećen je problem da kada se zvučnici gase na prekidač pozadi dok još računar radi, računar se takođe ugasi (posle čega se ne može upaliti, mora se isključiti sa mrežnog napona da bi se ponovo mogao upaliti) ili zamrzava.

Isti problem, ali ISTI!
Sokirao sam se! :)
Pre FRONTIERA 500W , imao sam napajanje ZITO 400W, koje sam promenio za "bolje", da bih ubacio neku karticu.
Uglavnom, isto ****** mi se dogodilo kao i tebi.
Kada sam vratio ZITO 400W(KINEZ star 2+ godine), sve radi kao sat :)
FRONTIER 500W je kriv :mad: , menjaj pod hitno, i ja cu isto !
 
E, nesreco! :D
Ja sam takodje nabavio ovo odvratno napajanje 500W Frontier.

Primijećen je problem da kada se zvučnici gase na prekidač pozadi dok još računar radi, računar se takođe ugasi (posle čega se ne može upaliti, mora se isključiti sa mrežnog napona da bi se ponovo mogao upaliti) ili zamrzava.

Isti problem, ali ISTI!
Sokirao sam se! :)
Pre FRONTIERA 500W , imao sam napajanje ZITO 400W, koje sam promenio za "bolje", da bih ubacio neku karticu.
Uglavnom, isto ****** mi se dogodilo kao i tebi.
Kada sam vratio ZITO 400W(KINEZ star 2+ godine), sve radi kao sat :)
FRONTIER 500W je kriv :mad: , menjaj pod hitno, i ja cu isto !
 
Nazad
Vrh Dno