Šta je novo?

Zujanje mikrofona

suncica2222

Cenjen
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruke
823
Poena
180
Imam Thinkpad x220 i cuje se zujanje i na ugradjenom i na eksternom mikrofonu. Ne znam kako to da resim. Nisam siguran do cega je, mislim da on ima neonku u ekranu umesto LED lampi i da taj podizac napona unosi sum na celu plocu. A moguce i da je do napajanja jer recimo usb audio interfejs mogu da koristim samo kada je laptop na bateriji, kada se ubode punjac krece zujanje. Nisam pazljvo testirao na drugim racunarima ali mislim da oni nemaju ovaj problem.

Kako je kod vas na laptopovima, da li su tihi? I nisam nacisto gde je tacno problem, da li u CCFL podizacu za neonku ili u napajanju. Sum nije klasican ground loop nego vise kao sum iz SMPS napajanja.
 
Mislim da si sam sebi odgovorio. :)

Mozes da probas sa ovakvim produktima, ja sam resio par puta lose napajanje iz USB.
 
Za pocetak probati sa drugim napajanjem pa videti kako se ponasa.
 
verovatno je napajanje, da je do neonke brujalo bi i na bateriji

ali fabricko Lenovo napajanje, cudno, koje je to bolje od fabrickog?
 
X201 bi trebao da bude prelazni model sa CCFL na LED osvetljenje, pa sumnjam da X220 ima inverter.
Probaj kompatibilni Lenovo punjac, ali neki malo noviji, taj vec ima bar 10 godina ako je oridjidji sto je dosao sa njim i ko zna koliko radnih sati, mozda se razzujao, pogotovo ako je ispadao...
 
imam drugi punjac od thinkcentrea koji ima kockicu plug, a laptop je krug, gde bih mogao da nadjem adapter da narucim? kupujemprodajem ili aliexpress?

mislim da su oba na 19V i da ne bi trebalo da bude problema x220 i m900q

evo ga, ima li kod nas da ga ne cekam iz kine mesec dana?

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno