Šta je novo?

[ZTE Blade] zvanična tema

jegor

Slavan
Učlanjen(a)
07.11.2004
Poruke
382
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600+Cooler Master Hyper 212
Matična ploča
Asus Rog Strix B350-F Gaming
RAM
2x8Gb Kingston Fury DDR4 3200MHz
GPU
AsRock Radeon RX 6700 XT 12GB
Storage
Crucial MX500 500Gb+Silicon Power Ace A55 2TB
Zvuk
integruša
PSU
NZXT C750
Kućište
Thermaltake Urban S71
Monitor
Gigabyte M32QC
Miš & tastatura
HyperX Alloy Elite Red
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pošto se očekuje da će vrlo brzo ovo postati jako popularan telefon, vreme je da otvorimo temu.

Za početak, krajnje jednostavno objašnjen postupak instalacije custom ROM-a.

 
ja sma trenutno u francuskoj i ovde trazi Orange 170e za, kako ga oni zovu, Internet tactile 2. mislim da je to ona bolja verziaj sa 512 rama, ako neshto nisam pobrkao. dvoumim se izmedju njega i nekog polovnog iphone 3gs za oko 220e.
 
^ koliko ja vidim taj ZTE u crnoj gori daju uz ugotvor koji ima min mesecnu pretplatu od 50e. :)
/PASS


Sta bi sa starom ZTE temom, ona je mogla biti preimenovana u [official] ako vam je bash bitno.
 
oft: Uhhh činimi se da je "naš" Telenor povoljniji :) a i web stranica "našeg" Telenora je 10 svetlosnih godina ispred :D
 
imam ponudu da menjam moj htc wildfire uz 20 evra moje doplate za zte blade...po vasem misljenju, da li vredi?
 
vredi...ako nista preporodices se kada vidis ekran,a ima jos prednosti
 
tnx. da ekran je ocevidno bolji, ali me konkretno procesor kopka. ja sam svog klokovao na 710 i radi ko podmazan. imam utisak da taj procesor nije osetno brzi od ovog u wildfire-u...ali zato sam postavio pitanje da mi kaze neko, da li je tako...
 
Žao mi je što je ova tema skroz mrtva, kao da nema drugih Blade korisnika. :trust:
 
Kako bre nema? Daj 5 blejdova! Ili 5 ili nijedan... :D
 
Šalu na stranu, samo da se prijavim kao 1 srećni korisnik istog. Bang for the buck telefonče, bez adekvatne konkurencije.
 
Nemam ga još ni nedelju dana, moj prvi Andorid. Ne mogu da poredim, nemam sa čime, ali sam vrlo zadovoljan. Od cene koju sam platio do dobrog ekrana i velike MoDaCo podrške i rutovanja i CM7.1.

Radi mi na 710MHz (OC), u powersave modu, takt u mirovanju mu je 240MHz, pa podiže po potrebi. Nisam osetio lag nigde. Ne igram igre. Ima stvari koje još ne znam ili me zbunjuju, ali one nemaju veze sa Blejdom, već Androidom, jer sam početnik i to nije za ovu temu. Pre Blejda sam imao SE dumbphone sa fizičkim tasterima.

Uviđam koliko fizička tastatura ne može da se poredi sa tač-tastaturom. Nisam neko ko se sporo navikava, ali baš sporo kucam i često mašim. Čudi me da drugi nemaju toliko problema, tj. čudi me da nema više modela i sa fizičkom tastaturom, kao HTC Desire Z. Dobro je što sam kupio jeftin Blejd, na njemu mogu da uvidim svoje potrebe!

- voleo bih veći ekran (3,5" je baš minimum)
- voleo bih fizičku tastaturu;
- nijednom nisam osetio lag (iako je pun aplikacija), dakle, 600 MHz nije drama (u vreme daleko bržih, dualcore jezgara).
- LCD ekran može da bude sasvim kvalitetan, ne mora Super AMOLED.
- fizički kontrolni tasteri baš znače! (Naručio sam i tablet, dobro je da nisam uzeo Kindle Fire, on nema nijedan fizički taster, pa ni Home kao Nook, a ni volume up/down!)

Pozdrav svim Blejdašima i Blejdašicama! :)
 
Evo da se javim i ja,izvrsio sam zamenu wildfire-a za blade i prezadovoljan sam. Jedino sto mi se restartovao par puta sam od sebe,sada pokusavam da nadjem neki drugi kernel...mislim da bi to moglo da resi problem
 
Samo kernel, ili imas neki custom rom? Meni CM7.1 nije zastucao ni jednom. Prilicno sam nov vlasnik, ali ga imam vec dovoljno dugo da kazem da je telefon za cenu bomba.
 
Pa u sustini rom je lakse pronaci, ali meni se ovaj rom jako svidja, i jako glatko ide i sve, i bilo bi mi zao da ga zamenim. Inace resio sam problem je bio u preteranom overkloku. sada sam smanjio na 710 Mhz i radi normalno evo 3 dana, i nijedan restart. Zanima me nesto, posto je moj uredjaj sada rutovan, i ima custom rom i to sve. Ako bi vratio stock rom, uz pomoc clockword-a da li bi se telefon unroot-ovao?
 
Kako vas Blade sluzi posle vise od pola godine? ;) Jeste li stavili veci SD nego sto sleduje (2GB)?

Ovo mi je prvi Android mob, imam ga kratko. Radi pod CM 7.1, Android 2.3.7 i nema lega, blokiranja, reseta.
 
stavio sam 8GB SD i i dalje sljaka ko lud :)

Iskreno poredio sam ga sa mnogo telefona, i realno ni jedan mu nije do kolena a da ne kosta vise od 200e, kao npr onaj HTC Wildfire S .... kad ih uporedim onaj WF izgleda kao igracka

e da i ja imam CM 7.1
 
Ja ga imam neka tri meseca i naravno potpuno sam zadovoljan sa istim.Mislim da ce i sledeci telefon koji budem imao takodje biti neki od ZTE (novijih ) modela.Jer ne moze se naci bolji telefoni (za isti novac) od ZTE telefona.Trenutno razmisljam o skate-u,naravno kad prodam Blade,pa me interesuje jel zna neko koja je trenutno trzisna cena za Blade,polovan ,ali ocuvan kao nov.To mi se dosada nije desavalo,da telefon koji imam nekolko meseci,nema ama nikakih ogrebotina i sl.To je uglavnom zasluga one gumene poledjine,jer tesko klizi iz ruku i samim tim nema padova toliko.
 
Imas ga tri meseca i već razmišljaš o sledećem modelu? :zgran: Ranije, nekako, nismo toliko jurili. Moj prethodni telefon bio je SE, model iz 2005-e, koji sam imao skoro 7 godina -- i dalje savršeno radi. Danas imam Blade. Više sam želeo da (konačno!) probam novi ekosistem, nego što mi je to bila stvarna potreba.

Skejt može da se kupi za 140e, polovan, iz Telenora, otključan za sve mreže, očuvan, sa garancijom.

Tržišna cena za Blejd je oko ili ispod 100e, recimo 90-95e, očivan model, sa garancijom.


Pričao sam o drugaru o mogućem "apgrejdu" sa Blejda na Skejt i evo šta mi je rekao:

- Mislim da je ICS custom rom za njega mnogo blizi zavrsetku nego na Bladeu (usput, izgleda da danas izlazi nova ICS verzija za Blejd koja obecava dosta).

- Procesor je nesto jaci, u pitanju je skoro identican procesor sa istim taktom (Qualcomm MSM7227, ARM11, ARMv6 set instrukcija, Adreno200 grafika), Blade ima 600MHz, Skate 800.

- ima isti ram, istu internu memoriju, podrzava ogroman broj tweakova kao i Blade,

- ima 5Mpix kameru sa blicem (ako sam dobro zapamtio).

- Ekran je 4,3" naspram 3,5", medjutim, koliko je prednost toliko je i mana - dosta je veci i slika je lepsa na Bladeu (imaju istu rezoluciju, tako da je na Bladeu slika neuporedivo ostrija). Za malo vise para mozes da izvuces SGS, ali daleko od toga da je potpuno nov... Tako da je sa ove strane zanimljiva ponuda.

- U ovom trenutku, podrska zajednice je bolja za Blade generalno. Medjutim, razlika je drasticno manja nego sto je bila i cini mi se da ce Skate preuzeti primat iskreno. Kao sto rekoh, ICS mi zaista deluje da je mnogo blizi punom funkcionisanju na njemu nego na Bladeu. Izgleda da je malo bolji i za igrice.

- Baterija: kapacitet je veci (1400mAh naspram 1250). Veci ekran trosi vise, ali prema GSMArena specifikaciji imas jos 1 dodatni sat razgovora i 96 sati standby rezima u onosu na Blejd (sto bi znacilo da ima neke optimizacije - veoma moguce softverske prirode, doduse). Ono sto ne pise u specifikaciji je trosenje baterije u normalnom radu, pa pogledaj njihov review (imaju ako se dobro secam i za San Francisco - Blade i za Monte Carlo - Skate, naravno oba za Orange softver).

Racunaj da ne dobijas toliko mnogo vise!

Bottom line: Dosta bolja kamera (sto i nije toliko beznacajno ako hoces da pravis fazon fotke iako imas fotoaparat, programa za to imas mali milion), malo brzi procesor (nije preterano, nije ni beznacajno po mom misljenju) i moras sam da odlucis da li ti se vise svidja ostriji ekran (skoro istih dimenzija kao sto ima iPhone) ili zaista veliki prostor.

==

To je bio savet mog drugara meni koji u redigovanoj verziji prenosim ovde. ;)
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru u svakom slucaju ;) . Sa blade-om sam ,kako sam i rekao, prezadovoljan .Ali uvek svi tezimo necemu boljem,nista cudno za ljudsku rasu.Nekako zurim da prodam blade ,jer znam da ce mu za koji mesec cena prilicno pasti. Ne zna narod sta valja , nekako teze onim "proverenim markama",a blade je recimo(po meni )bolji od duplo skupljih modela poznatijih brendova. Nekako je kamera i glavni razlog zasto bih presao na skate.U telenoru se moze (za moju tarifu) uzeti skate za 10200 din ,ako sam ih dobro razumeo ,a jesam.Tako da je to dosta povoljno i vrlo malo bih dodao za njega. Ako ga prodam 90 e ,dodao bih samo nesto oko 10 e za skate,a slozice te se svi ,da ipak vredi bar za toliko :).

I da slazem se , trenutno blade ima bolju podrsku zajednice.I sam pratim stalno nove romove na xda forumu na kome mislim da jos nema ni tema za skate.Ali predpostavljam da ce se vrlo brzo to promeniti...
 
Poslednja izmena:
Ali uvek svi tezimo necemu boljem,nista cudno za ljudsku rasu.
Naravno. Ne mogu da se otmem utisku da se to ubrzalo poslednjih godina. Na primar, i samom proizvođaču je model koji je star godinu dana -- već zastareo. Time se ciklus kupovine stavlja na oko godinu dana, što je uzdanica liberalnog kapitalizma, a ne znam koliko je zaista potrebno. Ja sam SE K750i imao skoro 7 god, ali, naravno, navike i želje su individualne, neko voli često da menja, isprobava, istražuje. Legitimno. ;)

Nekako zurim da prodam blade ,jer znam da ce mu za koji mesec cena prilicno pasti.
Mislim da neće. Njega ionako nema u ponudi, teško se nalazi, verujem da će krajem 2012. vredeti 80e.

jos nema ni tema za skate.Ali predpostavljam da ce se vrlo brzo to promeniti...
Pogledaj MoDaCo forum! ;)

Usput, jesi li držao telefon sa ekranom 4,3" u ruci do sada? Meni je to veliko i ne mogu jednom rukom prstima da dosegnem sve delove ekrana (problem!). S druge strane, ekran 3,5" donja granica. Konačno, ja imam i 7" tablet, tako da mi, u zbiru, odgovara manji telefon.
 
Jutros sam bio u telenor prodavnici ovamo kod nas.Definitivno je to(velicina) nesto na sta se moramo navici.Drzao sam skate,malo ga cackao,i moram reci da me od velicine vise zabrinjava(i okrece od njega) nekako plastican i jeftin osecaj(ne mogu reci izgled ,jer nema jeftin izgled,malo cudno ali tako je :) ).Siguran sam da on uopste nije tako osetljiv kako izgleda na prvi dodir,ali opet nekako to malo zeza...
Inace sto se tice velicine, po meni ovaj Blade ima idealnu velicinu ,barem za mene.Lepo lezi u ruci,cak i onaj gumeni poklopac odaje utisak skupog telefona.Ne kliza iz ruku,meni ni jednom nije pao,a to nije zato sto sam obazriv :) . Da kojim slucajem ima bolju kameru i nesto brzi procesor ,mislim da duzi period ne bih trazio drugi telefon .

Da se vratim na skate i svoje utiske o njemu iz telenora.Sto se tice brzine na nju nisam ni obraco nesto posebno paznju,jer znam da na to dosta utice rom koji se instalira.Ona verzija koja je bila instalirana radi solidno ,ali moze dosta bolje .Znam iz iskustva sa blade-om kolko odredjeni rom-ovi poboljsavaju rad telefona,zbog tog kazem da nisam posebno obraco paznju na to.Kamera je primetno bolja.Ekran dosta dobar ,ali nisam sad nesto mogao posebno da ga uporedim sa blade-om.Nisam imao vremena ,ali predpostavljam da je slika na blade-u ostrija,sto je i normalno,ali mi se cini da ne smeta mnogo i ne primecuje se toliko.
 
Poslednja izmena:
ja kad sam bio "mali" te telefone sa velikim ekranom smo zvali CIGLA .... a realno ... i dalje je CIGLA .... smejem se na leto drugarima kad krenu da nose svoje ciglice :) HTD desire HD2 .... lol .... skate kapiram da je slicno :) onda bolje kupiti odmah tablet sa GSMom i to je to .... ali ukusi se razlikuju .... neko voli cigle sta sad :)

ako ga uzmes nek te sa srecom sluzi ;)
 
Šta ces sada sa dobrim, starim Blejdom? :)
 
Nazad
Vrh Dno