Šta je novo?

Zastita podataka na USB?

abacus

Slavan
Učlanjen(a)
24.11.2004
Poruke
1,023
Poena
350
Kako i naslov kazhe da li ima neko resenje da zastitim podatke na samom USB sticku...a da i software koji to radi bude na istom sticku - portable i da sve to radi sa nekim paswordom ili tako nesto...?
 
Ranije su Kingston flesevi dolazili sa takvim programcicem na sebi. Evo ti npr. ovo, ovo i ovo resenje, a sigurno postoji jos dosta slicnih.
 
Poslednja izmena:
Imam ja takvog jednog Kingstona, koji ima zastitu. Samo je potrebno skinuti sa njihovog site software i prebaciti ga na usb. Zavrsava posao, ali fora je sto mozes da odredis koliko gb ili mb ce ti biti pod zastitom, min je 100mb.
 
Imam ja takvog jednog Kingstona, koji ima zastitu. Samo je potrebno skinuti sa njihovog site software i prebaciti ga na usb. Zavrsava posao, ali fora je sto mozes da odredis koliko gb ili mb ce ti biti pod zastitom, min je 100mb.

Meni je prva stvar kad kupim novog Kingstona bila da tu aplikaciju obrisem :D Ali razumem ljude koji nose osetljive podatke na flesu i zele da se zastite, zasto rizikovati?
 
Izvinjavam se....jedna napomena....trebao bi mi software koji to radi na flashu od 16GB ...
 
Meni je prva stvar kad kupim novog Kingstona bila da tu aplikaciju obrisem :D Ali razumem ljude koji nose osetljive podatke na flesu i zele da se zastite, zasto rizikovati?

Hehe
Iskreno i ja sam je isto obrisao na mom flash-u, krastavac jednom mi se desilo da sam zaboravio sifru. :D
 
TrueCrypt je odlicno resenje - isntalira ga u traveler modu na taj flash i napravi virtuelni kontejner i u njega puni osetljive podatke....
 
Ako neko ima kompletno resenje ;) a da je jednostavnije nego ovo tipa TrueCrypt mozhe i na PM neki link....
 
Resenjima na PM se obesmisljava forum.
 
Poslednja izmena:
A bre pobratime, raruj podatke pod sifrom i gotova stvar.
 
I sta da radi kada hoce da doda jos jedan fajl u te zasticene podatke? :D Da sve to ponovo raruje? :D
 
Stvarno si ga zakomplikovao. Uzmi Kingston-a, skini njihov onaj programcic za zastitu i cao. Ne moze ti biti lakse ili ovako da rarujes pod sifrom. :)
 
Poslednja izmena:
DTVL ......no radi samo na Kingstonu i sto kao i U3 samo ma SanDisku....i to ne na svima....za U3 kazhem....znachi izgleda resenja nema....uh...
 
@sasa022
Hvala :)

Probao sam neke programe download sa Cneta uvaljuju nesto NOD se buni
 
Ako neko ima kompletno resenje ;) a da je jednostavnije nego ovo tipa TrueCrypt mozhe i na PM neki link....

MOžeš li molim te da pojasniš šta nije kompletno kod TrueCrypt i šta je komplikovano. Ako te mrzi da čitaš celo upustvo zpročitaj smao deo kako se pravi kontejner na flashu i rešen problem. Jedina mana je mogućnost kopiranja kontejnera, ali ako je odgovarajuća šifra mala je verovatnoća razbijanja da nekažem nemoguća čak i ako bi neko iskopirao fajl na svoj računar pa se mlatio sa tim. Druga varijanta je da odradiš enkripciju celog diska i onda nema kopiranja ali sma program mora da bude makar u portable varijanti na drugom računaru il ina drugom flashu.

(Ovo su inače mane koje sam pomenuo)
 
@Kritika - znas kako on sada mora da se potrudi da skine program i da procita online dokument (user manual) za truecrypt - aaaa to nije user friendly,nema 2 klika sve zasticeno.....

@abacus - Imas predlog za truecrypt koji je neverovatno jednostavan i jedan od najboljih programa za enkripciju ali tebi ne odgovara.....Mozda je rarovanje sa sifrom vise user friendly kao sto je neko spomenuo ovde nego truecrypt....
 
To sto ste se vi uhvatili Truecrypt-a to je vas problem...meni se software ne svidja i gotovo...dajte mi neko drugo resenje tipa max tri klika i hvala unapred....
 
Najjednostavnije je zip sa šifrom. Posle brišeš ili dodaješ fajlove lako.
 
Ne znam sta je problem sa rar sifrom. Nagledao sam se gomile slucajeva gde su korisceni programi za zakljucavanje, pa je posle bilo povuci potegni za podatke, jednostavno izgubljeni.
 
Problem sa rarom, je što nemaju/ne žele svi winrar, pa je dodavanje fajlova onemogućeno. Sa zipom bi to super radilo. Ja koristim 7zip.
 
Nazad
Vrh Dno