Šta je novo?

Zar ne bi trebalo da leti?

Pa nema veze, opet treba da leti. Čak i na mojoj kanti išao je u FHD/Medium. Kod njega bi trebalo da ga pojede.
 
E, al si nasao primer, WD Green! Ma daj... Jos ako je starija serija, sa vise ploca.. To nije i namenjeno za to!

Sta se breckas,niko nije ni rekao da je namenjeno za to,taj je bio pri ruci kao storage za skoro terabajt igara dok nisu stigli SSD-ovi...
Fora je da su pre 5-6 god vecina nama poznatih prodavnica gurali WD Green u svaku konfiguraciju radi zarade a i moglo se,vecina tadasnjih igara nisu toliko "vukle"... npr kad pogledas sada WW,pise samo kapacitet HDD,ne i tip... klasika... naprodavao sam se gomilu takvih konfi...Uveren sam da preko 50% Srbije u masinama ima Green seriju...

E sad,OP je naveo GTA V (80GB),MK X (40GB) i Wolfenstein,za njega ne znam... u "moja masina" mu stoji SSD 120GB,znaci garant ima HDD kao storage i gde gura i igre...
Naveo je sta je osvezio,nigde nije spomenuo HDD... znaci,pretpostavljam da se tu negde Green nazire... ali saznacemo vec ako se javi...
 
Wolf ~30GB i ne, ne smeta mu mehanika, probao, odigrao, radi super. Nego stalno su resenja "kupi ovo-ono", niko ni da se potrudi malo...
 
Ili je HDD, ili ta instalacija OS-a koji se upgrade-ovao. Pogledaj to dvoje i trebalo bi da rijesis problem.
 
Kaki' crni WD Green za igre, ja WD Black koristim cak i kao storage hard..:sceptic:
Vec je neko reko', najlakse je zakljuciti da li je do HDD-a, ( kad se desava to 'seckanje' ), pogledaj da li HDD LED non stop treperi-svetli, to je znak da se nesto ucitava u tom trenutku sa HDD-a i da taj hard disk 'secka' igru....
 
Poslednja izmena:
@ circulation

Probaj u shortcut-u na desktopu u target polje precice da dodas: "C:\Games\Wolfenstein The New Order\WolfNewOrder_x64.exe" +fs_cachepath"C:\Games\Wolfenstein The New Order\cache" +com_skipIntroVideo 1

Ovo obavezno stavi putanju do cache foldera za krljave Rage/Wolf texture, koje su mutne u brzim okretima, pa se izostravaju postepeno ;), to je ono fs_cachepath -zadata putanja, napravljen folder u koji ce se kesirati teksture tokom igranja, pogotovo mozda pomogne za sporiji HDD , ista je to igra-engine, i Rage se "dobudzivao" za gladak rad, ima da se iskopaju config fajlovi i na nV sajtu kako konfigurisati dodatne cvar-ove da igra ide glatkije

Dalje, u Crimsonu stavi za profil igre posto je OpenGL igra, Triple Buffering na "On" , Wait for Vertical Refresh na "Always On", u igri ne diraj Vsync opciju, znaci forsirana je iz drajvera

Meni igra radi na 59.9 FPS, cutscene na 30FPS, Ati 7870, SSD, konfa je iz potpisa
 
Narode samo da se zahvalim svima na konstruktivnim komentarima. Žena mi je u poodmakloj trudnoći pa ne stižem da se bakćem s kompom, ali obavezno ću ostaviti povratnu informaciju i eventualna pitanja čim nađem malo vremena!
 
moze da se shortstrokuje hdd i da se ubaci na pocetku diska 200nak GB particija (ako pricamo o diskovima od 500gb i vise) za igre koja bi dosta pomogla,i da se drzi defragmentovanom,ali samo ako sistem nije na tom disku (pozeljno opet ssd).ovo je idealno resenje za one sa manjim ssd-ovima.ali,za par tih krmaca od igara po pitanju kesovanja sa diska,samo ssd pomaze (po mom iskustvu SOMA je najgori primer).
 
Windows 10 krivac? kako se samo okomiste? i to upgrade? treba li da vam ponovo pricam kako sam ja tamo davne godine...:d
Recimo odes u event viewer i pogledas da li ti pucaju graficki drajveri, to mi bas lici na to...smanjujes rezoluciju, detalje a on idalje "secka"...
 
moze da se shortstrokuje hdd i da se ubaci na pocetku diska 200nak GB particija (ako pricamo o diskovima od 500gb i vise) za igre koja bi dosta pomogla,i da se drzi defragmentovanom,ali samo ako sistem nije na tom disku (pozeljno opet ssd).ovo je idealno resenje za one sa manjim ssd-ovima.ali,za par tih krmaca od igara po pitanju kesovanja sa diska,samo ssd pomaze (po mom iskustvu SOMA je najgori primer).
SOMA GOG verzija radi savrseno sa mehanickim hardom, bilo je problema sa prvobitnom verzijom, to da. Tri puta sam je instalirao zbog toga :)
 
Windows 10 krivac? kako se samo okomiste? i to upgrade? treba li da vam ponovo pricam kako sam ja tamo davne godine...:d
Recimo odes u event viewer i pogledas da li ti pucaju graficki drajveri, to mi bas lici na to...smanjujes rezoluciju, detalje a on idalje "secka"...
Win 10 + drajveri, opsti haos, probao i testirao. Za igre uvek preporucujem 8.1, testirao, najbolje skorove dobijam tamo.
 
Wolfenstein, ako mislis na New Order, jako lose radi na AMD kartama. Makar ova klot verzija, ne znam da li su ispeglali kasnije sa patchevima i drajverima. Old Blood je vec bolje optimizovan.

Sto se tice "seckanja", ono je moguce ako sve detalje stavis na maksimum jer ta graficka i nije bas najbrza na svetu, a pitanje je i sta ti percipiras kao "seckanje" - los fps, screen tearing, fps dropove, itsl.
 
New order, kao i Old Blood narodna verzija jedva uposli moju 290, većinu vremena cinculira na 600Mhz, ne boostuje ni na fabričkih 957Mhz, jer je igra lock na 60FPS. Cpu uposli dva jezgra na 50-60% i to je to. Kome troši nekih 250W, više mi WoT uposli sa 320W potrosnje.
 
SOMA GOG verzija radi savrseno sa mehanickim hardom, bilo je problema sa prvobitnom verzijom, to da. Tri puta sam je instalirao zbog toga :)

i dalje je uzasna po tom pitanju,samo upali i motri zauzece diska,dok RAM cinculira.isto gog verzija, 2.0.0.1 verzija,mislim da je nisu peglali dalje.

edit:

sad vidim da ima peceva i za gog,bas juce izasao jedan za narodsku,probam pa javljam.
 
Poslednja izmena:
Win 10 + drajveri, opsti haos, probao i testirao. Za igre uvek preporucujem 8.1, testirao, najbolje skorove dobijam tamo.

Ja ne znam sta si ti probao ali ja se sit izigrah na Windows 10! Od raznoraznih emultora do igara koje su izasle ove godine pa do nekih starijh igara koje su eto kaskale na externom hardu da dodju na red za igre.

Sto se tice pomenutog Wolfenstein The New Order njega presao na i5 2500k sa 7870 a kasnije zamenuo grafiku za 7970 i presao Old Blood i sve to na obicnom WD6400AAKS
 
Ja ne znam sta si ti probao ali ja se sit izigrah na Windows 10! Od raznoraznih emultora do igara koje su izasle ove godine pa do nekih starijh igara koje su eto kaskale na externom hardu da dodju na red za igre.

Sto se tice pomenutog Wolfenstein The New Order njega presao na i5 2500k sa 7870 a kasnije zamenuo grafiku za 7970 i presao Old Blood i sve to na obicnom WD6400AAKS
Najvise volim ove "ako meni radi, radi svima". Pun internet problema, ali ne, ako tebi radi OK, onda mora da je OK.

I meni je nesto radilo isto, negde bih imao duplo manji FPS nego na 8.1/7, uz standardne boljke (bagovanje Storea, Start menija, notifikacija) a tu je i TDR bag koji sam imao samo i samo na Win 10.
 
Ne znam koliko koristis windows 10 ali ja ga koristim od bete 98xx i ne mogu da se pozalim ni malo na rad iste, ne znas ti sta su problemi u windows 10 bili onda i ovo sada sto ti se desava. Ovako da je bilo na pocetku ja bih pevao ali volim ja da vidim takve strucnjak kao sto si ti koji na windows 10 nisu sklopili 3 meseca uzastopnog rada ali bitno je da si expert da kazes kako on ne valja i da se ljudi vrate na win 8 ili win 7.

Izasao sam iz insider programa jos pre nekih 8-9 mesec jer mi je postalo mrsko da malo malo ubacujem novu verziju kako se koja pojavi ali koliko mogu da procitam ljudi su sve vise i vise zadaovoljni sa onim sto vide i sto koriste. Cekam sada ovaj novi update na redstone pa cu da vidim sta je sve novo ubaceno i kako radi.

Inace da je toliko los win 10 ne bih ga ubacio u Nokia Lumia 925 da mi radi nego bih zadrzao njen fabricki windows phone 8.1.
 
Poslednja izmena:
Al ti je logika, sada je dobar u odnosu na to kakav je bio i "ne znas ti sta su bagovi", druze Win 7 kod mene NULA bagova, to se trazi. Kada Win10 bude takav, moze, do tada...

Stvarno ovde ima neverovatnih ljudi.
 
Da 7mica ima nula bagova je isti tako netačno. Ima ih i 7mica koliko hoćeš.
 
Al ti je logika, sada je dobar u odnosu na to kakav je bio i "ne znas ti sta su bagovi", druze Win 7 kod mene NULA bagova, to se trazi. Kada Win10 bude takav, moze, do tada...

Stvarno ovde ima neverovatnih ljudi.

Alo uporedjujes windows koji je maximalno ispecovan sa windowsom koji je jos uvek u izradi.

Jel ti shvatas da poredis windows 7 koji je izasao 2009 godine i od tada se pecuje i win 10 koji je izasao pre nepune dve godine, sledeceg meseca 22-gog ce biti tacno 7 godina kako je win 7 ugledao svetlost dana a isto je tako i sam win 7 imao svoje beta dane. I ti sada sav bitan nadjes da das takvu izjavu.

Stavrno zalosno koliko si ne upucen u neke stavri.
 
Poslednja izmena:
Neupucen*.

Prvo, mogu da ti drz casove i srpskog jezika i informatike, a i filozofije.

Covece, kakve veze ima sto je W10 svez OS, zar treba da trpim ko ti 22 meseca bagova? Ako je tebi to normalno i pristajes na to jer se lozis da si neki kompjuteras, nije svakome. Ja koristim kompjuter, ne on mene. W10 nevidjeno djubre.
 
Neupucen*.

Prvo, mogu da ti drz casove i srpskog jezika i informatike, a i filozofije.

Covece, kakve veze ima sto je W10 svez OS, zar treba da trpim ko ti 22 meseca bagova? Ako je tebi to normalno i pristajes na to jer se lozis da si neki kompjuteras, nije svakome. Ja koristim kompjuter, ne on mene. W10 nevidjeno djubre.
E tako, taj stav nam izlozi...a ne ovamo mehanika, haos i beznadje drajvera u kombinaciji sa win10.
Vidi se odmah i doza netrpeljivosti prema korisnicima koji su uspesno ovladali ovim operativnim sistemom.
 
E tako, taj stav nam izlozi...a ne ovamo mehanika, haos i beznadje drajvera u kombinaciji sa win10.
Vidi se odmah i doza netrpeljivosti prema korisnicima koji su uspesno ovladali ovim operativnim sistemom.
Pa nije ni on ovladao, vidis da se hvali kako ovi moji bagcici nisu nista naspram njegovih kada je on bio beta-tester i naravno da ima bagova, samo 22 meseca je proslo, sad cemo da poredimo W10 sa Win7, nije fer LOL.

Matori ljudi a fanboys. Je l' radi sve kako treba? Ne. Koga ne mrzi da bude beta-tester, samo napred, ali cemu podrska polu-proizvodu i jos navijanje? Stvarno ne razumem.
 
Pa nije ni on ovladao, vidis da se hvali kako ovi moji bagcici nisu nista naspram njegovih kada je on bio beta-tester i naravno da ima bagova, samo 22 meseca je proslo, sad cemo da poredimo W10 sa Win7, nije fer LOL.

Matori ljudi a fanboys. Je l' radi sve kako treba? Ne. Koga ne mrzi da bude beta-tester, samo napred, ali cemu podrska polu-proizvodu i jos navijanje? Stvarno ne razumem.
Nema potrebe da mrzis nesto ako ti ne radi u skladu sa tvojim potrebama i ocekivanjima.
Prvrnstveno nije korektno da to pises ("nevidjeno djubre") ljudima kojima OS odgovara i koriste ga uspesno.
Narocito ako imas alternativu koriscenja neceg sto ti smatras boljim.
 
Nema potrebe da mrzis nesto ako ti ne radi u skladu sa tvojim potrebama i ocekivanjima.
Prvrnstveno nije korektno da to pises ("nevidjeno djubre") ljudima kojima OS odgovara i koriste ga uspesno.
Narocito ako imas alternativu koriscenja neceg sto ti smatras boljim.

Je l` ti to ozbiljno? Ja se zaista izvinjavam svima kojima sam povredio osecanja. Windows 10 je najbolji Windows ikada i nikada nece biti boljeg!
 
Je l` ti to ozbiljno? Ja se zaista izvinjavam svima kojima sam povredio osecanja. Windows 10 je najbolji Windows ikada i nikada nece biti boljeg!
Ne svidja se ni meni tvoja frizura ali ne ulazim u razloge zasto se tako sisas...tvoja glava.
 
Neupucen*.

Prvo, mogu da ti drz casove i srpskog jezika i informatike, a i filozofije.

Covece, kakve veze ima sto je W10 svez OS, zar treba da trpim ko ti 22 meseca bagova? Ako je tebi to normalno i pristajes na to jer se lozis da si neki kompjuteras, nije svakome. Ja koristim kompjuter, ne on mene. W10 nevidjeno djubre.

Vidi se da si neko balavce koje je kao prvo bezobrazno, bahato a ono najbitnije da nemas postovanja prema drugim ljudima i njihovim odlukama.

To je isto kao kada bi sada tebe vecina korisnika napala i pocela da te napusava sto idalje koristis win 7 kojem vreme manje vise prolazi pred ocima i samo je pitanje kada ce korisnici masovno da krenu da prelaze na win 10.

Ja sam dobrovoljno pristao da budem beta tester i drago mi je zbog toga sto sam mogo bar jednim malim delom da pomognem ako sam uopste pomogao to sto sam koristio win 10 i sto sam slao fedbekove mikrosoftu sa nekim predlozima i sta mi se svidja i sta mi se ne svidja u celoj prici ali nisam kao ti dosao i odmah izjavio win 10 najvece djubre jer on to nije niti ce biti. Win 10 u stanju kakvom je sada 3x bolji sistem nego sto ce win 7 i win 8.1 da budu zajedno, a to sto se ljudi plase da napuste mirnu luku i predju okean da bi im sutra bilo bolje e pa izvolte ostanite tu gde jeste a oni koji su reskirali su samo u ovom slucaju profitirali.

Ja sam prvi reko nije mene komp kupio nego ja njega i toga se i dana danas drzim i cim nesto nije kako uredu gledam da problem na sto efikasniji i brzi nacin resim da ne bi niko zbog nekog problema patio a to ako ti nemas zivaca i vremena da se posvetis svome racunaru i upoznas ga onda si sve reko svojim postom od gore.

Meni licno win 10 odgovara i takav stav sam izneo a to sto ti neces da prihvatis da nekim ljudim win 10 stavrno radi bez problema onda se zapitaj da li je problem u softveru koji koristis ili hardveru koji se nalazi unutar racunara pa da je tu problem, zato sam reko da moras da upoznas svoj hardver i da znas u svakom trenutku sta bi mogo da bude potencijalni problem.
 
Ja se izvinjavam obojici, nisam na vreme shvatio sa je verzija Windowsa koju koristite deo vaseg identiteta. ja razumem da neko bezumno "brani" skupo parce hardvera, ali ovo jos nisam video. Vatreni fanovi Windowsa 10!
 
Ti si bas zabrinut kako ce nama da radi Wolfenstein?
 
Nazad
Vrh Dno