Šta je novo?

Zanimljive i smešne slike 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Baš da čujemo gde su te pumpe konkretno?

E ovo i mene zanima. :)
U Krnjači, uz nasip / Dunav, voda je na ~50cm a npr u Borči na 2-3m pa kuće i zgrade i dalje stoje.
Pumpe imaju samo automehaničari koji nemaju hidraulične dizalice pa izvlače vodu iz kanala, po potrebi.
Inače, ta voda se izbacuje na površinu pa se onda opet "sliva" / cedi kroz zemlju tako da realno na nivo podzemnih voda može da se utiče samo na tren, nikako dugotrajno.
 
jel ovo istina ili tek onako napamet pises? ne flejmujem, zanima me

i ovo? istina?

Naravno da je istina. Slicne pumpe se koriste i za kanalizaciju ako je nivo takav da mora da se pumpa jer prirodno ne moze da otice u reku.
Zgrada je ruzna i za mene ni sam BG nije opcija jer nisam odrastao u takom velikom gradu, zato ne bih ni ziveo tamo ako bih dobio stan.
 
Slažem se.. ali se jedino na taj način moglo od "nule" krenuti sa stambeno/poslovnim prostorijama.

Preskaču se podzemne etaže, lupe se šipovi do kote nula i dalje zida, ali po urbanističkim uslovima je potrebno imati dovoljan broj parking mesta koji obično ne mogu da se obezbede nadzemno (sve je zauzeto) pa se rešava garažama u nižim nivoima, što mnogo poskupljuje gradnju.

Dalje:

d2.png
 
Baš da čujemo gde su te pumpe konkretno?

Evo ti jedan primer

DRENAŽA PODZEMNIH VODA U PAVILJONIMA
DRENAŽA PODZEMNIH VODA U PAVILJONIMA

BEOGRAD - Opština Novi Beograd finansira radove na drenaži i sanaciji podzemnih voda u nekoliko zgrada u Paviljonima, čime će trajno rešiti višegodišnje probleme stanara i sprečiti dalja plavljenja temelja i podruma.

Radovi su počeli u Radoja Dakića 2 i 4, a u planu je da se radi i u ulazima u Sremskih odreda 2, 4, 6, 8, 10 i 12, na Tošinom bunaru 67 i 79, Radoja Dakića 29, 31, 33 i 39, Pohorskoj 27, 33, 32 i 34 i u Otona Župančiča 31.

Radnici su već raskopali odvodne kanale iz kojih se crpi voda, kako bi se mogle postaviti cevi kojima će se voda iz podruma sprovoditi u prihvatne šahtove i dalje u kanalizaciju.

- Problem s podzemnim vodama ovde postoji više od tri decenije. Zbog toga je najveći broj podruma bio potpuno neupotrebljiv, a s druge strane nije bilo zdravo ni živeti s tolikom vlagom. Opština je prošle godine počela sa sanacijom. Urađena je dreneža u osam zgrada, čime je trajno rešen problem, a sada nastavljamo dalje. Iz opštinskog budšeta za te poslove izdvojili smo oko 17 miliona dinara - rekao je predsednik opštine Nenad Milenković.

Prema rečima stanara, podzemne vode su pretile da ugroze i same temelje zgrada. U podrume se nije moglo ući ni u čizmama, a zgradom su se širili vlaga i neprijatni mirisi. Stanari kažu da je sve počelo kada je u rad puštena hidroelektrana "Đerdap".

Opština je prošle godine izdvojila sredstva i uspela da sredi ulaze u nekoliko zgrada u ulicama Sremskih odreda, Radoja Dakića, Džona Kenedija i na Tošinom bunaru.

https://www.vesti.rs/Beogradske/DRENAZA-PODZEMNIH-VODA-U-PAVILJONIMA.html

A čitao sam i da je autoput kod Arene 30 cm niži od najvišeg nivoa podzemnih voda i da bi stalno bio poplavljen da pumpe ne rade 24 sata dnevno.

I da, sad se setih, moja sestra od tetke ima stan u zgradi preko puta Arene i podrum je neupotrebljiv, jer je konstantno poplavljen otkad su se uselili. Uvek je par centimetara vode u podrumima.
 
Poslednja izmena:
Dakle da rezimiramo, NE POSTOJE pumpe ispod zgrada, već postoje problemi sa podzemnim vodama. Problem koji se rešava naknadno, nije računato s time kad se gradilo.
 
Poslednja izmena:
Postoje i pumpe i drenažni bunari. Većina tih drenažnih bunara je tamo oko Save, pošto se podzemne vode slivaju na tu stranu. Ima i neka crpna stanica kod bloka 45 koja pumpa podzemne vode prema Savi.
 
Poslednja izmena:
Baš da čujemo gde su te pumpe konkretno?
ja stvarno ne znam... nisam sklon teorijama zavere, ali nisam ni u drugom taboru, interesuje me istina, i bar neki dokaz.

edit: interesantno je sve sto ste ispisali, bas sam se iznenadio...
 
Poslednja izmena:
Kad smo kod vode, neko mi reče da je na mestu hotela Moskva bio nekada izvor, i da su ga sproveli u kanalizaciju, uz pomoć pumpi.
Priča je i da je Slavija bila neka kaljuga, šta li već, ne mogu da se setim.
To su mi pričali ovi matorci, rođeni Beograđani.
Znam da u Zemunu ima dosta podzemnih voda, reče mi kolega.
U podrumu ima vode uvek :S:
 
Ne znam da li ti pravi problem citanje ili razumevanje, ali probaj polako, najpre sa sricanjem, a onda sa razumevanjem:

Prodao bih i uzeo pare, nisam lud da zivim u zgradi koja stoji na temelju u kom pumpe rade 24h dnevno da izbacuju podzemne vode. Normalan ne pravi zgrade uz reku.

Ništa neobično za Beograd. Pola Vračara npr. živi u zgradama gde rade pumpe 24h da ne bi ulazile podzemne vode.

Ali svakako citaj vise puta, ocigledno je da je neophodno ponavljanje.
 
Poslednja izmena:
Pa valjda se kod novih/modernih zgrada odradi hidroizolacija kako treba, a ne da pumpa radi 24/7.
Kod ovih zgrada je radila pumpa 24/7 dok se nije završila, posle nema potrebe.
Znam jednog picajzlu sklonog teorijama zavere koji je uzeo tamo stan, pa se dodatno raspitivao oko ovoga.


Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Postoje pumpe i ispod nekih zgrada, konkretno primer hotela Moskva.

hotel3.jpg

hotel2.jpg

http://www.koreni.rs/da-li-znate-sta-se-i-danas-nalazi-ispod-hotela-moskva/

Ne znam da li ti pravi problem citanje ili razumevanje, ali probaj polako, najpre sa sricanjem, a onda sa razumevanjem:


Ali svakako citaj vise puta, ocigledno je da je neophodno ponavljanje.

Ja ne znam šta tebi nije jasno. Lepo ti se daju primeri, a ti i dalje tvrdiš da nema drenažnih bunara i pumpi po Beogradu.
 
Poslednja izmena:
Au brate, imate brku Bakica koji zna gde su vam sve crpne stanice podzemne vode itd evo vam da uzivate. :D
Odma na pocetku krece s vodama i krlja do kraja.

 
Poslednja izmena:
Dragan Centar_cr.jpg
Dragan centar :D
 
Sto se tice podzemnih voda/reka/bunara... Hotel Moskva (koji je na vrhu terazijskog grebena) ima podzemne vode koje se ispumpavaju na par sati dnevno.. Par zgrada na Dorcolu (Dubrovacka) ima problem sa podzemnim vodama, bunare ima i jedna zgrada u Kneginje Ljubice... U Francuskoj ulici je bio isto jedan bunar koji je zatrpan... I npr neke udzerice su imale problem sa podzemnim vodama tj nisu jer su udzerice, ali kad dodje zgrada od -4 sprata onda se pojave podzemene vode i kad izvodjac radova zabetonira sve onda skrene tu podzemnu vodu/reku na neku drugu stranu i napravi problem nekom ko nikad nije imao problem sa istim :)
gifs_16.gif

Power without control is nothing :)
 
Poslednja izmena:
inace evo podvodne pumpe za izbacivanje blata koja se koristi u svetu u ozbiljnim zemljama
59d4daf4bec1b263bfc1fa65a22bcb7a.gif
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo je zanimljivo, nije smešno. Danas je Dan Republike. Priredba u Pirotu.

 
Nisam imao snage da gledam penale. A bili smo bolji od Argentine. Eh da smo njih prosli...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno