Šta je novo?

Zanimljive i smešne slike 2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
IMG_6708.jpg
 
04b098226b97ca8337f8a3769feaa1ec.jpg
https://www.facebook.com/268045753630621/posts/734810520287473/?app=fbl
 
dQ9EQ1z.jpg
 
CiXCDnsXAAATx2R.jpg

Pink Floyd, 1968.
 
Istorijska cinjenica..
02e230a0d76e49c2f96631d8e21c314f.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sta fali Zajecarcu? Jedino domace pivo koje rado popijem i od koga me ne boli glava.

Tapatalk from Poco loco
 
Fali hmelja i ječma uglavnom, ima viška slada i krupice. Precenjena krdža.
Uporediš sa nekom izvornom Nemačkom krdžom npr. pa vidiš koliko mu baš fali


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
A gde mi ovde da kupimo tu izvornu nemacku krdzu?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Valjevsko je dobro.

Lav je najgore pivo koje postoji, samo njega ne pijem ni kad je jedino koje se služi u objektu.
 
Lidl npr...
Takođe, može da se probere i po drugim merketima

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U Beogradu realno ima odličan izbor dobrih piva. Ja sam prethodnih dana tamanio Kabinet 'To the moon and back' skroz dobra double IPA uz standardicu Supernovu. Probao usput Dogmu i Salto, takođe fine aromatične IPA-e.
Kad sam se vraćao kući uzeo na fri šopu komplet jakih piva. Večeras na programu Nøgne Ø Imperial IPA 10% ABV.
df93afb32f5816d93322180a937a076c.jpg
8cd932976a5e0f632ae98df75dab57c0.jpg
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ima, ali ne za 60 dinara / limenka.
 
India Pale Ale ili u narodu poznatija kao India P.i.s.s Ale istorijski gledano polu proizvod koji je nastao kao nacin da se nekako dopremi pivo iz engleske u koloniju pa su se dosetili da se brewing process moze nastaviti i na brodu... Terao sam sebe da ih pijem... Bezuspesno... Svi su sad u fazonu daj mi to neko fenhi skupo pivo...

Nisam verovao da ce pivopije godinama da postanu veci snobovi i pozeri od vinopija, narocito ne u Srbiji ali avaj...

Da pored kakvog neces izbora Nemackih piva i par nasih OK koji su u zdravorazumskom nivou cene i ne ostavljaju aftertaste IPA, te nemaju sve moguce ukuse ovoga sveta... Da dajem 350+ kinti za pivo mi je suludo.

Ponekad pomislim da ljudi koji piju ta raznovrsna pomodarska piva te ove kucne kraft varijacije na temu zapravo i ne vole pivo...

Neki dan sednem sa kolegom u lokalni pub i on kao shockiran sto ovi nemaju 327 vrsta raznoroznih malih pivara etc. Pa daj molim te...

Neko je gore pljuvao zajecarac - mozda nije ni do kolena stvarno kvalitetnim klasicnim pivima, ali je za 3 medalje bolje od bljutavina koje su sad kod nas popularne i "in" da se piju...

No dok je ovaca bice i sisanja. Skidam kapu ovim ljudima sto napravise biznis od ovog ludila.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Sa porastom standarda raste i izbor. Izbor piva ne mora da bude po svacijem ukusu. Pio sam i daleko kvalitetnija piva od zajecarca ali dzaba ako mi se ne svidjaju. U frizideru kod mene trenutno zajecarac i erdinger.

Tapatalk from Poco loco
 
Teško je napisati neki smislen odgovor kad se krene o ovcama i šišanju. Razumem ja da je nekom i krmača o 2l dovoljna, ali ja volim da potrošim svoje novce na nešto što se meni sviđa, posebno kad sam u Srbiji gde ne razmišljam o cenama. U Norveškoj flaša dobrog piva košta 8 evra, i ne može da se kupi u radnji, već moram da čekam nedelju dana da stigne poštom.
 
Ok,složili smo se da je u jugi lav bio najbolji,pa posle toga jelen,i sad par godina nazad merak,al boljeg od laškog nema,to stoji,,,i baš mi je drago šta se u tome svi slažemo :p

Kad će već jednom tema o pivu,svaka tri meseca zapunimo 2-3 stranice sa pivom,ako ima kafa zašto ne i pivo

Bilo bi dobro izmenjat iskustva
 
Poslednja izmena:
Slažem se da je zaječarac među boljim domaćim komercijalnim bućkurišima, ne bežim od njega. Ne bežim ni od jelena, ako nema bolje :)
Ali sva ta piva se prave na isti način, malo hmelja samo za gorčinu, kukuruz umesto ječmenog slada, kisela voda za instant karbonozaciju, nije ni čudo da svi liče jedno na drugo.

Trenutno što mi je dobro, a da nije craft je Staropramen nefiltrirano, ječam/pšenica kombinacija. 90 din limenka.

Pravim i svoje pivo, kad otvorim flašu udari me miris hmelja koji se ne oseti u lager pivima.
Voda, hmelj, slad i kvasac. Ništa drugo ne treba da bude u pivu, i nema glavobolje.

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
21107ci4jgf31.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno