Šta je novo?

Zanimljive i smešne slike 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda je moglo da se ublazi, ali da se spreci nikako.
 
Ne bih nikome da stajem na muku, ali zanima me kako je ovo moglo biti sprečeno? Osim naravno sa par milijardi evra ulaganja.
Imali smo mnogo, mnogo sreće da nije ispalo još mnogo gore.
Svi znamo u kakvom je stanju sve u Srbiji, ni zaštita od poplava nije izuzetak.
 
funny-gifs-nailed-it.gif
 
Ne bih nikome da stajem na muku, ali zanima me kako je ovo moglo biti sprečeno? Osim naravno sa par milijardi evra ulaganja.

Sasvim je izvesno da nije svuda moglo da se izbegne, ali sa nekoliko desetina miliona evra moglo se eliminisati najmanje 50% ovih slucajeva, dok bi se ostali sigurno ublazili.
 
Znam za Jagodinu. Tok reke Belice je čićen prošle godine. To je dobro. Trebalo bi da se to radi svuda. Zatim, pre nego što su shvatili da je vrag odneo šalu, mogla je civilna zaštita da više mobiliše ljude preko radija i tv a, da sve bolje organizuje i koordinira. Kao u vojsci. Da svako zna svoje zaduženje. Trebala je da se pozove vojska. Inžinjerci sa teškom mehanizacijom. Svaka opština bi trebalo da ima pravog čoveka, inžinjera koji bi bio plaćen da pre polave obilazi, snima situaciju a u slučaju poplave rukovodi civilnom zaštitom. Ne političari, nego čovek čiji je to jedini posao. Čovek-ekspert, da nazovemo i naučnik. Jeftiije je da se plaća profesionlac, koga bi plaćali da sedi i obilazi , ali bato ako se nešto desi on mora pokaže svoje kvalitete kao prvi čovek kriznog štaba. Građane treba edukoati i kažnjavati da ne bacju otplad u reku., zapravo svude ge nie mesto predviđeno za bacanje smeća. Da se u wc šolju ne baca ništa osim papira i "onog". Kišna kanalizacija treba da se redovno čisti. Ljudi treba ponovo da postanu ljudi , a ne fore "ja živim na 4 spratu neće do mene". Gde je građanska solidarnost ?

Mogu još da nabrajam, ali verujem da će mi izbrisati post. Napisao sam ono glavno.
 
Kanali za odvodnjavanje, nasipi. To je prvo sto mi pada na pamet. Kod mene u okolini izmedju puteva i njiva nema nigde velikih kanala. Sve je maltene do asfalta preorano i obradjeno.
Ali ajde, odosmo u off...
 
Ma nece obrisati, ali dzabe je i da polemisemo sad kad je Anuska vec prolila zejtin. Videli smo da se poplave mogu desiti i u Nemackoj, ali tamo je skoro sigurno sve na vreme uradjeno da posledice budu minimalne. Ne pomaze pamet niti inzenjering kad dodje do poplava - o tome se vodi racuna na vreme nasipima, ispravljanjem korita, itd...
WymtIIV.png
 
Mozda je moglo da se ublazi, ali da se spreci nikako.

Nešto se nije moglo sprečiti, ali organizacija je na nuli, organizacija ne postoji, od osnovne evakuacije koja nije odrađena na vreme, pa do ove naknadne, pa do organizacije oko ređenja ovih džakova sa peskom. Ljudi koji su večeras otišli u Šabac ne znaju šta da rade, niti im iko daje zaduženja, niti ima džakova, pa čak ni lopata ako nisu sami poneli, potpuno rasulo.
 
Mega-akcija ;) u Tempu... No, zrno po zrno... dinar po dinar... :D

akcija.jpg
 
... ali organizacija je na nuli, organizacija ne postoji, od osnovne evakuacije koja nije odrađena na vreme, pa do ove naknadne, pa do organizacije oko ređenja ovih džakova sa peskom. Ljudi koji su večeras otišli u Šabac ne znaju šta da rade, niti im iko daje zaduženja, niti ima džakova, pa čak ni lopata ako nisu sami poneli, potpuno rasulo.

Tu se slazem, diletantizam ove vlade se sad bas vidi ... ovaj ciklon bi i mnogo jace drzave bacio na kolena.


2f5jIm8.jpg
 
BnyHUnSIgAALnDH (1).jpg BnyHzXhIcAAAn_x.png

Inace sada mi dosla keva i zali se kako ljudi kupuju po 20 paketa vode. Ja sam od sinoc popio samo casu vode stvarno mi nije jasno sta ovi ljudi rade.
 
Voda litar ipo 150, hleb 200 dinara.
 
Ovolike padavine su najavljenje jos pre nedelju dana - http://poljoinfo.com/showthread.php...2014-oj-godini&p=860889&viewfull=1#post860889, pratim ovaj forum i clan @kimi radi u rmhz...

W2U prognoza je takodje najavila 7 dana ranije ekstremne padavine. Lepo pise za svaki sat koliko ce mm/l pasti po metru kvadratnom. A ono sto je pisalo bilo je strasno i jedno 3x vise od svega sto sam video do sada.

A ovo za dizanje cena.. u lance pa na radnu akciju dok ne popadaju a kad ozedne prodati im vodu i hleb po njihovim cenama.
 
Ista ta slika se sada pojavila i prica ide ovako:
Divno!
Jedan čovek, poznati beogradski pekar, kupio je SEDAM KOLICA vode za najugroženije u nehigijenskom naselju na Karaburmi koji nemaju finansijskih mogućnosti za to!

NOVINE mogu da napisu sta hoce i narod ce verovati, tako je to.
Ja sam sada bio do Univera na Spensu i rafovi sa vodom se prazne, a voda u Novom Sadu je ispravna! E sad i tu moze biti nesto drugo, ja sam otisao i kupio galon vode i odneo to na FTN jer ce odande da proslede pomoc dalje preko Crvenog krsta, a opet su me gledali cudno sa tim galoncicem na ulici :d
 
Zato što projektuješ svoj lični stav.
 
Ili zato što je ovo Srbija? Otmi, prevari...
 
Na prvi dan bombardovanja je moja zena videla zenu koja cupa maslacke i drugo jestivo cvece. Ispostavilo se da je ta zena izbeglica iz Sarajeva.
Koga su zmije ujedale i gustera se boji.
 
Au sunce ti - pa od jutros se Sava podigla za preko metar, rekao bih. Jutros su one betonske klupice provirivale iz vode. Juce uvece je moglo da se seta donjim setalistem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno