Šta je novo?

Zamzung SGH-E100 vs prateca oprema

Lukija

Čuven
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
3,302
Poena
755
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 7900X + Arctic Cooling Liquid Freezer ii 360 A-RGB
Matična ploča
Asus ROG Strix X670E-E Gaming WiFi
RAM
G.SKILL F5-6000J3038F16GX2-TZ5N 2x16GB, 6000MHz@30-38-38-96, 1.35V
GPU
ASUS TUF Gaming GeForce RTX™ 4070 Ti SUPER
Storage
Kingston FURY Renegade SFYRS/1000G, Kingston FURY Renegade SFYRD/2000G, 2 x WD4003FZEX (RAID1)
Zvuk
Realtek ALC4080, Altec Lansing 621
PSU
FSP Hydro Ti PRO 1000W
Kućište
be quiet! Silent Base 802, 4 x SILENT WINGS 4 140mm high speed
Monitor
Acer Predator XB273U NV
Miš & tastatura
Keychron V6, Logitech G903 Hero
Laptop
MacBook Air M1
Mobilni telefon
Realme GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Juce sam uzeo Samsung SGH-E100, srecom nije za mene ali sam se "prijatno" iznenadio sta sam sve dobio uz njega:
- dodatnu bateriju
- uzicu
- slusalice
- CD sa SW
- kabl za povezivanje sa PC-em


E sve je to lepo ali covek hoce da instalira SW sa CD-a i zakljuci da je CD u stvari podmetac za pivo koji izgleda kao CD ili anti-radar uredjaj jer:

- ni jedan uredjaj ne cita isti
- ni jedan pisac ne moze ni da ga nareze

Cak lici malo i na DVD :d

Vrhunac je data kabl. Deo koju ulazi u PC je imitacija (zenski konektor) u kome se nalaze nesto sto lici na pinove :d sto znaci da je skoro nemoguce nakaciti isti na serijski port (moze uz puno sile). Jos vecu misteriju pretstavlja kutijica na sredini kabla na koju se valjda prikljucuje punjac. E sad ne znam da li je u pitanju bezicna tehnologija prenosa signala ili je u pitanju neki cloaking device, vrag ce ga znati ali ne radi. Sto?

Nisam probao dodatnu bateriju i slusalice ali znam sigurno da ona uzica za nosenje telefona oko vrata radi besprekorno :d

Necu navesti firmu, nije ni bitno, samo vodite racuna sta kupujete.
 

Prilozi

  • 18-08-05_1955.jpg
    18-08-05_1955.jpg
    28.2 KB · Pregleda: 130
  • 18-08-05_1957.jpg
    18-08-05_1957.jpg
    24.7 KB · Pregleda: 131
  • 18-08-05_2137.jpg
    18-08-05_2137.jpg
    25 KB · Pregleda: 120
  • 18-08-05_2139.jpg
    18-08-05_2139.jpg
    26.9 KB · Pregleda: 121
Poslednja izmena:
Mozda je to cd ZA sw, prazan pa snimis sam.. Sto da ti neko drugi odredjuje sta ce ti biti na disku... Sloboda izbora :)
 
Update: probali smo ortak i ja is slusalicu (hands-free?) i ne radi. Jos gora stvar, baterija koja je dosla uz telefon je izgleda isto imitacija. Ubacena je u telefon, ne moze ni da se puni a kamoli nesto vise. Od celoga pakovanja radi samo telefon i uzica :)
 
Da vi niste kupili kinesku igracku za decu :D :d :D
 
Devedesetih godina si (u inostranstvu) mogao da dobijes uz telefon i njegovu imitaciju...

Znaci ne treba kupovati telefon u radnji sve po 80....
 
Devedesetih si imao 486 ploče sa lažnim L2 kešom, jednostavno plastika sa nogicama. Čak ih je mrzelo i BIOS-e da hakuju. Računari su šljakali, ali bruka sporo. Era SLC i DLC procesora - šta se tad naprodavalo dreš komponenti...
 
Naravno, telefon ide na reklamaciju, bas me interesuje kako ce sve to da se objasni ;)
 
Brate, ja jednostavno ne mogu da verujem za tu prvu sliku??!!???
Pa to i nisu kablovi vec neke cevcice, mozda treba voda da ide kroz njih za hledjenje proca fona?
I onaj dzek sto stoji za ukras... CCcccc... sramota!
 
@Lukija: nastavak priče obavezno! Trenutno mi je ovo najzanimljiviji thread na forumu. :)
 
Mislim da bi trebao da javno navedeš naziv radnje, čisto zbog nas ostalih...
 
Epilog cele price je vracen telefon i vracene pare. Matorom sam uzeo Motorolu V550, koja za sada radi. A sto se tice firme, necu da ih "reklamiram" ipakusu ispali korektni jer su vratili pare. Poenta je sta se prodaje kod nas, sta prodavac/prodavacica zna sta je u kutiji. Ovo se negde masovno stancuje, samo ne znam da li je u Kini ili u nasim krajevima. Zato oprez kod uzimanja, ne znam da li je ovo samo simptomaticno za Samsung ili za sve ostale telefone.

E da, jos jedna opaska? Zvao sam nekoliko radnji koje prodaju mobilne telefone, pitao sam ih da li primaju platne kartice, skoro niko ih ne prima. Pitam se sto?
 
Nazad
Vrh Dno