Šta je novo?

Zamenske baterije - izbor kao problem !!!

nesa07

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
3,170
Poena
260
Toliko se slabo pise na ovu temu a verujem da svakog stigne ova dilemu pre ili kasnije.

Svi ste sigurno bili u dilemi, sta kupiti od zamenskih baterija za telefon!

Sta je bio ili sta bi bio sadasnji izbor, koju bateriju kupiti kao zamesku a da moze da zameni postojcu-originalnu bateriju?

Da li postoji baterija na nasem trzistu kao zamenska a koja moze da parira originalu ili pak bar da bude nesto slabija?

Konkretno me zanima za Samsung S3 (ako je neko kupovao u skorije vreme, mada racunam da je za sve telefone isto.
 
I mene to zanima. Stavljao sam neke Teracell plus, tri sam zamenio i ni jedna nije izdržala ceo dan, a ni ova sa nazivom 'Original' se nije bolje pokazala. Pre dve ipo godine sam uzeo Polarcell i ta je prvih 6meseci bila skoro kao i nova originalna. Kod mene he Samsung Note 3.
 
I mene zanima odakle nabaviti original xiaomi bateriju?
 
Ne znam sto se cudite oko baterija, pa proizvodjaci namerno prestaju sa proizvodnjom rezervnih delova nakon nekog vremena.
Sigurno ima izuzetaka(nekadasnji skuplji modeli telefona).
Dovoljno je da se pogleda koliko su Huawei i Xiaomi izbacili modela u poslednjih godinu dana.
Ni sam proizvodjac ne moze vise da isprati proizvodnju rezervnih delova za toliko modela.

Pre 2 godine sam kupio original bateriju za Galaxy S4 u Pro Mobiju. Trajala je mesec dana i nakon toga joj je kapacitet opao za 50 % i poceo je telefon da se resartuje.
Garancija na bateriju odbijena uz obrazlozenje da je problem sa maticnom plocom. Vratim staru bateriju u telefon, on radi najnormalnije.
 
Moje iskustvo je takvo da kada sam uzeo S3 nov preko operatera, baterija je pocela da otkazuje u 7 mesecu, video sam da je garancija na bateriju 6 meseci, kao i na slusalice, punjacu i kablu - sto je po meni bolesno i smatram da je trebalo biti 2 god na komplet pakovanje.

Ne znam kako je kod ovih novijih telefona sa integrisanom baterijom sto se garancije tice?

Nakon toga uzeo sam u ProMobi originalnu bateriju, zalio im se da telefon ne puni kako treba ostavio im da testiraju i na kraju su rekli da mi ne valja punjac, te su mi uz bateriju uvalili i punjac novi. Naknadno sam saznao da nije do punjaca vec da je prekid u kablu i ti problematicni kablovi su bili ne retki slucajevi kod S3-jke.

Zamenska originalna baterija, gurala je nekih godinu ipo dana. Zatim sam uzeo kao zamensku HINROX koja je pocela da slabi u 11 mesecu, za razliku od originalne baterije koja je bila uz telefon (koja je trebalo da traje najduze) trajala je duze.

Sada kada podvucem neku crtu, nijedna baterija nakon baterije iz prve ugradnje ne moze da traje duze. Zamenska originalna baterija trebalo bi da bude slabija od baterije iz prve ugradnje sigurno 20% (u mom slucaju je obrnuto) dok zamenska HINROX u mom slucaju bi tebala da bude slabija od originalne baterije za nekih 35%.

Sobziroma na cenu koja je duplo veca kod originalne baterije (a mozda i koji dinar preko) mislim da je isplativija (ulozeno-dobijeno) kupovina HINROX zameske baterije.

Neka me neko ispravi ako gresim ili neka predlozi ako zna za nesto drugo, mozda bolje?
 
Nazad
Vrh Dno