Šta je novo?

Zamena za Google Photos

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Od 01.06.2021 Photos vise ne nudi neogranicen prostor za "High Quality" backup.

Da li postoji adekvatna besplatna zamena?
 
Mrka kapa, naročito kao dugoročno rešenje. Neki drugi servisi npr. Photobucket, Flick i sl. su često menjali ionako očajne uslove. Jedino što mi pada na pamet je Mega, već dugo funkcioniše uz prilično dobar besplatan servis, ali će se puno brže puniti prostor nego što bi bilo uz kompresiju kakvu ima Google. Ja sam na kraju uplatio pretplatu kod Google-a, navikao sam, i zadovoljan sa Photos.
 
Nema besplatne i neograničene zamene. Ja koristim mail.ru terabajtni nalog koji sam ulovio dok je bio free i toliko mi je dovoljno za narednih desetak godina. U teoriji, u praksi vreme će pokazati šta će biti..
iDrive kažu da je najpovoljniji, 5 terabajta je oko 55 dolara godišnje (10 TB oko 75$).
 
@mitar1982

Pa to je problem, Google ima fantasticnu kompresiju i onda 210din/mesecno za Photos verujem da bi bolje zavrsavalo posao nego 2-3TB na nekom drugom servisu. I ja sam najblizi tome da platim pretplatu od juna, pa da vidimo kako ce ici.
 
@poolmaker

Ne veruj ni mail.ru-u. Isto imam, tj. imao sam taj terabajtni nalog i skloniše mi ga pre mesec-dva. Kažu password nije dobar, trte-mrte. Nisam skamovan i slično, nego su sigurno oni nešto ugasili. Sad traže broj telefona da mi povrate nalog. Sva sreća tu nisam pohranjivao ništa bitno i svaku stvar sam enkriptovao.

edit: pošto si me podsetio da imam taj mail.ru nalog, uneo sam stari prepaid broj i povratio nalog. Taman pred kraj važenja broja, bezveze ali neću da održavam neki bezvezno kupljeni Telenor broj u životu zbog ovoga...
 
Poslednja izmena:
Postoji li neka slicna apk, neko je pominjao yandeks? Ja uploadujem samo potrebne fotografije, ima li nesto free 20-30GB trenutno? Kakva je mega, da li sortira slike po danima kao kod photos-a?

Moze li neko da mi razjasni, od prvog juna da li google brise sve ili samo ono sto je slikano od prvog juna?Ja jos nisam jos popunio 15GB.
 
Nista se ne brise od starih slika i ne ulazi u limit, limit vazi za slike/snimke dodate nakon 1 juna.
 
@ivanbass1
Mogu li ja da popunjavam oreostali prostor nakon 1 juna? Ako nisam jos popunio 15GB da li mogu taj prostor da iskoristim nakod 1. juna?
 
Mozes.
 
Postoji opcija u podesavanjima da se kompresuju original quality u high quality slike. Ja sam tako oslobodio 1.5 GB.
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    26.6 KB · Pregleda: 49
Jel krenulo da vam racuna sadrzaj u 15GB Google prostora? Meni i dalje stoji kao u slici iz priloga, a redovno se upload-uju slike i snimci.
 

Prilozi

  • IMG_20210611_183910.jpg
    IMG_20210611_183910.jpg
    104.9 KB · Pregleda: 28
IMG_20210611_184330.jpg
Mada 6. juna imam video od 30MB koji je uploadovan ali izgleda nije uracunat.
 
Nazad
Vrh Dno