Šta je novo?

Zamena stare bežične kartice sa novom koja podržava 5 GHz (Dual Band Wireless-AC)

Meni je do ovoga savršeno radio win10 :)

Neće da radi ni sa čistom reinstalacijom, očigledno je windows 10 problem!

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jesi li probao pod W8, i makar u live izdanju?
 
Zar nije ta 7260-AC jedna od najpoblematičnijih na tržištu što se tiče drajvera i kompatibilnosti sa ruterima? Koliko sam čitao komentare, sa AC ruterima još i radi OK, ali sa N i G varijantama prilično nestabilno.

Na Lenovo T440 imam 7260-N i često puca veza do nivoa da mora restart da bi se povezala opet. I meni bi trebala jedna AC jer je to jedina koja je whitelist-ovana, a baš je komplikacija modovanje BIOS-a.
 
7260-AC je katastrofa sa drajverima. Mogu da joj konkurišu jedino određeni Broadcom modeli.
 
Wifi na 7260-AC koristim samo 5GHz mrezu i radi bez problema, ali bluetooth na toj kartici cesto puca kada su konektovani bluetooth mis, tastatura ili headphones, i onda cesto mora restart da bi ponovo proradio bluetooth, takodje ako se bluetooth ugasi na windowsu, onda ne moze ponovo da se ukljuci bez restarta. Ali sto se tice wifi 5ghz radi mi bez problema na svim verzijama windows 10, pocev od 1607.
 
Poslednja izmena:
I sada mu sve to pišete???
 
@e6111 i @Šumadinac

Uporedite VID i PID Vaših kartica (WiFi), u Device Manager-u, kartica Details -> Hardware Ids.

Ako su isti ili slični, mogu se driveri export-ovati uz pomoć: (CMD kao Admin)
Kod:
DISM /Online /Export-Driver /Destination:C:\destpath

Prethodno da se napravi folder, gde će se export-ovati.

Tipa, C:\12345

Što bi značilo:
Kod:
DISM /Online /Export-Driver /Destination:C:\12345
 
Poslednja izmena:
PCI\VEN_8086&DEV_08B1&SUBSYS_41708086&REV_6B
PCI\VEN_8086&DEV_08B1&SUBSYS_41708086
PCI\VEN_8086&DEV_08B1&CC_028000
PCI\VEN_8086&DEV_08B1&CC_0280
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    13.7 KB · Pregleda: 61
Jesi li probao pod W8, i makar u live izdanju?

Probao na windows 7 - i tamo isto kao na win10 :(

Zar nije ta 7260-AC jedna od najpoblematičnijih na tržištu što se tiče drajvera i kompatibilnosti sa ruterima? Koliko sam čitao komentare, sa AC ruterima još i radi OK, ali sa N i G varijantama prilično nestabilno.
Na Lenovo T440 imam 7260-N i često puca veza do nivoa da mora restart da bi se povezala opet. I meni bi trebala jedna AC jer je to jedina koja je whitelist-ovana, a baš je komplikacija modovanje BIOS-a.

Ne da jeste nego ima brdo istih problema oko ove kartice kao i drugih kartica, ALI, što je interesantno SAMO POD WINDOWS-om !
Kartica je definitivno ispravna jer na linuksu radi perfektno, ovde je problem kombinacija bios-a/windows-a/kartice/drajvera...

Ljudi se setili i na ova dva pina lepe traku kako bi ugasili BT ili Wi-Fi:

ceh123_whitelisthack.jpg
2.jpg
3.jpg





The reason is that some vendors like HP, DELL keep a whitelist in their BIOS which only allows a certain models/brand/vendor-id of Wifi/bluetooth/combo PCI-E cards in them. In this case, there are two options - to find a modded BIOS for the laptop which is difficult, as in my case the Insyde BIOS is encrypted and very difficult to do .
The other simple hack is to put a small insulation tape over certain pins which is used by the software to disable the wifi and/or Bluetooth functionality.

- To enable Wi-Fi if white-list disabled, put a tape over pin #20
- To enable Bluetooth if white-list disabled, put a tape over ping #51


and on reboot, you will see the bluetooth as an undetected device. Use the appropriate driver ( google for it , i used a Dell one ) and you are ready. Remember doing this tape method, will not allow you to switch off the Bluetooth using Control panel. You might be able to switch on/off if you laptop has a hardware keyboard hotkey - not guaranteed though.
Hope these vendors stop this practice of white-list or black-listing in their BIOS.

Probao sam ovu foru su trakom - bez uspeha, ali u BIOS-u pod Diagnostics ima nekih promena:

xnPKluMX_o.jpg

FmffLukR_o.jpg

jPzvL2B7_o.jpg



7260-AC je katastrofa sa drajverima. Mogu da joj konkurišu jedino određeni Broadcom modeli.

Nisam siguran da su samo ni drajveri, kombinacija svega je ovde prisutna :)

Wifi na 7260-AC koristim samo 5GHz mrezu i radi bez problema, ali bluetooth na toj kartici cesto puca kada su konektovani bluetooth mis, tastatura ili headphones, i onda cesto mora restart da bi ponovo proradio bluetooth, takodje ako se bluetooth ugasi na windowsu, onda ne moze ponovo da se ukljuci bez restarta. Ali sto se tice wifi 5ghz radi mi bez problema na svim verzijama windows 10, pocev od 1607.

Pa to je to, ovo gore objašnjava zašto se tako ponaša ...

I sada mu sve to pišete???

E to :d

@e6111 i @Šumadinac

Uporedite VID i PID Vaših kartica (WiFi), u Device Manager-u, kartica Details -> Hardware Ids.

Ako su isti ili slični, mogu se driveri export-ovati uz pomoć: (CMD kao Admin)
Kod:
DISM /Online /Export-Driver /Destination:C:\destpath

Prethodno da se napravi folder, gde će se export-ovati.

Tipa, C:\12345

Što bi značilo:
Kod:
DISM /Online /Export-Driver /Destination:C:\12345

iMYb3Z8n_o.png


BUO7yBlG_o.png


PCI\VEN_8086&DEV_08B2&SUBSYS_42708086&REV_83
PCI\VEN_8086&DEV_08B2&SUBSYS_42708086
PCI\VEN_8086&DEV_08B2&CC_028000
PCI\VEN_8086&DEV_08B2&CC_0280

qmaCxV2R_o.png


@sam633 @e6111

Slični su :)
 
Poslednja izmena:
Ok, može da se proba.

Neka @e6111 export-uje drivere, zapakuje u neku arhivu, zakači negde i neka @Šumadinac proba preko opcije Update Driver -> Browse u Device manager-u i to preko *.inf.

Napomena, navedena komanda export-ovaće sve drivere, treba samo zapakovati za WiFi.
 
Vrh, valjda će biti ok ...
Nego što više čitam o ovome problemu vidim da je najveće cimanje napravio DELL i da bi najbolje bilo da se odradi modifikovanje BIOS-a!
To se radi kao bi se stavila Intel 7260 Wi-Fi kartica na "belu listu", mada sam dell negira da ograničava korisnicima izbor hardvera :mad:

Nikad nisam radio ništa oko biosa (osim podešavanja i ažuriranja) pa mi je to nepoznato! :)
Zna li neko da modifikuje bios?
 
Poslednja izmena:
Neće :(
Kaže da je najbolji drajver već instaliran?!

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Na fotografiji sto si slao za bios diag, jel uvek stoji "disabled" za Wireless LAN? Da nije ona fora sa tasterima na laptopu za gasenje wifi.

edit. Ustvari sad vidim na drugoj fotografiji, kada je ukljucen wifi taster, onda pise "not installed", interesantno.
 
Poslednja izmena:
He da je to, ja bih pevao :)
Nije to ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je tako automatski, jer je verovatno niže verzije. (17.15.0.5)

Idi na:"Let me pick from a list of available drivers on my computers" i idi na "Have Disk -> Browse" i izaberi ovaj fajl "netwbw02.inf" od raspakovane arhive.
 
Poslednja izmena:
1.png

Samo mi nije jasno kako radi perfektno na linuksu, a na windows-u zeza ...
 
Poslednja izmena:
Mora pise "installed" u bios diag, ovako je kod mene.
 

Prilozi

  • IMG_0039.jpg
    IMG_0039.jpg
    810.9 KB · Pregleda: 76
Sad će opet da radi selotejp :D
Kad ubacim staru karticu ne piše ništa i sve radi u sekundi, ali ajde da probam ponovo ...

Možda bi Brodacom bila bolja *mjau**mjau**mjau* - https://www.ebay.com/sch/i.html?_fr...0.TRC0.H0.XBCM4352.TRS0&_nkw=BCM4352&_sacat=0
EDIT:

Mora pise "installed" u bios diag, ovako je kod mene.

IMG_20180511_212705.jpg

Zalepio pin 51 i sad je kao kod tebe, ali opet ista poruka :(

Definitivno ne radi na ovom računaru u kombinaciji sa windows-om ...
Verovatno ću da prodam karticu, nemam više živaca :smash:
 
Poslednja izmena:
U svakom slučaju, okačeni driver od e6111 je korektan, jer njegov inf sadrži:

PCI\VEN_8086&DEV_08B2&SUBSYS_42708086 ; AC
 
Poslednja izmena:
Nemam ideju šta još da pokušam!
Ove Intel kartice ne bih preporučio ni najgorem neprijatelju :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ove broadcom sto si linkovao sa ebaya imam u apple racunarima i rade super wifi i bluetooth, ali opet pitanje sta ce biti u kombinaciji sa windowsom i dell-om. Secam se da je raspad sa drajverima za broadcom na linuxu recimo.
 
Nisam imao pojma da vlada ovakvo rasulo sa ovim karticama/drajverima/proizvođačima.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
DW1703 koju si izvadio iz tog laptopa i koja ti radi je atheros, mozda je bolje onda da trazis neku dual band atheros karticu.
 
Ja imam ovu Intel AC7260 u laptopu i nemam problem s njom na najnovijem win10. Radi potpuno isto kao i na prethodnim verzijama wina.

Jedini problem na koji sam naleteo i koji me nervira je uticaj BT na 2.4GHz WiFi kada su oba radija aktivna, a ometanje se najlakse primeti pracenjem odziva i dropovanih paketa. Nije ni cudo s obzirom da je i BT na 2.4GHz, ali trebali su to bolje da izoluju.

Citao sam po netu da dosta ljudi ima problem sa tom karticom kad sam jurio resenje za BT+WiFi.

Da li si uspeo da sredis whitelist u biosu?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Koliko sam čitao na netu nije problem u bios-u već u kombinaciji hardvera kod mene i drajverima ...
Što i deluje logično jer kartica perfektno radi na linuksu!

Naručio i ovu novu pa ću videti da prodam Intel Dual Band Wireless-AC 7260:

jaRQWIJ1_o.png
 
Poslednja izmena:
Dali na istom hardu imas i windows i linux ?
 
Ne, podigao sam Ubuntu live instalaciju čisto da vidim da li je do windows-a.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno