Šta je novo?

Zamena SSD

einstein

Čuven
Učlanjen(a)
19.12.2001
Poruke
1,260
Poena
660
Поздрав људи, потребна ми је мала помоћ.
Одавно се нисам бавио хардверским апгрејдовима, а дошло је време да повећам ССД на лаптопу. Како најлакше заменити ССД за већи без реинсталације система_ Последњи пут сам радио сличну ствар око 2000те па сам зарђао :ROFLMAO:
 
Е да, заборавих да напоменем, ССД је М2. Како би извео то прикључивање на УСБ?
 
Verovatno može Macrium, ali ja bih pokušao preko Acronis True Image:
  • pokrenuo usb varijantu ATI;
  • napravio imidž na nekom eksternom usb disku;
  • zamenio m.2 odgovarajućim;
  • opet pokrenuo ATI i sa eksternog usb diska vratio imidž na novi, veći disk.

Takođe, pomoću Acronis Disk Director bih uredio particije na novom disku.
 
Ovo prvo što Vladarko reče, Acronis je mrtav konj. MR čak i podesi sve za SSD.
 
Jeste da je napisano, ali nije na odmet da se ponovi, obrati paznju na to da ce ti trebati neki USB drive, bilo flash bilo HDD koji je dovoljno veliki da se na njega napise image od tog starog SSD-a.
 
Trebaće i neki USB da se butuje sa njega i upotrebi softqware za transfer. Macrium Reflect ima mogućnost da ga napravi.
 
To je isti redosled kao sa slonom (žirafom) i frižiderom. A svako koristi onaj alat koji mu odgovara. Meni Acronis za sada završava posao, a za Macrium sam čuo da ga ljudi hvale. Probaće se i to. :)
To je isti redosled kao sa slonom (žirafom) i frižiderom. A svako koristi onaj alat koji mu odgovara. Meni Acronis za sada završava posao, a za Macrium sam čuo da ga ljudi hvale. Probaće se i to. :)
 
Pa redosled je isti samu drugi alat. MR je odličan i za backup, ja sam ga namestio da pravi Incremental jednom dnevno, to zarši za nekoliko minuta.
 
Macrium je super. Može da se napravi boot i na USB i na CD. Onda prikaže lokacije gde se nalazi backup i u roku od brzine Hard diska (nekih 4-8 minuta) sve prekopira. Ali nikad nisam probao da napravim kopiju na drugi SSD. Verovatno ću morati da čekiram i System reserved i recovery particije ako budem prisiljen da menjam SSD.
 
Imaš na MR dve opcije, Jedna je za ceo disk sa svim particijama a druga samo C:\ i particije potrebne za rad windows-a BOOT/Rescue USB/CD imaju još opcije popravka BOOT problema a i kompletan PE, internet, drajvere za WiFi itd.
 
Nazad
Vrh Dno