Šta je novo?

Zamena produznog kabla s' pijace (necim normalnim)

Uzmi i Belkin u razmatranje, ništa manje kvalitetan od APC-a.
 
Ja imam ovo i OK je, a platio ga oko 650-700 din prosle godine..

http://www.itsvet.com/proizvod/trust-pw-3100-surge-guard/comp_comp_surgearrest/170/31

Trust - Surge Guard PW-3100

Key features:
-Surge guard power outlet with 5 protected connections for powering your devices
-Guards TV, stereo and other expensive equipment against damage from power surges and spikes
-10.000 Euro warranty on connected equipment (conditions included in package)
-Also suitable for HiFi, DVD, microwave, telephone and other sensitive home devices
-Automatic circuit breaker prevents device overload
-Including child safety shutters
 
Poslednja izmena:
Ja imam nesto slabiji model APC sa 6 uticnica, nema tu sta mnogo da se prica.. svaki utikac pasuje i obe diode svetle i vide se cak i u mraku :d

Rekao bih da osecaj sigurnosti nije srazmeran rupi u novcaniku :)
 
Ja bih ipak pre uzeo belkina... malo sam se pokajao sto nisam uzeo u italiji bio 10-tak e... ovde je uglavnom oko 2000din ako valja |)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
odakle tebi znanja da je taj trust kvalitetan? jesi ga otvarao? jesi ga na bilo koji nacin testirao?

da dam par kratkih crta sta gledati kod kvalitetnog produznog.. ovo je neki minimum uslova po meni, a ne znaci da je svaki koji ovo ispunjava odlican. Belkini uglavnom ispunjavaju, cak i sa jeftinim modelima.

1 - uticnice... decja zastita je glupost i marketing. Najbitnije je da svaka uticnica ima svoje opruge i da je izvedena nezavisno. Nacin da budte 80% sigurni da je tako je sledece: sve uticnice treba da budu normalne u odnosu na duzinu produznog. Kose ili jos gore vertikalne nisu dobre, kad ih otvorite mozete videti da su sve uticnice nanizane na dve paralelne sine... ovo otprilke znaci ako puno koristite neki utikac, razglavite ga, povecate otpor, struju, trpe i ostali uredjaji... idealno bi bilo da unutra ima i keramike i da je sam kabl 3x2.5, ali je to vec preterivanje...

2 - prekidac - treba da bude VELIK. vecina ovih produznih obecava da moze da sprovede i prekine povecu struju. oni tanki jadni prekidaci to ne mogu i ja sam video gro puta da se prekidac zapece u poziciji i da posle toga nicemu ne sluzi, zastitu da ne pominjem...

3 - "resetovanje" je glupost - pogotovo ako je reset istovremeno i prekidac. Ako zastita odradi posao ona u prinicpu treba da izgori, tj treba da bude jednokratna i da ide u servis da se zameni. Ovo ce me neko strucniji ispraviti, ali mislim da ima veze sa brzinom reakcije... zastitu koja izbaci pa moze da se vrati vec imate na osiguracima u stanu, pa to opet nije dovoljno. Osetljiva automatska zastita verovatno postoji, ali kontam da i kosta vise od 20-tak e.
 
Nije do tebe drugar, smesni su mi krsh brand-ovi sa svojim marketingom :wave:
 
3 - "resetovanje" je glupost - pogotovo ako je reset istovremeno i prekidac. Ako zastita odradi posao ona u prinicpu treba da izgori, tj treba da bude jednokratna i da ide u servis da se zameni. Ovo ce me neko strucniji ispraviti, ali mislim da ima veze sa brzinom reakcije... zastitu koja izbaci pa moze da se vrati vec imate na osiguracima u stanu, pa to opet nije dovoljno. Osetljiva automatska zastita verovatno postoji, ali kontam da i kosta vise od 20-tak e.
Ovaj moj Sweex ima ima dvostruku zaštitu: automatski osigurač (taj koji se resetuje i može da se uključi ponovo na dugme) za manje strujne udare i trajno topljivi osigurač (takav koji spominješ) za veće strujne udare.

Najbitnije je da svaka uticnica ima svoje opruge i da je izvedena nezavisno. Nacin da budte 80% sigurni da je tako je sledece: sve uticnice treba da budu normalne u odnosu na duzinu produznog. Kose ili jos gore vertikalne nisu dobre, kad ih otvorite mozete videti da su sve uticnice nanizane na dve paralelne sine
Položaj utičnica nema nikakve veze sa konstrukcijom, utičnice iskošene pod uglom od 45 stepeni su znatno zgodnije jer postoji niz kablova koji imaju utikače sa ispustom (najčešće kablovi od napajanja i monitora) i takav kabl može da ide samo na ivičnu poziciju (i to na onu jednu gde nema dugmeta), ako imate još neki takav kabl on će jednu utičnicu učiniti neupotrebljivom jer će ići preko nje (a i tada će najčešće udarati u drugi utikač, uz pretnju da se oba kabla oštete).

Kad su utičnice pod uglom od 45 stepeni onda možete uključiti takvih kablova koliko imate utičnica, bez ikakvog sudaranja. To je razlog za ovakav dizajn i on nema apsolutno nikakve veze sa unutrašnjom konstrukcijom. To što si ti video neke pod uglom koji su ovakvi, a neke "bez ugla" koji su onakvi - čista je slučajnost.
 
Poslednja izmena:
...odakle tebi znanja da je taj trust kvalitetan? jesi ga otvarao? jesi ga na bilo koji nacin testirao?...

2 - prekidac - treba da bude VELIK..

...Ti sve sto kupis otvaras i testiras da bi se uverio u kvalitet, ili..? ..Vidis, nije ti to losa ideja..moracu svog BMW-a da "otvorim" i vidim jel to kvalitet.. istina, radi odlicno i bez problema, ali cisto da se uverim u to..

2. svi kinesko-pijacni produzivaci imaju "VELIK" prekidac..sinonim za kvalitet ! :p

..ajde ne lupaj..
 
Poslednja izmena:
Ma naravno da je dobro imati neki APC-ov model, al' ko što wiz kaže - i neki jeftini rade posao. Imam i ja onu bedu od Sweex-a već 4 godine - pogodite šta : jednom mu je sklopka čak izbacila kad je "sevnula" struja - znači da radi.
 
Mozda da uzmes u obzir ovaj Line-R 1200VA Automatic Voltage Regulator.Malo je skuplji,ali ja mislim da vredi..Evo ti detaljnije:
http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=LE1200I
Jedina mana su kablovi.Dobijaju se samo evropa-evropa kablovi.Ali se da srediti..

A za šta bi trebalo da ti služi to čudo????

Dotični model koji si naveo nije ni surge-protector (o kojima se priča), a nije ni UPS. Radi se o uredjaju koji je predvidjen da "diže" napon u situacijama gde dolazi do čestog pada istoga.... znači ako ne živiš u nekoj kući koja zbog loše EDB infrastrukture ima stalno napon u mreži 180-190-200-210V onda džabe bacaš pare.
 
Poslednja izmena:
A za šta bi trebalo da ti služi to čudo????

Dotični model koji si naveo nije ni surge-protector (o kojima se priča), a nije ni UPS. Radi se o uredjaju koji je predvidjen da "diže" napon u situacijama gde dolazi do čestog pada istoga.... znači ako ne živiš u nekoj kući koja zbog loše EDB infrastrukture ima stalno napon u mreži 180-190-200-210V onda džabe bacaš pare.

Mislim da gresis..
To cudo ,kako ga ti zoves,sluzi kao stabilizatori i stiti od skoka napona ..
APC Line-R LE1200I nije UPS(o tome ovde nije ni bilo reci) ,ali zato pegla napon(AVR) i i stiti od iznenadnih i velikih skokova i padova napona(Surge Protection and Filtering)..Barem sam ja tako razumeo da pise na njihovom sajtu..

"Line-R 1200VA Automatic Voltage Regulator. Automatic voltage regulation for protection against brownouts and overvoltages.Surge Protection and Filtering Surge energy rating 680 Joules
EMI/RFI Noise rejection (100 kHz to 10 mHz) 55 dB
Peak Current Common Mode 36 kAmps
Let Through Voltage Rating < 450"

Ako o je o tome ovde rec???
Koliko sam ja razumeo covek (user Oster)hoce da skupe komponente zastiti.A to ne moze sa obicnim kablom..
Zato sam i predlozio APC Line-R 1200VA AVR..Jer to mu je i namena.
 
"Line-R 1200VA Automatic Voltage Regulator. Automatic voltage regulation for protection against brownouts and overvoltages.Surge Protection and Filtering Surge energy rating 680 Joules
EMI/RFI Noise rejection (100 kHz to 10 mHz) 55 dB
Peak Current Common Mode 36 kAmps
Let Through Voltage Rating < 450"

Ako o je o tome ovde rec???

Jeste o tome je reč. Samo što u delu "overvoltage" ne vredi davati toliko para u odnosu na klasičan APC surge, a ko što rekoh jedino vredi ako imaš konstantne padove napona (čitaj: iskustvo iz prakse).
 
Imao sam isto neki od Sweex "zastitnika" i pri jednom jacem udaru groma, kompletno se istopio prekidac. Nista nije spaljeno sto je bilo prikljuceno na njega, sto ce reci da je odradio svoj posao. Ko zna, mozda bi u nekim drugim uslovima sve bilo sprzeno.
Uzeo sam opet isti model, pa sta bude. :smoke:
 
Jeste o tome je reč. Samo što u delu "overvoltage" ne vredi davati toliko para u odnosu na klasičan APC surge, a ko što rekoh jedino vredi ako imaš konstantne padove napona (čitaj: iskustvo iz prakse).

U pravu si jeste skup.Onda bi ovaj mogao da dodje u obzir:
APC PH6VT3-GR, SurgeArrest 6 outlets with Phone & Coax Protection 230V..27E..
Barem bi ja ovaj za sebe uzeo(nadam se uskoro)..:)
 
U pravu si jeste skup.Onda bi ovaj mogao da dodje u obzir:
APC PH6VT3-GR, SurgeArrest 6 outlets with Phone & Coax Protection 230V..27E..
Barem bi ja ovaj za sebe uzeo(nadam se uskoro)..:)

To je sasvim dobar izbor. Jedino pitanje je idividualna potreba za 5/6/8 utičnica i tel/coax/lan zaštita. Takodje dobar izbor su Belkin i MGE, a gluposti tipa Neo/Blueberry izbegavati u širokom luku (varničenje u utičnici zbog lošeg/labavog kontakta). Sve ostalo spada u kategorije psihičke do pristojne zaštite :) .
 
Od kada mi je jedan od ovih jeftinih produžnih kablova (mislim da beše NEO) spalio chief napajanje... Belkin!
 
mislim da fabrika kablova zajecar pravi kvalitetnije, jer su ih kupili stranci : )
 
Raspitaj se malo oko tih kablova, a za Zajcarce neznam.
Ipak je FKS, FKS.
 
LCD TV ..............APC PH6VT3-GR, SurgeArrest 6 outlets with Phone & Coax Protection
PC ....................APC model bez coax i tel zastite
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
vidi joni....
jeste da produzni "lesnik" nije APC, al' nije ni neka zastita
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno