Šta je novo?

Zamena procesora-problem 🤨

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,113
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Uff poludeh!Stari laptop,imam i3 i kupim i7,spram ploce.Sve super,pinovi odlicni,novo,povezem,namestim...ni mrc!Cuje se samo kao dvd plejer da skljocne,zablinka olava lampica i kraj.Nista vise,igasi se plava lampica posle 1 sek.
2x probao i nista!
Vratim i3...radi najnormalnije.Gde gresim?🙄🫣😔

Medion e6228
evo specifikacija na slikama...
Novi i7 i stari sa kojim trenutno radi.
 

Prilozi

  • 20230224_155550.jpg
    20230224_155550.jpg
    359.3 KB · Pregleda: 60
  • 20230224_155540.jpg
    20230224_155540.jpg
    382.8 KB · Pregleda: 58
Jesi li provjerio koji BIOS je potreban za i7?
 
Jesi li provjerio koji BIOS je potreban za i7?
Naravno.....da nisam! 🤨
To mi je sad proslo kroz glavu...sa laptopom nikad nisam petljao za bios,verujem da moze update da se odradi,zar ne!?Pitanje je samo gde da nadjem,kucao na netu nista mi ne izbaci sem Tom Hardwer 😐 pitanja i odgovori.
 
Da li je moguce,sad citam na tom sajtu da se obrati paznja na TDP da je isti kao prethodni procesor jer moze doci do pregrevanja ili da wont start 🙄🙄🙄
i3 je 35w
ovaj i7 45w
 
Neretko je tako, možeš da se slikaš. Ali nije ovo bezveze forum gde nećemo pokušati maksimum da osposobimo laptop. :)

Sa time na umu...

  • 35/45w tdp problem možeš da smanjiš/eliminišeš gašenjem turbo-a (radi na 80% laptopova koje imaju korektno hlađenje), pročitaj ovo i primeni kada se osposobi laptop sa tom i7-icom.
  • koji je čipset tog laptopa? imaš u cpu z delu sa chipsetom/mainbord podeokom
  • koji je trenutni bios tog laptopa? imaš u cpu z delu sa chipset/mainboard podeokom
  • koji je serijski broj tog medion laptopa? fotkaj donju stranicu sa serijskim brojem (nema ništa bitno tu svakako, previše je star laptop i prevežen verovatno 5x od švedske, nemačke, austrije... pa nemaš frke oko sigurnosti i identifikacije).
  • koja je tačna konfiguracija tog laptopa?
 
Neretko je tako, možeš da se slikaš. Ali nije ovo bezveze forum gde nećemo pokušati maksimum da osposobimo laptop. :)

Sa time na umu...

  • 35/45w tdp problem možeš da smanjiš/eliminišeš gašenjem turbo-a (radi na 80% laptopova koje imaju korektno hlađenje), pročitaj ovo i primeni kada se osposobi laptop sa tom i7-icom.
  • koji je čipset tog laptopa? imaš u cpu z delu sa chipsetom/mainbord podeokom
  • koji je trenutni bios tog laptopa? imaš u cpu z delu sa chipset/mainboard podeokom
  • koji je serijski broj tog medion laptopa? fotkaj donju stranicu sa serijskim brojem (nema ništa bitno tu svakako, previše je star laptop i prevežen verovatno 5x od švedske, nemačke, austrije... pa nemaš frke oko sigurnosti i identifikacije).
  • koja je tačna konfiguracija tog laptopa?
Jel ovo sve sto je trebalo od podataka?Sad mi dodje da ga izlupam o patos!!!
 

Prilozi

  • 20230224_164435.jpg
    20230224_164435.jpg
    154.3 KB · Pregleda: 51
  • 20230224_164312.jpg
    20230224_164312.jpg
    425.3 KB · Pregleda: 42
  • 20230224_164232.jpg
    20230224_164232.jpg
    392.5 KB · Pregleda: 41
  • 20230224_164138.jpg
    20230224_164138.jpg
    305.2 KB · Pregleda: 51
Gledam situaciju i nije jednostavna. Zvanično su svi linkovi za bioseve uklonjeni, samo su ostali dump-ovi od korisnika i slično. 2.0x serija biosa je njegova original, dok postoji i noviji od serije 5.0x koji je izašao za novije revizije ploča.

Propisni bios update iz samog bios-a izgleda da nije moguć, već mora kroz sam windows (što je rizično) ili sa spi programatorom.

Situacija ti sada zavisi koliko ti je bitan taj laptop jer može nešto poći po zlu... Od pogrešnog biosa, jer taj E6228 ima u nekoliko varijanti i revizija (sve se malo razlikuju, ali ne nešto preterano bitno), do loše flešovanog biosa.

Moje mišljenje za ovakve situacije kada postoji šansa da ne upališ laptop više jeste da se ne radi dok se ne napravi backup/dump originalnog biosa i tek onda učita novi.
 
Ne znaš koji je i7 tačno? Nigdje ne piše a stiker ništa ne znači.
 
A ako sacuvam bios(prvo moram pronaci how to 🙂) onda cu i moci da ga upalim ako nesto krene po zlu?Da li se vredi cimati za taj procesor?U principu sluzi za letovanja,odmore i naravno ćaletu da namestim Evroligu da gledi 🙂 to mi ke i najbitnije i zato sam i krenuo da menjam proc jer se muci i3 i secka slika na EON aplikaciji.Mislio sam da je najvise zbog toga jer pokrecem preko Blue Stack kao android.
Ne znam samo da li cu resiti overheating problem ako bi i ispeo da ga pokrenem.
Koji je tvoj savet,sta predlazes i odakle da pocnem?
Spreman sam i slusam 🥹
 
Bios možeš samo bios programatorom da sačuvaš, što je poseban uređaj sa posebnim softverom i nije baš laganica (nije ultra komplikovano, ali nije lagano toliko).

Što se cimanja tiče, generalno da, ali zavisi od potreba. Ne znam što uopšte koristiš BlueStacks kad eon može tako lagano i preko pregledača da se gleda bez tih emulator zezancija...
 
Moze kroz pregledac i bez obzira sto sam dobio nalog za aplikaciju,nisam vlasnik vec od prijatelja samo da bi gledao Evroligu?To nisam znao ...
 
Eon.tv i uloguješ se sa onim podacima koje ti je dao.
 
Ako neće ovaj da da sliku (bez bios ažuriranja), tek taj neće koji je još noviji. :)
 
Sto ne pokusas 2630QM on ti je 30 evra ali na licu mesta probaj ponesi laptop ako nece onda nece ni jedan i7 sandy bridge.
 
Sto ne pokusas 2630QM on ti je 30 evra ali na licu mesta probaj ponesi laptop ako nece onda nece ni jedan i7 sandy bridge.
Ne znam sta da radim.On ke takodje 45w ali mi nije jedna stvar jasna,i i3 2350(fabricki u laptopu) i ovaj i7 2720qm su Q4 2013 i ne moze da radi a 2630qm je iz 2011.
Ne znam da li je do ploce,biosa..
 
Ne možeš random bioseve da stavljaš. Mora baš za taj model od baš tog proizvođača. Sve ostalo će ti zeznuti laptop.
 
Pogledao sam to ja još juče.

Ne može bez programatora, a i tu nema garancije jer su različite revizije ploče. Neće da prihvati njegov laptop taj bios kojeg je onaj moderator lik dostavio jer je za noviju reviziju ploče. Čak se i on ogradio da se sve radi na sopstvenu odgovornost. Ima pri kraju komentar da čovek nije uspeo da ga instalira.
 
Pogledao sam to ja još juče.

Ne može bez programatora, a i tu nema garancije jer su različite revizije ploče. Neće da prihvati njegov laptop taj bios kojeg je onaj moderator lik dostavio jer je za noviju reviziju ploče. Čak se i on ogradio da se sve radi na sopstvenu odgovornost. Ima pri kraju komentar da čovek nije uspeo da ga instalira.
Now down to business, @daddle , @Fishtown & @Farron have already given you very good advice technically.

You own an E6228, which is equivalent to an A35YA barebone. It was delivered with Windows 7 and Bios version 2.0x , but in 2014 we released version 5.03 for the newer board revisions for users of the Windows 8 operating system, which you are welcome to try to install.

I have uploaded a .zip package for you with a DOS flash and a Win flash version , but I would like to take this opportunity to point out the MEDION disclaimer:

Attention:
Please note that some BIOS values may have changed after the update. For this reason, parameters that you have changed yourself should be noted beforehand.

Important :
MEDION AG assumes no liability whatsoever for any loss of data or errors in hardware or software that occur as a result of the update being carried out. The customer acknowledges this when executing the update.



Best regards


Misliš na ovaj post?
 
Da.

Oprezno sa tim fajlom koji se tamo nalazi, možeš da brick-uješ ploču i da prestane da radi, zato i rekoh - sopstvena odgovornost koju je taj lik i napisao u toj poruci.
 
Nazad
Vrh Dno