Šta je novo?

Zamena procesora-problem 🤨

Upravo sam dobio poruku na mesindzeru od Medion podrske 🤨
Inace moja trenutna verzija je 206...
 

Prilozi

  • Screenshot_20230307_111143_Messenger.jpg
    Screenshot_20230307_111143_Messenger.jpg
    121.7 KB · Pregleda: 83
Pošto sam zaboravio (a vreme za edit isteklo), ako uspe, postavi taj bios fajl i na forum da neko ko možda naleti u budućnosti ima neke koristi od ove teme. :)
 
Pošto sam zaboravio (a vreme za edit isteklo), ako uspe, postavi taj bios fajl i na forum da neko ko možda naleti u budućnosti ima neke koristi od ove teme. :)
Naravno...samo si zaboravio da napomeneš “ako spališ ploču 🤣" takođe javi da se drugi ne bi mučili.
Iskreno,čitao sam malo o razlici u TDP (35 vs 45) i sve i da uspem,mislim da će mi temp.praviti problem.
Oni mi jesu poslali fajl i link ali nisam kući i nisam pokušavao da otvorim fajl,ne znam da li je to baš od te ploče,da me ne zayebu 🤨
 
Više puta sam spomenuo da sve radiš na svoju odgovornost. Jedino da krenem da crtam po kineskim tablama. :)
Nećeš je spaliti, već bios "pokvariti", gde bez programatora nećeš uspeti da osposobiš laptop... daleko bilo.

To svako ko ažurira bios zna.

Po meni sa tim fajlom šanse su ok da prođeš kako treba, samo izgasi av i sve pozadinske nepotrebne programe i cepaj, pa šta bude-bude.

Temp će ti zavisiti od kulera. Imaš kulere koji su predimenzionisani i obrnuto. Svakako i gašenjem boosta ćeš smanjiti šansu za pregrevanjem.
 
Naravno...samo si zaboravio da napomeneš “ako spališ ploču 🤣" takođe javi da se drugi ne bi mučili.
Iskreno,čitao sam malo o razlici u TDP (35 vs 45) i sve i da uspem,mislim da će mi temp.praviti problem.
Oni mi jesu poslali fajl i link ali nisam kući i nisam pokušavao da otvorim fajl,ne znam da li je to baš od te ploče,da me ne zayebu 🤨
Neće TDP biti problem ako normalno koristiš, nije da ćeš da renderuješ 3D/video satima.
Ovo da je rizik oko BIOS update jeste, ali i ako ne prođe, može da se popravi u nekom servisu gde znaju šta rade.
 
Ne,povremeno prebacivanje slika i koriscenje za gledanje EON-a 😐
 

Prilozi

  • Screenshot_20230307_143944_Messenger.jpg
    Screenshot_20230307_143944_Messenger.jpg
    133.7 KB · Pregleda: 48
Proveri onda je l' to onaj isti fajl koji je onaj lik delio na Medion forumu. Ako jeste, fidi-fidi šansa da proradi laptop posle flešovanja. :D

edit: aj sad ću ja...

edit2: raspakovao sam dokle je moglo i rekao bih da nisu isti.
 
Poslednja izmena:
Isto sam primetio,dobio 3 fajla ..
Pr9vlem je samo sto ne znam kako dalje 🤣
USB ne vidi bios i ne mogu da ga pokrenem a prilicno sam siguran da sam preko usb na klasicnom pc updateovao MB.Ne znam da li je isti nacin i na laptopu i sta da radim.Fleska je 64gb Kingston 3.0 ili 3.1 ne secam se.
Mada me buni njihov komentar da kad raspakujem file da idem desni klik pa Admin i pokrenem 208 valjda taj windows batch file...
(nekako mi se cini da cu usrati laptop u najavi,kako je krenulo) 🤣🤣
A veceras sa Virtusom na SK... 🫣🫣🫣🫣
 

Prilozi

  • 20230307_174123.jpg
    20230307_174123.jpg
    583.5 KB · Pregleda: 59
Pitanje je da li taj laptop uopšte ima BIOS update iz BIOS. Ako su ti to rekli, onda će da flešuje iz Windowsa. Tu je problem ako imaš neki antivirus i slično da blokira proces.
 
Pitanje je da li taj laptop uopšte ima BIOS update iz BIOS. Ako si to rekli, onda će da flešuje iz Windowsa. Tu je problem ako imaš neki antivirus i slično da blokira proces.
Msm da nema to je laptop za sve 🤣
Pogasio defendere,anti nisam nikad ni imao,fire iskljucen....cak msm i update za win da sam ugasio.
Pa sta onda raditi,to kako su rekli ili ima neki specijalan metod,youtube!?
 
Ako si spreman na rizike, kako su ti rekli.
 
Ako si spreman na rizike, kako su ti rekli.
Pusti ti sad rizike 🖐️
Zanima me sam postupak😀
Nisu oni rekli i pominjali nikakav rizik 🙄
koliko se secam 🧐
Zezam se,da ispratim kako su rekli sa Administratorskom privilegijom ili da potrazim ipak na yt ?
 
Sa admin. Potrazi i na YT ako je neko radio na tom laptopu, da vidiš šta da očekuješ.
 
Nije podrzana verzija windowsa,smorio sam se...🫣🫣🫣🫣
Sad bi morao instalirati win8 ili win7...jer drajvere koje sam nasao su za te vrste windowsa...bas sam odlepio_Ovo sve kao da je znak da ne idem dalje,da ce se syebati.😔😔
 
@Dark Magician
@dzonihsv

Prosto NEVEROVATNO....evo od 16h se yebavam!Bas sam se razocarao i skenjao....svaki put isto.Probao sa win10,win 8.1,i sad win7 i svaki put isto.
 

Prilozi

  • 20230309_194841.jpg
    20230309_194841.jpg
    289.4 KB · Pregleda: 55
Pa imaš Rufus pa napravi bootabilanu DOS flešku i prekopiraj te fajlove i pokreni komande i radiće najverovatnije
 
Pa imaš Rufus pa napravi bootabilanu DOS flešku i prekopiraj te fajlove i pokreni komande i radiće najverovatnije

Ma kakvi,zakacen na punjac i TRAZI YEBENU BATERIJU DA BI NASTAVIO UPDATE....kakvo smece,kakva glupost na laptopovima!Ja ne verujem....baterija naravno crkla pre Hrista!Ne znam ni gde je.
 
ako je insyde bios probaj ovo

Takodje na 208.bat idi desni klik i uslikaj nam da vidimo da vidimo gde je ta problematicna komada koja forsira da mora baterija da ima ili da bude napunjeda 10 posto kako god.
 
Poslednja izmena:
Probacu sutra...psihički sam uništen za danas 🙂
 
Secam se da sam pre par godina neki komsijin laptop sa crknutom baterijom vadio iz TEMPA ceo folder i trazio po .ini fajlovima da vidim gde je to za bateriju da se izbegne i jedva sam nasao sad sve zavisi od laptopa do laptopa kako je.
 
ako je insyde bios probaj ovo

Takodje na 208.bat idi desni klik i uslikaj nam da vidimo da vidimo gde je ta problematicna komada koja forsira da mora baterija da ima ili da bude napunjeda 10 posto kako god.

Ne mogu da nadjem o,sveze instaliran win i njegov snimak je verovatno sa Shatp GX10i sniman,ima prevod ok ali ne znam gde je to.Instalirao na kraju win7 😔😔
 

Prilozi

  • 20230311_112101.jpg
    20230311_112101.jpg
    261.1 KB · Pregleda: 35
  • 20230311_112056.jpg
    20230311_112056.jpg
    204 KB · Pregleda: 25
  • 20230311_112053.jpg
    20230311_112053.jpg
    170.3 KB · Pregleda: 36
Odustao sam od update...iskreno,nemoguca misija!
Stigla mi je poruka na mesindzer od Medion podrske da zamenim procesor za I7 2620M mislim jer je taj podrzan i ima isto 35w,ne znam sta cu dobiti kad je malo jaci od 13 2350 ali ajde...pogledacu oglase i to je to_Ovo je zamorno.Evo,ako nekome nekada bude trebao BIOS za HM76 plocu,inace je 208 verzija ova BIOSa,kacim link,mozda neko nekada bude iskorisito.
Hvala u svakom slucaju svima na pomoci :)

Medion_E6228_Motherboard_HM76_BIOS_208.zip

https://www.filesharesite.com/files/202303/1678628340CB714977D170A98D6272E42BE714B5A2.html
 
pitaš za radnu garanciju "samo da proverim dal radi" ;)
 
Kad bi ga pitao da proda bateriju stigla bi u roku od 24 sata a da mu kazes da dodjes kolima do kanjize da flesujes bios spustio bi slusalicu :)
 
Mnogi prodavci na KP nece licni kontakt,i preuzimanje.Mozda su u pravu.
 
Nazad
Vrh Dno