Šta je novo?

Zamena ploče-da li se isplati!?

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,113
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Cao...
zanima me sledeće:
da li se isplati prelazak sa Ryzen b550 ploče i procesora R5 5600x na recimo Intel komplet Msi Pro B760-P Wifi + I7 12700F?
Trenutno koristim 3080 grafiku.
Šta bi dobio,da li dobio i da li bi imao vidljivog poboljšanja,monitor je Samsung 27" 1080p.
Da li se isplati na duže staze,pre svega gaming.Da li su niže temperature procesora kod Intela ili ne,da li bi to bilo bacanje 100e na osnovu sadasnjih ostalih komponenti?Videh neke podržavaju intelove i ddr4 i ddr5 ako dam dobro shvatio,da li se slučaj i sa ovom?
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Za igrice bacanje para.
Hvala .. nije samo to,ima sređivanje klipova i videa malo edita sa kamere ali ništa bitno i prezahtevno.Više sam mislio da li bi bio miran duži period sa tim Ryzen ili Intel kompletom ili je apsolutno isto nekih narednih 2-3 godine?
Inače od intela zadnje sam imao Q6600 msm 🙂
A što se tiče samih temperatura procesora,ko se sad ciše greje?
 
Zavisi koliko ti treba više jezgara za video editing, jer tu je Intel jedino u prednosti.
Prelaskom na Intel bi dobio mlađi sistem i PCIE 5.0.
Po meni, ne isplati se, osim ako render nije primarna delatnost, a ovde koliko vidim, nije.
 
Tako je,nije svakako trenutno . Ono prvo,mlađa mašina tj ploča i proc...o tome sam najviše razmišljao.Mada i ovo trenutno završava posao.
 
bolje se upgrejduj sa nekim 2k monitorum . Mašina ti se savim korektna
Pa ne znam...IPS 2k u 27" je Boga oca verovatno...manji mi se ne uzima iskreno_Ovaj trenutni nije IPS a čitam IPS su najbolji.Predlog?
 
za predloge postoji deo foruma "šta da kupim"
 
za predloge postoji deo foruma "šta da kupim"
Dobro care ajde sad realno....čovek je mogao da mi pošalje i PM sa predlogom ako je van okvira teme a on upućen u to i za pravila!
Da li je moguće da za 1 poruku(1 reč " PREDLOG) šalješ obaveštenja a nailazio sam na drugim temama gomilu poruka koje su se vukle danima,koje nemaju veze sa temom koja je otvorena i nikom ništa,tek kada se neko pobuni pošalje se opomena,upozorenje....
Nemam komentar zaista...
U svakom slučaju hvala na obaveštenju🖐️
 
Nazad
Vrh Dno