Šta je novo?

Hardver Zamena napajanja-da ili ne?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

weedman984

Poštovan
Učlanjen(a)
07.04.2017
Poruke
587
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 7600 + LC-CC-120
Matična ploča
AsRock B650M-PRO RS
RAM
2x16GB Kingston Fury 6000MHz
GPU
SAPPHIRE PURE RX 7700 XT 12GB GDDR6
Storage
Kingston SSD 500GB KC2500 m.2 + KINGSTON A400 480GB
PSU
COOLERMASTER MWE Bronze 650W V2
Kućište
MSI MAG Vampiric case
Monitor
24" Samsung LC24F390 VA
Miš & tastatura
Crni xD
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Reših konačno da kupim grafičku, vala dosta se integrisana muzla! 99% ide dosta hvaljena (;)) rx6500 xt, za moje potrebe i više nego dovoljna, ali problem mi je napajanje! Kinez Falcon FLC 600l je trenutno u konfi sa b560/i5 11400/ 2x8 GB RAMa i SSD 500GB, i sad ono pitanje: da li je Kitajac dovoljan za ovog relativno malog potrošača od 100w? Ako baš mislite da je rizik, šta da kupujem, ne bih više od 50e dao, ako ne mora ni toliko hehe... Hvala unapred
 
Malo mi je smešno davati 220e za taj čip,al ajd sad..
Napajanje?Pa promeni.
Gurace tu konfu trenutno...ili možda neće kad mu "dosadi"..
Za taj budzet trenutno nemaš ništa spektakularno,vrv CM mwe v2.
 
Ja bih, opreza radi, gurao jos mesec na integruši, skupio još 50e i kupio kvalitetno napajanje, da se predupredi svaka, pa i najmanja, mogućnost da nešto od HW strada zbog kineza...
 
RX6500xt je oko 200e sad, ne želim polovne gtx1650S koje su slične cene a nemam Freesync koji mi je bitan (nemam DP) ili izmrcvarene rx580 8gb... Nego da ne ulazimo u tu raspravu jer će krv da padne 😁, ovaj CM je skup, jedino kod mađara i njega da vidim za 60ak evra ako mislite da je to neki minimum. Hvala na savetima
 
Cm mwe white 600w je 47e
cm mwe v2 bronze 650w je 53e
Ostali jeftiniji modeli koji su ranije bili 37..38e nisu dostupni kod ugara.
Iako ti ne treba ta snaga..u odnosu na cenu nemaš uštedu sa manjom snagom.
 
CM će da radi posao, ta mašina troši jako malo
CM MWE V2 je jedno od najkvalitetnijih i tehnoloski naprednijih napajanja u svom rangu, ispred sve konkurencije je bilo (dok je bila mala cena). Samo sto je glasno kad se puno optereti.

Ideja i egzekucija Gospower fabrike za Cooler Master MWE V2 je bila da napravi proizvod na svoju stetu, na stetu svojih shareholder-a (hipoteticki), i napravi proizvod koji niko ne bi aminovao da im se isplati, radi probijanja na trziste i dokazivanja da mogu da se igraju sa velikim momcima. Ili ti drugim recima kao proizvod iz nekad starih dobrih vremena proslog veka.
ovaj CM je skup, jedino kod mađara i njega da vidim za 60ak evra ako mislite da je to neki minimum.
Cm mwe white 600w je 47e
cm mwe v2 bronze 650w je 53e
Ostali jeftiniji modeli koji su ranije bili 37..38e nisu dostupni kod ugara.
Iako ti ne treba ta snaga..u odnosu na cenu nemaš uštedu sa manjom snagom.
E sad krastavac, sa ovom cenama nije toliko kompetitivno, i onda manje vazi ovo iznad sto napisah :(

P.S. Sve je poskupelo podjednako, tako da su ona 2 MWE V2 iznad sto @Djolekg jos uvek najbolji izbor
 
Poslednja izmena:
Šteta je samo što nema više Bitfenix-a..
Izgleda da ga više nece ni biti..

Mada i kad je bila formula 550w ~50tak evra /650w 65e...ljudi iz nekog razloga nisu ga kupovali..
Sad može samo da se plače za takav psu po toj ceni...
 
Ali ima Bitfenix-a na KP, Formula 650w je 67e , ali nzm da li ga ima na stanju.
 
E jeno brzo pitanje koje zahteva brz odgovor: još par sati na nekoj akciji je Raidmax RX-600AE-M 80+ GOLD za 5990din, da li je to u rangu sa pomenutim CM i da li je ok kupovina?
 
Ma i to je sad 45-50e... Naručujem COOLERMASTER MWE Bronze V2 650W za 55e, imaće tu mesta i za neku malo jaču kartu tipa rx6600 ili procesor kasnije. Hvala na odgovorima svima!
 
Hvala na pomoći svima, uzeo na kraju predloženi COOLERMASTER MWE Bronze V2 650W, 52e kod mađara. Deluje fino, dosta teže i ozbiljnije od Falkineza ;)
 
Nazad
Vrh Dno